Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
16. dub 2010

Dudu, jak jsem se koukala do jedné mé chytré knížky, tak podle tvé posledení MS 17.2. tam vychází termín porodu na 24.11.
Co se týče jména Alex, tak kamarádka má klučíka toho jména a říkají mu Lexík 😉
Myslím si, že takové ty standartní lehké domácí práce (myčka,pračka,žehlička,věšení prádla) ti snad nemůže ublížit.
Téma kočárek, hele kočko, my jsme taky nechtěli investovat moc peněz do kočárku, i když teda muž byl ze začátku jiného názoru,když jsme objevili Bébécar. Ale mě těch peněz bylo fakt líto... Nakonec jsme se rozhodli pro Firkon Verano, cenově jsme se vešli do 8tis (podvozek, korba, sporťák) a jsme spokojeni. Rennik ho má taky a myslím, že ho chválila. Jelikož budeš mít miminko na zimu, tak je to myslím výhoda, že využiješ hlavně hlubokou korbu, do které musím vměstnat mimi ve fusaku, tak že bych hlavně koukala na vnitřní rozměry korbičky, aby měla minimálně cca 80cm na délku. Jinak samozřejmě, když jsou mrazy, tak se s miminkama ven nechodí, to je hold na té zimě zase blbé. 😒 Ale budeme doufat, že nebude taková třeskutá zima jako ta letošní že 😀 Jinak teplota doma v bytě... na spaní máme cca 20st., přes den tu máme max 23 st, ale jelikož malá má spaní v podkroví, tak když svítí sluníčko, tak je to horší, udělá se teplo... ale to zase regulujeme o patro níž, tak že to chladíme 😀 no a kontroluju podle nosíku, aby ji nebyla zima.. 😉 tak hold když nevytopíte, tak víc přioblíkneš 😉 žádná tragédie 😉

dudunidu
17. dub 2010

Děkujiiiiiiiiiii Kualaličku, to byla vyčerpávající odpověď🙂 Hned jsem o trochu informovanější a klidnější! 🙂 Tak snad to tady mimískovi vytopíme nějak 🙂 No když se dá pořídit nový kočárek do 8 tisíc, tak pak se dá prodat třeba za 5-6, tak to nemusí být marné, ne? 🙂 Asi je lepší nový, ať si ho člověk "zrasuje" po svém, ne? 🙂

blondynka400
19. dub 2010

dudu, tak kualalik už ohledně TP odpověděla. Jinak na domácí práce pozor, třeba vešení prádla, žehlení a pod určitě ne,a myčka je taky blbá, protože se ohýbáš, to nějaký týden počká 😉. ale třeba kratší vaření nebo skládání prádla fakt neva 😉
Ke kočárkům, já osobně si mylsím, že stačí nějaký levný, ale určitě nový, když vidím, jak ten podvozek po 3 měsících vypadá... Ale je fakt, že já to hodně skládám do auta.. Jestli budeš mít holčičku, tak ti pak nějakou výbavičku budu moct prodat, jestli budeš chtít 😀

kualalik, mně se osvědčil klaiský kojící čaj pro těhu od lerosu,piju ho dodneška a fakt si ho nemůžu vynachválit 😉 . Tak to je fajn, že pupík pomáhá, to malé nepomáhla vůbec a asi jí ještě horzně smrděl, protože u toho vždycyk řvala jak tur, tak jsem přestala 😀

dudunidu
19. dub 2010

ahojky Blondy, ty jo, takže ani myčka? Potřebovala bych seznam zakázaných činností, uf 😕 takže jsem pochopila - zákaz ohýbání? Zvedání věcí to je jasné, natahování se na špičkách to je taky jasné - neboli věšení prádla na nějaké venkovní šňůře, ale v čem může vadit, když přes normální rozkládací sušák převěsím prádlo? Vždyť tím se snad žádné svaly nezatěžují? Schválně jsem ho nesla z pračky po částech - dva ručníky, dvoje kalhoty, netáhla jsem to naráz... Já bych si o tom klidně někde něco přečetla, sákriš, to mi taky doktor nemohl dát bližší instrukce? Jo a 2x denně chodím na 5 minut s pejskem ven, ale jen před dům, tak to je snad v pohodě. A ohýbat teda ne, ale dřepět když potřebuju na něco dosáhnout co je dole je OK? Nikdy jsem takhle nemusela marodit, je to pro mě nezvyk, ale každopádně děkuju za rady 😅

dudunidu
19. dub 2010

Jinak s tím nákupem věciček, děkuju za nabídku, až na to přijde čas, tak to začnu řešit, zatím ještě nenakupuju nic, akorát jsem poslala manžu pro sportovní kočárek, který jedna paní na koníkovi darovala za odvoz a přitom se mi zdá super, moderní, praktický, sice vyšisovaný, ale to není podstatné. Jedině že jsou ojeté gumy, ale to snad neva, nebo je třeba vyměníme? No a na zimu teda koupíme nějaký nový - třeba ten Firkon Verano, jak radil Kualalíček. Sice Verano znamená léto a my ho chceme na zimu 😀

dudunidu
19. dub 2010

A ještě mám 1 dotaz - co se může holky v těhu pít kromě vody, džusů a ovocných čajů? Už se mi to zajídá, ale nechci pít nějaké sračky plné chemie. I když na Kolu mám fakt chuť 🙂 A co třeba kontryhelový nebo maliníkový čaj? Nebo jiný bylinkový - máta, meduňka, šalvěj, prostě něco???

kualalik
19. dub 2010

dudu, co se týče těch bylinkových čajů, tak vím, že pokud je nepiješ na hektolitry, tak by neměly škodit... ale třeba máta je na odstavení koja a může způsobit potrat, heřmánkovej je dobrej na žáhu, ... ono jde o to, že ty bylinky mohou způsobovat stahy dělohy (fenykl,šalvěj, verbena, oregano, bazalka)... když to budeš střídat, šálek po šálku... dobrý jsou ty čaje pro těhotné.. jo a Kofolu jsem si sem tam taky dala 😀 ale ne každej den samozřejmě 😉 maliníkovej čaj až ke konci těhu, já pila ho pila od 36tt jeden šálek, pak jsem se jím prolejvala 😀 prostě když to budeš pít přiměřeně, tak se snad nic dít nebude.... 😉

blondynka400
19. dub 2010

dudu, jojo ohýbání je špatné... Tak teoreticky věšení prádla je ok, akorát ti to prádlo musí k tomu věšáku někdo donést a nebo si to budeš muset nosit po kouskách 😀
Já bych se osobně všech bylinek vyvarovala, maliník může vyvolat předčasný porod, jak píše kualalik, pije se až od 36tt. Jedině jaou čaje přímo pro těhotné, tak zkus kupit tohle. Neboj, ono si zvykneš, že nic jiného nemůžeš 🙂

dudunidu
19. dub 2010

Jojo, holky, co mi taky zbývá, než si zvyknout🙂 Tak na bylinky si dám radši pozor, mátu jsem teda pila docela často, třeba šálek obden... S tím ohýbáním k myčce a věšením a vším si dám vážně už pozor... Ono totiž já se cítím úplně zdravá, nic mě nebolí, nekrvácím, takže člověk tak nějak nemá pocit, že by se měl šetřit, takže si připadám trochu jak hypochondr a tím, jak se furt poflakuju... No a říkám si, že opravdu zůstanu doma do toho 13tt, jak říkal doktor, nebudu riskovat. Do práce bych sice ráda, ale kdyby se něco stalo, budu si to vyčítat. Radši nebudu riskovat. 😅 Kéž by měl pro mě doktor dobré zprávy už na příští prohlídce, což je příští středu, i když to asi není zorvna pravděpodobné, že by ten "stín" nebo hematom nebo co to je tak rychle vymizel, že? No a kdyby se to naopak zvětšilo, tak co udělají, pošlou mě do nemocnice? 😕

Kualali a jak se daří Marušce, ty jsi taky nějaká tryskomyška, sotva po porodu a zvládáš si za náma chodit pokecat, já jsem tu teď s tou neschopenkou pečená vařená, hihi, tak jak jsemm předchozí měsíce nestíhala, tak si to zpětně vynahrazuju 😀

No a Blondy že zvládá vše levou zadní to už je standart 😀

blondynka400
20. dub 2010

dudu, to je dobře, že chceš zůstat doma do toho konce prvního trim. Za to aby se něco stalo to fakt nestojí... A když si k tomu ještě přidáš, že otěhotnět přirozeně byl u tebe takový malý zázrka, myslím, že není co řešit 😉
No že by se tak rychle vstřebal, to není moc pravděpodobné... Navíc i když se vstřebá brzy, je tam velká pravděpodobnost,. že se udělá znovu. V krajním případě tě můžou poslat do nemocnice, ale to se moc nedělá, tam ti stejně moc nepomůžou, jedině že je tam více zaručeno, že budeš v klidu 😀 . Ale neboj,máš ho fakt malej, já jsem ještě koukala do mé zprávy a měla jsem ho 15mm, takže ohodně ví než ty.ale já jsem do toho i krvácela a špinila. každopádně mně nic nebylo, takyjsem is připaala divně, e nic nedělám. Hele ten duphaston bereš? 😕 Já k tomu ještě brala ascorutin, ten taky hodně pomáhá a v těhle případěch se dává...

dudunidu
20. dub 2010

děkuju, Blondy. Jojo, duphaston beru 2x denně. Ascorutin znám, brala jsem ho proti krvácení, když jsem měla těžký zánět močáku, ale zatím mi ho Mudr. nepředepsal. To máš pravdu, moje otěhotnění je opravdu neuvěřitelné a musím se podle toho chovat a být poslušná pacientka🙂

Už s manžou vymýšlíme, jak přeorganizovat náš pidi midi jednopokoják, aby se sem vlezla i postýlka. Předělíme to tu sádrošem, doplníme vestavné skříně apod., v našem nově vzniklém minipokoji budeme spát my a taky sušit prádlo apod. a je tam málo výkonný radiátor, mimi bude mít naopak ve své části tepleji a taky mu tam nepoleze pes, až zavřeme posuvné dveře, které sem přijdou🙂 Na zítra už mám objednaného pána na vyměření skříní, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 😉 Akorát už bych potřebovala, aby nám z FÚ zaslali přeplatky na dani, abychom to měli z čeho financovat, výpadek mého platu teď bude citelný.... Ani nevím, kolik je teď vlastně neshopenka procent čistého platu, prý je tam zase od ledna nějaká změna... Případně kdyby mě doktor nechal doma až do porodu??? I když snad k tomu nebude mít důvod 🙂

Co nového u vás, holky, jste zlaté, že mi pořád pomáháte a radíte, nepotřebujete se taky třeba vykecat? Jsem jedno velké ucho, času mám na rozdávání, nechcete poslat v obálce pár hodin spánku například? 😀

kualalik
20. dub 2010

Dudu, my máme strašně spavý dítě přes den 😉 jede v kuse až 4h. Nají se a zase spí. V noci se teda budí teď po 2-3h. Má mezi tím i koukací hodinku 😅 Ale jinak dobrý, tak že stíhám všechno. Žehlit,prát, vařit jak kdy (teď mě zásobuje mamka, páč vaří a tak mi vždy něco pošle). No a když malá zrovna nespí a potřebuju něco dělat, tak si ji vrznu do vaku na břicho 😀 Marušce se daří dobře, pěkně dlabe a tak to je na ní hezky vidět 😀

dudunidu
20. dub 2010

tak to je dobře, kéž bych měla taky takovou hodnou berušku🙂 No mamča mi ale navařit nemůže, kdyby to udělala, tak se to cestou (cca 300 km) asi zkazí, hahaa🙂 A jak dlouho vlastně plánuješ být na MD? Pokud se dobře pamatuju, tak to při odchodu z práce nebylo úplně ideální, že? Předpokládám stejně, že brzo přijde další bobíšek, no ne? 😀

blondynka400
20. dub 2010

dudu, to je ale zajímavé. V těhle případech se dává vždycky, je to pro vstřebání a u drření těhu větší pomocník, než ten duphaston.... On se dá koupit i bez receptu, kdyby jsi moc chtěla a nebo se s ním poraď, až tam příště půjdeš 😉 . Jak je to teď s neschopenkou nevím, já jsem jí nikdy ani neměla. Nějak nejsem nemocná a když náhodou, tak jsem pracovala z domu a bylo to 😀
Neboj, oni jsou na začátku takhle hodné a spící skoro všechny mimi, tedy pokuď je netrápí moc bříško... 😎. Hlavmně se ale nestresuj a nepij nic s kofeinem, to pak dělá to, že jsou miminka uplakaná a ne zrovna hodná, je to jeden z největších faktorů 😉

kualalik, to je dobřre, že malá prospívá. V tíhle době je to normální, že spinká hodně, a obzvlášť přes den. Oni to mjí občas trošku přehozené. Neboj, ono se to rychle změní a už tolik spinkat nebude 😝 😀 . jak já vzpomínám ráda na ten první měsíc, to v pdostatě jen spala a jedla, jsem se skoro nudila, jojo, to byla pohoda..... Teď je to mnohem horší, už chce zábavu, pořád na něco koukat a tak 😝 😀

luciasek001
20. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem zase na chvíli tu.
Byli jsme dnes s malym na očnim, protože mu asi už 14 dní hnisají očíčka furt se mu to střídá. Jedno vyléčíme a má to ve druhym. Dostali jsme na to i antibiotický kapičky, ale žádný zázrak. Tak jsem dneska byli u pani doktorky. Tak mu zkoušela dělat test, že mu nakapala do očí a mělo to vytéct nosem, ale nestalo se tak. Tak mu raději pročistila slzný kanálky a vyfasovali jsme další kapičky s antibitiky, tentokrát jiné. Máme kapat týden a pak se uvidí. Snad už se toho zbavíme. Vždycky po ránu má to očíčko slepený a furt mu slzí. Byl to teda pěkný řev, pani doktorka věděla proč mě poslala za dveře, bych jí asi k němu nepustila kdybych to viděla co mu dělá. Ale má to za sebou tak snad to bude už jen dobré.
A co u vás, něco nového??? 🙂
Vidím Dudu, že podstivě odpočíváš, děláš dobře, šetři se a užívej si klídku a pohody.
Jeeeeeee Kualalik, ty se máš, že malá spinká, ten náš drobek spí tak hodinku přes den a víc se mu nechce. Ale v noci je to zlatíčko.

blondynka400
20. dub 2010

Jo holky musím se pochlubit malým úspěchem ohledně usínání. 😀. Opět začal řev ihned po papaní, tedy preventivně začala vzlykat ještě ke konci, prostě si myslela, že jí brečící do postýlky nedám, ale to se spletla 😀. Dala jsem jí do postýlky a odešla, asi za 5 minut přestaal sama brečet (to je absolutně poprvé), tak jsem šla podívat, zda se jí něco nestalo... Tak jsem jí dala dudu, chvilku podržela a byl klid. Předtím jsme jí muslea vždycky dudu držet aby usla. Teď jí tedy asi 2x vypadal, tak jsem jí ho vždycky dala, ale i když vypadal, tak neřvala. Takže na nše poměry skoro bez řevu a bez držení dudu. Tak jsem zvědavá, zda to byla jen vyjímka nebo jestli to už konečně pochopila 😵

luciasek, jé, to mi je malého líto... A když se narodil tak měl s očičky problémy nebo ne? Ono je to možná někdy lepší to nevidět... Tobě spinká přes den jen hodinu? Mně tak na dvakrát nebo natřikrát 3-4 hodiny. Naučila se spát krásně, ale usne jen venku v kočrku, ale vozit nemusím, stačí dát na zahradu. Déle než 2 hodiny vzhůru mi nevydrží. Tedy vydrží, ale je pak protivná jak sáňky 😝 . V noci mi spí těch 12 hodin bez problémů...

luciasek001
20. dub 2010

blondy, přes den se mu spát moc nechce, asi aby mu něco neuteklo. Ale když ráno vstane tak to pak po 2 hodinách bdění zabalí a jde si na hodinu lehnout. Pak v kočáře taky chrní, ale jak kdy, ale ne tvrdě.
Když se narodil tak měl očíčka v pořádku to až ted na začátku dubna se nám to objevilo. Nevim z čeho to může mít. Snad to přejde.
Tak že by malá sama usínala. To je sikulka, oni na to přijdou. 😀 To my už usínáme v pohodě, naštěstí to docela pochopil, že se chodí do postýlky spinkat. Chvilku si tam brouká a pak usne.
Já se taky musim pochlubit, dneska jsem našla náznak na 3 zoubky, proto máme doma malého protivu. Asi to bude ted prímový se zubama 😕

blondynka400
20. dub 2010

luci, no já právě měla přes den s malou problémx, nechtěla psát, vždycky tak sotva 20 minut. Spala max v autě nebo někde v kočárku. Jemnže pak byla protivná a přetažená. Teď už jsem se to naučila a vím, že jí déle než 2 hodky nemůžu nechat vzhůru, i když vypadá čile, protože pak se přetáhne a řve jak tygr, jak je unavená, ale už nemůže sama usnout 😝
Tak snad budou ty očička brzy v pohodě 😉
Takhle brzy zoubky? 😕 To jste tedy hodně napřed 😀 . Obvykle to bývá kole půl roku, ne?
Tak ona moc dobře ví, že se v postýlce spinká, ale prostě protestuje a zkouší to. Je to holka tvrdohlavá, ale ona má být po kom....

luciasek001
20. dub 2010

blondy, taky mi to na zoubky přišlo dost brzo, ale je to tak. Nevim po kom je tak výkonej, ale po mě to teda rozhodně nemá 😅 Hrozně slintá a furt má všechno v puse. Asi se už nemůže dočkat jak si dá maso.
Filip pak už odpoledne nezabere, ani když je únava. Nevim jak na něj vyzrát. On snad na to časem přijde, že je lepší bejt vyspanej než protivnej.
Já jdu taky na kutě, mám toho plný kecky. Mějte se krásně a dobrou noc.

blondynka400
20. dub 2010

luci, tak s tím slintáním a že ám pořád něco v puse, to máme taky... ale zoubky mě tedy nenapadly. zvláš´t když manel je měl až nekdy v á měsíci, ale pak prý hned 4 najednou 😀
No oni si ty mimi na to musí přijít no. Hezkou dobrou noc 😎

matava
21. dub 2010

ahooj holky, tak jsem videla motylka, jak se hybnul 😉 teda zatim to vypadalo jak medved se zakrslyma koncetinama a tak to i pracovne nazyva mudr, ale byl to zazitek...ma 22mm, pry jsme o tyden mladsi, ale to je snad o.k...pristi patek jdu na krev, 12.5. na utz (blondy, jdu k zemanovi..bude to utz tusim ve 12 tt, bude tam moct juknout i pritel?...) a pak 14.5. zase k mudr na vysledek cytologii atd a snad i pro prukazku... 😀 premyslim o vinohradech a tam se stejne zapisuje osobne az ve 14tt, tak casu dost 😉
preji vsem kraasny i kdyz chladny vecer

dudunidu
21. dub 2010

ahoj Matavěnko, dlouho jsme se neviděly!!! 😀

matava
21. dub 2010

nazdaaar, zrovna jsem si dala teplou sprchu a vzpomnela jsem si na tve doporuceni... 😀

blondynka400
21. dub 2010

matava, to jdeš na ten NT sreeninig, bude ti dělat UTZ (měřit šíjové projasnění a přitomnost nosní kůstky) ap ka ti budou brát krev, to týdne jsou výsledky. Přítel tam určitě jít může, nejdřív půjdeš sama do ordinace a on si ho pak bočními dvěřmi zavolá. Akorát varuju, na kolikátou jsi objednaná? 😕 On toho má vždycky hrozně moc a čekací doba 2 hodiny tam není nic 😝 . Tak s tím kdyžtak počítej. Nejlepší je, když jsi objednaná na 15:30, to je třeba jenom na hodinku hodinku a půl 😝 😀
Prosimtě na vinohrady zapoměň, to je děs běs, ty se zapoměly před 20 lety. Jestli se máš alespoň trošku ráda, tak tam fakt nechoď. Jinka tam se dá zaregistrovat i později, to je jediná porodnice, do které se v Praze dá registrovat později 😝

blondynka400
21. dub 2010

matava, jo že jste o týdne mladší, vzhledem k tomu, že nevíš kdy byla přesně ovu a termín dle MS není přesný (leda že by jsi měla pravidelné cykly a ovu 14 den 😀 ), tak je to úplně v pohodě 😉

matava
21. dub 2010

ahooj, no ja jsem si rikala, jestli je to ten specialni utz, kdyz me posila jinam..jsem objednana na 17.30 ve stredu, driv nebylo misto a ani jsem nemohla, jelikoz pred tim jsem uz dva mesice objednana na 15h na olsany k zubakovi..takze to bude vesely den 😀
fakt jsou vinohrady takova hruza...jsem si rikala, ze aspon nejsou tak daleko...no tak jeste ten apolinar, ten taky bere az ve 14tt a toho mi mamka povoli..za krc na me hrozne kricela...a pro klid v rodine kdyz mam na vyber jeste jiny...jeste mi navrhovala podoli, jenze me to prijde hrozne daleko a predstava castych kontrol v poslednim trimestru me docela desi... 😉

blondynka400
21. dub 2010

matava, hm, tak si hold počkáš 😀 . On má na jeden čas objednané klidně i 3 pacientky a přitom ty velké UTz občas trvají docela dlouho... Všechny velké UTZ dělá on. Ale je fakt dobrej, jen trošku "zvláštní", tak se nelekni. Ale já mu vděčím za hodně 😵 .
A proč nemůžeš do Krče? 😕 To mi nějak uniklo.... Vinohrady jsou totální hrůza. Jestli nemůžeš do krče, tak ti doporučuju Bulovku nebo Motol, vzdáleností pro tebe asi tu Bulovku. Na Apolináře i podolí zapomeň, jestli tedy nechceš, aby se k tomě chovali jak ke kussu masa, protože celebrita předpokládám nejsi 😀

dudunidu
21. dub 2010

no vida, já se chystím asi do té Krče. A když tam zavolám, budou chtít po mě termín porodu, jinak to přece rezervovat nemůžu?? Ale doktor mi ho ještě neřekl??

Matavi já být tebou na nějaké řeči v rodině prdím. Moje mamka by taky ráda, abych rodila v nemocnici, kde pracuje, ale smůůůla, do jiného města kvůli tomu nepojedu. No to víš, že by si mě tam nejradši opečovávala celý poslední trimestr, ale to bych 100% nerozdýchala, radši pojedu do Krče, která je blízko a v klidu🙂 A rozhodně jí neřeknu, že už jdu rodit, nebo bude mít infarkt. Zavolám jí až bude prcek z břicha venku🙂 Tak bys to případně mohla udělat taky, nebo ty ji snad u porodu chceš? Odroď si kde sama uznáš za vhodné, stejně přijde až k hotovému a pak už jí budou nějaké rady prd platné... Já jsem asi hodně radikální, ale je to vážně jen tvoje věc 😅

kualalik
22. dub 2010

čao ženy 😉

tak jsem večer vypozorovala, že se mi udělali na bokách strie, červené, předpokládám, že pak zesvětlají a bude to teda žůžo 🙄 a to jsem furt mazala, v těhu nic a oni vylezou teď po porodu... no hold úděl hubnutí po porodu že 😒

Blondy, gratulace k usínání 😉 u nás dudák teda není moc ve hře a jsem docela ráda... ona během těch svých záchvatů bolestí břicha udrží dudáka asi minutu... jinak když je v klidu a usíná, tak ho tahá fest, ale vyplivne ho a zase kouká... usne leda u písniček z kolotoče 😀 anebo u kojení 😉

Luci, ty bláho už zuby... no jako ta představa, že teď bojujeme s prdama a pak budeme řvát u růstu zubů... mě budou omejvat 😀

Marti, nic si nedělej z toho, že jste o tejden mladší, třeba to postupem času doženete 😀 😉

Dudu, o dalším dítěti teď opravdu neuvažujeme. A není to jen tím, že ten porod byl jedna velká hrůza, ale nějak jsme se bavili s mužem ještě předtím, že další dítko bychom chtěli až dýl (klidně tak za 5 let). Ale situace může být jiná, tohle se sice dá trochu plánovat,ale nemusí to vyjít že. I kdyby bylo na mě, tak já bych byla i pro jedno... Doma budu asi 3 roky. Bude i ta možnost, že budu moci třeba dělat z domu během MD,ale uvidíme, co to bude za práci. Je to v rámci firmy, ale ještě nevím. Nedokážu si představit, že bych se vracela do práce třeba po 6 měsících, jako jedna moje kolegyně to má v plánu. 😒 Myslela jsem, že bude na mateřské její manžel, ale pak jsem se dozvěděla, že se o malého budou starat prarodiče. Já bych si to nedokázala představit 😕

blondynka400
22. dub 2010

dudud, určirě budou chtít termín porodu. Řekni jim buď podle MS nebo podle gestačního stáří, co ti řekl minule 😉
Já jsme tedy mátince taky vůbec neřekla, že rodím, zavoala jsem až po. A zeptaal se jí, co slyší, a on, že prý brečet mimi. Tak sjem jí řekal že to je Anička a ona ne to, že si dělám srandu, že to nemůže být ona 😀

kualalik, měli by zesvětlat, ale chvíli to trvá... to je sivné, že se ti udělali ted, možná tam byli ale nevšimla sis, ne? 😕
kolik kg ti vůbec zbylo?
No malá dudu na začátku nechtěla vůbec, když zjitila že z něj nic neteče, tak šel okamžitě ven. Pak ho občas vzala na milost, když měla problémy s bříškem, jako jí bolelo, chtělo pořád pít, ale pak to bylo ejště horší, tak ho jednou vzala na milost a od té doby si ho občas veme, ale jen vyjímečně, a utě, večer při usínání (jakmile usne tak ho vyplivne) a když už je moc unavená, jinka ho nechce ani náhodou...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru