Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

bjoucik.15
12. dub 2012

@ivatko0406 takže asi tak 😀

ivatko0406
12. dub 2012

@bjoucik.15 DÍKY ZA ZJIŠTĚNÍ 🙂

ivatko0406
12. dub 2012

@ivatko0406 tak to bychom měli tak asi stejně peněz, jako teď, asi o tisícovku míň...ale tu by zas měli vracet na daních manželovi 🙂, tedy po dobu těch 28 týdnů. protože beru necelých 19 čistýho, ostatní si ti hajzlové vezmou na daních. tak to by se dalo zvládnout.

bjoucik.15
12. dub 2012

@ivatko0406 prosím stálo mě to jen zvednutí telefonu 😉 no mě potěšilo, že se nemocenská když je fixní plat + provize počítá z celého průměrně. Takže když si vydělám 30 hrubého tak se to prostě počítá s těch 30ti a ne z toho fixu. V případě mateřské je to taky tak 🙂 Takže paráda. Řekla jsem to přítelovi a jeho reakce byla "aha, tak to asi mám zůstat doma co? 😉 " No nakonec do tý hospody odešel 😀

ange_de_la_morte
12. dub 2012

@ivatko0406: přesně .... u nás mamka taky hodně otočila, potom co jsme vedli sáhodlouhou debatu na téma ,, jak je jednoduché otěhotnět ,, a ,, kolik stojí KET a podobně ,, takže mně maximálně podporuje, taťka ten vůbec neví že se snažíme, a tomu to řeknu až po 1. trimestru těhotenství, a i tak bude hrozně zklamaný že přeruším školu, ale snad to pak to vnouče vykompenzuje

Holky tak počítání mateřské je tak na vysokou školu 🙂 .... jinak dneska sem měla naprosto otřesný den, strávila jsem celý den ve škole, a ta 4hodinová přednáška z patologie mně docela dorazila, a musím přiznat i uvedla do značných depresí ( zkuste 4 hodiny poslouchat o tom jaké všechny nemoce člověk může mít a jaká je úmrtnost, teď to celé dokreslené fotkami z pitevny) ... a až do 7 jsem měla přednášku z výživy a dietiky ( nemocniční dietní systém - dost nuda) .... jsem fakt hotová, velice brzo zalehnu

bjoucik.15
12. dub 2012

@ange_de_la_morte panebože fuj 🙂 to bych nemohla.

ange_de_la_morte
13. dub 2012

@bjoucik.15: no rozhodla jsem se pro takovou školu tak to musím vydržet 🙂

bjoucik.15
15. dub 2012

Ahoj holky. Jak se máte? Tady nikdo není ☹

Já mám od včera ovu, tak jsme se s přítelem tulinkovali a ráno jsme našla trochu krve, je to normální??

ivatko0406
15. dub 2012

@bjoucik.15 ahoj, prý jo, jednou jsem to taky tak měla, jestli nemáš bolesti a nekrvácíš moc a dlouho, nic to nebude

bjoucik.15
15. dub 2012

@ivatko0406 ahojky, ne bolesti jsem měla dneska tak do půlky dne, takový ty klasický ovu- píchání v podbřišku. A myslím že jsem nekrvácela moc a ráno pak už vůbec. Takže to bylo přes noc, po sexu.

klarrka
10. kvě 2012

Ahoj holky, marně se snažím zapojit mezi rozběhlé snažilky. Založila jsem na facebooku profil "Snažilky třicátnice". Nechce se někdo přidat 😉 ? Jsem po mimoděložním těhu, teď se s manželem snažíme od ledna... Těším se na vás 🙂 .

hannyy
19. črc 2012

Ahoj holky 😀 taky se zapojim, my se o mimi snazime od dubna 2011 kdy jsme planovali svtabu, nakonec se svtaba odlozila , vzali jsme se az letos , ted vubec po svatbe kazdej ocekava ze budeme mit mimco, ale pri nasem pracovnim nasazeni to bude vazne jen zazrak, pritel jezdi na kamionu a trefit se do plodnych dnu je nadlidsky vykon, takze i kdyz moc chceme, nechavame tomu volny prubeh ...... rika se , ze kdo chce moc - nema nic ..... ale kdyz nekdo mooooooooc touzi po miminku, je tezke pro to neudelat maximum..... tak jsem si rekla, ze aspon myslenkove zacnu nasi cinost podporovat a zacala jsem nakupovat vecicky pro mimi , je to zabavna vec, manzel me podporuje , je v tomhle smeru opravdu uzasnej .... kdyz neco koupim, vse mu ukazu ..... zatim nakupuji jen obleceni , toho neni nikdy dost 😀
Zajimalo by me jestli nektera z vas vyzkousela : http://www.fertilaid.cz , 😉

lucika1503
15. srp 2012

Ahojte baby.

Pripajam sa k vam....od juna som vydata...antikoncepsiu som po 10 rokoch vysadila v maji a od vtedy sa "snazime"...cim viac clovek asi chce..tym to ide pomalsie mam pocit.
Cyklus mam 28 dni, OV na 11 den (bolest v podbrisku.......po 10 rokoch bol uzas citit nejaku taku "novu bolest").
Chcem sa baby opytat na dve veci (hoc som citala uz viac for, ale kedze ste "snazilky" ako ja, isto to mate tiez nastudovane):
1. kedy si robit TT
2. priznaky tehu

Dakujem baby, drzim vam palce..viem asi ako sa citite....

lucika1503
15. srp 2012

@hannyy Ahoj hannyy. Hovori sa ze nakupovac veci vopred nesie smolu, ale pri novodobom mysleni ze to podla mna ok. Na druhej strane sa hovori, ked niekto nieco velmi chce...tak to dostane, takze manzela nepusti na kamion zopar krat a bude 😉 . V tom kupovani veci ta podporim, my mame doma uz kociar (vyhodna kupa od sesternice...chcela sa ho zbavit a potrebovala miesto pri stahovani), tiez som dostala par veciciek detskym (na holku..takze dufam, ze to bude holka).....

hannyy
15. srp 2012

@lucika1503 Ahojky 🙂 ano mas pravdu ze by se nemelo dopredu nakupovat, ale aj ja se divam po cenach a kym sa mi neco libi tak to vemu, dulezite je pro me fakt, ze muj manzel me v tom moc podporuje , na kocarky se take divam, ale ted shanim spize multifunkcni kolebku, videla jsem na Bazosi jednu za 1500 jen 4mes.pouzivanou a manzel rikal at ji vemu a ze pro ni semnou zajede, no nez jsme stacili odpovedet psala pani ze uz je bohuzel prodana ☹ ale neva bude jina. No jak rikas nepustit ho, treba dneska jsme meli v rakousku svatek a byli jsme kupodivu oba doma, tak jsme si udelali uzasny den, najeli jsme 500km osobakem, jeli jsme do steiermarku do wildparku , pak na jidlo, no uzasny slunecny den 😉 ja mam dneska svatek a tak mi rano manzel poseptal, ze si mam vybrat co podniknem a on mi to splni 😀 😀 😀 a tak jsme teda vyrazili na vylet 😀 😀 😀 😀

lucika1503
16. srp 2012

Cavky. Noooo pekne straveny den..to by brala. Hele co vsechno umi ta kolebka..nemam este prehled.... Inak pekny vecicky...moc pekny.

hannyy
16. srp 2012

Charakteristika:
5 pozic pro nastavení výšky lůžka
kolébka je vybavena kolečky
stabilitu zajišťují brzdy na obou předních kolečkách
pod kolébkou je praktický košík, který má dvě menší a jednu větší přihrádku
kolébka má též snadno ovladatelnou a polohovatelnou boudičku
rameno s kolotočem lze snadno vyjmout i připojit
na kolotoči jsou připevněny tři hračky, které se otáčí
rameno kolotoče obsahuje ovládací panel s pěti funkcemi (noční světlo, vibrace, kolotoč, regulace hlasitosti melodií a ovládací tlačítko na vypnutí či zapnutí panelu)
vložka uvnitř kolébky je nepropustná
všechny textilní části jsou snadno snímatelné a lze je prát ručně šetrnými pracími prostředky
provedení kolébky se může od vyobrazených v některých detailech odlišovat

hannyy
16. srp 2012
jane_s
16. srp 2012

Ahojky holky, i já bych se ráda přidala🙂)) jestli teda mohu..vysadila jsem prášky na konci února a zatím ani ťuk🙂)) snažíme se pravidelně..asi 3 krát jsme se nemohli snažit, protože mě trápili velké cysty, ale snad už bude dobře🙂 No a jinak jsem zkoušela OVU testíky dva cykly, ale bylo to o nervy, tak jsem se na to vykašlala🙂)) No a teď čekám jak to dopadne, snad se aspoň do vánoc dočkáme🙂)) přeji Vám všem mnoho štěstíčka😉

lucika1503
17. srp 2012

@hannyy Noooo pjekny, co ty lidi nevymysli...za nasich cias....ch jo.

lucika1503
17. srp 2012

@jane_s Ahojky, pridej pridej 🙂 , ja uz te cakla myslim ze v inej komunikaci...je mi to lito ze se nedari...uplne ta chapem...clovek sa citi miestami ako posedly...ale doufam, ze se dockame..brzy....
Ja to mam dneska dostat.....po vysadeni HA (od kvetna) mam cyklus pravidelny 28 dni....sem netrpeliva...ale s mojim stestim....to dostanu a budem sa zvijat v krcoch. Test som si robila v stredu (netrpelivaaaa) ale nic, jedna carecka..nic zajimaveho pro mne...

jane_s
17. srp 2012

@lucika1503 Tak Ti moc přeju, aby si to už nedostala kočko, dej pak vědět jo?😉)) to by bylo aby to někdy nedopadlo ty jo😀 my to dokážeme uvidíš..já už tomu tak nějak nechávám volný průběh, už to neřeším..tak ať MS nepřijde jasan? Ale to se snažíte krátce ty jo😉 to je ještě super.. to u mě je to maličko horší..ale věřím a doufám😉 Hlavně a´t teď není cysta, to by mě jeblo🙂)) my jsme teď ve fázi plodných dní😉 tak uvidíme jak to dopadne.. tak dej vědět ano?😉

hannyy
17. srp 2012

@lucika1503 vid, jake jsme meli postylky a kocarky my , ale doba se vraci aspon v tech kocarkach 😉

lucika1503
17. srp 2012

Jo jasne dam, vies ono tazko posudit....je to len 3 menstruace od vysadeni, zatial tie dve prisli 28 den (co je dnes) a hned rano...takze som uplne nedockava...asi nemusim opisovat pocity, uz si vsetko spajam s priznakmi, uz si pripadam ako paranoidna....
Jo, uznavam ze to mate horsi (ako nic v zlem) a prave s tymi co se nedari dlhsiu dobu citim...ale fakt nezostava nic ine len skusat, dufat, cakat a hlavne sa lubit....lubit a lubit. Nakoniec ani ja nevim ci som ok, vsetko ukaze cas..ale ja nesnasim to cekani..najradsej by som vsetko mala hned....asi sem hrozna, ale verim ze nie som jedina 😖 . Takze NAPLNO vyuzite plodne dni a vela stastia tfuj ftuj tfuj.

1velrybka
23. srp 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Rozhodli jsme se, že až doberu platíčko, prášky vysadím a začneme se snažit o miminko. Je mi ale jasné, že se nemusí hned - nebo i hodně dlouho - dařit. Máte nějaké tipy, jak snažení podpořit - jak zvýšit možnost otěhotnění? Zjišťujete/zjišťovaly jste si plodné dny nebo jen prostě čekáte, zda se zadaří? Díky za rady a názory.

lucika1503
23. srp 2012

@1velrybka Ahojky. Kym som brala HA neriesila som to...teprve pred troma mesiacmi som zistila ze je tom celkom "zaujimave". Ai by bolo lepsie...nechat to proste na "prirodu" a stastie...ale ja som hned zacala patrit medzi tie ktore chceli asi hned...no ono to neikedy nejde...vlastne...ako komu. Niekto pise ze po vysadeni HA sa to podari hned...a niekto ze treba cas...asi preto...ze kazde telo je ine a samozrejmem podmienky v nom (aj tie okolite). Takze co mozes urobit ty (a co som urobila aj ja)..teda..moje doporucenie je: vysad HA, od vysadenia HA si spocitaj spodne dni (u mna to bolo tak..ze som ovulaciu zacala citit..take pichanie v podbrisku..nikdy predtym ked som brala HA som to necitila...mozno to budes mat rovnako). Ked to budes citit...tu sa odporuca "skusat to" a skusat....a skusat.... Na podporu tela..aby podmienky boli ok...kupit si kyselinu listovu alebo...ja mam centrum maternu, obsahuje to rozne vitaminy a aj kyselina je tam...Potom prestat hulit a nejak vela pit a hlavne...mysliet pozitivne. MOzno este si do zalohy kupit nejake tehu testy 😅 . A hlavne....nejak "neuhanet" partnera..predsa len..nie je ziaden darca spermii ale buduci otec...tak rob to tak aby nemal pocit ze to "chces" za kazdu cenu...

1velrybka
23. srp 2012

@lucika1503 Vůbec netuším, jestli ovulaci poznám, ale koukala jsem, že jsou na to i nějaké testy, tak možná zkusím nějaký koupit. Na netu jsem taky četla, že se plodné dny počítají podle prvního dne menstruace. Já bych tím nechtěla nějak "zblbnout", myslím tím, že bych se nezaobírala ničím jiným a myslela furt jen na to, jak otěhotnět. Sice už mi je 30, takže je nejvyšší čas, ale nechci stresovat každý měsíc, když se dostaví menstruace a zjistím, že se nezadařilo. Mě spíš děsí ta představa, že se to třeba dlouho nebude dařit, nebo že bych potratila nebo tak. Ale bohužel to neovlivním. Jinak nekouřím a piju málo a spíš výjimečně - třeba jedno max dvě piva jednou za čas. Ještě mě napadla jedna věc - předtím, než jsem začala brát HA, jsem měla strašné menstruační bolesti, které bych aspoň bez Ibalginu nezvládla. Vím, že není úplně neobvyklé, když žena otěhotní a stále (třeba někdy až do 6. měsíce) menstruuje. Co když budu těhotná, ale nebudu to vědět, budu menstruovat a bude mi zle. Bez Ibalginu to nezvládnu ani doma, natož v práci. Přijde mi blbost si dělat těhotenské testy každou chvíli, i když menstruace se dostaví. Co myslíš? Možná mám hodně hloupé dotazy, ale jsem z toho trochu vyplašená, abych nějak případné mimi neohrozila.A kyselinu listovou si teda koupím. Manžela určitě uhánět nebudu, spíš on mě🙂))) Já ten sex tak moc často nepotřebuju, takže spíš si říkám, abychom se vůbec trefili do těch plodných dnů.

lucika1503
23. srp 2012

@1velrybka Mne to pride..ze som tieto slova pisala ja...resp. som na to rovnako ako ty. Predtym ako som zacala brat HA som mala hrozne bolesti...no hrozne...proste bolo to dost neprijemen, krce v brucu...najlepsie bolo lezat, sracky s prepacenim...potom som zacala brat HA a bolo to ok. Teraz ked som vysadila HA...bolest sa vratila..hned prvy cyklus po vysadeni HA, nastastie ma to furt chyta rano nadranom v posteli....zatial..takze ibac si musim dat....
NO a s tou menstruaciou..aj ja som pocula ze moze byt aj ked si tehotna..ale ako pises....tabletky brat nemozes...ak to bude v tvojom pripade...mozno ked to bude pre teba aktualne..ti lekar predpise nieco co mozu aj tehotna...urcite su nejake lieky na to....existuje teraz predsa kvaaaaatnum liekov...

Co mi mozem mozno doporucit z vlastnej skusenosti....pockaj ked vysadis HA..ako sa bude spravat tvoje telo, mozno bude ta bolest o nieco mensia (u mna je mylsim o cosi mensia ako pred 10 rokmi). Potom....okolo toho 11-15 dna po menstruaciii by sa mala zacat citi bolest v podbrusku..je to podobna bolest ako ked ides dostat menstruaciu...tak vtedy mas plodne dni a zacina sa ovulacia (ale neviem presne ktory den), takze podla mna...skusat kazdy den 🙂 . Inak otehotnie sa da aj tak...ked budeme mat sex este pred ovulaciou...spermie su stale v tele..pozri nejaku diskuziu dalsiu o tom....

1velrybka
23. srp 2012

@lucika1503 No jo, ale tak jak s těmi tabletkami při menstruaci - může se stát, že otěhotnět nepůjde třeba půl roku nebo rok a tak mám rovnou brát nějaké prášky, co můžou těhotné, nebo si mám prostě vzít ten Ibalgin s tím, že budu doufat, že když mám menstruaci, tak nejsem těhotná, tudíž se plod nemůže poškodit, když žádný není. Já fakt nevím☹ Mám z toho strach. Nebo myslíš, že by mi v lékárně něco dali na bolesti, co neublíží případnému mimi (tedy pro těhotné)? Je vůbec něco takového, co zabere? Absolutně si to nedovedu představit, jak budu fungovat. Navíc mám takovou práci, že si nemůžu dovolit prostě odejít nebo se jít na chvíli natáhnout. Naštěstí není fyzicky namáhavá, tak aspoň že tak. A co tobě to udělalo, když jsi HA vysadila? Měla jsi problémy? Mám posledních 5 tabletek před sebou, tak jsem zvědavá.

lucika1503
23. srp 2012

Vies co....ja som tiez minuly tyzden brala ibalgin s tym ze...co ked....ale nakoniec som zobrala....nejak som citila ze keby som asi bola tehotna asi by som citila nejake priznaky (pocas tych cca 2 tyzdnom kym mi pride mens).
Ono....teraz len vysadis HA.....pak budu plodne dni..menstruacia bud bude alebo nie...takze mozno by som ti ja osobne odporucila zajst do lekarne alebo za lekarom nech ti odporuci nejake prasky na ztlmenie bolesti menstruacnej...hm, co ty na to? Inak nevime no ako je to s tym ibalginom..viem ze sa nemoze ked uz si tehotna..ale neviem ako je to v rannom stadiu...ale tipujem ze tak asi ako v tehotenste...inak..asi zajdem tiez..bud minimalne do lekarne alebo k lekarovi...asi som ti moc nepomohla co...