Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

minina
14. bře 2012

@ivatko0406
@barbies
@trckin
Ahoj holky, díky za psí rady🙂 My chceme australskou kelpii, takovej nejpodobnější pejsek německému ovčákovi, ale menší🙂 Teď je matka těhotná, takže bysme ho měli cca za 3 měsíce, to už bude doufám hezky a bude moct být venku. Manžel může některé dny pracovat z domu, tak to snad zvládneme. Jinak my máme sice zahrádku, ale za ní je ještě společná, taky oplocená, kam můžou jen lidi z baráku, takže by nám ho leda mohl ukrást někdo z baráku, což se doufám nestane a nebo by někdo musel překonávat 2 ploty🙂

Jinak holky, dneska jdu poprvé na Mojžíšovku, tak snad to bude dobré🙂 Chci si srovnat cyklus, než se začneme snažit a taky chci začít měřit od příštího měsíce tplotu a vysledovat ovulaci. Strašně bych chtěla holčičku, manželovi je to fuk, on miluje děti, takže jsem někde vyčetla, že 3 dny před ovulačí je 85% šance, že se povede holčička, tak to chceme prubnout🙂 Ale my i manžel máme v rodině samé holky, tak myslím, že je dobrá pravděpodobnost🙂

trckin
14. bře 2012

@minina Tak pak dej vědět co ta Mojžíšovka obnáší a jaké to bylo ju ;)

viktoriecom
14. bře 2012

@januliina to je fakt no, my se snažíme teď taky 9. měsíc... ale už je to takové blbé jak člověk má furt spoždění ale to je kvůli vysazení HA. Všem se nám to brzy povede 🙂

baraz
14. bře 2012

ahoj, no tak dle vaší klasifikace jsem opravdu budoucí snažilka 🙂 teda termín 9 měsíců čekat než to klapne mě drobet vyděsilo, ale zase my na to až tak moooc nespěcháme - musíme do konce roku zkolaudovat a to je trošku přednějšní .. no ale myslím, že pokud to u nás bude trvat dlouho, tak budu fakt hysterická :( já si to všechno poměrně dost beru ..my bychom teda taky moc moc chtěli holčičku, tak to zkusíme právě nechat na červen, kdy my podle toho čínského či jakého kalendáře vychází 🙂
holky, a jak často se tak snažíte? at mám představu .. denně? ob den? nebo méně často?

ivatko0406
14. bře 2012

@ange_de_la_morte ahojky, ano, je to podobné. samostatná rasa - flatcoat retriever - ale prakticky je to stále totéž. mazel. aje prý jako jediný z této skupinky myslí hlídání vážně. a zatím barborka spolehlivě hlásí nezvané (i zvané) hosty. navíc je velká a černá, takže budí respekt.

ivatko0406
14. bře 2012

@viktoriecom no....jedna metoda je jen pod oblbovákama, kdy ti pustí přes čípek do dělohy kontrastní látku a šoupnou tě pod ultrazvuk. druhá je laparoskopie pod narkozou. u toho můžou případně i něco zkoušet opravit. prý se domluvíme, co zvolíme...tak nevím, co si vybrat. fakt nevím. s těmi záněty nevím, já s tím pravda moc zkušeností nemám. dřív jsem občas protrpěla nějakou mykozu, ale začala jsem pak čas od času používat rosalgin. udržuje to citlivé prostředí jak má být. chápu, asi bych se taky zbláznila, mít pořád a pořád nález. chjo. to jsem zvědavá, čím ti to zase přelečí.

ivatko0406
14. bře 2012

@barbies my se snažíme už 14 měsíců :(. doktoři toto začínají řešit po roce, kdy nebereš HA, máš pravidelný styk s partnerem (2-3 týdně) a taky cyklus. tak jsem zvědavá, jestli se ti už začne v tomto směru věnovat. mě můj doktor řekl, že 90% žen, které k němu přijdou, že jim to nejde, nakonec otěhotní. že občas stačí i to, že se o tom problému začne mluvit.

ivatko0406
14. bře 2012

@trckin děkuji za podporu...zatím jsem to tedy nedostala, jen mám trošku tlaky v podbřišku a malinko špiním, ale menses to není. ale nechci se nějak moc držet naděje....ačkoli přiznám, že každou hodinu se hlídám!

ivatko0406
14. bře 2012

@minina ahojky, prosím tě a jak ses dostala k metodě mojžíšové? já jsem po tom pátrala, ale tady v okolí se to nikde nedělá. teorii cviků znám, ale to víš - bylo by lepší, kdyby mě aspoň na začátku sledoval terapeut. aby mi řekl, jestli někde nedělám chybu. aby to nebylo spíš na škodu

ivatko0406
14. bře 2012

@baraz no....v plodných dnech jsme to teď zkoušeli denně, jinak tak po 3 dnech. spermie žijí až 72 hodin, vajíčko průměrně 17. stejně mi nejde do hlavy, že my se ne a ne trefit a támhle nějaká cuchta, co se jednou zapomene, je hned těhotná a pak to miminko ještě odloží nebo mu ublíží....v tomhle není žádná spravedlnost! 😠

ivatko0406
14. bře 2012

@baraz jo a třeba čekat nebudeš, třeba ti to vyjde hned! moje sestra má dva kluky a otěhotněla hned, jak vysadila. hned ten první cyklus. jen prošla kolem švárových trenek a bylo to.

ivatko0406
14. bře 2012

@viktoriecom oprava - pod rentgen, ne pod ultrazvuk

viktoriecom
15. bře 2012

@ivatko0406 uvidíme zítra.. to taky nevim co bych si vybrala jako protože by mě strašilo obojí a člověk neví co je lepčí... no já mám už konečně po 5 ti dnech téměř po MS ( nejsem zvyklá mám tak 3 dny dycky ) a celou dobu mě bolí prsa a teď i bradavky mám je natelkl je to divný. A kdy se to dozvíš??

ange_de_la_morte
15. bře 2012

@ivatko0406: aha flatcoat , tak to už vím co je to za psa 🙂 tak ono kolikrát vzhled je polovina celého hlídání, u našich jsem měla samojeda ( velice přátelská rasa psa) a ani neštěkal, ale vždycky když šel někdo kolem plotu tak on skočil na branku s radostí aby ho někdo podrbal, a lidi přecházeli na druhou stranu chodníku z respektu

@baraz: abych ti pravdu řekla tak v minulém měsíci sme se snažili přesně 3x (píšu si puntíky do kalendářku a zděsila jsem se) - manžel byl dost pracovně vytížen, já dotahovala nějaké věci ve škole a eště k tomu se mi zas vrátilo období migrén - takže toliko k našemu snažení

trckin
15. bře 2012

Ahoj holky, musím se s Vámi podělit o radost...za 3 týdny jdu na laserovou operaci očí a pak budu vidět jak ostříž 🙂))) Čekala jsem několik let, až se mi zrak ustálí a budu na tu operaci jít...huráááááááá

minina
15. bře 2012

@trckin
@ivatko0406
AHojda holky, tak mojžíšovku jsem včera musela zrušit - kvůli práci,. to je jak na potvoru fakt:( Takže další termín mám za 14 dní, tak dám pak určo vědět🙂 Jinak já jsem si našla fyzioterapeutku, co to dělá na netu,. Já jsem z Prahy a tady je docela výběr. Sama bych to asi neriskovala, to chce, aby to člověku někdo ukázal.
@trckin Tak to je super🙂 Já mám zatím jen brýle na televizi a kino, ale občas nepoznávám lidi na ulici🙂) Ale na operaci to zatím není🙂 A dneska už je to naprostá pohodička, kolegyně na tom byla, asi 1 den nesměla koukat do PC a druhej den už byla v práci a jen si kapala do očí🙂
mě tenhle měsíc čeká očkování na hepatitidy, gynda a zubař, chjo....

trckin
15. bře 2012

@minima Tak to je škoda, že jsi to musela zrušit, tak příště. je dobře, že jsi v rukou profíka, sám by si mohl člověk spíš uškodit...
Jo jo dneska je to s tou operací očí o dost jednodušší než dříve, ale musela jsem si počkat, než se mi vada ustálila (nevidím do dálky).Jinak dnes už nemá těhotenství nebo porod na ty oči takový vliv jako dříve, takže je to bezva. Těšííímmmm se až to svoje dítko jednou uvidím ;))))
K.

minina
15. bře 2012

@trckin Jj, já vím, moje mamka na tom byla, dkyž to začínalo a to jsem byla ještě docela malá a pamatuju si, jak ležela několik dní potmě v ložnici a nemohla i ty oči ani odkrýt. Dneska už je to sranda co🙂

leenulka89
15. bře 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? 🙂

trckin
15. bře 2012

@minima Jo jo dneska už je to tak, že odcházíš se slunečními brýlemi a máš trochu mlhu a druhý den ráno už by jsi měl vidět nádherně. Stačí dva dny v klidu bez PC a je to.

@leenulka89 Jasně přidej se 🙂)) Jsme tu snažilky, ale i budoucí snažilky ;)

Jinak holky, máte některá zkušenosti s orgametrilem ?

leenulka89
15. bře 2012

Já jsem ještě zatím budoucí snažilka, ale snad už brzy (vidím to tak na červen) budu jen snažilka 🙂
Jinak je to moc hezké fórum, dnes mi ho poradila kamarádka v práci 🙂

barbies
15. bře 2012

@ivatko0406 No přijde mi docela dobrej, když jsem tam byla v srpnu, že vysazuji prášky a chceme mimčo, tak mi řekl, že když otěhotním, ať přijdu hned a jinak za půl roku. Kamarádka k němu chodí taky a taky se snaží a nejde jim to, tak ji nějaká vyšetření udělal a nasadil léčbu. Tak snad mě neodbyde.

barbies
15. bře 2012

@trckin Jé tak to závidím, já mám brýle na dálku, ale mám jen 1 dioptrii a operace se myslím dělá až od 2 ne? A já to takhle mám už od základky.

minina
15. bře 2012

@trckin S orgametrilem žádné, jen jsem si to teď hodila do googlu, abych zjistila, co to má být🙂 Předepsal ti to doktor?

@leenulka89 Já se k tobě pak doufám brzy přidám 🙂

katka1313
15. bře 2012

@ivatko0406 My jsme na tom podobně. Snažíme se už přes rok. Nejprve jsme si říkali, že bude fajn, když se zadaří a neprožívali to, ale po tolika měsících, když se nedařilo, tak už jsem z toho fakt ztrápená. Už jste byli v nějakém centru nebo zatím vše řešíte přes svého gynekologa? A jaká vyšetření ti dělal? Zajímá mě totiž, co mě čeká. Zatím byl jen manža na spermiogramu a já mám jít na hormonální profil...

minina
15. bře 2012

@katka1313 Držím moc palce, by se brzy zadařilo. Nejhorší je, že si to člověk nějak na začátku ani nepřipouští a nějak počítá s tím, že to během pár měsíců klapne a pak když to nejde, tak to člověka vykolejí... Navíc my ani nemáme moc čas, aby to nějak dýl nešlo:(

trckin
15. bře 2012

@minina Jo jo beru to na srovnání cyklu, ale slyšela jsem na něj různé názory a tak nevím co si o tom myslet. Teď ho beru druhý měsíc a ještě jeden ho brát budu. První cyklus jsem měla 1 den zpoždění a teď uvidím. Jsou to v podstatě mužské hormony, tak se trošku bojím, aby mi nenarostly vousy ;)

@barbies Myslím, že operují i jednu dioprii, ale zy peníze bych za jednu dioprii asi nedala.

minina
15. bře 2012

@trckin No, já mám cyklus taky rozhašenej, ale nechci už do sebe rvát další hormony ☹ Po vysazení HAk jsem začala hrozně zadrřovat vodu, udělali mi testy na sodík, draslík a štítnou a všechno OK a obvoďačka mi řekla, a´t to řeším na gyndě, že to je hormonama a že mi tam nějaké dají. Tak jsem jí na to řekla, že jsem HAk vysadila, protože už hormony nechci a že teda hormony brát nehodlám a ona, že prý, jak mi má pak teda pomoct 🙂 Na to jsem šla a našla tu mojžíšovku 🙂Navíc to pak pomáhá při otěhotnění, takže pro mě primárně tohle a teprve pak bych to řešila hormonama.
Ale vousů bych se fakt nebála 😀

trckin
15. bře 2012

@minima Jako vedlejší účinek jsem tam ty fousy skutečně v letáku našla, ale spíš mi jde o to, že různě píšou jaký je to driják a taky se trošku bojím, co bude pak.

minina
15. bře 2012

@trckin Šmarjá, to je docela mazec teda:( Jak moc jsi měla rozházenej cyklus?