Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

janullii
6. pro 2012

@eiram2010 No oto mi jde hlavně,ještě to tedy nejdřív musím mít 😀 já jinak ovulku vždy cítila a věděla jsem kdy ji mám ale ted teda vůbec jak to mám rozházené..

eiram2010
6. pro 2012

@janullii já taky poznám ovulku,ale až od doby co nemám HA, ale jestli se trefíme a jsou to opravdu ty dne tak přesně nevím 🙂

janullii
7. pro 2012

@eiram2010 tak to máme stejné🙂 já taky od doby co neberu HA,tak ji cítím🙂

zuzkazuzu88
7. pro 2012

já taky nějak extra nepoznám ovulaci,ale myslím,že mi začíná když mě bolí v kříži a píchá ve vaječnících. Včera jsme se tulili,tak doufám,že jsme zaseli.Dnes jsem ve 14DC,tak doufám,že to vyjde 🙂 .Nejlepší je na to nemyslet a tulit se pořád,tak obden a jednou to přijít musí 😉

fachy
7. pro 2012

@janullii to je doktor asi trochu blb, ne? raději si zajdi, oni jsou placení za tebe, tak se nenech odradit.

ivanatl
7. pro 2012

@jitkana Ahojky, tak na tom budu asi taky jako ty. V pondělí měla dojít MS a nic, takže to vypadá, že budu mít taky dlouhé cykly. První MS jsem dostala úplně přesně a teď nic. Ale podle bazální teploty jsem zjistila, že mám aspoň ovulku, protože to vypadalo, že u mně vůbec neprobíhá. Ovulka byla až 28DC zrovna v den, kdy měla dojít MS 😀 . Tělo je opravdu nevyzpytatelné.

vendy1407
11. pro 2012

Ahoj holky, chvíli jsme tu teď nebyla, dobírala jsem tu HA, no a od neděle jsem čistá a teď jsem zvědavá co se bude dít 😉 . Je to moje první vysazení od toho co jsem ji začala brát.

vendy1407
12. pro 2012

Holky, jaký jste měly první cyklus?Chceme se začít hned snažit, ale když nevím jak dlouhý cyklus budu mít(po vysazení HA), nemůžu si vypočíst plodné dny...

ivanatl
12. pro 2012

@vendy1407 to je u kažné různé. Já jsem první MS od vysazení dostlala úplně na čas a teď druhý cyklus už mám 38DC a nic ☹ Co bych ti poradila, tak zkusit třeba pár cyklů měřit BT aby jsi poznala své tělo a ovulku. Já jsem začla druhý cyklus měřit a prvně jsem si myslela, že bude anovulační. Nakonec jsem teď zjistila, že jsem ovulku měla 28DC což jsem měla zrovna dostat MS. Což dobrá zpráva byla,že ovulka proběhla špatná je, že zatím MS nikde. Ale ještě je chvilku čas, někde jsem četla, že po ovu by MS měla dojít tak po 14 dnech, když nic tak půjdu asi na gyndu.Ale měř jen pokud tě to nebude nijak stresovat, aby ses na to moc neupínala. Spíš to brát jako průzkum vlastního těla 🙂 Pokud by tě to mělo nějak stresovat, tak to raději nech náhodě.

jitkana
15. pro 2012

@ivanatl - tady na diskuzích jsem četla, že pro otěhotnění není potřeba MS, pokud je ovulace, ale nevím jestli je to pravda. Já jsem ovu poznala minule tím, že jsem měla nečekaně velkou chuť na sex, teď po MS nic ☹ měřit si BT se mi zatím nechce. Není aspoň nějaká jiná možnost jak poznat ovu, možná testy, viď ?

ivanatl
15. pro 2012

@jitkana tak to jsem taky měla, měla jsem nečekanou chuť na sex a pak jsem podle měření BT zjistila, že proběhla ovulka. Já měla ovulku až 28DC, takže pokud máš taky delší cykly, tak může ovulka ještě dorazit. No jedině jak to zjistit, tak zkusit ty testy, ale to je takové špatně odhadnutelné, když nemáš ustálený cyklus. A nebo zkusit pozorovat příznaky, jako tu chuť na sex, bolest v podbříšku, to má každý jinak. U někoho se to třeba vůbec neprojeví, já jsem bolest v podbříšku neměla. No vypadá to možná, že po 40 dnech dostanu konečně MS, tak uvidíme.

fachy
18. pro 2012

Ahoj holky, tak já jsem byla včera na gyndě kůli neustále bolesti v levé straně podbřišku. Doktorka byla docela od rány. Řekla mi, že jestli hodlám blbnout s nějakým měřením BT, ovu testama a tak dále, tak ať zapomenu na otěhotnění. Podle ní si akorát udělám v hlavě blok. A taky mi řekla a to mě trošku mrzí, ať počítám, že se to vše po HA srovná až tak za půl roku ☹ takže jsem se na vše vykašlala, budu se snažit na to nemyslet. Jediné co jsem udělala, tak si koupila nějaké čaje. Doufejme, že paní doktorka nebude mít pravdu a podaří se dřív.
Jak se máte Vy?

jitkana
21. pro 2012

@fachy - mě řekl gynekolog v podstatě totéž, o měření BT a ovu testech jsem mu radši neříkala, ale na čaje a vitamíny jsem se ho ptala. Řekl mi, že se mám hlavně "zklidnit" a dodržovat zdraví životní styl. Myšlenkama na otěhotnění a snažení se prý může celý tělo zablokovat, dokonce pro to existuje nějaký lékařský název psycho.... . Takže já teď dítě totálně vypustila, bohužel v tom vánočním chaosu nemám na sex ani myšlenky ☹

fachy
23. pro 2012

@jitkana já jsem taky nějak přestala nad mimčem přemýšlet, nevím proč, ale když si na to vzpomenu, přijde mi to jako daleká budoucnost. Teď mě čekají Vánoce (až tedy na Štedrý den, kdy mám službu) až někdy do 9. ledna doma, tak se těším. Jedeme na hory, tak si zalyžuju, pobavím s kamarády a třeba, když na to nebudu myslet, se zrovna povede. A nebo taky ne a povede se jindy 🙂 Člověk to prostě sám asi neovlivní. Uvidíme, jak to máme napsáno v osudu.

vendy1407
23. pro 2012

Ahoj holky, Vánoce jsou tady a já tajně doufala, že budu moct manželovi dát pod stromeček pozitivní testík (aspoň s duchem), ale asi je na to brzy co? Začátek poslední MS byl 4.12, od prvního snažení jsem pociťovala tlak v podbříšku ten přestal myslím včera a zároveň jsem měla ráno bílý výtok. Co myslíte, znamenalo to něco?Protože nevím jaké mám cykly nemám se o co opřít. Dnes ráno jsem zkoušela test a byl negativní...

jitkana
23. pro 2012

Holky všem vám přeji krásné a klidné prožití Vánočních svátků, v Novém roce hodně úspěchů a ať jsme všechny co nejdřív těhulky 🙂

fachy
23. pro 2012

Přidávám se a také přejí krásné Vánoce. Aby to byly opravdu svátky klidu a míru, plné lásky a pohody. Do nového roku 2013 jen to nejlepší a hlavně "plná" bříška 😉 a nemyslím teď cukroví 🙂 Mějte se krásně.

eiram2010
25. pro 2012

Také vám přeji krásné Vánoce 🙂 Poprvé jsem si koupila ovu testy, dnes 13 den cyklu a plná čárka na ovu testu, jsem tedy zvědavá jak to dopadne, oprotože na miliskování je hodně času 🙂

fachy
1. led 2013

Holky, musím se s Vámi podělit o ne moc přijemný zážitek. Dnes mám 38. den cyklu. Už před 10 dny jsem to měla dostat. V pátek jsme odjížděli na hory. Den předtím jsem volala na gyndu, že bych potřebovala udělat vyšetření jestli nejsem těhotná, abych na sebe kdyžtak dávala větší pozor. Sestřička mi řekla, ať příjdu ráno druhý den, že mi ho udělají. Tak jsem tam přišla a byla tam doktorka, která už mě odmítla jednou vyšetřit (tenkrát kůli bolení vaječníku a bylo to po telefonu). To co mi tam předvedla za scénu, jsem neviděla. Spustila na mě, že jestli si myslím, že se tam bude zabývat tím, že někomu meškají týden měsíčky, tak opravdu ne. A že klidně můžu na lyžích spadnout třeba desetkrát a jediné co se mi může opravdu stát, tak že si zlomím nohu. A co si jako myslím, že asi na tom utz uvidí, tak jsem jí řekla, že o utz nestojím, ať mi třeba vezme krev, že si to klidně zaplatím. Tak začala, že jsem se asi zbláznila, když si tam v sobotu nakráčím a chci aby mi vzali krev, že se to bere jen ve vážných případech a ne, když si někdo vzpomene. Tak jsem paní doktorku upozornila, že pokud vím, tak je pátek a potvrzení nebo vyvrácení těhotenství mi nepřijde drobnost. Tak tam na mě chvíli ještě pyskovala a dělala ze mně totálního blbce až jsem nakonec odešla. Zkazila mi celý den. Fakt doktorka kr*va. Každopádně jsem si dělala během těch 10 dní asi 4 testy a všechny negativní. Už 14 dní mě bolí břicho jako bych to měla dostat a pořád nic.

eiram2010
2. led 2013

@fachy Takový přístup jsem zažila před několika lety, pak jsem do té ordinace přestala chodit. Bohužel to berou jako rutinu a je smutné, že nemají pochopení pro ty, co to možná zažívají poprvé, ještě neví jak to chodí. Každopádně je to doktorka a má mít jiný přístup. U mojí doktorky je zase nepříjemná sestřička.Když zavolám a objednám se na půlroční prohlídku, což po mě doktorka chce, málem mi vynadá proč se objednávám když mi nic není. No je to vše o lidech. ☹

jitkana
2. led 2013

@fachy - no to je neskutečný ! Nechceš si najít jiného doktora/ku ? A dala ti vyvolávačku nebo budeš čekat na MS? Můj doktor říkal, že normální je 25 - 35 dní. Mě teda taky připadá, že to gynekologové berou na lehkou váhu. Jinak já mám zítra dostat MS tak jsem zvědavá. Bohužel jsem opět nachcípaná, už podruhé za sebou jsem před MS nachcípaná 🙂

eiram2010
6. led 2013

@jitkana A jak jsi dopadla, dostala jsi to nebo ještě ne 🙂

jitkana
7. led 2013

@eiram2010 - MS přišla v termínu (ve středu), ale jen špinění, ani kapka krve a to až do včera, dneska už ani to ne. Volala jsem na gynek. a sesřička mě pro jistotu objednala na pátek k doktorovi, ať se s ním poradím. Vůbec nevim co se to děje, od té doby co jsem HA přestala brát jsem normální červenou MS neměla... ach jo ☹
Co ty, nějaké novinky... třeba // 🙂

eiram2010
8. led 2013

@jitkana ahoj 🙂 já to mám dostat zítra,ale dnes jsem si dělala test a nic. Nemám zádné příznaky, jen jsme plodili v ty správné dny, tak jsem doufala. Asi jsem nastydla na spodek, celou dobu mě tam od ovulky píchalo a 2 dny už mi není dobře, mám zimnici. Do toho jsem měla starosti v rodině a mám zkoušky, tak stresu až až.
Tak jsem smířená, že zítra dorazí MS. Nic nenapovídá tomu, že by se stal zázrak ☹ Takže taky ach jo.
Hlavně ať dopadneš dobře, držím palce, pak dej vědět 🙂

jitkana
8. led 2013

@eiram2010 - O zkouškách mi ani nemluv 🙂 Mě jich čeká teď v lednu ještě 5, co studuješ ? To čekání je hrozný, nejradši bych to těhotenství nějak přivolala, všichni kolem mě jsou těhotný a já nic.

eiram2010
9. led 2013

@jitkana Tak přišla MS, čekala jsem to ☹
Studuju Vysokou hotelovku, 3 rok bakaláře. Nebylo by to nejhorší,ale pořád nějaký starosti a na učení pak není nálada.

jitkana
9. led 2013

@eiram2010 - tak to mě mrzí, ale určitě to vyjde příští měsíc. Já dostudovala bakaláře vloni a ještě jsem se pustila na 2 letýho magistra. Myslim, že se dá s mimčem VŠ dodělat, když máme doma zázemí.

eiram2010
10. led 2013

@jitkana s mimčem bychom to určitě zvládli, pár těhotných už jsem ve škole viděla 🙂

jitkana
12. led 2013

@eiram2010 - včera u doktora ultrazvuk, na něm všechno v pořádku, tak mě poslal na krev a hormonální profil. Takže v pátek snad budu vědět co se děje ☹