Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

barbies
9. bře 2012

Holky stejně mi přijde strašnej paradox to, že ještě před rokem my všichni říkali, ať s mimčem počkám, že mám času dost a teď zase do mě všichni šijou, že už bych ho mohla mít, že už mi za chvilku bude třicet 😀 Proto s manžou ani nikomu neříkáme, že se snažíme, už jen kvůli tomu, aby se všichni nevyptávali, jestli to teda vyšlo. Raději říkám, že máme ještě čas 🙂

trckin
9. bře 2012

Taky se to nechystám nikomu říkat a pak to bude pro všechny příjemné překvápko ;)

genevieve
9. bře 2012

@barbies Přesně to samý říkali i mně. Jedinej u koho to mám naopak, je moje budoucí tchýně...ta na nás léta tlačila, že bychom si už konečně měli dítě pořídit, no a teď když už jsem se rozhodla, že na něm začnem pracovat (to ona ale neví), tak od ní slyšim jen, že jsme ještě mladý (mě 28 a přítel 30), že máme čas a ať si ještě užíváme, takže její myšlenkový pochody fakt nechápu!
O tom, že mimi plánujem, ví moje mamka a pár kamarádek, ale jinak to říkat nechci, právě kvůli tomu vyptávání! 😉

barbies
9. bře 2012

@genevieve Tak moje tchýně by už taky chtěla být babička, taky nám to říká asi 3 roky, ale jelikož jsem 2010 končila školu, tak jsem chtěla jít aspoň na 2 roky do práce, aspoň nějakou praxi mít. No a moje mamina už do mě hustí taky, ale když jsem se jí zeptala, jestli mi občas pohlídá, tak že ne, že ať se starám sama. V tom případě ale nechápu, proč chce mít vnuka nebo vnučku 🙂

genevieve
9. bře 2012

@barbies Já školu dodělala v r.2008, takže jsem taky chtěla nejdřív praxi (na co by mi ta VŠ jinak byla, že?). To moje mamka mi vždycky jen tak nadhodí, že už se těší, až se bude s vnoučátkem mazlit a vozit ho v kočárku, tak jsem zvědavá, jestli jí to těšení vydrží a občas ho pohlídá. 😉

janiesska
9. bře 2012

Ahoj děvčata, můžu se k vám přidat? My jsme se teda začali snažit teprve nedávno, cca měsíc, ale chtěla jsem si s někým popovídat, kdo se taky snaží. 🙂 Antikoncepci jsem brala necelý dva roky, tak uvidíme, jak se nám zadaří. 🙂

trckin
9. bře 2012

@genevieve @barbies Já to s hlídáním budu mít dobré. Mamča pátky nepracuje a tak bude hlídat. Ségře tahle taky každý pátek pomohla a teď když je ségra pryč, tak má ty pátky volné pro moje baby ;))) Je super babička. Co se týče tchýně, tak po zkušenosti se švagrovou vím, že dítě pohlídá až tak od dvou let, s menšími to prostě neumía bojí se. Ale taky dobrý ;)

genevieve
9. bře 2012

@trckin Tchýni svoje dítě půjčim tak v 15ti 😎 Ona je ráda, že se postará sama o sebe!

minina
9. bře 2012

Ahoj holky, můžu taky k vám?🙂
V lednu jsem vysadila HAK po 10 letech a teď nechávám tělo, aby se z toho vzpamatovalo a nic moc teda. hrozně zadržuju vodu, takže natekké prsty a nohy a první MS se 14 denním zpožděním, takže prostě fakt radost:( O miminko se budeme snažit na podzim, chceme ještě nějakou hezkou dovču a taky chci dát tělu chvilku oraz🙂
Koukala jsem, že už 2 právničky tady, tak já jsem třetí do party🙂

trckin
9. bře 2012

@mimina Super vítáme tě 🙂 Máš to naplánované skoro jako já, jen jsem vysadila dřív a chceme začít v létě. Kde pracuješ ? V soukromé nebo veřejné sféře ?

minina
9. bře 2012

@trckin Díky🙂
No my jezdíme na dovču až v září - říjnu, takže bych ráda mimčo tamodtud🙂 Příští týden chci začít cvičit mojžíšovku, aby se mi srovnal cyklus a pak to pomůže i otěhotnění🙂
V soukromé, v advokacii 🙂 Zvažovala jsem i podnikového právníka jako vy holky, ale nechce se mi opouštět advokacii, nicméně jsem zjistila, že by mě vzali i jako advokátku, tak uvidím co dál🙂 Přece jen, v podniku je to jistota, třeba taková banka...🙂

trckin
9. bře 2012

@minima Jo jo jistota to je. Mám plno kamarádů v advokacii a v podstatě nevedou žádný soukromý život, šéfové je dřou jak finančně, tak i psychicky a tak jsou zralí na infarkt :( Ale je to určitě hlavně o lidech, na koho narazíš. O mojžíšovce jsem neslyšela...musím si to najít....taky to mám pěkně rozhozené beeeee

minina
9. bře 2012

@trckin No já naštěstí nedělám ve velké AK, ale v maličké, takže pracovní doba pohodička, práce taky OK, peníze dejme tomu, to by mohlo být dycky lepší.... Jako ve velké Ak bych měla daleko víc, ale nemyslím si, že to za to stojí, přesně jak píšeš, člověk tam tráví celej den a nakonec jsou schopní vykopnout tě na hodinu. Já jsem v jedné velké pracovala, chodila jsem do práce i o víkendu a nakonec když jsem odcházela, tak se se mnou někteří z vedení ani nerozloučili... To už teda fakt ne🙂

Jinak já jsem z toho po vysazení byla pěkně vedle, ale teď se to snad dá trochu do normálu a u té mojžíšovky si myslím, že ublížit to rozhodně nemůže🙂

A fakt to máme dost podobné🙂 jen já jsem tu asi seniorka, je mi už 30🙂

trckin
9. bře 2012

@minina S tou třicítkou tu vedeš, ale neboj podle mě je to v tuhle dobu normální zakládat rodinu. Tím nechci urazit Vás mladší holky, ale když někdo studuje i vysokou, tak má rodinu trošku s odkladem 🙂 Z mých spolužaček z gymplu má zatím dítko jen jedna a to teď v 28 letech.

minina
9. bře 2012

@trckin To je hrozný, bejt nejstarší 😀 nee, tak s tím jsem počítala, ono než člověk vystuduje a má nějakou praci, resp. u mě plus zkoušky, tak už třicítka skoro klepe na dveře🙂
My měli nedávno třídní sraz a bezdětných nás tam byla teda podstatná menšina, některým už chodí děti skoro do školy a hodně má už dvě děti, takže v naší třídě jsem v tomhle docela pozadu🙂 Ale nelituju🙂 Loni jsme měli svatbu, před 2 lety jsme si pořídili byteček a teď je čas na mimčo, všechno postupně🙂

barbies
9. bře 2012

@janiesska Ahojky, vítám tě.

barbies
9. bře 2012

@genevieve 🙂 No já mám tchýni dobrou (teda já mám vlastně tchýně 3 :D), ale teď zrovna myslím manželovu maminu, ale co se týče hlídání, tak max. na chvilku, nevím, jestli by to děti přežili . Předloni jsme jeli v létě na 10 dní na dovču, tak jsme ji poprosili, jestli by nám nezalívala kytky (bydlela od nás asi 300 metrů) - no tak to dopadlo tak, že mi polovina uschla, protože prý zapomněla.

minina
9. bře 2012

@barbies Já má obě maminky dalko, navíc do důchodu mají obě taky daleko, takže s tím vůbec nepočítám. Spíš to budeme řešit nějakou paní na hlídání, protože bych ráda co nejdřív začala na mateřské pracovat - alespoň trochu. I dkyž pak je to asi jiné, když má člověk to mimčo doma, ale teď si nedokážu představit 2 roky nepracovat....

barbies
9. bře 2012

@minina Ahoj, taky tě tu vítám. Koukám holky, že je to tu samá právnička 🙂 Tak to já vybočuju - mám ekonomku, obor veřejná správa.
Od nás z gymplu pár holek má už i dvě děti a z vejšky se to taky nějak rozrodilo 🙂 Ale já to beru taky postupně. Svatbu jsme měli před 2,5 lety, od května se konečně stěhujeme do svýho (sice na hypotéku, ale vyjde to skoro stejně, jako když jsme byli v nájmu), pesana máme skoro čtyři roky - takže takový cvičný miminko, no a teď by to chtělo už normální mimčo 🙂

barbies
9. bře 2012

@minina No já bych chtěla dvě děti za sebou, takže si je chci aspoň na chvilku užít, ale už jsme se taky bavili s manžou, že bych si chodila přivydělávat aspoň o víkendu - při vysoký jsem brigádničila 6 let v jedný restauraci a bavilo mě to, takže aspoň nějaká korunka by byla navíc. Nedokážu si totiž představit, mít malý dítě a dělat tu práci, co dělám teď, protože dělám od 6 a domů se vracím tak v 6, 7 večer :(

minina
9. bře 2012

@barbies Díky za přivítání🙂
Ekonomku mám taky🙂 Ale obor Podniková ekonomika a managemet🙂
My máme byt taky na hypotéku, ale kdo dneska nemá... Ono to ve finále vyjde jen o něco víc než platit nájem a člověk bydlí ve svém.
Co máte za pejska? My ho plánujeme na jaře, máme zahrádku, tak by bydlel tam🙂
A pracovat od 6 - to by mě teda zabilo, to mám ještě plnoc🙂 Dneska jsem vsávala v půl 8🙂 A dom chodím taky pozdě, ale to je spíš tím, že 3x týdně mám nějaké cvičení, angličtinu, kurzy focení, ne že bych seděla v práci🙂

barbies
9. bře 2012

@minina Máme mopsíka, takže postelovej miláček 🙂 A chtěla bych jí teda letos nechat štěňata a jedno si nechat, ale uvidíme, jak to dopadne. Ženicha by měla, ale třeba se jí nebude líbit 😀
Já si na to vstávání za ty dva roky taky ještě nezvykla. Vždycky mám sto chutí někam zahodit budík.
Ty kurzy focení ti závidím, ja jsem si minulý rok pořídila zrcadlovku, strašně mě to baví, ale pořádně s ní neumím.

minina
9. bře 2012

@barbies Aha, to já bych ráda něco trochu většího🙂 sen je vlčák, ale ten se nám tam nevejde🙂 A u nás chce štěńata manžel a to ještě nemáme ani paní psovou🙂
No já bych si na to nezvykla nikdy, v 6 je to krutý, to občas vstávm na jednání mimo prahu a pak jsem celej den mrtvá. A kde se ještě pracuje taktle brzy ráno?
A mě focení taky moc baví, taky mám zrcadlovku a hrozně si to užívám🙂 je to super, kyyž člověk zjistí, co se všechno s tím dá udělat a vymyslet🙂

ange_de_la_morte
9. bře 2012

@baraz: @vikrotiecom : no mě teda odrazují, ale neúspěšně .... ale zase vím že až se zadaří tak mám maximální podporu od našich aj od manželových rodičů , takže oni sice říkaj ať ještě počkáme, ale pak budou stejně hrozně rádi

@android: jen ať si řákají, ale popravdě kdyby mi někdo před 3 nebo 4 lety řekl že se takhle brzo vdám a budu se snažit o miminko taky bych si myslela že se zbláznil, ale tak nějak se to v člověku hne a najednou ví že chce rodinu, s tím přece nic nenaděláme ne ? 🙂

Holky tak našim dobrým kamarádům se dneska ráno narodila holčička, takže zítra hrdý tatínek pořáda velkou zapíjecí akci, tak tam s manželem jedem, už se nemůžu dočkat až budou chlapi zapíjet naše dítě 🙂

jiiita11
9. bře 2012

Ahoj holky, muzu za vama? 🙂) Ja vysadila prasky v unoru a ted tomu nechavame volny prubeh, v cervnu nas ceka teprve svatba....

baraz
9. bře 2012

teda samý právník - když budu mít problém tak se ozvou 🙂
já o tom, že se budem snažit řekla pouze v práci, abychom se domluvili jak by to tak mohlo probíhat a pak pár kamarádům. rodina bude postavena před hotovou věc - nechci taky aby se vyptávali ..

minina
9. bře 2012

@jiiita11 Ahoj🙂 jasně pojď k nám🙂 Tka to možná bude svatba s bříškem co? To jsem nějak nechtěla, chtěla jsem si svatbu užít, ale musím říct, že jsem skoro nepila, jak člověk pořád někde běhá, takže by to bylo skoro stejné i kdybych byla těhu🙂
@baraz noo, snad nás potřebovat nebudeš🙂
A co ti na to v práci řekli? Moje šéfová se toho děsí a pořád mi říká, ať ještě počkáme. Hlasit to, že se budeme snažit nebudu, nerada bych, aby se pak pořád někdo vyptával, jestli už🙂

baraz
9. bře 2012

@minina jo pochválili mě, že je to super mít rodinu 🙂 mám super vedoucího, manažera i majitele firmy 🙂 jsem k nim férová, vím že je těžké k nám někoho kvalitního najít, tak sem chtěla vědět jaký budou mít názor a jak vyjdou vstříc mým požadavkům 🙂 ptát se zda už nebudou - jsou to všechno chlapy a myslím, že jim to bude blbý 🙂 🙂

trckin
9. bře 2012

@baraz Jo jo nás radši nepotřebovat 😀
Já to v práci taky nehlásím ikdyž mám super šéfovou, která by to pochopila...často říkám, že rodina je nejdůležitější. Ostatní se mě občas zeptají jakoby se svatba rovnala dítě. Už jsem si ale zvykla 😉

minina
9. bře 2012

@baraz Tak to máš super, to budou jen pokukovat, jestli ti roste bříško nebo ses jen víc najedla 🙂 Já myslím, že je na to čas, přece jen těhotenství trvá 9 měsíců🙂
Já jsem navíc nastoupila z akolegyni, co je na rodičovské, tak séfovou i trochu chápu, že nechce, aby jí furt někdo těhotněl🙂
A máš pravdu najít někoho kvalitního, to je peklo:( A co ty vlastně děláš?