Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

ange_de_la_morte
22. bře 2012

@ilona_k: vlastně ani přesně nevím .... tak nějak od léta/ podzimu, některé měsíce víc některé mín, vlastě sme se snažili už rok a pů zpátky nějako dobu ale pak se plánovala svatba, ale mi tak ..... doufala jsem že to bude jednodušší, a všechno na mně dneska uplně doléhá, mám asi ovulku ale nevím jestli vůbec bude snažení, můj ještě ani není zpátky z práce

moniinom
22. bře 2012

@ange_de_la_morte No to mi povídej, odpoledne jsem si sedla na lavičku v parku a všude samé těhotné maminky a s kočárkama taky kolem pořád jezdily, tak jsem si tak říkala, že snad se nám taky povede rychle a když jsem o tom tak přemýšlela, tak se u mě jedna těhotná paní zastavila, že jestli jí nevyfotím, fakt hustý toto

ange_de_la_morte
22. bře 2012

@moniinom: zajímavé ... tak třeba bude brzo někdo fotit tebe 🙂 ... proč je tak těžké otěhotnět ...

bjoucik.15
22. bře 2012

@ivatko0406 no určitě mu nehrabe, je vidět že se asi dost zalekl co? Moc bych vám přála, aby to tak bylo, tohle je znamení 🙂

@ange_de_la_morte určitě to vyjde, určitě 🙂

@ilona_k tak to je super zpráva 🙂

jinak holky já jsem byla s tím, že přítel nic neví o ovu apod.. jedle jak ta jedle... dneska jsem mu konečně řekla, jak se cítím a jak to je a on na mě " my se trefili do ovulace? jo byla si ten den teplejší asi si měla teplotu 🙂 "

ange_de_la_morte
22. bře 2012

@bjoucik.15: ty jo .... máš fakt vnímavého přítele 🙂 ty bych nevěřila že by se takhle poznávat ovulace 🙂

bjoucik.15
22. bře 2012

@ange_de_la_morte já tě klidně vyfotím, líbí se mi těhulky 🙂

bjoucik.15
22. bře 2012

ange_de_la_morte já taky čučela jak puk 🙂

ange_de_la_morte
22. bře 2012

@bjoucik.15: ale vnukla jsi mi myšlenka, musím se mojeho zeptat jestli to taky pozná 🙂 ... dobré měření bazální teploty ne ? 🙂 🙂

ilona_k
22. bře 2012

@bjouckik.15 tak to je fakt všímavej... to ten můj to pozná, jen když uvidí na lince pozitivní ovu test 😀

bjoucik.15
22. bře 2012

je to šikulka.. a jáse ho ptala jak to ví? a jen se zasmál 🙂

moniinom
22. bře 2012

@ange_de_la_morte je krásný jak už teď ty maminky odhodily bundy a ta bříška jsou vidět, taky bych chtěla. No nevím, ale někdy už se to tak prostě stane i když žádný očividný důvod není, naši se o mě snažili sedm let a nakonec se povedlo až když o to přestali usilovat. Ale neboj se, za chvilku nám tu budeš psát, že jsi našla dvě čárky na testu 🙂

ange_de_la_morte
23. bře 2012

@moniinom: jojo, jaro je pěkné 🙂 sedm let ?? noo to nevím jestli bych to tak dlouho zvládla při zachování psychického zdraví ....

No takže včera sme se mojim rafli , takže snaženíčko nebylo, a teď jsme oba 3 dny v práci, že se potkáme jen jednou a to asi na 10 minut , takže tebhle měsíc je opět ztracený ( nutno říci že ovulku jsem měla asi včera nebo předevčírem) :( :(

ivatko0406
23. bře 2012

@ange_de_la_morte to já jsem měla depinu předevčírem, ale naštěstí mě to pustilo. já jen začínám cítit nervíky z té laparoskopie, ale jinak je nálada OK.
holky včera manžílek filosofoval, kdy je nejlepší mít miminko. vykládal mi pro a proti, já chtěla už dávno spát, ale on to potřeboval probrat. jako by nám na tom záleželo. že prý nejlepší je být těhotná přes léto, nehrozí pád na ledě (přehřátí organismu mu zjevně nic neříká - si zalezeš do stínu, ne??), miminko se narodí na podzim a přes zime s čerstvým mimi stejně nikam nechodíš. když jsem měla námitky, že jako ale čerstvá maminka chce co nejdřív vyjet přece s kočárkem ven, tak mi řekl "vždyť si můžeš jezdit po bytě!"...no chlap. bere to prakticky. s tím náledím měl pravdu, ale já si zase myslím, že mláďátka se mají rodit na jaře, vždyť přece zvířátka to taky tak mají....tak jsme vedli hodinovou debatu o ničem, protože nám je úplně jedno, kdy budu mít dvě čárky na testu, hlavně když!

ange_de_la_morte
23. bře 2012

@ivatko0406: zajímavá debata 🙂 .... no ono je to podle mně uplně jedno kdy máš miminko, všechny období mají své pro i proti, jak píšeš, hlavně když 🙂 ... z te laparoskopie buď uplně klidná, brzo to budeš mít za sebou a aspoň se třeba někam pohnete 🙂 budete to vohodě 🙂

medria
23. bře 2012

k tomu, kdy mít dítě: myslím, že na tom něco bude a souhlasím spíš s ivatko, protože mít malé mimi v zimě, kdy jsou krátké dny, pořád tma a zima, že nemůžeš ven na psychice maminky rozhodně nepřidá. jenže malé mimi do letních veder taky není nic moc, to už teda je lepší asi ta zima. zajímavé je, že můj gynekolog mi poradil, že prý nejlepší je těhotnět na jaře, což taky souhlasí s tím, co psala ivatko, že i v přírodě to tak je, jen u lidí je holt to těhotenství delší 😀 a chvíli trvá než se mimi narodí

jinak jak tady psala ilona, že se kamarádky pořád vyptávají, jestli už je těhu, tak jak to máte vy? říkáte v okolí, že se snažíte? já jsem teda rozhodnutá neříkat nikomu nic, v práci jsem kolegyním pouze naznačila, že už bych na mateřskou taky šla, ale že bych byla jak jedna kolegyně, která s náma probírala, že to dostala a že zase nic a těhotenství všem (i šéfové) oznámila asi v 3. týdnu 😕 to teda ne ... spíš to hodlám udělat tak, že nikomu nic a až se to povede, tak počkám do 3. měsíce a pak to všem řeknu. jak to máte vy?

trckin
23. bře 2012

@medria s tím oznamování to mám stejné...v práci nikomu nic neříkat a oznamovat až po 12.týdnu. Co se týká rodiny, tak tam to přecijemnom praskne asi dřív, ale to vadit nebude, alespoň budeme ušetřeni případných dotazů, kdy už začneme 🙂

Otázka kdy je neplepší mít dítě je zapeklitá, protože každý máme jiné plány a jinak snášíme a máme rádi různá roční období. Za sebe říkám, že mi nej přijde březen, duben, kdy ještě není takové vedro a může se krásně chodit ven a na léto už je mimčo přeci jenom větší. Jinak může být komplikace to, když se mimčo narodí tak, že ho těsně nevezmou do školy nebo školky, ale to už se snad dá dnes docela řešit.
Ale co si tady budeme povídat, je jedno kdy, ale hlavně že to mimčou bude 🙂)))

barbies
23. bře 2012

@medria Tak to já jsem to neřekla vůbec nikomu, že se snažíme. Spíš naopak, když se tchýně začne vyptávat, jestli už nechceme mimi, tak raději říkám, že máme ještě času dost. Právě kvůli těm dotazům pak, jestli už se povedlo apod.

minina
23. bře 2012

Ahoj holky🙂 já bych chtěl amimčo někdy tak ideálně květen červen🙂 Aby člověk nerodil v parnech a mohl pak hned pěkně ven. A zároveň bych nechtěla být nejvíc těhotná přes zimu a kupovat celej novej zimní šatník 😀 Do vypadovanejch kabátků bych se asi těžko vlezla 😀

Jinak já to neplánuju nikomu říkat, že se snažíme, ale teď furt chodí kamarádi a vyptávají se, jak to máme a kdy bude mimčo. Zajímavý je, že se ptají většinou manžela 😀 Asi tuší, že bych je poslala někam nebo jim položila podobně duchaplnou otázku. Nejhorší je, že jak řekněte, že jste vysadily, tak vám každej kontroluje břicho 😀 Já jsem přitom vysadila, abych si vyčistila tělo a ne abychom na to hned skočili 😀 Te´d jsem naopak shodila asi 5 kilo, tak snad lidi ty řeči přejdou 😀
Nebo je taky super, když se člověku nechce pít, tak všichni chodí a vyptávají se. A přitom já občas mám to, že na to prostě nemám chuť a nepiju. Takže raději pak řídím a svádím to na řízení 😀

bjoucik.15
23. bře 2012

@ivatko0406 páni, to je skvělá debata na noc 🙂 Já to včera řekla svojimu, jen že by mohl být, a to jsem neměla dělat :( Celej večer se na mě uculoval a když jsem chtěla vyndat velký hrnec na špagety (je docela těžkej) tak mi to hned vzal, ať si jdu sednout a koukat na TV. Takže jsme se chytli a byl do noci klid....

Oznámit, že čekám až po 3 měsících a to víc u mě. Jestli je to tak, že čekám, tak si kvapem musím najít práci a můžu to tedy říct až po třech měsících. Jedna kolegyně v bývalý práci to neřekla a čekala, až to na ní bylo vidět.
A co se týče rodiny a kamarádů, tak pár lidí si určitě všimne a nej. kámoškám proč to neříct? Aspoň psychycky pomůžou 🙂

Mimčo bych ráda březen/duben, tak jsem narozená i já a přítel... No uvidíme.

bjoucik.15
23. bře 2012

@minina máš s tím řízením naprostou pravdu, když nechci pít, tak chlapi vezu do hospody 🙂 A jsem ten večer řidič 🙂

moniinom
23. bře 2012

Já bych ráda mimčo kdykoliv, ale ne v zimě, líbí se mi maminky, když mohou to bříško ukázat a ne když si musí kupovat sloní velikosti bund a vypadaji pak jak když každou chvilku prasknou a pak taky kvůli tomu počasí 🙂 jinak v práci to rozhodně dřív jak po třetím měsíci říkat nebudu, zvláš, když by se to u mě mohlo krýt se zkušební dobou.. a rodině bych to taky nejraději řekla až tak kolem druhého měsíce, ale to jsou jen takové plány, které nemusí vyjít. A o snažení rozhodně nikoho informovat nehodlám..

bjoucik.15
23. bře 2012

@moniinom no u mě je rozdíl v tom , že my se nesnažíme, když jsme se snažili tak nic z toho nebylo :( Teď o těch mým příznacích víte jen vy "koníkovky" a kámoška a samo můj přítel. Dnes mám 1 den zpoždění, ale den ještě nekončí že? 🙂

bjoucik.15
23. bře 2012

@moniinom a kdyžbych nedej bože byla tak to mám přímo na prosinec :( to nic moc!

moniinom
23. bře 2012

@bjoucik.15 jak nedej bože? já v prosinci jsem narozená a věř, že našim po sedmi letech bylo jedno, jestli je sluníčko nebo mráz 😉

minina
23. bře 2012

Já jsem v lednu a nic moc teda 😀
Takže bych brala letňátko. no uvidíme 🙂
Holky a to jste docela odvážné, že chcete otěhotnět hned jak nastoupíte někam do práce 🙂 Mě by to jednak přišlo trochu nefér vůči tomu zaměstnavateli a hlavně se pak dá čekat, že vám neprodlouží smlouvu (většinou se uzavírá ta první všude jen na rok). Dřív to bylo tak, že pokud vám vypršela smlouva někde na konci těhotenství, tak jste šly na mateřskou fakticky z pracáku a nedala se vybírat varianta, musela být jen ta 4-letá. To už dneska asi padlo, ale aby v tom nebyl nějakej jinej zádrhel 😖

bjoucik.15
23. bře 2012

@minina no já nemám a vybranou... Když jsem měla práci a všechno bylo v poho tak to nešlo, a teď jsme přišla o práci a ktivně hledám každý měsíc, ale nic moc a mám tak nějak dluhy kam se podívám a najednou to jde (teda možná)? To je nefér!

@moniinom já jsem ráda, když by to vyšlo, jen to bude dost těžký tak nějak všechno

minina
23. bře 2012

@bjoucik.15 A v jakém oboru hledáš? Ono to dneska není lehký, na druhou stranu my hledáme zaměstnance a hrozná bída:( zatím nikdo, koho byhcom chtěli zaměstnat🙂

Ale já bych se asi bála mít mimčo s dluhama a bez práce... Al eu tebe je to asi jiný, když jsi nemocná a musíš to stihnout co nejdřív... Je to holt boj:(

moniinom
23. bře 2012

@minina tak vůči zaměstnavateli to možná nefér je, ale jen tehdy pokud bych už těhotná třeba nastupovala a neřekla to, ale to nemám v plánu...asi by mi i dělalo problém jít třeba jako záskok za mateřskou kdybych věděla, že na ní možná taky půjdu, ale zase jinak jako co, po státnicích buď najdu nebo nenajdu práci a buď otěhotním nebo neotěhotním, přeci kvůli tomu, že hodlám otěhotnět nebudu čekat doma bez práce, vždyť to snažení může trvat několik let, což se tedy doufám nestane, ale stejně si v té práci nakonec můžu odpracovat hodně dlouho 😉 A s tím, že by mi neprodloužili smlouvu taky počítám a rozhodně si kvůli tomu nehodlám odkládat plány s těhotenstvím, pro někoho jsem na to možná ještě dost mladá atd. ale v životě je pořád něco kvůli čemu bych těhotenství mohla odkládat a když máme za co žít a jsme schopní se o sebe postarat tak není o čem přemýšlet. A pokud vím, tak je to teď tak, že na mateřskou si stačí odpracovat 270 dní dva roky před nástupem na mateřskou a tu bych popřípadě mohla čerpat i přes manžela, který na ni nárok dávno má 🙂
a v jakém oboru vy hledáte? 🙂

ivatko0406
23. bře 2012

holky koukám, že myšlenka mého muže rozpoutala pěknou debatu. to mu musím říct, bude rád 🙂
o snažení jsem neřekla nikomu, víme to je já a manžel. na všetečné dotazy odpovídáme "máme dost času".
a teď v práci jsem ta ky nevykládala, na co mám dovolenou, proč jdu do nemocnice. řeknu to, až budu těhotná a končit první trimestr. jsem na to moc pověrčivá 😒

baraz
23. bře 2012

ahoj holky, posílám pozdrav z Bali. nějak nemůžu usnout tak courám po netu. pokud budete mít někdo zájem vidět fotky hodím vám odkaz na rajčeti.
tak a co se týká témat -chceme jarnátko - narození ideál duben, možná březen, květen ..o tom, že jsem těhu já vykecám hned, budu z toho mít takovou radost, že to řeknu .. a i v práci, už kvůli těm dobrým vztahům, tak aby na to byli připravení 🙂