Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
25. dub 2010

blondy, na bříško jsme vyzráli mastí Flatulin 😎 taťka s ní víc cvičí, když je nahatá a tak se dneska asi tak 2x stalo, že ho nahodila v plné parádě 😀

luciasek001
25. dub 2010

kualalik, ale aspon se jí ulevilo a třeba bude krásně spinkat v noci 🙂 a to za to stojí 😀 Mě se to taky jednou stalo, že mě malej ohodil. No co se dá dělat. My jsme taky byli stále venku, dneska teda byl hustej pařák. Tak snad nebudete taky nemocné. Jen at si to tatka nechá a rychle se toho zbaví.

blondynka400
25. dub 2010

kualalik, to ani neznám, no ale hlavně že pomáhá...
To měl asi radost, co? 😀

lenerka
25. dub 2010

ahoj holky

jsme tu jen na skok
nějak nestíhám 😒
co je u nás nového?No v podstatě nic
Kačka co se narodila Kristýnka tak zlobí čím dál více
upoutává na sebe pozornost tím,že pořád kňourá a brečí
je to o nervy
Kristýnku má snad ráda,ale s ničím nepomáhá
už se přestala i oblíkat a svlíkat
tak doufám,že jí vezmou od září do státní školky,aby se zas dala do pohody
jsem z ní fakt zoufalá a dost kvůli ní i brečím
Kristýnka to je naše pohodářka
škoda jen,že nechce dudlíka a cucá si prsty 😒
Kačka do 4měs.dudlíka nechtěla,ale pak jsme jí ho naučili
tak to u Kristýnky taky budeme pořád zkoušet
lepší dudlík nežli prsty!
Stále kojím a už se nám několikrát stalo,že jsme nekojila v noci 🙂 to byla pohoda
maminka do růžova vyspalá
ve středu jdeme na kontrolu,tak pak napíšu váhu
stalo se vám,že mimča měli zelenou stolici?my to máme dost často
Kačka to měla taky asi tak v 5měs.a museli jsme začít s přikrmováním,ale né UM,ale zeleninou a ovocem

kualalik
26. dub 2010

Lenerko, ahojda, s tou zelenou stolicí to má malá často nebo jen sem tam? Kdyby to bylo často, tak by to chtělo asi řešit, protože si pamatuju, že to takhle měla ségra u jednoho z dětí a bylo to tím, že malej měl málo jídla.. říká se tomu tzv. "hladová stolička"... 😒 Ale může to být i třeba po tom,co jsi snědla špenát (jako já včera) 😀 😀 😀 Uvidíš, jak dopadnete na kontrole, podle přírůstku váhy hned budeš vědět, jestli malá strádá...
S Kačkou mi to je líto, tohle se hold stává, že cejtí ještě soupeře vedle sebe... ale třeba se časem srovná jak malá bude růst.

blondynka400
26. dub 2010

lener, to je dost, že jsi se ukázala...
Neboj, no Kačka si zvykne a zas to bude v pohodě. Ty 3 roky jsou na tohle takový nejblbější věk, kdy si to dítě hodně uvědomuje, že už není samo a žárlí, ale zas není ještě natolik vyspělé, aby to vzalo nějak racionálně. Tak tomu dej čas a ono se to spraví 😉
K té zelené stolici,když je mimi kojené a má jí, je to příznak, že mimčo hladoví, tak uvidíš, jestli přibírá tak jak má. A domluv se s doktorkou 😉 Dost často se objevuje v odbodí srpurtu,pak to není problém, jinak by být fakt neměla, jak píše kualalik My jí naštěstí neměli ani jednou...

kualalik, u mimi stolička nní zbarvená podle toho co jíš (tedy u staršího mimi, když už je plně zralé mléko a trávicí systém zaběhnutý), tam by barva měla být vždycky žlutá, max po zaschnutí malinkato došeda nebo dozelena, ale jen oprabdu málo

lenerka
26. dub 2010

s tou zelenou stolicí jsem jelen
protože v příručce o kojení píšou,že zelená stolece není hladová 😒
podle mě ,kdyby byla hladová,tak by mě nespala celou noc co?
třeba kojím ve 21h a ona se vzbudí až po 5h
někdy až okolo 6h
já si spíše myslím,že okolo toho 3měsíce jsou více hladovější a proto také,když neusne,tak baští co 1,5h
no uvidíme ve středu
hned vám písnu

s tou kačkou je to fakt šílený
holky užívejte si miminka
jsme ráda,že kačka není jedináček aspoň se naučí dělit o hračky a rodiče,ale teď prostě proožívá špatné období
snad jí to přejde
na vše mě říká Né a má prostě svojí hlavu!!!!

blondynka400
26. dub 2010

lener, no já bych to zatím neřešila. Uvidíš jak váha a prober to s doktorkou. Každopádněš to že mimi hezky spí, není ukazatel, že není hladové. Je to právě zavádějící, protože občas se stává, že hladovějící děti právě hodně spí...
Ale jestli si dboře pamatuju, tak zeelnou stoličku má i jedna holčina z únorovek, klučík je cvalik a všechno je ok..
Tak to to tam mají asi špatně, u Um se může stát, že je sdtolice zelená a je to ko. A mateřského mléka by fakt být neměla...
Určit dej vědět, ju? 🙂

Kačku to určitě přejde, jak píšeš, je to pro ní blbé období a potřebuje čas. A mu síš se jí i dost věnovat, aby "netrpěla." Ikdyž je mi jasné, že toho času moc nemáš...

lenerka
26. dub 2010

mě švagrová říkala,že zelený to taky může být,že je to déle v plínce
teď se třeba pokadila a měla toho mraky a krásný vajíčka
tak nevím nevím
ale hubená rozhodně není
2brady a špekatý stehýnka 😀
a hlavně,kdyby měla hlad,tak je protivná a ona se pořád řechtá a vykřikuje
snad to bude vše ok
teď mě chrupe a kačka si sama hraje
takže mám chvilku klidu to je pohoda 😉

blondynka400
26. dub 2010

lener, no může to být nazelenalý, když je to v plence dlouho a vyschne to, to ano. Tak vidiíš. Co já bych za to dala, mně už týden nekakala, jsme zatím trhly rekord 😝
Já si myslím, že to bude ok, podle toho co píšeš....
No on se hlad projevuje dvěma způsoby. První je, že je mimi protivné a brečí, druhý že rezignuje a je extrémně hodné a spavé...

lenerka
26. dub 2010

ježíš Anička nekadila týden?to se u kačky nikdy nestalo a u Kristýnky také né
ty kaděj o sto šest
kačka klído i 3x za den
a kristýnka co kojení to kadění 😉
maj to po tatínkovi
švagrový dcerka taky týden nekadila a bylaz toho pěkně protivná ☹
tak snad to brzy budete mít dobré 😉

blondynka400
26. dub 2010

lener, jojo, ona má normálně tak 5 dní (zhruba od 2 měsíce, předtím to bylo taky častěji). Na tom není nic divného, normální se u kojeného dítěte bere do 10-12 dní. Záleží na kvalitě mléka a kvalitě trávicího traktu. Čím je mléko kvalitnější a mimi má lepší trávicí trakt, tím všechno lépe spracuje a nejsou skoro žádné zbytky...
Ona je v pohodě, absolutně ji to nedělá problémy, jen ráno při spánku, jak se nehýbe, tak ty prdíky nejsou tolik ven a pak tam heká. Já si pamatuju, že ségra trhla s malou rekord 14 dní 😝 😀

lenerka
26. dub 2010

ježíš
tak to fakt u dědí neznám
ani u sebe to bych asi umřela 😀

blondynka400
26. dub 2010

lener, tak u dospělého ne, to je jasné, to bybylo asi něco špatně 😀 . Ono je to jen do půl roku, jakmile se u dítete začně s příkrmy, stolice je už pak častější 😀 . U UM se to taky nikdy nestane 😀

dudunidu
26. dub 2010

ahojte kočky, tak vidíte, aspoň se něco přiučím, když si tady čtu ty miminkovské problémy o zelených stolicích a nekakání.... A žárlení starších sourozenců, i když to je asi přirozené....

No já měla moc hezký víkend, i když trochu náročný, měla jsem 2 návštěvy a byla na procházkách v parku... pomalou chůzí, ale to sluníčko mi prostě nedalo sedět furt zavřená doma...Navíc manža odjel k rodině, takže jsem musela jít několikrát venčit pejska... Ale věřím tomu, že pomalá chůze po trávě a to krásné počasí k tomu mi jedině prospělo. Jinak já se pořád cítím dobře, kéž by bylo vše v pořádku i dle UTZ ve středu ráno.... I když dobře se cítím celé těhu a taky jsem netušila, že mám nějaký hematom... No snad se mimís umoudřil. Dnes už bych měla začínat 8. týden (dle doktora), dle mých výpočtů možná i o týden víc, ale to fakt nevím přesně... No ve středu mě na gyndu poveze manžel, tak ho kdyžtak nechám se přijít podívat na obrazovku, ať z toho něco má, teda doufám, že bude vše OK, minimálně velikost miminka a srdíčko... Nebo se v tomto stáří plodu dá poznat i něco jiného???

dudunidu
26. dub 2010

A mimochodem, dneska jsem spala do 12ti, kdy mě vzbudil telefon, jinak bych spala ještě dýl... Nakonec můžu být ráda, že mě doktor nechal doma... Já když jsem byla v práci nebo mezi lidma, tak se soustředím na jiné věci a ani mi nedochází, že jsem unavená, tak jak to bylo při návštěvách o víkendu, ale jakmile odešli, tak to byl takový odliv energie, že jsem se pak už jen válela. 😀

kualalik
26. dub 2010

dudu, bud ráda, že jsi doma, že můžeš odpočívat a nabírat síly pro miminko 😉 já jsem jako těhu byla v práci sice jen tejden,ale byla jsem z toho pěkně vyřízená... v poledne jsem myslela, že místo na oběd to půjdu do kanclu zapíchnout na koberec 😀 únava jako prase 😀 a jak jsem byla pak ráda, že jsem si doma po obědě lehla a spinkala 😉

holky, jak my jsme na tom byly s prdíkama špatně, tak teď prdí při čem může 😀 kýchne a prdne si u toho 😀 už se začíná šklebit, je to s ní hned veselejší 😉

blondynka400
26. dub 2010

dudu, tedy ty se máš spát do 12 😀 , No procházky ti určitě uškodit nmůžou, když nejsou moc dlouhé a nechodíš do schpdů...
V tomhle stáří nic jiného určitě nepozná, jen velikost a zda bije srdíčko. Jinka ten hematom nemá s embryjkem nic společného, to je psíš záležitost dělohy. bohužel je pravda, že ho necítíš, ale jestli nekrvácíš nebo nešpiníš, myslím si, že se enzvětšil a mělo by to být ok. Hlavně dej určitě vědět, ju? 😉

kaulalik, jen ať prdí, to je dobře. je komické jak tak malý tvoreček může nahlas prdět, hůř než chlap 😀 A počkej až za pár dní bude mít takové ty první záškuby smíchu, hned je ta tvářička pak taková sladká 😉

dudunidu
27. dub 2010

Blondy, určitě budu zítra aktuálně informovat hned po návratu z gyndy, což bude někdy kolem poledne. A ještě předtím jedeme s manžou na genetiku na odběr krve... Výsledky budou ale až za 10 dnů. No snad to nějak dopadne... Jinak manža to o víkendu oznámil své mamince, byl ji navštívit, a ta mi volala celá šťastná se slovy: Miluju Tě! 🙂 Musím podotknout, že mám na tchýni enormní štěstí a moc jsem za ni vděčná, obzvlášť po předchozí zkušenosti, kdy mě matka bývalého z duše nenáviděla a dávala to najevo...Takže my budeme mít naštěstí i obě hlídací babičky, takže se budu moct v klidu vrátit do práce relativně brzo...Jo kdyby nebyla blbá finanční situace, tak si třeba pořídím těch dětí i víc a budu na mateřské třeba 5 let, ale tohle privilegium si nebudu moct dopřát... No tak mi holky zítra držte palečky, snad bude mimís v pořádku, ani si nepřipouštím, že by být neměl... 😅

kualalik
27. dub 2010

Tak dudu, jak to všechno dopadlo? 😵

Blondy, tak už mám rýmu a bolí mě v krku ☹

dudunidu
27. dub 2010

Kualaličku: vyšetření mám až zítra. A jak psala Blondy, teď budeš mít protilátky, které malé předáš mlíčkem, takže to je přece ta lepší varianta 😉

kualalik
27. dub 2010

dudu,jsem to nějak popletla j 😅 tady je to jak v lazaretu... společnými silami jsme s mužem uvařili, mě bolí snad celý tělo... 🙄 do toho ta rýma a ten krk.. kloktám sůl, hnus jeden, tak snad to pomůže 😒

blondynka400
27. dub 2010

kualalik, hm, tak aby jsi v tom nebyla sama tak já mám od rána taky nějakou rýmu a na alergii se mi to nezdá 😝

dudu, to je hezký, co jsi napsala 🙂 Držim palečky 🙂

kualalik
27. dub 2010

mno, tak jsem si měřila teplotu a mám 38 😠 chjo, lupnu si jeden paralen na noc, volala jsem doktorce dětský a říkala, že jeden můžu 😅

eliska_v
27. dub 2010

Ahojky holky.
kualičku: takže jsi fakt marod, ju?! tak se hlavně brzy uzdrav! 🙂

kualalik
27. dub 2010

Eli, no jo, jsem jak zmlácená. Jdu si lehnout ☹

blondynka400
27. dub 2010

kualalik, jeden určitě můžeš, to ti nic ani malé neudělá... Mně se naštěstí ta rýma zlepšila.. Tak ať je brzy lépe 😉

kualalik
28. dub 2010

tak homeo zabralo, v krku mě už nebolí, ale smrkám teda děsně 😒 v noci jsem se po tom jednom paralenu pěkně spotila a je mi hned líp, díky bohu 😉 akorát jsem teda myslela, že v noci umřu.. manžel dostal nějakej záchvat, pálilo ho na prsou, nemohl dejchat, tak jsem tady plašila, dala jsem mu ty kapky, co má brát a dobrý.. takový stresy ted zažívám... sama se sebou, s malou a s mužem...
Btw. čekám,kdy k nám dorazí ten spurt... to bude zase něco na mě... nebo by se nám to mohlo vyhnout velkým obloukem 😅 no a velikost 56 jsme unosily tak 10 dní... jsme už na 62... nějaký rychlý na mě 😀

kualalik
28. dub 2010

holky - maminky - dávali jste očkovat proti rotavirům? 😕

eliska_v
28. dub 2010

kualičku: Tak hlavně, že homeo zabralo... To je dobře! 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru