Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

trckin
6. bře 2012

Koukám, že jsme tu s @genevieve už za seniorky ;))) Já na to teda nevypadám, zrovna minulý víkend po mě chtěli v obchodě občanku ha ha... Copak děláte za práci holky ?

@baraz Koukám, že jste taky ve vlastním jako @anroid, to máte fajn.

@ange_de_la_morte Jasně přidej se, budeme rády ;) Pokud Vás nic netlačí, tak volný průběh je ideální. My to máme naplánované na to léto, ale už teď se bojím, že to lehce nepůjde. Jsem hrozná plánovačka a pak jsem vždycky zklamaná, když něco není podle představ...

genevieve
6. bře 2012

No, po mně občanku taky pořád někde chtějí, nedávno jsem kupovala lahev vína v Tescu na těch samoobslužých pokladnách a když tam máš alkohol, tak musí přijít obsluha...přišel pán a říká: slečno, už vám bylo 18? a já na to: jo, před 10 lety🙂 no a on: hahaha, jste si jistá? tak mi ukažte nějaký doklad 😀 No pak se mi tam asi 10minut omlouval...
jinak my vlastní bydlení tak nemáme, jsme v nájmu v Praze na Zličíně, hypotéku před mateřskou bych si já osobně nevzala, protože teď vydělávám víc než přítel a pak až budu s miminem doma, tak nevím, jak bychom utáhli splátky...co jsme měli našetřeno, tak teď sobecky bouchnem za svatbu jen pro nás dva (bereme se na Mauritiu)
@trckin já pracuju jako podnikový právník, ale bohužel nevydělávám závratné sumy, jak si mnozí myslí 😉

trckin
6. bře 2012

@genevieve Koukám, že tys mi spadla z nebe ;) Já jsem taky právnička, ale ve státní správě, takže to taky není nelpépe placené, ale nestěžuji si. Svatbu jsme měli loni v létě a taky na to padlo dost peněz, ale co, je to jednou (doufám) za život 🙂)) Mauritius vám více než schvaluju, moje ségra se tam teď na pár let odstěhovala a my se tam na konci roku za ní chystáme na dovču. Jinak jak jsem psala výš - my jsme taky v Praze v nájmu.

genevieve
6. bře 2012

@trckin No, tak my dvě jsem se hledaly 😀 My si chceme svatbu taky maximálně užít, proto jsme se rozhodli udělat si jí po svém, navíc oba nemáme rádi oficiality, já se ani nebudu vdávat v klasických bílých šatech, ale v červeném sárí (jo, jsem ujatá na Indii 😎 ) To máš dobrý, že máš ségru v takový exotice, my si to budem užívat jen 14dní a už teď vím, že se mi nebude chtít vracet! 😉

trckin
6. bře 2012

@genevieve Na jednu stranu dobrý, alespoň nemusíme vymýšlet kam k moři, ale stejská se mi po ní a hlavně po neteři, kterou jsem pravidelně hlídala a teď se bojím, že na mě zapomene. Navíc je ségra podruhé těhotná a já si myslela, že si to těhotenství užiju tady s ní...no jo no, člověk míní a život mění 🙂 Týýý jo Indie, to i tak vaříš viď ?

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@trckin: no netlačí .... jak se to vezme, je mi 22 takže osobně mám času ještě dost, ale měla jsem v minulosti nějaké zdravotní problémy takže mi bylo doporučeno mateřství moc neodkládat, každopádně manžel se bojí že to finančně nezvládnem .... já osobně to tak tragicky nevidím, řešila jsem to i se švagrovou ( ta má malého kluka) a s moji mamčou a taky si myslí že to není až tak černé jak to manžel vidí.

Jinak by sme vzali Hypo a jsem rádo že jsme to udělali, popravdě řečeno splátky hypotéky jsou skoro na korunu stejné jako jsme platili nájem , a inkaso nám vychází podobně, trošku sice stouply náklady na dojíždění a navíc teď tak postupně rekonstruujeme, ale i tak .... hypotéky bych se nebála 🙂

genevieve
6. bře 2012

@trckin Jojo, vařim, jsem ráda, že indickou kuchyni si oblíbil i muj nastávající, jinak by si asi musel vařit sám 🙂 . Loni na podzim jsem v Indii konečně i byla, kvůli tomu jsem vlastně miminko odložila o rok, abych mu to pak třeba později nevyčítala, že jsem si nic neužila 😉
Chápu, že ti ségra chybí, já mám dva mladší bráchy a tak jsem zvyklá vídat se s nima často!

baraz
6. bře 2012

já jsem teda brala HA 7 let, tak jsem zvědavá co to s semnou udělalo, ale dokotrka říkala, že by to mělo být v phodě a můžu otěhotnět měsíc po vysazení ..
jinak já pracuji v O2 prodejně - prostě ten, co vás obsluhuje, když přijdete k operátorovi ..dělám to už 4 roky a moc mě to baví a jsem v tom i dobrá 🙂 plat mám právě ted taky větší než přítel, ale naše vize je taková a doufám,že mě za to neodsoudíte, že se po 3-4 měsíci mimča budu vracet na plný úvazek a hlídat bude vypomáhat chůva ...
no a svatba .. to nevím. vždy jsem chtěla mít "komplet" rodinu. ale na velkou svatbu nejsou penízky a řeším v sobě zda něco malého jen s rodiči a nebo počkat několik let a až pak ...:(

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@baraz: říká se že největší šance je otěhotnět po vysazení ještě před první menstruací, kamarádka taky takhle otěhnotněla po 6 letech HA, prostě hned po vysazení se začali snažit. Jinak co se týče svatby, tak ta se dá klidně zvládnout ještě než půjde dítě do školy. My se s manželem chtěli brát v duchu toho jak jsme se poznali, nakonec jsme ,měli přes 100 hostů ale díky tomu že jsme si všechno zařizovali sami tak to vyšlo celkem i finančně přijatelně ( měli jsme to v létě v zámeckém parku, všechno venku, postavili jsme velkoplošné stany, provizorní dřevěné podium, všechno sme sehnali zadarmo nebo za pár kaček, a catering sme si taky zařídili sami, kamarádka nám dělala kuchařku, všechno se připravila po doma v kuchyni a pak se se to jen ohřívalo, a většinu jídl,a jsme řešili z grilu), takže dá se vymyslet ledasco ikdyž není moc peněz 🙂

trckin
6. bře 2012

@ange_de_la_morte Pokud ti švagrová a mamča občas pomůže, tak bych se toho vážně nebála. Mamželé mají trošku tendenci to vidět hrozivě, ale jen co otěhotníš, bude ten nejštastnější táta na světě. Ten můj si taky ze začátku, když jsme se o tom začali bavit myslel, že dítětem končí svět, ale teď mě sám přemlouvá 🙂 Vidím kolem u našich kamarádů, že to jde a to ho pomalu přesvědčilo.

@genevieve Tyk jsme si s manželem ještě trošku podívali po světe a co nestihneme, tak za pár let objedeme s dětmi...teda doufám ;)

@baraz Já tě rozhodně kamenovat nebudu, každý to máme nastavený jinak. Mého mladšího bráchu taky vychovala chůva a žádné následky nemá 🙂 Já uvidím podle práce, ale dva roky bych doma asi být chtěla. Možná budu dělat z domova, když to půjde. A svatba ? Ta není to nejdůležitější a může počkat, důležité je, že víte, že spolu chcete být. Pro nás to byl prostě další krok v našem vztahu.

labut28
6. bře 2012

ahojky ja jsem vlete prisla o mimi ale zkusame na dale v lete temu bude rok tak sbad se zadari v brke dobe

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@trckin: tak až otěhotním tak se s tím stejně bude muset nějak srovnat, ale přežili jsem už horší věci a když můžeme živit tolik zvířat ( a že toho sežerou) tak jedná živá duše navíc nás nepoloží 🙂

@labut28: přeju tentokrát více štěstí 🙂 určitě se podvede 🙂

trckin
6. bře 2012

@labut28: Taky držím place, určitě to vyjde ;)
@ange_de_la_morte Správný přístup 🙂

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@trckin: kdybych čekala až budeme mít opravdu hodně našetřeno na miminko, tak by bylo ještě v 50 brzo 🙂 A co vy ? meříš teploty, nebo nebo dělaš ovu testy ?

trckin
6. bře 2012

Zatím si jen tak pro zábavu měřím teplotu a studuju jestli to funguje a myslím, že joooo. V půlce cyklu před předpokládanou ovulací klesá. Škoda jen, že to může být zkreslené i přeba tím, jestli mám v posteli ponožky ;)

trckin
6. bře 2012

@ange_de_la_morte Jinak ovu testy mám připravené, až to skutečně začneme zkoušet ;)

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@trckin: no já na měření teploty nemám nervy, někdy vstávám v 5:00, někdy v 8:00, někdy v noci jdu na záchod někdy ne, většinou spím do rána s 3 huňatýma dekama ( topíme dřevem v kotli, a nad ránem máme v baráku 16 stupňů, plánujeme na zimu automatický násypník ale tenhle zbytek zimy ještě musíme doklepat) a navíc často jsem o víkendech pracovně pryč ( spí nás většinou víc v jedné místnosti) takže si neumím představit teplotu měřit.

trckin
6. bře 2012

@ange_de_la_morte To nocování ve více lidech chápu, tak mi to párkrát nevyšlo. Já si jí ale jinak měřím i o víkendu - prostě mám nastavený budík na to jak vstávám v týdnu, probudím se, změřím a zase jdu spát. Jsem trošku pošuk, ale chci vyzkoušet, jak to moje tělo funguje 🙂 Jinak po vysazení antikoncepce jsem to skoro tři měsíce nedostala, pak šla na vyvoláčku + beru hormony na srovnání cyklu. Zatím je to ok, ale jsem zvědavá jak to bude za měsíc...

lucinecinecka
6. bře 2012

Zdravím..taky se ráda přidám..Anikoncepci jsem vysadila nedávno a mám skvělý příklad.Kamarádka brala 7 let,vysadila a do dvou měsíců byla těhule..čekají Davídka 🙂 Já už jednoho prcka mám,vychováváme dva a těšíme se na třetího..🙂

baraz
6. bře 2012

teda holky, já se od vás budu mít co učit 🙂 po vysazení nemám zatím v plánu nic měřit nebo tak - a ani nevím jak se to dělá 🙂

@ange_de_la_morte s tím dřevem mi povídej - máme to také tak 🙂 teda je fakt, že když netopíme přes noc tak tu je ráno 18 což taky není žádná sláva 🙂 my to bude řešit elektrokotlem - často nejsem doma, tak aby se tu topilo .. násypník by se nám nevešel si myslím ...

@lucinecinecka to by bylo fajn, kdyby nám to vyšlo takhle rychlo 🙂

lucinecinecka
6. bře 2012

Taky jsem zvědavá..🙂 Ale vysazeno mám teprve dva týdny..🙂

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@trckin: no říkala jsem si že když do léta neotěhotním začnu to řešit měřením bazálky a cíleným snažením v době ovulace,zatím to až tak neřeším. No jak vás všechno poslouchám jsem fakt ráda že jsem HA nikdy nebrala, cyklus mám naprosto 100% přesný ... když jsme u toho myslím že mám cca 3 dny zpoždění ,akorát že sem minulý měsíc zdratila diář takže ani za boha nevím přesný den cyklu, jen odhaduju

@lucinecinecka: takdržím palce, a na první těhotenství jsi dlouho čekala ?

@baraz: no my máme celkem velikou kotelnu takže se tam vejde zásobník s přehledem, žijeme v novém teprve rok takže postupně, no jak byly ty velké mrzy tak mi příjde že bylo ráno v baráku tepleji než teď když je takové pitomé vlhké počasí , i když teda v baráku máme sucho ( až překvapivě na to jak te to tu staré) 🙂) , taky razíš heslo že není nad pořádně vlněné ponožky ? 🙂 ( manžel se mi vždycky směje jak jdu spát)

anroid
autor
6. bře 2012

Ahoj holky, jaký jste měli den?? Zrovna dneska jsem přemýšlela nad právníkem. 🙂Dneska jste se rozjeli než jsem přečetla celou Vaší dnešní diskuzi chvíli mi to zabralo. Dneska jsem myslela, že se v práci zblázním. Dělám v přepravní společnosti a moje kolegyně, která by mi mohla dělat mámu si na mě chodí stěžovat šéfovi, že se ulejvám a tak no prostě horor. Nepochopím to, chová se jak malý dítě, který chodí žalovat mamince nebo ve škole učitelce. Když se jí teda něco nelíbí proč si to nemůže nejdřív vyřídit mezi sebou a potom dyžtak za šéfem? Ještě mu nakecala takovejch blbostí, že jsem nevěřila vlastním uším. Pořádně mě nenechala ani promluvit abych se mohla obhájit a udělala ze mě doslava línou svini, která nic nedělá to mě dost naštvalo, člověk chodí domů unavenej jak spráskanej pes a nakonec se dozví že nic nedělá. Ona má taky svý mouchy a ne malí jenže všechno poobracela tak abych vyšla z toho špatná já. Tak mě pak napadlo, že bych tady k tomu potřebovala právníka:¨)

lucinecinecka
6. bře 2012

Ange: Na první jsem nečekala..první (neplánové) ale poratila jsem,takže za půl roku na konrole už jsem byla 5týden 4 den..Ale musela jsem si tak trochu pomoct sama..🙂 Tak doufám,že nebudeme dlouho čekat ani na druhé..🙂

ange_de_la_morte
6. bře 2012

@anroid: jojo tak to občas bývá, s tím asi nic nenaděláš, tak leda rychle otěhotnět a na mateřskou 🙂 ... já měla dneska takový průměrný den - měla jsem volno, ale zase mi nebylo moc dobře takže jsem toho stejně moc neudělala

@lucinecinecka: tak trochu pomoct sama ? to si mám vyložit jak ? 🙂 to nechápu

trckin
7. bře 2012

@anroid: Jo jo s blbými kolegy ani právník nic nezmůže 🙂 Takže se na to zkus povznést a šup na mateřskou.
@lucinecinecka taky tomu nerozumím....

baraz
7. bře 2012

@ange_de_la_morte já si ponožky na spaní beru, ale v noci si je sundavám 🙂 ale bez nich ani ránu 🙂
holky, připravujete se nějak na těhu? jíte už nějaké vytamíny nebo tak?
@trckin to je fajn,že máš zkušenosti s chůvou v rodině .. u nás to nebude nijak časté - já dělám 12ctky, takže budu mít pracovní víkend+1-2 dny v týdnu, přítel má volné víkendy, takže to bude s prcekm on a právě ten 1-2 dny v týdnu, uvidíme jak to bude vycházet si budu brát chůvu ..někdy taky pomůže babička nebo tak .. já mám fakt dobrou práci, a hlavně přítel bere max. 15 tis, spíš 14500kč a jen hypo je 10 tis. .. takže tak ..

já pořád přemýšlím, jak uděláme dětský pokojík - máme pro něj velký prostor - 3,5*10m, později tam budou 2 děti... zatím ho "stavíme" sádrokarton a tak, ale už rozmýšlím výmalbu a nevím .. máte nějaké typy ?🙂

ange_de_la_morte
7. bře 2012

@baraz: tak co se týče vitamínu beru jenom multivitamín ( ale ten beru trvale) - je docela kvalitní takže nic dalšího neberu, apíš to budu řešit až otěhotním ... a co se týče pokojíčku, tak já osobně mám představu v hnědé barvě s medvídkama ( takhle by nám to sedělo do ložnice do jednoho kouta a pak samotný dětský pokoj sme ještě neřešili) , ale třeba kamarádka má pokojíček v duchu medvídka Pooh, a vypadá to nádherně, ale ne každý snese tyhle postavičky, já osobně třeba nenávidím Hello Kitty, švagrina ji miluje, takže to je na každém 🙂

anroid
autor
7. bře 2012

Ahoj, děkuji za radu s mateřskou bohužel příroda to chce jinak. Dneska přijele na týden na návštěvu tetička z červený lhoty ☹
@baraz to mi máme taky větší pokojíček je 6*5m také do budoucna pro dvě děti. Také už vymýšlím jak to vymalovat a napadlo mě kamarádka krásně maluje a já mám ráda pohádky od Walta Disneyho tak že by mi něco namalovala zatím to vypadá na 101 dalmatinů, že mi jich pár zkusí namalovat na papír a že to zkusíme. přemalovat se to může kdykoli. Pak Ti pošlu nějaký obrázek až budu mít. Budu potřebovat nějaký komentáře k tomu od všech.

lucinecinecka
7. bře 2012

No holky,doporučuje se po styku mít zvednuté nohy nahoře a chvíli počkat a mě když se nám nedařilo,něco poradila kamarádka a vyšlo to..🙂 Když tak napíšu do zprávy..🙂