Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

trckin
15. bře 2012

@minina Vysadila jsem po 9 letech a tři měsíce nic. Doktor mi píchl vyvolávačku a rovnou napsal ten orgametril.

minina
15. bře 2012

@trckin Fíha, tak to to mám asi zlatý. Já vysadila po 10 letech a měla jsem zpoždění 14 dní. A to jsem si myslela, že mám rozházenej cyklus:( beru zpátky... Já mám z těch vyvolávaček docela vítr, ale po 3 měsících se asi nic jinýho dělat nedá:(

trckin
15. bře 2012

@minima bohužel nedalo no, tak se teď trošku bojím, že po těch 3 měsících s orgametrilem na tom budu stejně jak na začátku :( Chceme se začít v létě snažit, ale pokud nebude MS, tak nebude ani ovulace. Bojim bojim, jsem taková plánovačka, že to chci mít předtím v cajku, ale bohužel to není moc v mé moci :(

minina
15. bře 2012

@trckin Tak snad ne, třeba se ti to s tím srovná, uvidíš... Už jen měsíc ne?
Já jsem úplně stejná plánovačka a jak něco nejde podle plánů, tak je zle🙂 právě proto i ta mojžíšovka a měření teploty, aby až budeme chtít, tak to šlo co nejvíc hladce🙂

ivatko0406
15. bře 2012

ahoj kamarádky...tak jsem dnes prožila den plnej slz a vzteku...MS přišla, já bych do toho kopla. tak jsem hned letěla k doktrorovi, abychom se dohodli co dál. 28.3. mi budou dělat laparoskopii a prolezou mi celý břicho, vaječníky, vejcovody a dělohu. Katko - my jsme byli zatím na spermiogramu a folikulometrii, obojí v pořádku, takže se pokračuje kontrolou průchodnosti vejcovoců. s panem doktorem jsme se shodli na tom, že bude lepší, když mi udělají rovnou tu laparoskopiii, když mám vnitří neklid a blok a strach, že je něco v nepořádku, nebude mě trápit tím rentgenem, po kterým bych stejně možná musela ještě i na laparoskopii, tak ji uděláme rovnou. a bude pro mě lepší si u toho zdřímnout, než se stresovat a být celá stažená. ve finále snad i souhlasím. za dva dny prý půjdu domů a hlavně budu mít už jasno, jestli můžu mít děti nebo ne. holky, myslete na mě :(
já bych fakt brečela dneska.

ivatko0406
15. bře 2012

@leenulka89 jen se přidej, 😉 vítej 🙂

minina
15. bře 2012

@ivatko0406 Jejda, chudinko, to je mi tě moc líto. Tak snad bude všechno v pořádku. Ti chlapi to mají o tolik snazší co?

ivatko0406
15. bře 2012

@minina to mají. odevzadí vzorek do kelímku a tím to pro ně končí..........holky přeji vám všem, abyste otěhotněly bez trápení.

ivatko0406
15. bře 2012

a hned jak budete těhotné, tak mi to napište! 😀

trckin
15. bře 2012

@ivatko0406 Je mi to také moc líto, drž se !!!! Já tady řeším blbé fousy a ty se takhle trápíš. Určitě je potřeba vyzkoušet všechny možnosti a neztrácet naději.

katka1313
15. bře 2012

@ivatko0406 Na jednu stranu ti to vubec nezavidim a vubec by bylo lepsi, kdybychom nikdo z nas neco takoveho vubec nepotrebovali. Ale na druhou stranu ti zavidim, ze to tvuj doktor zacal tak rychle resit. Sice pujdes na takoveto neprijemne vysetreni, ale konecne se ukaze, jestli vubec neco a co ti je. Ja mam pocit, ze uz se tady pres rok trapim a proste nikde nevidim zadny vysledek.

katka1313
15. bře 2012

@minina Ja nechapu, proc te obvodacka neposlala k nejakemu endokrynologovi. Ja myslela, ze prave ti resi hormonalni nerovnovahu. Pak dej vědět, jestli ti mojžíšovka pomohla. Já jsem k tomu taková trošku skepticka.

ivatko0406
15. bře 2012

@katka1313 ono se mi svým způsobem taky trochu ulevilo. aspoň budu definitivně vědět, jestli mám být prostě jen trpělivá a nebudu se trápit nějakým "co když". můj pan doktor je úplně výbornej, všechno mi trpělivě vysvětlil. ten zákrok bude dělat osobně, takže to jsem taky ráda. znám ho a strašně mu věřím. můj dřívější gynekolog mi tvrdil, že to, jaké mám šílené bolesti při menses (někdy i mimo), jsou normální, že to k tomu patří. jednou jsem bolestí i omdlela. a tenhle? naopak mi řekl, že to tedy moc normální není a můžu mít klidně endometriozu a že je potřeba, abychom to řešili. snad to dopadne dobře a řekne mi, že mám být jen trpělivá

ivatko0406
15. bře 2012

@trckin chichi, taky bych asi řešila fousky, kdyby to bylo moje aktuální trápení. já vám pak aspoň budu moct podat zprávu, jak to všechno probíhá, kdybyste se na to některá chystala. budu takovej váš průzkumník 🙂
a hrozně mi pomáháte, fakt. manžel to bere sportovně, říká mi, že by si šel odpočinout do nemocnice hned

ivatko0406
15. bře 2012

@trckin já jsem na to byla před 3 lety, z -5,75 mi udělali jen -0,5 🙂
což je úplná sranda. dřív jsem neviděla skoro nic, jen barevné fleky. a teď? mám jen půlky na dálku a nosím je jen v noci do auta, pro jistotu. tu zbytkovou vadu jsem si odstranit nenechala, dokud to není třeba. zaplatila jsem si doživotní záruku, takže kdyby to jednou bylo třeba, budeme vesele laserovat dál. úplně se těším za tebe, jak budeš šťastná, že ráno otevřeš oči a VIDÍÍÍÍÍÍŠ 🙂 tak pak dej vědět, jak se ti kouká novýma očičkama. a hlavně si kup dobré sluneční brýle, očička budou malinko citlivější, prvních pár dní. 😎

trckin
15. bře 2012

@ivatko0406 Já mám dokonce o trošku víc a fakt se těším, až vše poprvé uvidím bez čoček nebo brýlí...sportuju a dost mě to omezovalo. Taky budu mít celoživotní záruku, takže taky mi to kdyžtak ještě doupraví. Co myslíš dobré sluneční brýle ? Jako hodně tmavé ?

ivatko0406
15. bře 2012

@trckin no, tmavé.....spíš aby měly kvalitní UV filtry víš. aby to nebyly nějaké vietnamské. já jsem si koupila v optice, byly i s polarizací, za 1 200,-. sice drahé ale na druhou stranu - zrak mám jen jeden. nosím je dodnes.

trckin
15. bře 2012

Tak díky za upozornění. Já mám docela kvalitní, ale nejsou úplně tmavé. Jo jo zrak je jen jeden, tak to nějak pořeším...

ivatko0406
15. bře 2012

@trckin budu čekat na zprávu, jak jsi spokojená s novým zrakem 🙂

leenulka89
15. bře 2012

@ivatko0406 Děkuji 🙂

ivatko0406
15. bře 2012

@leenulka89 zač pak?

leenulka89
15. bře 2012

@ivatko0406 za přivítání 🙂

leenulka89
15. bře 2012

Akorát se mi tady zatím trošku hůř orientuje ...

ivatko0406
15. bře 2012

@leenulka89 no tak občas se míchají témata, pak si všelijak odpovídáme, ale já se už docela orientuju. ty se snažíš také tedy o miminko?

leenulka89
15. bře 2012

Jeste ne,chceme zacit v cervnu 🙂 HA jsem vysadila v rijnu,davame si pozor. Ale mam strach z to nepujde hned,pracuji jako zdravotni sestra a zadna z mych kolegyn neotehotnela hned,je to asi dane nasi praci... :((

ivatko0406
15. bře 2012

dovol mi tě hned uklidnit - ségra je zdravotní sestra a otěhotněla první měsíc po vysazení. poprvé i podruhé, má dva kluky. 5 a 2 roky

ivatko0406
15. bře 2012

manžel se mě ptá "jak že si to říkáte? zoufalky???" ... "ne, snažilky" ... "ahááááá"
už to vidím, jak se svěřuje kamarádovi, doprovází ten výklad samozřejmě ťukáním na hlavu, že jeho žena je členka nějakých zoufalek posedlých miminem ... ach ti muži. co ty vaše polovičky?

ange_de_la_morte
15. bře 2012

@trckin: tak na laserovou operaci očí bych asi nechtela, ale zas na druhou stranu ta představa že nechodím prad po baraku a nehledam kam sem zas položila brýle, to je dobrá představa 🙂 .... fousy ? tak za to miminko to stojí ne 🙂 ... no když se zeptáš doktora na příbalovou informaci tak ti obvykle doporučí nečíst nežádoucí účinky, protože někdy fakt hledíš co tam všechno napíšou

@ivatko0406: dneska blbý den co ? to mně mrzí, drž se a nestresuj dokud to není nutné 🙂 ( zní to směšně když to napíšu, vím že je to těžké) ... ,,snažilky,, - ,,zoufalky,, ? tak to mi fakt něco připomíná, manžel je taky přesvědčen že mi hrabe a že sem miminem naprosto posedlá a když jsem včera mamce na netu ukazovala novou kolekci Anavy plínek tak říkal že mi koupí štěně

@leenulka89: vítej mezi náma , sestriřko 🙂 ... studuju na Bc. sestru 🙂 a že se tady ještě moc neorientuješ ? buď vklidu to pochytáš rychle 🙂

Holky ani nevíte jak jsem dneska ráda že jsem vždycky odmítala HA, fakt jsem ráda že jsem do sebe ty hormony necpala, ale jestli mi to pomůže otěhotnět tak to teda fakt nevím ..... teď se s manželem fakt snažíme jen občas ( není čas nebo nálada) talže by byl zázrak kdybych otěhotněla - alespon se tím uklidňuju .... no říkali jsme že ještě 3 měsíce to necháme takhle a pak bychom se fakt už úplně cíleně snažili

Jinak dneska sem měla šílený den - fakt honička už od rána, a děsně mě bolí hlava ...

trckin
15. bře 2012

@ange_de_la_morte Ty fousy jsem napsala spíš pro příklad co je ten orgametril zač, samozřejmě se bojím i jiných vedlejších účinků a hlavně jak to se mnou bude po něm, ale asi nemá cenu to řešit dopředu...jen jsem myslela, že možná některá budete s ním budete mít zkušenosti. K té operaci....každý se na to dívá jinak ( doslova 😀) ale já jsem fakt velký slepoň a až budu mít jednou mimi, tak na ně chci vidět...třeba při porodu 🙂

@ ivatko0406 Můj manžel moje pokukování po koníkovi radši nekomentuje ha ha ha Myslí si, že je brzo na všechny informace, obrázky pokojíčků, kočárků a oblečků. Radši to s ním moc neřeším, jen občas mu řeknu, co jsem se tu dozvěděla nebo přečetla a společně se divíme ;)

ange_de_la_morte
15. bře 2012

@trckin: tak já mám jen 1 a 3/4 dioptrie do dálky, ale zvykla jsem si na brýle/ čočky takže třeba nedokážu bez nich řídit , nebo se dívat na TV ... a jinak ten lék neznám, každopádně uvidíš, teď už je to jedno když už to bereš, šak nesmíš nad tím moc přemýšlet, protože jinak se zblázníš, ale snad ti to pomůže 🙂