Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

ivanatl
7. lis 2012

@eiram2010 no to jsem taky před tím vůbec netušila, že se ovolace takto může projevit. Po přečtení některých příběhů holek, jsem taky trošku znervózněla, ale snad mně nic špatného nepotká. Ale je zase super pak vidět, že některé holky už čekají miminko, ty které se obávaly, že se to nepovede.A kolik ti je, jestli se můžu zeptat? Mně je 29 let, takže je čas taky začít něco dělat 🙂

jitkana
7. lis 2012

@eiram2010 Koukám, že jsme na tom stejně, já dělám 1 ročník magist. studia a taky si myslím, že to s mimčem zvládneme. Spousta mých spolužaček má miminka. My jsme s manželem původně nechtěli děti, ale říkám si, že bych toho jednou litovala. Taky už mám věk skoro za minutu 12 🙂 Cítíš u sebe nějaký změny po vysazení HA ?

jitkana
7. lis 2012

@ivanatl Vítej mezi námi, už jsme tu 3 čersvé snažilky, jsem zvědavá jak nám to půjde a hlavně, jak se budeme cítit. Držím palečky.

eiram2010
7. lis 2012

@ivanatl Právě,že už 36 čerstvě, snad mi pomůže, že jíme zdravě,hodně sportujeme a už 3 rok nekouřím .... 🙂

eiram2010
7. lis 2012

@jitkana Cítím se líp, mám větší chuť na sex 😀 , až po vysazení jsem si o tom začala něco číst, dřívě mě to ani nezajímalo. Akorát se mi zhoršila pleť a dost mě to obtěžuje, ale asi na tom nejsem nejhůř. To ,že to bodání je ovulace jsem si přečetla až tady,ale měla jsem to oba 2 měsíce. Jinak mi přijde,že teď na sobě všechno víc cítím, no možná se víc pozoruju 🙂

ivanatl
7. lis 2012

@jitkana děkuji za přivítání 🙂 Hrozně se mi líbí, že si člověk může pokecat se spřízněnými dušem 🙂 . Začala jsem na bereme se, pak modrá střecha a teď jsem tady 🙂.
@eiram2010 to určitě půjde, když si vezmeš, že herečky a modelky mají tento věk za ideální, tak proč by to nemohlo jít tobě.

jitkana
7. lis 2012

@eiram2010 - 36 ještě není pozdě, jak říká Ivanka u "celebrit" je tohle normální věk na první mimčo. S chutí na sex souhlasím, pro mě se projevila okamžitě po vynechání HA 🙂 Bodání v podbřišku jsem měla taky a až teď tedy vím, že je to ovulace 🙂

beandy
9. lis 2012

Zdravím, jak dlouho se snažíte o mimi? Já jsem koncem července letošního roku vysadila HA a už to budou 4 měsíce a pořád nic. Vím že to asi nepůjde hned, ale začínám z toho být nešťastná. prodělala jsem rakovinu děložního čípku a mám strach že nebudu moct otěhotnět. Kamarádka třeba otěhotněla už 2. měsíc po vysazení HA..

jitkana
9. lis 2012

Holky, po vysazení HA jste dostaly menstruaci v termínu nebo jste měly zpoždění ? Já už mám pár dní zpoždění, ale říkám si, že po vysazení je to asi normální.
beany: my se snažíme teprve první měsíc, jsem uplně v začátku a gynekolog mi řekl, že je normální když to hned nepůjde.

eiram2010
10. lis 2012

@jitkana ja teda uz 2x a v terminu jen kratsi,ted cekam treti.

eiram2010
10. lis 2012

@beandy Ja tedy podstive 1 mesic,ale nevydrzela jsem a zkusila test,mam to dostat za 6 dni tak je brzy,ale byl negativni.
Jinak moje doktorka mi napsala kyselinu listovou a rikala,ze vetsina zen pri jejim uzivani je tak do 3 mesicu tehotnych. Ikdyz ovulace po tolika let uzivani ( 11) muze byt pry falesna. Tak snad ne a zadari se.Hodne stesti a nestresuj se ikdyz to nekdy nejde 😉

beandy
12. lis 2012

@eiram2010 Já jsem si dnes kyselinu listovou koupila, společně ještě s některými věcmi z www. otehotnet.cz. Mrkněte, tyhle čaje a gely taky podle recenzí hodně přispívají k otěhotnění. Popřípadě budu muset zkusit metodu Ludmily Mojžíšové. Tak snad se nám všem brzy zadaří. 😲

beandy
12. lis 2012

@jitkana Nějak sem s tím počítala že to bude dýl trvat, tak snad aspoň do dubna se zadaří. 🙂 Teď sem si těch podpůrných přípravků nakoupila, jak kdyby měla být gravidní celá armáda. 😎 Jinak mě se MS zpožďuje po vysazení i o 14 dní.. mám celý tělo doblbý.

jitkana
12. lis 2012

@beandy - aha, mě se MS zpozdila už skoro od 6 dní, takže z toho nebudu dělat vědu a počkám. Zřejmě mám taky celý tělo rozhašený po antikoncepci ☹ díky za tip, na www.otehotnet.cz taky mrknu.
Celý to čekání je divný, mě teď čekají nějaké narozeninové oslavy, takže nevím, zda si můžu dál alkohol nebo ne ☹

jitkana
14. lis 2012

už jsem to nevydržela a udělala jsem si test - negativní a přitom mám zpoždění už skoro 8 dní. Myslíte, že se to nějak spraví a budu mít MS aspoň trochu pravidelně ?

vendy1407
14. lis 2012

Ahoj holky, jsem tady nováček. S manželem už chceme začít pomalu pracovat na mimi, jen já se pořád rozhoupávám vysadit HA. Mám poslední plátíčko tak snad se to už rozlouskne, jen se pořád obávám, jestli jsem dobře o všem informovaná, tak jestli máte pro mě nějaké dobré rady budu ráda. Myslíte, že mám o svém rozhodnutí informovat svého lékaře?

eiram2010
16. lis 2012

@jitkana já to mám dnes dostat a včera jsem ze zvědavosti zkusila test a nic....doktorka mi říkala,že až se budu snažit ,abych jedla tu kyselinu listovou a na srovnání MS si koupila nějaký přírodní ženský čaj je jich hodně. Ale 2x jsem to dostala normálně tak snad i teď. Rozhodně to ten další měsíc nebudu tolik řešit,docela jsem se na tom zasekla 😀 Nějaká holčina psala,že je ideální mít sex obden a když máš ovulaci, prý se člověk trefit musí.
Tak jsem si to poprvé natrénovala a teď to nechám osudu 🙂

jitkana
16. lis 2012

@eiram2010 - možná jsi ten test zkoušela ještě brzy. Holky říkají, že je potřeba jich dělat víc. Mrknu na ty stránky, o kterých psala Beandy a objednám si ten čaj. Dneska jsem volala doktorovi, sestřička říkala, že normální je zpoždění i 14 dní, ale pro jistotu mě objednala na úterý. Chci se s doktorem poradit o těch čajích, apod. I když už slyším jak mi říká, že to mám nechat osudu. Já jsem hrozná, protože když si něco usmyslím (otěhotnět) tak to chci hned 😀 Navíc manžel je z toho víc nadšený než já, pořád mě nutil dělat testy a byl by nejradši pořád v posteli. Taky jsi tak nervozní jako já, jestli to dostaneš nebo ne 🙂

ivanatl
16. lis 2012

Holky těhotenství je o trpělivosti a pohodě. Nehroťte to tak. Ono se to nejspíš zas až tak rychle nepovede a pokud to budete takto pitvat, tak se na tom jen zbytečně zaseknete a nepůjde to už vůbec. Nemůžete chtít po měsíci zkoušení zázraky 🙂 .
@jitkana u tebe to spíš vypadá, že se tvoje tělo chvilku bude srovnávat s vysazením HA. Budeš mít nejspíš chvilku problém s ustálením cyklu.
@eiram2010 testy bych dělala až když nepříjde očekávaná MS, ale ani to nemusí nic znamenat, když se budeš stresovat jestli se to zadařilo nebo ne, tak MS just nepříjde 🙂
@vendy1407 pokud si miminko oba přejete nevidím důvod proč HA nevysadit, sama uvidíš, že to zas tak jednoduché nebude otěhotnět a čím dřív začneš tím líp. Aspoň se naučíš poznat jak funguje tvoje tělo, jestli probíhá vůbec ovulka atd.Ale třeba budeš jedna s těch šťastlivců co HA vysadí a MS už nepříjde. 🙂
@beandy 4 měsíce snažení ještě není tak dlouhá doba neboj ono to příjde.
Každopádně bych vám poradila holky měřit tu bazální teplotu. Já jsem s tím teď začla a je to spíš dobrý, že člověk pochopí jak funguje jeho tělo a může z toho vyvěštit i například nějaký problém, nebo kdy tak probíhá ovulka.Já jsem s tím teď začala tak taky študuju co a jak. Hlavně klid ono se nám to povede 😀

vendy1407
16. lis 2012

@ivanatl miminko chceme oba. Není nad to si z manžela jen tak vystřelit, donutilo ho to pořádně popřemýšlet a už má jasné představy co a jak. To jen já trochu uvažuju nad spoustou věcí co by mohly nastat - rekonstruujem dům, hypotéka... nakonec si ale řikám, kdybych měla čekat než bude vše hotovo, než se dostaneme z dluhů tak to se ani nedočkám. A tím jak si tady už pár dní brouzdám tak bych chtěla začít hned, ale zbývá mi půl platička HA a nejspíš bych ho měla normálně dobrat, je tak? Kontaktovala jsem svou lékařku a řekla abych si koupila Kyselinu listovou 800 nebo Femibion 800, máte zkušenosti co je lepší? A začít to brát už teď nebo až nadobro vysadím HA?

ivanatl
16. lis 2012

@vendy1407 😀 není nad to chlapa trošku potrápit. Já jsem kys.listovou začla jíst až sem vysadila prášky. Taky jsem to tak udělala, dobrala jsem poslední platíčko a pak už jsem nezačla. Já jím teda kys.listovou od firmy Naturvita, takže s tím co je lepší zkušenost nemám, ale myslím, že je to v celku jedno. No takto kdyby jsi měla přemýšlet tak dítě nebudeš mít nikdy. Neboj vždycky se to nějak udělá. My stavíme baráček, takže hypotéku máme taky, určitě nejste první ani poslední kdo je zadluženej. Ono to ani nijak jinak v dnešním světě nejde. Takže dobrat platíčko a vhůru do toho 😀 Já teď ještě zkouším bylinky od Naděje k harmonizaci ženských orgánů, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude.

vendy1407
16. lis 2012

@ivanatl no jak já už se těším... už pokukuju po různých věcičkách. Já koupím nějakou tu listovku 800 jak psala doktorka a tedy začnu taky až po vysazení. Nevíš, ale jestli je třeba ještě něco co by se dalo brát prospěšného, zdraveho.. a´t mám dobrý základ 😉

ivanatl
16. lis 2012

@vendy1407 no nejlepší je asi tak nějak dodržovat zdraví životní styl 😀 , ale to mi nikdy nešlo. Jinak jestli jsou nějaké přípravky, které podpoří zdraví miminka a tebe to nevím. Nejlepší je asi jíst hodně vitamínů z ovoce a zeleniny. Já jedu v těch bylinkách. Třeba holky ještě něco poradí, já jsem se o tohle moc nezajímala.

jitkana
17. lis 2012

@ivanatl - díky za racionální pohled, asi jsem z toho všeho trochu zblbá. Mohla bys mi poradit jak na měření BT, nikdy jsem to nezkoušel ani o tom nečetla ? Předem díky

ivanatl
17. lis 2012

@jitkana no ono se chce do toho moc nezamotat 😀 protože pak se člověk upne a nepůjde to vůbec. Vím je to těžký když si miminko moc přejeme, ale je lepší zůstat nohama na zemi 🙂. O BT je to krásně všechno popsané na těchto stránkách: http://merenibt.xf.cz/ a na stránkách www.womenzone.cz když se přihlásíš si můžeš zapisovat graf a vést kalendář kdy máš MS, ukáže ti to potom i zhruba, kdyby měli probíhat plodné dny atd. Je pravda, že měření BT vyžaduje trošku trpělivosti, ale zase myslím, že se to vyplatí. Poznáš tak jak funguje tvé tělo a jestli např. vůbec probíhá ovulace. Dá se tím zjistit hodně věcí a nakonec i načasovat, který den ovulace probíhá.

beandy
19. lis 2012

Tak dnes opět dorazila MS. 😒 Ale pozitivní je, že je jen o den později než měla být, což je u mě ohromný úspěch. 🙂 Takže už se tělo dává do kupy.
@vendy1407 my máme se snoubencem taky hypotéku a budeme se ještě k tomu za 4 měsíce stěhovat. Holky mají pravdu, že v dnešní době by jsme asi děti nemohly mít nikdy. Navíc se od ledna opět zvyšuje DPH. Už se ani na zprávy nedívám, akorát mě to stresuje. Jsou tak samý vraždy, korupce, kdo umřel atd.. Vždycky dávali jako poslední něco veselýho se zvířatama, teď už ani to. Tak si tu radost musíme zařídit samy.. 😀 😲

beandy
19. lis 2012

Byla jste někdy některá u kartářky? Řekla vám někdy něco co se vám splnilo?

hanicinka
19. lis 2012

@beandy Ahoj já jsem byla před rokem v létě u kartářky. Řekla že dítě, možná i děti by měli být brzy a prý jestli nejsem už těhotná. Samozřejmě že jsem těhotná nebyla a ani do teď jsem neotěhotněla. 😢 Už bych tam nikdy nešla. A i co povídala o minulosti tak jsem jí to odkývala, ale netrefila se, takže za mě kartářky palec dolů. 😖

eiram2010
19. lis 2012

@jitkana 😀 já taky nic nic,pak jsem se rozhodla a nejradši bych všechno hned.Nechápu jak jsem mohla tak otočit 🙂Koupila jsem si bilinky čajík na podporu plodnosti 😀
Jinak jsme si v sobotu adoptovali týraného pejska z množírny,tak mám o zábavu postaráno a nebudu se na to tolik upínat. Máme ještě dva svoje z toho jeden je slepý a před měsícem nám zemřela cane corso nečekaně. Máme velký dům tak budou i pejskové i děti 🙂

eiram2010
19. lis 2012

@beandy Mě taky dorazila,pozitivní je že přesně na den kdy jsem si to spočítala,zkoušeli jsme to teprve 1 měsíc a ani né pravidelně a mám vysazenou HA teprve 3 měsíce a naštěstí jsem to 3x dostala.Musíme se koukat i na pozitivní stránku 🙂