Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

ivatko0406
23. bře 2012

@baraz já chci miminko klidně na jaře, v létě, na Vánoce, Velikonoce, nebo klidně i dušičky, hlavně když už bude. už se těším na toho andílka mýho milovanýho.

bjoucik.15
23. bře 2012

@minina hledám administrativu, mám praxi 2 roky jako asistentka obchodního oddělení. Oboje v netmediálních firmách. No právě.. já mimčo ani neplánovala, ale prostě jsme se jednou neuhlídali a možná to bude. Musím najít teď aspoň na tři měsíce.... :(

@moniinom jak je to s tím čerpáním přes manžela?? Já jsem na pracáku už od listopadu a pokud nenajdu práci, tak bych to takhle taky chtěla řešit.. a musí to být manžel, nebo stačí otec dítěte?

@baraz jájá určitě chci fotečky 🙂 musí tam být krásně.

@ivatko0406 no jestli se zadařilo, je to dáreček pod stromeček 🙂

bjoucik.15
23. bře 2012

@moniinom díky ale stejně to nechápu :( mě by zajímalo jestli mám nárok, nebo ne a kolik by to bylo...

moniinom
23. bře 2012

@bjoucik.15 zase tolik se v tom nevyznám, ale něco jsme letos o tom braly ve škole, tak okrajově... co vím, tak na to abys mohla volit délku rodičáku musí alespoň jeden z rodičů pracovat těch 270 dní před nástupem na mateřskou a pak si můžeš zvolit jestli chceš 2,3 nebo 4 roky. Dostaneš celkem 220 tisíc a je na tobě, za jak dlouho to vyčerpáš, jo a ta délka jde každého čtvrt roku měnit, třeba když otěhotníš zase abys mohla rychleji vybrat ty peníze... s tou mateřskou před rodičákem nevím přesně jak to je, jestli jí dostává kdyžtak otec...tak snad ti to trošku bude jasnější 🙂

bjoucik.15
23. bře 2012

@moniinom páni 220? ale to je na celou délku mateřství ne?

moniinom
23. bře 2012

@bjoucik.15 no jasně, že na celou dobu, nepřeceňuj náš stát 😀 vychází to cca 7 - 11 tisíc měsíčně podle toho jestli si zvolíš 2,3 nebo 4 roky čerpání 🙂

ivatko0406
23. bře 2012

@bjoucik.15
@moniinom holky vy plánujete být doma celou rodičovskou? já plánuju pracovat aspoň na část úvazku. jednak mě práce baví a můj post je už
@moniinom trochu vyšší, ve středním managmentu, ale taky manžel vydělává míň a platíme hypotéku...no bez mého příjmu a s těmi směšnými 7 tisíci od státu bychom to asi neutáhli

moniinom
23. bře 2012

@ivatko0406 no tak já hodlám být doma, obzvlášť pokud bych třeba v té práci nebyla ani rok, tak nepočítám, že by na mě čekali a i kdyby se mnou nadále počítali, tak já prostě chci být doma...hlavně jako učitelka ve školce bych si připadala divně nechat někde svoje dítě a jít hlídat cizí... A hlavně mám možnost přivydělávat si z domova 🙂

ivatko0406
23. bře 2012

@moniinom tak jsem to myslela. home office se mi nevyhne 🙂 ale aspoň nezakrním

moniinom
23. bře 2012

@ivatko0406 tak to jo, to není nikdy k zahození mít takovou možnost 🙂

bjoucik.15
23. bře 2012

já už teď si přivydělávám doma takže v tom budu pokračovat 🙂

ange_de_la_morte
24. bře 2012

Ahojky holky, vidím že sledujete počítání mateřských ... v tomhle já jsem uplně zdracená, mi akorát kamarádka vypočítala jak to máme udělat my abychom měli co nejlepší podmínky a tím to pro mně končí 🙂 🙂 .... Včera bylo snaženíčo nakonec ale myslím že už je asi docela po ovulce ( dneska jsem 17DC a ovulka byla myslím 14DC) tak nevím nevím ( ale s tou ovulkou to nedokážu přesně říci, není to podle teploty ani podle testu) ...ach jo .... ja zas nebudu moct dočkat do konce cyklu

bjoucik.15
24. bře 2012

Ahojky holčiny, tak včera večer jsem opět měla nevolnosti. Naštěstí když jsem byla se psem venku. Takže byla jsem na vzduchu a byla tma. normálně mě se zvedá žaludek v našem výtahu a nevím proč.

Jak jsem tomu svému o tom řekla, tak už to začíná být zajímavé. Kupuje mi různé sladkosti, a včera jsme byli nakoupit a já stála u auta a ptala se, co můžu vzít. Podal mi sáček s brambůrkama a řekl "to je tak všechno" 🙂 A to jsme tam měli přepravku, 2 tašky a karton mlík. Docela vtipný, čekám kdy ho to přejde 🙂

Dneska je nějak zataženo a my máme jít k vodě :( No i tak přeju pěkný den.

bjoucik.15
24. bře 2012

jo a už jsem si koupila testíky. Mám teprve 2 dny zpoždění tak ještě počkám 🙂

moniinom
24. bře 2012

@bjoucik.15 no ty seš jasná, to aby ivatko začala vybírat ten dárek 😀

ange_de_la_morte
24. bře 2012

@bjoucik.15: ty jo 🙂 tak sem teda napnutá 🙂

bjoucik.15
24. bře 2012

holky já taky.. ikdyž mi přijde že dnes ty příznaky všechny ustoupili.... není mi špatně, měla jsem i uklízecí a procházkový den, prsa nebolej... jen mám nutkání pořád chodit na malou :-/ je to otravný, ale jít musím protože se bojím, že bych se počůrala 🙂

dám v úterý vědět, zítra jedem na šumavu a není tam signál :-/

bjoucik.15
25. bře 2012

tak se nám odjezd nějak odsunul. Testla jsem a je to krásně sněhově bílé 🙂 takže nic...

bjoucik.15
25. bře 2012

holky ja si ted znovu pocitala dniky a zjistila jse, ze tim, ze jsem si posunovala v prosinci prasky, tak by mi mela MS prijit az 29 den, takze na testy moc brzo... A ovu jsem mela od 10.3, teoreticky jsme se trefili ale uvidim. Nasla jsem dalsi vec, kde se mi dela spatne. Malem jsem neustala jizdu autem (120km) ale to taky nemusi nic znamenat...

ange_de_la_morte
25. bře 2012

@bjoucik.15: tak držím palečky ať druhý test už je úspěšnější ... my sme se tenhle měsíc taky teoreticky trefili den či dva za ovulku tak trošičku doufám ... no uvidíme

ivatko0406
26. bře 2012

@moniinom ivátko dárek vybere, jen mi už některá holky zvědněte náladu a řekněte, že jste těhotná 😀
já už třetí noc po sobě skoro probděla, začínám mít hnusné sny a bát se nemocnice, kurňa. už abych byla doma.
včera jsme s manželem vejletili po skalách a všude kde to šlo se plazilo plno dětí, maminy a taťkové s kočárkama, nebo měli děti v klokaních kapsách na břiše apod. normálně provokace!

barbies
26. bře 2012

Ahojky holky, zdravím po víkendu.
Tak to já nikomu náladu nezvednu a sobě už vůbec ne. Dneska jsem 1 DC :( Ach jo. A to už jsem docela doufala, protože se mi teplota pořád držela nahoře. No co se dá dělat.

@ivatko0406 My jsme byli v sobotu po nákupech a jak bylo krásně, tak se to taky všude hemžilo kočárkama a mně to přišlo tak líto, že jsem z toho měla depku ještě včera.

medria
26. bře 2012

ahoj holky taky zdravím po víkendu, všechno jsem musela nejdříve dočíst, při té naší stavbě o víkendu už není moc čas na nic jiného 😉

jinak ty kočárky a dětičky, no taky máte pocit, že od doby, co chcete mít mimi, je jich nějak víc a víc??? 😒 mě je to taky vždycky hrozně líto, navíc zrovna teď moje švagrová ve středu nastupuje do porodky na plánovaného císaře, jasně, že ji to přeju, ale tak hrozně moc závidím ... a to to druhé vlastně ani nechtěli, ach jo...

pokud jde o práci při rodičovské, myslím, že práce z domu nebo třeba na jeden dva dny v týdnu je tak akorát, mamina i dítě si od sebe odpočinou, mamina se může realizovat i jinde a dítě má zase příležitost se rozvíjet i jinak než jen maminkovsky. já se do své práce (asistentka vedoucího) ale nepohrnu, protože dojíždím, neměl by mi kdo hlídat a navíc můj staromódní šéf pojem jako částečný úvazek, práce z domu asi ani nezná 😀 jako koníček ale dělám i jazyky na dohodu, takže když to půjde, ráda bych tak po roce nejpozději vzala pár večerních kurzů někde v jazykovce nebo i soukromě, myslím, že je to bezva způsob jak nezhloupnout 😅

trckin
26. bře 2012

Ahojky, víkend byl nádherný kéž by tohle počasí už vydrželo 🙂 Já jsem potkala taky snad milion mamin s kočárkama, tak jsem je po očku okukovala a měla nutkání se některé zeptat, jak je s ním spokojená. No jo no, taky mi trošku hrabe ;))))
Všem snažilkám držím palce !!!!

bjoucik.15
26. bře 2012

tak jsme na tom vsicni stejne, vsude maminy s kocarkama. ja jsem ted na chalupe na sumave a nikde nic, takze si odpocinu od depky 🙂

@barbies no ja doufam, a uvidim :(

minina
26. bře 2012

Ahoj holky🙂 Já teda o víkendu nikde kočárky ani maminky nepotkala🙂 V so jsem vyspávala kocovinu - dorazila jsem dom v 5 ráno🙂 A v neděli jsme vyrazili na výlet, ale tam byli jen psi🙂
Já nějak teď spíš než po kočárkách, tak koukám po dovolený🙂
@bjoucik.15 Tak držím pěsti, snad to klapne, moc bych ti to přála 🙂 Ale kdyby mi bylo špatně takhle brzy po otěhotnění, tak to potěš koště teda 🙂

bjoucik.15
26. bře 2012

@minina me ale jako je celodenne blbe, jako ze mam zaludek na vode a kdyz si dam jidlo, tak bud vydrzi nebo ne. Dneska pritel delal fakt mnamkovni jidlo (br.kasi s olomoudama a kureci zapecene syrem a bazalkou) no a ja si to nedala proste nemam chut. Misto toho jsem zblajzla vajicko a jogurt... A slo to ven behem pul hodky - stane se! takze asi tak. Stejne to ale muze byt vysazenim prasku nebo nastavajici MS. Uvidim az pristi tyden koncem si budu delat dalsi test.

minina
26. bře 2012

@bjoucik.15 No právě to jsem myslela, že je ti zle pořád... To bych fakt nerada, ale člověk to vydrží, hlavně, když je mimčo ok, viď🙂

jiiita11
26. bře 2012

Aoj holky, podle me je to hodne o ty myslence....🙂 ale treba ne a drzim pestiky...taky si rikam - je mi tak, jak mi nebyva, tak zvlastne,navaly, toci se mi hlava, chodim castejsi curat, tak uvidime🙂)

😠