Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 jo tak tohle čtu fakt ráda, protože jsem si připadala jako blázen, když se těším na porod. je to něco, čeho se vůbec nebojím. ano, bolí to, to je jisté. ale stavím se k tomu jinak - a to ti asi nemusím vysvětlovat. vážně se na to teším. těším se na to snad úplně nejvíc. a s těmi kočárky - to jsi tedy frajerka. to já kočárek zatím vůbec neřeším.

bjoucik.15
20. bře 2012

@ivatko0406 já ho neřším, teda jo, při mým prvním pokusu otěhotnět jsem se koukala na různé věci, ale bylo to k ničemu. Já jen vím jaký parametry jakej kočárek má, jakej je do terénu jakej do města, jakej je nejlevnější jakej nejdražší, jak je to s jízdníma vlastnostma, jaký kočárek je z jakého státu a tak... pro mě totiž kočárek bude hrát jednu z nejdůležitějších rolí. A nechci pak být uspěchaná a vzít něco na druhý či třetí pokus, protože už nebudu mít čas 🙂

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 tak takové znalosti tedy opravdu nemám. to jsem pěkný břídil. jediné, co mám pro miminko připravené, je mateřská láska. tu snad cítím už teď, ačkoli ještě ani není na cestě.

bjoucik.15
20. bře 2012

@ivatko0406 jo jsem šílenec 🙂 Mateřská láska je to nejdůležitější.... Tak když budeš chtít pomoc s kočárkem stačí se jen ozvat 🙂

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 no už aby to bylo, už abych ho sháněla! zatím jen závistivě očumuju všechny kočárky, které se kolem mě jen mihnou

trckin
20. bře 2012

@bjoucik.15 Jéééé kočárky 🙂 Sice se ještě ani nesmnažíme, ale taky už po nich pokukuju. Jaký by sis vybrala ? U mě vede Jané slalom pro, ale ráda si nechám něco doporučit ;)))

ivatko0406
20. bře 2012

@trckin holky zahanbujete mě....já jsem to ještě nezačala řešit a vy už máte vybranou i značku

trckin
20. bře 2012

@ivatko0406 Já jsem trošku zasvěcená, protože mám malou neteř, takže jsem to trošku okukovala se ségrou. Neboj, ty praštěné jsme tu my 🙂)))

ivatko0406
20. bře 2012

@trckin nooo...praštěné...nejspíš hned zítra začnu hledat na internetu vhodný kočárek!

bjoucik.15
20. bře 2012

@trckin Jané Slalom je super, má velkou boudu a je lehoučkej. Je to ale trojkolka a tu já ne.. nejdřív sem chtěla Teutonii Spirit S3 ale jednou jsem byla svědkem, jak jedné mamině, která měla trojkolku a ještě nejspíš neměla grift sjíždění z chodníku překlopila dítě..během vteřiny maminka vypadala bíle, zeleně a v šoku... Já jsem na klasiky, poslední dobou se mi pro ty nejmenší dítka líbí klasiky, jsou velké, houpavé a mají parádní jízdní vlastnosti. (inglesina, ale Otuttina ne Magnum, Roan, Adamex Clasic apod.) ale ne Delfy,tako a jiní. Nelíbí se mi ani aretovací kolečka vepředu, nedej bože ty pidi mrňavý jako Patron F4 R Tour nebo ty "židle"

Takže za mě Velkej klasiickej asi inglesinu Otuttinu a až by dítko vyrostlo (cca rok) tak bych přešla do sportovního kočárku líbí se mi Zopa Fushion.

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 nestačím zírat!!! 🙂

bjoucik.15
20. bře 2012

a ještě k těm kočárkům, ty rádoby levné trojkombinace jako Tako Jumper, Danny Sport, V-Cross apod. Zatáčí to, skřípe a trhá... jsou to recenze jiných 🙂

bjoucik.15
20. bře 2012

@ivatko0406 proč? 🙂

ivatko0406
20. bře 2012

@bjoucik.15 neumím to ani přečíst, natož abych tomu rozuměla 🙂

trckin
20. bře 2012

@bjoucik.15 Díky za vyčerpávající info 🙂)) Ten Jané už mám odzkoušený - hlídala jsem dva roky jednoho klučíka a byl fakt super. Ségra má x-landera XA, ale docela na něj nadává. Chválu na Inglesiu jsem už slyšela, ojuknu ji, ale do města bych asi chtěla něco víc otáčivého.

ange_de_la_morte
20. bře 2012

@bjoucik.15: krysounka je mi taky líto .... máme i další kočičku, tak zatím to nebudu řešit, ale určitě se nějaká kočka k nám zase zatoulá, bydlíme na statku takže se to tu hemží vším možným

@ivatko0406: buď uplně vklidu taky přesně vím co a jak, celé těhotěnství i výchovu a péči o miminko mám teoreticky zvládnuté, věděla bych přesnou výbavičku,mám vybraný kočárek, mám vybrané látkové plenky na celé plenkové období, no taky mi z toho už hrabe .... švagrina vždycky čumí když s ní diskutuju jako bych měla taky dítě ( ona má 10 měsíčního chlapečka)

pincola
20. bře 2012

Ahoj holky a ahoj @trckin známe se z beremka🙂
Tak k těm kočárkům, já jsem zamilovaná do Bugaboo camelon 😀 O X lenederu jsem slyšela , že má malou korbičku. Co na něm vadí ségře??
Pak se mi líbí Concord fusion a z těch levných mi nepřijde špatný Alpiron. Ale já sním o Bugaboo 😀

bjoucik.15
20. bře 2012

@ivatko0406 úplně jednoduše: Jané Slalom Pro co se líbí trckin je trojkolka, má velkou korbičku (76cm na délku a 36 na šířku), dá se dobře složit a nezabre tolik místa. Má ruční brzdu, jako máš na kole - kotoučová na předním kolečku. Je to kočárek do terénu i do města, super mezi regály v krámě 🙂

Inglesina je klasická pevná 4 kolka (jako bylo za nás,kdy jsme byli děti), velkej kovovej koš pod kočárem. Jen je v modernější úpravě. Má velkou korbičku (vejde se tam v pohodě 8 měsíční dítko i s fusakem), je houpavý a komfortní pro dítě i maminčiny ruce (není tak vyhrkanej)

No a tamto třetí je něco jako golfvý kočár, jen to není golfáč kvůli jídním vlastnostem (má lepší) a hmotnosti (je těžší)

pro náhled:

http://www.levne-kocarky.eu/product.php?id_prod...

http://www.babypark.cz/inglesina-otuttina

http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

bjoucik.15
20. bře 2012

@trckin nedivím se,že na něj nadává. Je dost malej a má špatný vlastnosti (je to polák ), pokud jsi rozhodnutá, není co řešit 🙂

@ange_de_la_morte nj krysounek byl už starej a tahal za sebou i nožičky, tak se to dalo čekat, ale i tak mi ukápa slzička A co místo kočky psa?

@pincola nj Bugaboo je fajn pro kreativní maminky 🙂 Mě na tomhle kočárku odradila malá kolečka a ten vzhled.Ale určitě ti to neberu. Co se ale týče Concordu tak měla jsem tu možnost s tím jet a nene, do toho bych nešla... když se jakkoliv zvedal tak se hejbalo to madlo, za co to držíš, a do kopce jsem s ním málem vypustila duši.

trckin
20. bře 2012

@bjoucik.15 Ty jsi vážně odborník 🙂))

@pincola Ahojky, vítej mwzi náma 🙂 Na tom x-landeru ségře vadilo hlavně to, že sporťák nelze polohovat do úplného sedu a tak tam neteř spíš pololežela a přes tu opěrku na ruce ani neviděla pořádně ven.

hejdy00
20. bře 2012

Ahoj holky, můžu se také přidat?Je mi 25. Teprve teď v dubnu se s manžou začínáme snažit....Antikoncepci neberu už asi rok a půl. Takže jsem uz čista 🙂 Ted jsem i zmenila gynekologa, protoze jsem se prestehovala.Takze zaciname 🙂 Drzte nam palce...Zitra mam jeste v planu koupit listovku... Cetla jsem tak nejak celou diskuzi. Take mame byt na hypoteku a vychazi to opravdu jen o trosku draz nez bydleni v najmu.Holky stalo se vam, ze jste byly na preventivni prohlidce na gynde a po vysetreni jste krvaceli??

pincola
20. bře 2012

@trckin Děkuju 🙂 Tak to je blbý s tou rukojetí...

sojca
20. bře 2012

Ahojky holky muzu se vas na neco zeptat?? V lednu kdyz mi koncila MS tak jsem prestala uzivat HA. V unoru jelikoz mi mela prijit MS v dobu kdy sem chtela byt s pritelem , tak sem uzila asi 5 prasku HA abych si ji "oddalila". MS prisla asi o 7 dni dele. Kdyz skoncila zacali jsme se snazit s pritelem o mimi. Dalsi MS mela prijit 4.3. ale nic. A proto ma otazka zni zda bych mohla byt tehotna kdyz uz 16 dni meska MS a nebo podle stylu brani HA mam spise rozhazene hormony? (tehu testy jsem si delala 2ale negativni). Moc vam dekuji za odpoved.

arinikac
20. bře 2012

Jůů, vy toho stihnete napovídat 🙂 už se probírají kočárky, super, já na ně taky ráda koukám 🙂 Ale my jsme limitovaní autem - máme P 206.. a měnit ho asi nechceme, mně by ho snad bylo líto 🙂 jinak mně je 24, myslím, že jsem to ještě neříkala. @hejdy00 - to se mi nikdy nestalo, ale myslím, že se to prostě stát může..

hejdy00
20. bře 2012

@sojca urcite byt tehotna muzes....ale muze to byt i tim posunutim. No na testu uz by to videt dneska melo byt,ale mam kamaradku, ktera test mela negativni a kdyz sla na vyvolavacku na gyndu, doktor ji rekl, ze je tehotna...

bjoucik.15
20. bře 2012

@hejdy00 Vítej 🙂 Tak ty jsi už ve snažilkování koukám na plno. Co se týče té prohlídky tak já krvácím po každé preventivní prohlídce.A i mě na to upozorňuje lékař, že budu krvácet.

@sojca že si těhu možné je, ale taky je možné, že máš rozházený cyklus. Chvíli vydrž a když nepřijde MS zajdi k dr.

hejdy00
20. bře 2012

@arinikac no byla jsem tam v pondeli a porad jeste krvacim... vubec netusim co se deje. porad doufam, ze to prijde. je fakt ze mi delal i stery, treba mi tam neco podrazdil....

hejdy00
20. bře 2012

@bjoucik.15 vazne? takze to neni nic divneho, me se to stalo poprve a byla jsem tam v pondeli a jeste porad to nepreslo. porad doufam, ze to prejde. Jo jo letime s manzou na svatebni cestu v dubnu do Thajska, tak tam na to chci vlitnout 🙂

sojca
20. bře 2012

@hejdy00 Moc dekuji za odpoved... Zitra si skusim test koupit a rano ho vyzkouset jeste pred tim nez ve ctvrtek zajdu na gyndu... teda doufam ze tam nepujdu zbytecne protoze nejsem obednana, tak aby me vzali.

hejdy00
20. bře 2012

@sojca tak drzim palce at to vyjde... kup si ten citlivejsi