Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

marcelkap
autor
1. kvě 2009

Včera mi nenapršelo 🙂

Dala jsem do alba fotky těch našich čičin, tak se podívejte.

slavuska1
1. kvě 2009

Ahojky.
Nám včera pro jistotu opršelo druhu stranu bytu. Takže umyté okná jsou težkou minulosti 😠

čičinky jsou krásne. Takové heboučke a mekoučke k mazlení 😉

My máme v Bratislve pejska - jezevčíka a to mi bohate stačí. Tady máme naštestí v baráku stanoveno že tu nebudou žadne psy ani kočka. Max křeček, želva 😀 a to mi celkom vyhovuje 😀

marcelkap
autor
4. kvě 2009

Ahoj holky. Tak jsem dneska byla zase u pana doktora. Výsledky z histologie jsou v pořádku a prý nám nic nebrání tomu mít miminko. Takže po šestinedělí se můžem normálně snažit. Tak jsem ráda, že to takhle dopadlo.
Jdu k němu ještě ve čtvrtek na kontrolu a pak mě uschopní.

A co vy, jak se máte?
Terez, co neštovice, už jsou na ústupu?

slavuska1
4. kvě 2009

Ahoj Marcelko.

Moc moc gratuluju ke krásnym vysledkům. To je skvělé že mužete znova začít a nic miminku nebráni.

Ja mám tento týžden dostat mrchu. Bohužel ju mám dostat zrejme asi až ve čtvrtek a to je úúúplne na prd, lebo tým pádom se nedostanu na hormonálny rozbor krve. Ten se musí delat 2-4 den cyklu a to nejspíš nestihnu. 😒 ☹
Ja chci mrchu zítra. 😀 Tenhle mesíc vým že tehu nehrozí, takže fakt tu mrchu čekám, tak ji chci hned. 😖

krista
4. kvě 2009

Marcel kočičky super 🙂

Neštovice jsou na ústupu ale ustupují pomalu, naštěstí Kristý to nemá tak hrozný jako jsem to měla já, já prvně myslela že jo, ale když se kouknu na fotky, tak zdaleka ne, takže jsem ráda za ní 🙂 Mě zůstanou ty jizvy v obličeji, to se mi nechce zahojit, ale jí snad nic, doufejme!!!

Jsem moc ráda že kontrola dopadla dobře a těším se na vaše snažilkování 😵

Slavu ježiš to je na nic a nejde to nějak udělat s tím odběrem? Já bych asi zavolala Dr., jestli by to nešlo třeba o den dřív, to je úplně na nic takhle... v pátek Dr. nedělá? To je přeci 2DC.

marcelkap
autor
4. kvě 2009

Slavuš, tak to úplně chápu, že jí chceš dostat co nejdřív. Já mám dneska 30DC, takže už bych to taky měla dostat. Jen dofám, že tou konizací se to nějak nerozhodilo. To je hrozný, když víš, že mrcha přijde, jen čekáš každej den na to, aby už jsi to měla za sebou 🙂

Mě dneska pan doktor udělal hroznou radost, když řek, že hned po šestinedělí se můžem zas snažit a že by bylo dobrý co nejdřív otěhotnět. Už se nemůžu dočkat. Normálně mi to chybí, to počítání a měření ovulace a teploty a pak čekání jestli mrcha přijde nebo ne 🙂

slavuska1
4. kvě 2009

Terez normálně v pátek delá, ale tedkom je ten pytomej svátek. Ten mi tedkom vubec nevyhovuje. 😖

Dřív se to prej nedá. 2-4 den. Neptala jsem se proč jenom tie dni. Je to vlastne počas mrchy. A 17dc začínam zase s tema istýma hormonama co predtím. Takže další mesíc by už byly výsledky zkreslené.

Ale řekla jsem MM že tu má žádanku na spermiogram a řekl, že o.k.. Zeptal se jak to funguje, tak jsem mu řekla že si tam má zavolat, oni mu řeknou termín a že když to stihne donest k Dr. Čutkovi do 30min tak muže doma. A k Dr. to máme pešo 5 minut, tak to stihne 😀 Tak to prijal líp jak jsem doufala. ufff 😵

Marcelko moc držím palečky at to klapne hned prvý mesíc. 😉

slavuska1
4. kvě 2009

Terezko. krásne si upravila albumíky. A až tedkom mrkám že máš termín pár dni pred Filipovimi narozkama. Takže jsem prvý adept co ti hlási aby si vydržela av1 do 21.9. 😀

krista
5. kvě 2009

Marcel a budeš zase měřit teplotku teda? 🙂
To se těším že budu sledovat s tebou 🙂

Slavu aha, já jsem husa ☹ mě to nedošlo s tím pátkem, no to je na pytel čekat kvůli tomu další měsíc, to je hrozně dlouhá doba z mého pohledu dřívější snažilky ☹ doufám, že dostaneš mrchu dřív nebo dýl a nebo už to nebudeš vůbec potřebovat 😵

No to je paráda že může TM z domova, to musí být mnohem lepší pocit a ty mu s tím určitě pomůžeš 😀 😵

Tak na 21.9. ti prdím 😀 ne že by to nebyl hezkej datum, ale musím porodit o víkendu 😅 aby to MM všechno stihnul a měla jsem hlídání pro Kristý víš ☹ no jako dá se to i jiný dny, ale přenášet teda nechci, to bych se picla 🤐

krista
5. kvě 2009

A děkuju za pochvalu albíček, řádila jsem 🙂

slavuska1
5. kvě 2009

Lenivka, tolik si chtela byt tehu a tedkom se ti nechce pár dní prenášet.... 😀 😀 😀 Ale na druhú stranu to vem radejí v jiný datum, co kdyby byl Lukášek turbo jak Filip. To bych ti neprála 🙂

Mne se práve taky nechce čekat další mesíc a hlavne bych nemohla brát tie prášky takže by to byl nejspíš fakt stracenej mesíc. No doufam taky že by ješte mohla dorazit pozdejí a pak bych tam vlítla hned v pondelí. No uvidíme, jak nám je přáno...

marcelkap
autor
5. kvě 2009

Teplotku měřit budu a od včerejška jsem ještě víc natěšená.

Teď mi volali z práce, že mám donést nějakej papír na peníze. Nechápu co to je, doktor mi nic nedával. Prej se to musí odevzdat na konci měsíce, abych dostala za marození prachy. Takže zítra zase běžim k panu doktorovi pro nějakej papír. Dneska tam bohužel neni. Tak doufám, že mrcha vydrží aspoň do zítra, aby mi moh udělat tu kontrolu. Ach jo, to jsou věci. Kdyby to tak šlo nějak naprogramovat co? 🙂

slavuska1
5. kvě 2009

Holky tady to vypadá na začínajíci mrchu 🙂 Takže bych mohla stihnut horm. odber. 😎

krista
5. kvě 2009

Slavu no přenášet fakt ne, s Kristý jsem měla od 37tt pocit že prasknu 😝 takže bych to nevydržela ještě přes léto 😝 a už se na malýho moc těším 😵 a jakej byl prosímtě Filda v bříšku? Konzultovala jsem to tady s několika holkama a dospěly jsme k takovýmu názoru že kdo v břiše vyvádí pořád (Kristý) tak je potom i venku hodně živej a kdo je takovej flegmouš (což malej zatím teda opravdu je - prostě pravý opak) tak je i venku pak hodňoučkej 😵

Marcel to je pravda s tím papírkem, to nevím proč ti ho Dr. nedal, já jsem byla na PN celý první těhu tak jsem musela taky odevzdávat, jinak by ti nedali peníze no 😖

krista
5. kvě 2009

Slavu a vyjímečně teda gratulace k mrše!!! 🙂 doufám, že je to ono, aby si tam co nejdřív naběhla 😵

slavuska1
5. kvě 2009

Terez ja o Filipovi v břiše ani nevedela. Kopnul 2x denne. Ráno v 5,00 a večer ve 22,00 A to je fakt vše. Na každem monitoru teda ješte koppal v čekárne a na lehátku už tuho spinkal 😀 A 10 minút bez tečky na grafu. Pak ho dr. vzbudila aby tam alespon neco bylo. Ale u večiny to platí. Filip vylez a už v porodnici kopal nohami.
a kopal pořád celé dni co ležel.
Terez do Budějek jsem ti psala tak tam prosím mrkni. ☹

krista
5. kvě 2009

Slavu to jsi mě fakt potěšila 😝 se picnu z těch dětí určitě 😀

slavuska1
5. kvě 2009

Neboj. u všech detí tvá teorie platí, jenom u nás ne.

Mrcha je regulérni, takže hurá na krev.

Terez ješte mám na tebe otázku. Jak se projevuje stítna žláza? Mimo výsledku z krve. Napr či to nejak bolí, nebo cítiš. Ja vybrala celý ATB, nic mi není, nemám teplotu jen v krku pořát citim ked polykám jako by mi tam neco prekáželo. Dr. mi tam dneska mrkal a nemám zápal, ani nic jiného tam nevidí. že bych mela na orl tam se mrknou nejakým zrcátkem či čo. Tak jsem říkala že počkám jestli to do pondelí neprejde tak si dojdem pro žádanku.

krista
5. kvě 2009

Slavu jj někdy se to projevuje tím že máš pocit cizího tělesa v krku, já jsem toda na sobě nepoznala, ani MM nějak nic nepocítil, ale můžeš to taky vnímat takhle, zkopíruju článek:

SNÍŽENÁ FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Jaké příznaky se mohou vyskytovat při chorobách snižujících funkci štítné žlázy? Bývá to především celková únava, spavost, zimomřivost, pocity psychického zpomalení, ztuhlosti až bolestivosti ve svalech. Stoupá hmotnost, může se objevit zácpa, pocit nadýmání. Někteří pacienti si stěžují na potíže při mluvení, mají pocit, jako by je neposlouchal jazyk. Kůže může být hrubá, suchá, nažloutlá. Typickým příznakem je prosáknutí obličeje, zejména víček a jazyka. Výraz obličeje se tím změní.

Vlasy jsou zhrubělé a vypadávají, může prořídnout i zevní část obočí. Snížená funkce štítné žlázy někdy vede ke zhoršení vysokého krevního tlaku i cukrovky. U pacientů se sníženou funkcí štítné žlázy je typická zpomalenost v reakcích na otázky, v pohybech, hlas je celkově zhrublý a hlubší, než normálně bývá.

ZVÝŠENÁ FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Z příznaků, které svědčí pro zvýšenou funkci štítné žlázy, jsou považovány za nejvýznamnější: pokles tělesné hmotnosti (někdy velmi výrazný – až deset kilogramů za měsíc), dále nervozita, nespavost, celkový neklid a únava, pocity horka, pocení, bušení srdce, které není vázáno na tělesnou námahu. U starších osob vystupují do popředí pocit nepravidelnosti srdeční akce, pocit hladu, častější stolice. Občas se setkáváme i s pocity tlaku do krku.

Při zvýšené funkci štítné žlázy na podkladě jejího autoimunitního zánětu, tzv. Graves-Basedowově chorobě, se mohou objevit také příznaky postižení očí, např. pálení očí, otoky víček, slzení, dvojité vidění. Autoimunitní zánět je situace, kdy tělo reaguje agresivně proti vlastní štítné žláze. Tvoří se protilátky, které stimulují žlázu k nadměrné činnosti. U starších osob je nejčastější příčinou zvýšené funkce štítné žlázy polynodózní (víceuzlová) toxická struma. Je to typické onemocnění starších žen z oblastí endemické strumy.

To mám jinak radost z té mrchy, tentokrát ti ji přeji a těším se moc na výsledky, věřím že budou v pořádku!!!

slavuska1
5. kvě 2009

Tak snížena funkce by na mne sedela. únava, spavost,zimomrivost, bolesti ve svalech, nadýmáni, zmena obličeje. a kuži považuju hrubou a suchou bežně tak to nepočítam. 😠 Každopádne na to Dr. upozorním a uvidím.

krista
6. kvě 2009

Slavu neboj i kdyby se to potvrdilo neni to tragedie, jak vidíš já otěhotněla s oběma, vyzkoušela jsem si obě, žít se s tím dá, důležitá je správná dávka léků a to může trvat dlouho než se to trefí. Tak hodně štěstí, kdy vyrazíš na ten profil, dneska nebo zítra?

slavuska1
6. kvě 2009

Od rána volám dr. a nikto mi to nebere. možná mají odpolední. Razím tam zítra ráno.
Volala jsem i obvodákovi či by mi to nabral. Tak není problém ale musím vedet presne co. 😒 prej je u toho víc skupín a nejspíš je zbytečné nabýrat rozbor za 8000,- když možná stačí za 3000,-. Ale na štítnu mi spraví bez problému. tak uvidím či se ji odpoledne dovolám.

krista
6. kvě 2009

Slavu tak to je pech a co Filda, má ty neštovice?

slavuska1
6. kvě 2009

Je to dobrý. tak jsou tam dneska jenom odpoledne. Ted jsem se dovolala. Ráno jdu na krev. HURÁ 😀

Terez nevím. Do rána mu žádne další pupínky nepribyli a tie čo má jsou pořád červené a zatím se nezmenili. Ale teplotu nemá, ani si na ne nešahá. No fakt netuším. Ale myslím že by sa do rána osypal viac.

krista
6. kvě 2009

Super, to jsem ráda, že to vyšlo!!! 🙂

No to je divný ale už jsem ti psala do Budějovic, že ty neštovice můžou mít i hladký průběh, záleží jaký má protilátky a když dobrý, tak bude mít pár pupínků a nazdar, asi to teď nepoznáš, ale z čeho jinýho by byl pupínkatej... aby to teda nebylo něco jinýho? 😲

marcelkap
autor
7. kvě 2009

Tak jsem to včera dostala a trpim jako pes. Dneska mám jít na kontrolu k doktorovi, tak to bude nadšenej 🙂 To asi budem přesouvat 🙂

krista
7. kvě 2009

Marcel to asi jo ty jo 😅 To mě mrzí že tak trpíš, ale neznamená to že pak už můžete snažilkovat? 😵

krista
7. kvě 2009

Slavu jak vypadaji ty pupínky už je to lepší? Mě napadlo jestli nedostal na něco alergickou reakci, jestli je jich jen pár 😕

slavuska1
7. kvě 2009

Ahojte.

Marcelko mne taky trápy že trpíš 😢 Snád už je k večeru líp. A co říkal Dr?

Terez pupínky jsou pořád stejne. Vubec se nezmenili ani žádnej nepribil. štípanec od komára by už asi zmizel, ne? A neštovičák by se už dávno naplil a skrustovatel. Tak vubec netuším.

Bola som dneska na tých horm. odberech. Byla to tabulka snád s 30 rádkami a tam zaškrtávala které hormony ji zajímají. + štítnu zlázu. Takže žádnej zázrak. za 14 dní budou výsledky. Co mi brala ster pred 14 dnema, tak byl v pořádku. To jsem ráda. Uvidíme tie hormony a štítnu.

marcelkap
autor
7. kvě 2009

Tak prohlídka se při návštěvě u pana doktora nekonala, musim se objednat na jindy. Ale od neděle už jsem uschopněná a v pondělí mažu do práce ☹

Snažilkovat ještě nemůžem, protože do konce května mám šestinedělí po tý konizaci. Ale pak už se budem snažit zase o 106 😵
Jinak jsem se ptala na vitamíny a na spermiogram. Tak já mám zakázanou kyselinu listovou brát samotnou, naopak mi doporučil nějaký kompletní vitamíny pro těhotný - jako třeba calibrum babyplan - takže zase začnu dlabat. Kyselina samotná by mi prej mohla spíš uškodit jak jsem po tom zákroku. No a manžel může selen+zinek - je to dobrý na "hemživost" - takhle doslova to doktor řek.
No a ptala jsem se jak je to s tim spermiogramem - jestli bysme nemohli jít už hned. Tak prej kdybysme šli hned, tak bysme platili 600,-, ale když počkáme do podzimu (což bude víc jak rok snažení - teď to totiž ještě neni) tak to budeme mít zadarmo. Tak teda budem čekat. A třeba vůbec na žádnej spermiogram nebudeme muset 🙂
Pan doktor byl dneska strašně vtipnej a docela jsme si pokecali. Už si mě docela pamatuje a sestřička ta jen mě vidí, tak už ví. Tam taky chodim každej tejden 🙂