Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

minina
16. bře 2012

@katka1313 Ale jo, obvoďačka mě poslala na vyšetření štítné, jenže z té jsem právě měla výsledky 14 dní staré a naprosto v pořádku, takže nic...
@ivatko0406 No, mě snažilky přijde taky jako šílené slovo 🙂 Evokuje mi to nějaký hmyz 🙂 Ale můj manžel chcemiminko už dlouho, takže ten čeká jen až já řeknu, že už teď a že jdem na to🙂 Malé děti miluje, spíš teda ty, co se s nimi už dá hrát🙂 Teď má kamarádka malé mimčo a to se bál pochovat, ale je pravda, že je fakt malinké, jen 2,5 kila 🙂 Ale jinak mi přijde, že se těší víc než já 😀 A těhotné kamarádky občas koukají, co všechno ví 🙂 Že si píšu na koníkovi s ním nějak neřeším, ale tuším, že by měl spíš radost 🙂 Já jsem děti vždycky odsouvala a teď se nemůžu dočkat🙂

barbies
16. bře 2012

@ivatko0406 :D Tak to je něco jako můj manžel, ten se mě pro změnu vyptává, tak co ti holky poradily a snaží se mi nakukovat přes rameno. No a má taky zajímavej slovník- vysvětlovala jsem mu, co to je ovulace a on z toho udělal ovocuaci :D

katka1313
16. bře 2012

@ivatko0406 Já mám pocit, že můj manžel sice chce děti a trošku ho mrzí, že se nám nedaří, ale rozhodně to bere tak nějak sportovněji než já. Ale on má taky samé známé, kteří měli problémy. Většinou všichni museli jít na nějakou operaci a zadařilo se jim až tak po 2 letech. Takže náš zatím neúspěch vidí tak, jako že jsme na tom stejně jako všichni ostatní. Ale z mé strany se zase všem holkám podařilo otěhotnět okamžitě. Kolikrát i nechtěně 🙂 Neznám nikoho, kdo by se tak dlouho trápil. Moc to neřeší. Předpokládám, že ani nevím, že si tady dopisuji, a jestli ano, tak je muto asi jedno.

minina
16. bře 2012

@katka1313 No u nás to všem šlo víceméně hned, jen jedna kamrádka se snažili asi 2 roky, ale ne nějak intenzivně a ani to přes doktory neřešili a povedlo se. Další kamarádka je už podruhý těhotná a stačí, když kolem ní manžel pomalu projde. Takže doufám, že to budeme mít taky tak, jinak to člověku nepřidá, když to všem jde a jemu ne:( Za 14 dní jdu na gyndu, tak doufám, že nebudu mít ještě nějaké problémy, vždycky se děsím, ať jdu k jakémukoli doktorovi:(

ivatko0406
16. bře 2012

@katka1313 no taky se mi zdá, jak to píšeš. manžel děťátko hrozně chce, ale bere to jinak než já. nehodlá se trápit tím, že to zase nevyšlo. anebo - má třeba pocit, že jako chlap by to neměl tak rožívat, tak to dusí v sobě. ale tuhle jsme byli u jeho maminky a měla tam návštěvu se sotva 2týdenním miminkem. tak ho hned bral na ruku a mazlil ho, až mě to dojalo.
@barbies manžílek se mě taky občas ptá "tak co sis napsala novýho s bábama na koníkoj"? už jsi jim řekla tohle a tohle? zajímá se o to, ale moc ho tím taky nechci otravovat. není den, kdy bych nemyslela na miminko.
@minina já jsem děti taky odsouvala a pořád, že je dost času...nedovedla jsem si představit, že bych dobrovolně celé noci probděla, dobrovolně přibrala, dobrovolně si zadělala na strie...a teď? teď po ničem jiném netoužím, než po vzdouvajícím se bříšku a nějaká kila navíc nebo strie....jééé, taková banalita! 😀

minina
16. bře 2012

@ivatko0406 Jj, já už se taky nemůžu dočkat, ale teď zas řeším dilema - nejsem spokojená v práci a chci odejít. Těžko se to vysvětluje, ale nějak se necítím užitečná a vytížená. Máme docel amálo práce a to co dělám, tak mě nebaví. Mám roujednány nějaké možnosti a jedna z nich vypadá hodně dobře, mohla bych se tam dostat na vedoucí pozici s hodně slušným platem. Jenže pak by se nám zas asi posunulo snažení, protože přijít po pár měsících, že jsem v jiném stavu, to by mi přišlo nefér. takže teď nevím... původně jsem si říkala, že to vydržím tady, ale fakt ráno vstávám s nechutí, že sem mám vůbec jít ☹

ange_de_la_morte
16. bře 2012

Hezký pátek holky, tak myslím že to máme doma všechny podobné 🙂 .... no myslím že můj manžel se k tomu staví sportovně i proto že je to asi trošku chápe jako selhání chlapa , když neumí udělat dítě 🙂 .... byl přesvědčen že na prv ní šup musím otěhotnět a ted vidí že to tak jednoduché není

trckin
16. bře 2012

@minima Tady je těžké radit...nikdy nevíš jak dlouho bude snažení trvat a můžeš se tam trápit docela dlouho. Ten špatný pocit z toho, že v nové práci hned otěhotníš chápu, protože teď to taky trošku řeším...v březnu mě povýšili a tím mi trošku nabourali plány, ale už jsem rozhodnutá - v létě na to hupsneme a kdyby to vyšlo, tak tu budu ještě celé těhotenství. Špatný pocit z toho mám, ale sama naše ředitelka mi v době kdy jsem se vdávala říkala, že rodina je to nejdůležitější 🙂

minina
16. bře 2012

@trckin No já jsem právě docela blízko místu, které by bylo úplně přesně to, co bych si představovala 🙂 Ale asi jsem rozhodnutá, že pokud to klapne, tak to vezmu a pak uvidíme, jak to půjde, třeba bych mohla dělat něco z domova nebo nastoupit brzy na půl úvazku nebo by pak byl doma manžel🙂
Stejně tvrdil, že doma bude ten, co bdue brát míň🙂

hance09
16. bře 2012

@minina já řeším totéž co Ty ohledně práce, současná mě nebaví a cítím se nevyužitá, s tím rozdílem,že já novou rozjednanou nemám...takže jsem si řekla,že tady musím vydržet dokud se mimčo nepovede (tajně doufám,že se zadaří brzo 🙂)...a štve mě,že tohle chlapi nemusí řešit 😠

minina
16. bře 2012

@hance09 No tak snad vám to brzy klapne🙂 A jak dlouho už se snažíte?Pokud bychom se už snažili, asi bych to taky nechala být, ale když začneme až na podzim... to je dlouhá doba a nechce se mi to trávit někde, kde mám pocit, že zakrńuju...

hance09
16. bře 2012

@minina HA jsem vysadila v říjnu a "intenzivně" se snažíme 2.cyklus....já už plašim s biologickejma hodinama 😅

hance09
16. bře 2012

@minina tak ať ti ta nová práce vyjde 😉

minina
16. bře 2012

@hance09 Díky moc a tobě brzy miminko🙂 Ale te´d bys to měla skoro jako vánoční dáreček🙂

trckin
16. bře 2012

@minima Asi vážně nemá cenu se v práci trápit, takže tu novou určitě ber 🙂 Jak říkáš, třeba půjde práce z domova.

ivatko0406
17. bře 2012

@minina to chápu, já jsem byla jeden časv práci taky hodně nespokojená, chtěla jsem odejít a hledala jsem si jiné místo. byla jsem na pár pohovorech, ale nevyšlo to. nevycházelo to, až se vyskytla příležitost posunout se u nás. vyšlo to. zůstala jsem, stoupla na lepší pozici, trochu víc peněz. sice i víc práce a zodpovědnosti, ale nechdoím do práce nerada. skoro by se mi ani nechtělo odejít na MD, ale dítě je pro mě stejně nejdůležitější. trochu se začínám psychicky připravovat na tu laparoskopii, nahlásila jsem si volno v práci, ale skoro mám děs to říct mámě, protože bude chudák určitě vyšilovat, vylítne jí tlak...asi jí to řeknu až na poslední chvíli. ona neví, že se snažíme a že nám to nejde. nechtěla jsem ji tím trápit.

baraz
17. bře 2012

holky, to mě mrzí, že nejste v práci spokojené. to já moc a moc .. právě proto se chci i vracet brzy, jsem akční a komunikativní a myslím, že ty roky doma by mě zabily. druhá stránka věci jsou finance.. ale určtě bych být vámi hledala něco jiného, musí být strašný pracovat někde, kde to není ono a kde vás to nenaplňuje :(
jsem zvědavá jak to u nás bude s tím snažením, myslím, že víc jak 3x za týden to nedáme .. a to bude úspěch 🙂 🙂

@ivatko0406 tak to mamině raději neříkej vůbec ne? nebo by se to dozvěděla "jinak"?

ange_de_la_morte
17. bře 2012

Hezkou sobotu holky, no tak spokojenost v práci je myslím docela důležitá, smutné je když člověk nemá na výběr s nemá kam jinam jít, já sice ještě nepracuju ale manžel to teď řeší, práce ho sice hrozně baví a je maximálně spokojený s náplní, nicméně finančně to není nic moc, takže teď zvažujeme zda jít do práce která ho bude bavit mnohem méně ale budou za ni slušné peníze než živořit s málo penězma v práci kde ho to baví ... je to někdy těžké

@baraz: 3x týdně snaženíčko ? to by u nás byl asi nadlidský výkon, sem ráda že to klapne jednou týdně 🙂

baraz
17. bře 2012

@ange_de_la_morte to u nás bylo do nedávna taky, ale přítel se začal bouřit, tak se musíme snažit víc .. to u nás je to taky mazec, 4 x týdně u nás spí můj bráška, domů jezdíme kolem 21 hodin .. no ale jde to .. občas 🙂

ange_de_la_morte
17. bře 2012

@baraz: tak to u nás se spíš bouřím já , teda většinou .... ale prostě oba toho máme fakt hodně a večer sme uplně hotoví, a já zase chci mít pocit že mě to baví, ne že to dělám z povinosti jen abych měla miminko , jestli mi rozumíš 🙂

baraz
17. bře 2012

@ange_de_la_morte no právě .. já to samé .. jasný, že na nějakou rychlovku by se čas našel ale tení to ono :(

holky a přemýšlíte nad jménama? 🙂

ange_de_la_morte
17. bře 2012

@baraz: tak nad jménama už s manželem nějaký ten čas bouřlivě diskutujeme, zatím vyhrává Matyáš/ Terezka ... mi osobně se hrozně líbí Vojta nebo Kubík, ale to neprošlo , naopak já jsem zase zavrhla Petr a taky aby se kluk jmenoval po taťkovi ( přijde mi to sice hezké ale nepraktické)

leenulka89
17. bře 2012

Mě se taky líbí Kubík, ale přítel ho hned zavrhl, že se nehodí k jeho příjmení :D Kdyby bylo jen na mě, tak Adélka/Terezka a Kubík 🙂

trckin
17. bře 2012

Jména máme vymyšlené už několik let 🙂)) Dalibor a Karolína, ale nevylučuju, že pod vlivem rodiny a hormonů nebude nějaká změna. Jinak s Kubíkama se poslední dobou nějak roztrhl pytel, ale je to krásné jméno.

ivatko0406
17. bře 2012

@baraz asi by se to domákla...v kanclu se mnou pracuje švagr, beru si dovolenou a tam se to prostě proflákne....myslím, že by se to mamině zaručeně doneslo. chjo :(

ange_de_la_morte
18. bře 2012

@leenulka89 : tak to je taky důležité, my jsme taky museli pár jmén které se nám oběma líbili zavrhnout kvůli přijmení, mi se třeba líbí Barunka, ale s našim příjmením by neuměla ani v 10 vyslovit své jméno správně 🙂

@trckin: máš pravdu že je to teď hodně oblíbené jméno, ale to by mi nevadilo, já jsem hlavně chtěla nějaké jméno kteréí je české ( nebo alespoň uherské) i kvůli našemu typicky slovanskému přijmení .... Karolínka se mi taky moc líbí

@ivatko0406: tak to mamce kdyžtak řekni na poslední chvíli, ať se taky zbytečně nestresuje , vysvětli ji že jde o banalitu a že ať je úplně vklidu

Jak užíváte krásného víkendu holky ? My sme včerejšek měli dost pracovní ale dneska odpoledne si s manželem asi vyjedem s koňma ať je trošku protáhneme, je dneska fakt nádherně .

baraz
18. bře 2012

tak já užívám víkend pracovně .. dnes, včera i zítra v práci .. ale ve středu letím na dovču, takže už se moc těším 🙂
jinak jména - pro holčičku Nela Viktorie a klučina bude Tobias - takže jsem tu první, která nechce typycká česká jména 🙂

ange_de_la_morte
18. bře 2012

@baraz: a kam letíš, už za tou segrou ?

baraz
18. bře 2012

@ange_de_la_morte ne ne, za ségrou tu letí někdo jiný 🙂 já mám dva bráchy 21 a 6 let 🙂

letím na Bali 🙂

moniinom
18. bře 2012

@baraz Tak my máme vymyšlenou Kateřinu, po té touží manžel a já mu ji slíbila 🙂 a kluka Viktora
@ange_de_la_morte Náš víken byl návštěvní, byli jsme u rodičů, ale je paráda, že už je takhle nádherně..