Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

sojca
20. bře 2012

@bjoucik.15 Takle dlouho jsem to prave nikdy nemela. A take mi je divne ze kdyz by mela MS prijit, tak ze me neboli v podbrisku vzdy me aspon tyden dopredu bolel levy nebo pravy vajecnik a ted nic.

sojca
20. bře 2012

@hejdy00 moc dekuji... S citlivosti 10 jsem zkousela 5 den zpozdeni i 10 den zpozdeni , tak doufam ze to klapne tedkom.

ange_de_la_morte
20. bře 2012

@bjoucik.15: psa máme taky 🙂 německého ovčáka, vlastně máme spoustu zvířat ( koně, ovce, kozu, ...) takže není čas dlouho smutnit, ale i tak mě to mrzí, měla teprve něco málo přes rok

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 no tak ale ten prostřední se mi hoooodně líbí.....!

ivatko0406
20. bře 2012

holky myslím, že se moc sledujeme...já taky před každou MS hledám jakoukoli odchylku, cokoli jiného, co mi ukázalo na těhotenství, ale vždycky nakonec těhotná nejsem...asi bychom měly na to přestat tolik myslet, ale mně tedy to vůbec nejde. důkazem toho jak mi to nejde je to, že jsem tady na koníkovi a že u vás hledám pomoc a útěchu 🙂

ivatko0406
20. bře 2012

@sojca tak dej hlavně vědět, jak jsi dopadla 🙂

ivatko0406
20. bře 2012

@ange_de_la_morte možná bychom se ze snažilek měly přejmenovat na matky-teoretičky

ivatko0406
20. bře 2012

@hejdy00 ahoj, vítej. mně se to nestalo nikdy, ale doktor mě upozorňoval na to, že krvácet můžu. musí tou štětičkou sebrat buňky na cytologii, musí tu tkáň jakoby narušit a proto některé ženy pár dní trochu zakrvácí. takže ze zkušenosti nevím, ale vím, že se to stát může.

hejdy00
20. bře 2012

@ivatko0406 jasne diky, snad to prejde... uplne me to rozhodilo. nemuzu nic, poboliva me trochu i bricho

ange_de_la_morte
20. bře 2012

@ivatko0406: tak tak matky - teoretičky 🙂 🙂 ... já to zase docela využiju ( jako zdravotní sestra)

ivatko0406
20. bře 2012

@hejdy00 jestli jsi byla v pondělí - jako včera - tak bych to dnes ani zítra ještě asi neřešila. anebo si pro klid doktorovi zavolej, jestli máš přijít nebo jestli je to běžné.

ivatko0406
20. bře 2012

@ange_de_la_morte no jo, ty asi jo, ale já v prodejním oddělení firmy zabývající se výrobou upevňovacích a předstěnových systémů moc ne chichi.
teď jsem se báječně vydeptala na jiným diskuzním fŕu - všude tam psaly holky, jak jim laparoskopie nepomohla, jen pár z nich ano. ale mně pomůže, že jo???

hejdy00
20. bře 2012

@ivatko0406 diky moc, zatim to necham a pokud ve ctvrtek nebudu ok, budu volat

sojca
20. bře 2012

@ivatko0406 Urcite dam 😉

bjoucik.15
20. bře 2012

no holky, jelikož jsem byla na pivečku a nějak nestíhám napíšu to všem 🙂

hejdy: Krvácení může být až 3dny, kdyby to bylo dýl po prohlídce určitě si zavolej dr.to pobolívání může způsobit prakticky cokoliv. Mě jednou bolelo přímo v ní a nakonec dr. zjistil že jsem alergická na latex a to nějaká látka, kterou mi dal způsobovala, takže latex není můj kamarád 🙂

Ivatko: ten prostřední je miláček, pohodlnej a super pro maminy velké jako já (160cm) 🙂

Sojca: držím všechno co můžu, přeju ti to moooc 🙂

ange_de_la_morte no tak to je pořádnej zvěřinec 🙂 já mám taky psisko, americkýho staforda, ale je zakrslá, takže nevzbuzuje takový strach 🙂

bjoucik.15
20. bře 2012

teoretičky?? No proč ne, myslím že každá máme něco, když to dáme dohromady... no páni 🙂 Mohli by jsme vydat knihu s názvem "Rady tety Koníkovky" Hech 🙂
Teda docela dost mě bolej prsa, nemůžu mít ani noční košili 😒 Myslíte že je to z podprsenky?je taková hrubší..

baraz
21. bře 2012

pěkné ráno holky,včera jsem měla fofr, za chvíli odlétám tak jsem balila věci, uklízela - at tu má milý pořádek a k večeru jsme zase stavěli ..
jinak jak se tu ptal někdo na tu indonésii - ted letím na Bali, takže budu moc referovat a v listopadu jsem byla ve Vietnamu a tam super! moc doporučuji a dle všech co mají srovnání - lepší než thajsko .. hlavně mnohem méne turistů.
co se týká kočárků - nám se s přítelem líbi Mura 4, už cca rok, tak myslím, že u nás už ke změně nedojde..🙂

ange_de_la_morte
21. bře 2012

@ivatko0406: pomůže ti ta laparoskopie určitě , musíš tam jít s pozitivním očekáváním, jinak je to zbytečné 🙂 🙂 , tak nikdy nevíš kdy se ti v práci bude hodit třeba znalost dětských příkrmů 🙂 🙂

@bjoucik.15: tak ze stafordíků mám fakt respekt, ze zkušenosti .... když jsem ještě žila u našich tak v ulici měli staforda, a to sem se fakt bála se svojim psem chodit ven ( měla jsem samojeda) byl to docela trhač , takže špatná zkušenost, ale je to o lidech , .... ta bolest prsou klidně může být z podprsenky

@baraz: tak si to tam pořádně užij a sme pak zvědaví na reference 🙂 a kočárek ... tak můj sen je Jané Slalom trojkombinace letoší kolekce v červené nebo žluté barvě

medria
21. bře 2012

no teda hoky, vy jste toho nakecaly 😀 jinak myslím, že jsme na tom všechny podobně, já toho mám taky už nastudováno víc než dost, jen v těch kočárcích se zatím nevyznám, ale říkám si, že na to bude čas až to bude aktuální. jinak jsem ráda, že v tom nejsem sama, připadala jsem si už divně, že se o tyhle věci zajímám, jako netěhu a upřímně, můj manžel tohle vůbec nechápe, když jsem s ním chtěla řešit třeba jen jména, tak vůbec nechápal, proč se ho na to teď ptám 😅 prostě chlapi 😅

@baraz bali teda hodně závidím, jinak máš pravdu, thajsko je krásné, ale bohužel už hodně poznamenané turismem, hlavně teda rusákama

@hejdy00 já po cytologických stěrech krvácím vždycky (většinou je to teda spíš takové špinění, většinou max. 2 dny), po normální preventivce ne, občas mě ty stěry i pěkně bolí, no není něco na co bych se těšila, ale jednou za rok se to dá přežít a třeba zubař je určitě horší 😀

jinak holky s tím čekáním máte pravdu, nikdy to nebude ideální, takže není možné mimi odkládat pořád, ale přece jen cítím, že zajistit si aspoň střechu nad hlavou je důležité, nechtěla jsem dopadnout jako moje švagrová, která s dvěma malýma dětma bydlí v jedné místnosti u tchýně 😔 ještě jsem se chtěla zeptat, myslím že to tady psal min, tak jste to měly tak, že touha po miminku přišla prostě najednou, jako jasně vždycky jsem děti chtěla, ale pak najednou u mě to bylo vloni 😀 prostě šílená touha a pocit, že už je správný čas a že jsem na to připravená. zajímá mě váš názor 😉

leenulka89
21. bře 2012

@bjoucik.15 Taky se na celé těhotenství i porod moc těším, ale okolí se na mě díva jak na blázna 😀 Po kočárkách a všech těhle krásných věcičkách kolem miminka se dívám taky už nějakej ten měsíc, přítel už je ze mě "na prášky" ... 😀 Dokonce už si semtam koupím i časáky jako MIMINKO, BETYNKA a podobně

minina
21. bře 2012

Teda holky, takových stránek k dočtení🙂 Ale už jsem to přelouskala🙂 Já teda kočárky neřeším vůbec 🙂 Jak se znám, půjdu ho nakupovat stejně jako lyže - chci nějaké bílé nebo černé, hlavně aby byly hezké 🙂 NAštěstí se mi povedlo natrefit na dobrého prodejce, co mi to nějak vysvětlil a přesvědčil mě, že ty úžasné černozlaté jsou ve skutečnosti pěkně na prd🙂

Jinak jak tady padlo, že starší maminky jsou nervóznější, tak já vnímám spíš naprostý opak. Kamarádky, co mají děti teď jsou v naprostým klidu, ale ty co měly dřív byly úplně hotové🙂

@baraz Bali závidím, dej pak vědět, ju? my ho chtěli taky, ale kamarád mě přesvědčil, že je tam moc turistů a nestojí to za to. Byl tam vloni. Tak uvažujeme nad Lombokem a snad to klapne.

@medria Já to mám úplně stejně, najednou to přišlo a miminka mi přijdou boží 😀

minina
21. bře 2012

Jinak já se těším na těhotenství, to jo, ale z porodu mám naprosto panickou hrůzu a pokud to jen trochu půjde, chci rodit císařem. Jsem strašný bebíčko a už se vidím, jak tam v bolestech pláču, jakkej jsem chudák a nadávám manželovi, co mi to provedl 🙂 Tak yproto chci jen jedno mimčo, prtože vím, že bych to určo dvakrát nedala 🙂

leenulka89
21. bře 2012

@ivatko0406 Snad pomůže, budeme ti všichni držet palečky 🙂

leenulka89
21. bře 2012

@ange_de_la_morte Ty seš z Přerova? Já z Chropyně, to je kousíček 🙂 Do Přerova jsem chodila na zdravku ...Co ty?

medria
21. bře 2012

@leenulka89 s těmi časopisy je to ok, když se stěhovala moje sestra, tak po ní v bytě zůstalo pár starých čísel maminky, můj manža to chtěl vyhodit a když jsem je zachraňovala, tak se na mě koukal jak na blázna 😀 😀 😀

@minina já jsem to měla podobně, ještě před dvěma lety jsem si vůbec porod nedokázala představit, bolesti, krev, šití a i všechno související po porodu, ale s tím, jak přišla touha po miminku tak je mi to najednou celkem jedno, nemůžu říct, že bych se na porod těšila, protože vlastně nevím, co mě čeká a vše se může hodně zkomplikovat, ale tak nějak to beru jako přirozenou věc a nevadí mi to. ono asi to tak má být, příroda to asi tak zařídila, že když přijde správný čas, tak to žena začne vnímat jinak 😉 jinak ještě před pár měsíci jsem byla rozhodnutá rodit s epiduralem, ale teď najednou si umím představit i přirozený porod. ono totiž některé porody jsou opravdu hodně v pohodě, když jde vše ok a rychle a nezůstanou pak žádné následky, tak je ten fyziologický porod je určitě lepší

minina
21. bře 2012

@medria No já pochybuju, že se to u mě zlepší. Epidurál k normálnímu porodu bych si nenechala dát nikdy.Mě už staščí jen ty kapačky a podobný věci :( Jsem prostě zbabělec, ale jsem rozhodnutá si vyškemrat toho císaře 😀 To sice taky bolí a možná i víc, ale přijde mi to takový bezpečnější a že se mi nemůže tolik věcí stát. Když si tady přečtu příběhy mamin, co jin dítě tahali kleštěma nebo pumbou a jsou šitý až za uši a řeší to pak několik dalších let, tak se mi chce brečet:(

ange_de_la_morte
21. bře 2012

@leenulka89: z okresu Přerov, jinak jsem z Kunčic ( 6km od Hranic na Moravě) , původně jsem z Rožnova podRadhoštěm, chvíli jsem bydlela v Ostravě a přes rokem sme se s manželem přestěhovali sem. Jinak já mám gympl a teď studuju bakaláře zdravotní sestru na Ostravské 🙂

Holky nemáte za sebou některá rekonstrukci? Chceme předělávat kouplenu o rozměrech cca 8 m čtverečních a nedokážu si představit kolik to asi může stát

bjoucik.15
21. bře 2012

Dobré ránko 🙂

Porod císařem je možná bezpečnější, ale já si myslím, že ta mamina z toho nic nemá. Ten okamžik, kdy se jí narodí dítě, to první kouknutí na svět, první křik... a ona to nevidí. A potom cca 2dny v porodnici? Co vím, tak je jim akorát špatně, nemůžou se pořádně hýbat...prostě šílenost. Klasicky je to lepší a znám i takový co po 2hodinách běhali po porodnici úplně fit 🙂 Je to individuálně, každý porod je jiný.

@baraz závidím ti Bali, musí tam být krásně. Přítelova mamka letí na Bali v sobotu.

@ange_de_la_morte tak to já mám Stafordku a je vážně milá, tady se jí nikdo nebojí. Chová se ještě jak štěně a to jí budou 4 roky. Posílám foto.

@leenulka89 tak já si časopisy nekupuju, ale na recenzích a různých forech dokážu být celej den 🙂 Mě přítel taky nechápe, ale na druhou stranu říká, že se mnou mít dítě chce, protože se prej budu umět skvěle postarat 🙂 Heh naivka.

ange_de_la_morte
21. bře 2012

@medria @ minina : holky k těm porodům, myslím si že je to hodně o tom jak se na to nastávající maminka připravuje, a to jak psychicky ( natrénovat relaxaci a celkové být vpohodě) a fyzicky ( masáž hráze, epi-no a podobně) a hlavně ... porod je přece jen ten poslední krůček k tomu držet miminko v náručí a tak se dá přežít cokoliv , toť můj názor

minina
21. bře 2012

@bjoucik.15 no já nečekám, že z porodu budu něco mít🙂 Beru to spíš tak, jít tam a přežít s co možná nejmenším psychyckým i fyzickým poškozením🙂 Navíc císař se většinou dělá jen s epidurálem a ne v celkové narkóze, takže to mimčo vidíš taky brzy🙂