Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
chiara75
24. črc 2017
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@marlah Ahoj, já nevím, co je dlouhý a krátký protokol. Byla jsem v květnu jen s minimální stimulací (Clostybegyt), ale nedopadlo to kvůli nezralým vajíčkům. Teď (pokud nedopadne dnešní IUI) budu mít tu velkou stimulaci se všemi těmi mnoha drahými léky.

romelia
8. srp 2017

holky nějak tady usínááte :D žádná komunikace, žádné snažení 🙂 tak šup šup do toho je krásné léto a všichni jsme krásně plodní :D
moc vás všechny zdravím a přeji je nsamé krásné dny.
já ted skoro nestíhám, ale náš Miky jen největší zlatíčko a nejhodnější mimi 🙂 a vůbec se mi nechce věřit, že už mu byl rok. Jo a tento měsíc mi je nějak blbě a vážně čekám jestli to koncem týdne dostanu nebo budeme mit druhé což přítel teda moc nechtěl 🙂 :D

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
majdlena
31. říj 2017

Ahoj, můžu se k vám také přidat? Je mi 40 a už to pomalu vzdávám :(

majdlena
31. říj 2017

@marlah
Ahoj, jsem na tom podobne,.uz skoro 4 roky. Co vy?

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie_91
31. říj 2017

Ahojte, jen vám tu chci napsat, že vám moc fandím. I když někdo vyšší věk po rodičovství odsuzuje držím vám palce, jste úžasný.

Moji rodiče se snažili o dítě 18 let - povedlo se, až bylo matce 42.

❤ DRŽÍM PALCE ! ! ! ❤

majdlena
31. říj 2017

@marlah určitě můžeš, i když nevím, jestli poradím ;)

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
kolibricek36
31. říj 2017

@majdlena taky už to vzdávám, ale vždy potěší že nejsem v tom sama.... snažíme se 5 let, během této doby byly 3 těhotenství ale vzdy se něco zvrtlo - ach jo 😢

kolibricek36
31. říj 2017

@marlah posílám ❤ 🍀 🍀

majdlena
31. říj 2017

@kolibricek36 my zas během těch let vůbec nic...:( holky, není třeba možné,.že by by se něco stalo při císaři, že už netěhotním?

kolibricek36
1. lis 2017

@majdlena no, můžeš mít srůsty v děloze, ale to by tě nejspíše pobolívalo, po císaři, tam se jen vyjme dítě a sešije - nevím, nejsme vševěd, neprodělalas zánět vaječníků, nebo tak něco?

majdlena
1. lis 2017

@kolibricek36 To je jasné, já vím, že nejste vševědi 🙂..to já jen tak přemýšlím...nic mě nebolí, nepozoruju žádné změny...tak holt čekat dál, no..ale nějak to na mě teď padlo..

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
kolibricek36
1. lis 2017

@marlah jses na tom podobne jak ja.... Bylas na nejaken vysetreni?

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
1. lis 2017

@marlah Ahoj, ano, geneticky vyšetřit embrya. (A když se zjistí, že jsou špatná, jsou to další peníze yhozené do luftu) Nebo DV. Nebo DE. Já mám DE, však víš,... a ani na sekundu jsem o nich nezapochyboala, opradu nikdy...a když při transferu vidím to "mé" embryjko, mám slzy v očích a i když vím, že ty buňky nejsou "naše" je to "NAŠE" budoucí miminko a už v tu chvíli ho miluju více, než svůj život❤
Přeji šťastné rozhodnutí a držím pěsti...

merope
30. pro 2018

Ahoj holky, koukám do "starých" skupinek, kde jsem diskutovala a sdílela, kdy jsme se pořád neúspěšně snažili o miminko. Tak jen troška naděje - je mi 43, poprvé těhotná, už 25tt. Darované oocyty (s těmi vlastními to asi opravdu v mém věku už nemělo naději), 5. cyklus IVF (1. s darovanými). Jsem šíleně unavená, věk neukecám, ale - doufám, že to za to bude stát.

A jen mé zkušenosti, co bych udělala jinak - teda krom toho, že bych do CAR zašla tak o 2-3 roky dřív 🙂. Tak bych i do těch darovaných šla asi už dřív. 1. cyklus (ve 39, skoro 40) dopadl ještě jakž-takž, ale další cykly spíše tragédie (i jeden bez ET). Vajíček hromada, ale nedozrávaly. Kdybych se vykašlala na 4. cyklus s vlastními, už jsem mohla mít rok prcka doma. Ale zase kdo ví, jak by to celé dopadlo, asi jsem k tomu musela dospět (a nejenom já, i partner).

maru17
30. pro 2018

@merope Moc gratuluji 😊 já se chystám na 3 transfer (darovaná vajíčka) s novým mladším manželem, on děti nemá, já 2 dospělé, je mi 45... první ET a následný KET nevyšel, tak máme posledního mrazacka 😍 a uvidíme, jestli vyjde 😊 moc držím palce, ať vše klape až do konce 🍀

vercikh
23. čer 2019

Zdravim,je mi skoro 44 let, vse včetne AMH je umerné mému veku,mám 2 děti přirozeně.Po rozvodu jsem s novým partnerem chcem ještě miminko,jenze partner je neplodny, a tak proto IVF embryo se vždy pekne vyvíjí až do 5té ho dne ale po zavedení nic, nechtěj mi nabídnout plnou stimulaci,jen nativ, max. minimální stimulku, pry je to pro nás drahé,ale dne mého, kdyby jsme sli do plnné stimulace, tak by jsme zaplatili stejne, jako nyní při dvou nativech 60 tis a při min.stimulaci 50 000, takze si myslim,ze s nás tahaj vlastne vc penez, protoze moje vajecniky dobre reaguji na minimalni stimulaci,ale mam max.6 vajíček zralých k oplodneni a tak si myslím,ze pri plné stimulaci by byla vetsi sance, jedno k zavedení a zbytek co se povede k zamrazeni a KET uz nejsou tak drahe myslím

emilyd
28. kvě 2020

Ahoj holky, ráda bych obnovila diskuzi. Sice mi ještě není 40, je mi 37 a čtvrt :D Ale myslím, že už sem tak nějak patřím. Děti bohužel ještě nemám žádné, zažila jsem dlouhé podivné bezdětné manželství, a pak pár pavztahů, toho pravého jsem potkala až ve 35, kdy už jsem se chtěla pomalu smířit s tím, že zůstanu raději sama a bezdětná. S přítelem jsme měli nejprve vztah na dálku rok, bydleli jsme 250 km od sebe a já nechtěla hned zas pálit mosty a odcházet, dokud jsem si nebyla vztahem jistá. Teď spolu už tři čtvrtĕ roku bydlíme, vše mezi námi krásné, je taky o 10 let mladší, ale vůbec nám to nějak nepřekáží. 🙂 O dítě jsme se začali snažit hned jak mi skončila zkušební doba v nové práci, tj. začátkem tohoto roku, a ejhle povedlo se doslova na první dobrou. První měsíc a byla jsem v tom. Bohužel štěstí dlouho netrvalo, bylo to ZT v 8 tt a musela jsem na revizi teď začátkem dubna. :/ Docela rychle jsem se z toho ale oklepala, přítel to taky nebral nijak tragicky, řekl mi, že to bylo jen zkušební, a že máme ještě vše před sebou a budeme mít ještě dvě děti. 🙂) On je fakt úžasný. Jenže mě to samozřejmě od té doby hlodá, každý den na to myslím a nedá mi to spát. Přes radu doktorky po kontrole, ať se snažíme zase za 3 měsíce, jsme na to vlítli hned po první porevizní MS, která u mě přišla přesně za měsíc, dle dr. na kontrole vše vypadalo dobře. Napoprvé už se nepodařilo, včera jsem to dostala, z čehož samo nevyvozuji nic, ale teď pořád přemýšlím, jak dál. Kamarádky atd. mi říkají, že je bezva, že aspoň vím, že to jde, nj ale tak k čemu mi to teď je že. Přemýšlím, že tomu dáme volný průběh tak cca do podzimu/do konce roku a pokud se nepodaří nebo to opět dopadne špatně, zajdu si tedy na vyšetření. Tak tĕch cca půl roku. Ovulaci asi mám skoro každý měsíc, doktorka ji prý viděla na ultrazvuku po té porevizní kontrole. Spíš přemýšlím, co dál a jak se v mé situaci s tím popasovat, dítě opravdu chci a bojím se, že kdyby to nešlo, tak nám vztah nevydrží. :/ Sice se máme moc rádi, a přítel počítá se snažením třeba rok, ale já přece jen pořád myslím na ten můj věk a nejde mi odehnat "šedé" (ne přímo černé)...myšlenky.

emilyd
28. kvě 2020

Ještě jsem se tedy chtěla zeptat, zaujalo mě, že si někdo chodil zjišťovat ovulaci u dr., chci se zeptat na více podrobností, jak se to dělá a to bych tam musela chodit každý den nebo tak? Prostě tomu chci nějak pomoct...vím, že na to nemám tolik myslet, ale to se špatně dělá a hlavně po tom, co mě teď potkalo... Díky 🙂

loylii
28. kvě 2020

@emilyd objednej se u Dr na 10.den cyklu. On uvidi. Zda se chystá ovulace. Pokud mas cykly cca 28 dnů. Pokud mas delší objednala bych se cca na 15.den.

bejuna29
8. čer 2020

Ahoj. Je mi 40 a jsem asi 2 týdny po revizi (zamlkle těhotenství v 8tt) čekám na první MS, která přijde bůhví kdy (Tak pěkně jsem znala svůj cyklus). Piju kontryhel čaj, kapky Gynex, kyselinu listovou a omega 3 a věřím v úspěšnější druhý pokus🙂 . Jinak otehotnela jsem na první a jediný pokus... sice to nedopadlo, ale příště to vyjde. Začínám zase měřit bazalni teplotu a curat na ovu testy a snad se cyklus po revizi srovná co nejdříve...

bejuna29
8. čer 2020

@emilyd a bazalni teplotu sledujes? V kombinaci s ovu testy je to hodně dobrý pomocník... Já díky tomu poznala svůj cyklus dokonale...

emilyd
8. čer 2020

@bejuna29 díky za odpověď, tak jsme na tom stejně, taky první pokus, ale nedopadlo, revize v 8 tt. Už se tím ale netrápím, hledím dopředu ☺ Ty už děti máš? Já bohužel ještě ne...proto doufám, že to zase vyjde co nejdříve. Teplotu zatím nemĕřím, ale hodlám začít ☺ Mám objednaný teploměr.

bejuna29
8. čer 2020

@emilyd děti právě nemám, věřím, že to příště klapne, jen se musí srovnat cyklus. Hcg mi ještě od revize nevymizelo, ale to snad může trvat i měsíc prý..., tak jsem zacala zatím jen merit teplotu aspon.
blbý je, že teď přišel brácha s tím, že jsou tehotny... teda je to super samozřejmě, mám za ne radost, ale nedokážu to tak nějak s nimi teď sdílet. Naše děti mohly být stejně starý. A upřímně jsem překvapená, že po me velmi cerstve zkušenosti nečekají aspoň do toho 12 týdne a už s tím obchází celou rodinu...

emilyd
8. čer 2020

@bejuna29 ty jo, tak moc držím palce! ☺ Jsem ráda, že tu nejsem jediná v "tom" věku, kdo to zkouší ještě bezdětný ☺ Naprosto chápu, já se pár týdnů po revizi rozbrečela jen z pohledu na těhotnou ženskou, a doteď mi nedělá dobře je vídat, i když si snažím říct, třeba se snažila X let nebo má taky za sebou potraty...a přát, no ale stejnĕ je člověku všelijak. Já to právě vykvákla kde komu a fakt to není příjemné pak, přístĕ si dávám striktní zákaz to říct komukoliv než příteli až tak do 4. měsíce...I když bát se budu stejnĕ pořád. Musíme ale věřit, že už jsme si to špatné vybraly! Co jsem si načetla, u prvního je to prý bohužel hodně časté...a hlavně nemyslím na to, že by to bylo "naším" věkem...stává se to i mladším holkám. V mém okolí, a to nemám 100 známých, vím hned o sedmi! A všechny mají nakonec děti ☺ Tak hlavu vzhůru ☺