Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

krista
29. lis 2008

Kasyma ty jsi měla Vandasku jo? No tak to neni třeba dál přibližovat, jen by mě taky zajímalo jaký jsi s ní měla zážitky... já jí tam napsala tohle hodnocení, zkopíruju sem, protože se za to nestydim, je to čistá pravda, každý se může podívat 🙂 a to jsem to hodně ztenčila, těch hnusů co jsem s ní zažila je daleko víc 😝

Já mám s paní doktorkou spoustu zážitků.
Chodila jsem k ní 7 let. Nejen, že bývala náladová, ale když jsem otěhotněla a přišla k ní se špiněním v ranném těhotenství, tak prohlásila, že to vypadá na menstruaci (i po meškání a pozitivních testech) a těhotná nejspíš vůbec nejsem. V nemocnici na ultrazvuku pak těhotenství potvrdili, na to reagovala pani doktorka slovy: "No ještě se neradujte, já mám teď něco ve vzduchu, zrovna mi tu předevčírem jedna pani potratila, to se vždycky tak namnoží". Ke konci těhotenství mě neposlala ani neudělala jediný monitor, odmítla mi na žádost porodnice změřit pánev s tím, že to není její práce a když jsem si jednou postěžovala, že mě bolí podbřišek, tak mě prohlídla a prohlásila, že mám rozběhlý porod ať jedu rychle do porodnice (samotné se mi to nezdálo, ale nechtěla jsem nic zanedbat), zburcovala jsem manžela, dorazila do porodnice, tam na mě koukali co tam vůbec chci a proč nemám žádné monitory (no vypadala jsem jako hlupák), porodila jsem až 4 dny na to.

Co se týče obecných věcí - chodila pozdě pravidelně, pamatuji si doby kdy jsem postávala s ranními nevolnostmi a bolavými zády hodinu před čekárnou, zastaralé vybavení ordinace je otřesné - poslouchání srdíčka miminka ke konci těhotenství jakousi trubkou, kterou mi dítě skoro vytlačila z břicha mě také dostávalo. A nemluvě o špatné hygieně - opakované používání rukavic, špinavé vyšetřovací křeslo ... po těchto zkušenostech už jsem ji odmítla po šestinedělí navštívit, pro kartu jsem poslala manžela - což se také neobešlo bez její štiplavé poznámky a našla jsem si milého doktora 🙂

Marcelko to je paráda jak ti doktor všechno vysvětlil 😵 Už se těšim až ho zase navštívím 😀

kasyma
30. lis 2008

Ahojky holčiny,jdu vás dneska jen pozdravit a odpovědět, vrhla jsem se na kopici prádla tak to musim zvládnout dokud je jakž takž chuť 😝 . Kristy taky sem vkládám hodnocení,který jsem tam na ní napsala,bohužel jsem k ní kdysi začla chodit z mladistvý blbosti,jednou se nám takhle s kámoškou nechtělo do školy tak jsme se rozhodly,že pudem na svojí první prohlídku 😀 ,no a teď kam,tak jsme koukly na tu véééélkou tabuli,kde bylo napsáno plno doktorů a vybíraly,ale bohužel jsme natrefily na tuhle berušku 😀

Marcelko koukala jsem,že jsi měla taky svatbu na ČL krásný prostředí viď? Až na tu prťavou obřadní síň naše rodina Hujerů,měla docela problém se tam poskládat 😀


To co tady píše většina z vás,tak s tím jsem se také setkala.Chodila jsem k paní doktorce asi od r.1999,to ještě sestru měla.Jednou jsem osobně viděla jak ty rukavice pere v postraním kumbálku a následně je tam rozvěšuje,byla jsem z toho dost v šoku,také jsem kolikrát byla v šoku když mi paní doktorka dělala stěry a použitou špejli odhodila do misky pod kozou,kde už jich bylo tak dobře 10,jak mohla poznat,že ten a ten stěr je zrovna můj,její přístup byl opravdu zvláštní,taky mě dostalo když mě vyšetřovala a v tom si odskočila pro něco do sesterny s tím,že nechala dveře dokořán a tam byly asi 3 pacientky,pro mě dost trapná situace.Od paní doktorky jsem raději odešla,protože při představě být jednou těhotná....,nechápu jak tahle beruška copatá mohla dostat vůbec diplom.

krista
30. lis 2008

Kasymo tak tohle hodnocení jsem taky četla a dveře dokořán jsem taky zažila, ale naštěstí mě teda nikdo neviděl, to bych asi vyskočila z kůže 🙄 Já jsem tak ráda, že už jí nemám, sice jsem u ní přežila celý těhotenství a bez úhony, i naše dcera, ale fakt stačilo... kdybych od ní neměla PN tak jsem šla hned pryč. A jinak já jsem k ní začla chodit taky jako k první gyn., tenkrát mi někdo řekl, že bere a mě ani nenapadlo rozhlížet se po jiných doktorech, na to že mi jednou za čtvrt roku napsala HA a jednou za půl roku udělala prohlídku jsem to tam vydržela, ale jak říkám zážitky otřesný teda 😖

slavuska1
30. lis 2008

Teda holky, to jse tam fakt zkusili. To by ma piclo. Nic podobnýho jsem nikde nezažila a to mám myslím 3. gynekologa. Mela jsem ženskou - hodná a v poho. Odyšla ze střediska a převzal po ní pacientky chlap. Taky pohodák a úžasnej. Jednou jsem mu řekla termín poslednej menzes 30.2. - tak se zasmál a řek to bylo hodne dávno že jo? a pak když mi jednou meškala mrcha tak me krásne utešil že jsem tehotná asi tak jako on tak že to bude o.k. A tedkom Dr. Turková zatím taky bezkonfliktní. Když jsem ji tam brečela že mám ist na plodovku tak me tam utešovala a jiná by me poslala brečet ven. Ale tedkom me zaskakuje že jsem platila utz, že prej ho nehradí pojištovna. Ale přece když nemám mrchu a negatívny test - tak je snad problém a potřebuju vyšetrení, ne???? Ale delala mi 2 a platila jsem 1, tak uvidím příšte. Když tak se na to zeptám.

marcelkap
autor
30. lis 2008

To muselo být hrozný s tou doktorkou. Já jsem teď fakt ráda, že jsem si vybrala pana doktora Švece. Řekla bych že to je doktor na pravém místě.

kasyma: Jo, svatbu jsem měli na Červené Lhotě. Ten salonek je fakt malej, taky jsme se tam docela mačkali. Ale já to tam miluju od malička, takže volba byla jasná 🙂

slavuska1
30. lis 2008

Ja jsem se tak zamilovala do Hluboký nad Vltavou. Som tu bola z kamoškama a manžílka jsem ješte neznala. A jak jsme došli na Hlubokou, tak jsem prohlásila, že bych se tam klidne vdávala. No a MM dostal na výber Hluboká nebo zámek v Nemecku kde natáčeli POPELKU 😀 😀 😀
Na Hlubokej je to taky dost malé, ale co jsem videla na Karlštejne tak to bylo hrozné - tam bych se nevdávala ani zadarmo (jak se říka). Malá mistnost 4 židle, pro jedny a druhé rodiče, bez zahrady, na nádvory davy lidí, pešky hore......

krista
1. pro 2008

Slavuska a kolik jsi platila za ten UTZ? Já sama nevím zda se to má platit nebo ne, po zavedení těch poplatků aby se v tom čert vyznal, já jsem kolikrát platila i jako těhu preventivní vyšetření a to by se prý taky platit nemělo a jednou jsem dokonce vyplázla 30,- 2x protože mě sestra natáhla 🙄

Já jsem měla svatbu taky na Hluboký, ale mrzí mě že pršelo, nemáme žádné fotky z venku.

A kdy jste měly svatbu holky? 🙂

slavuska1
1. pro 2008

Terez 200,-. Zase v tehu mi cih robila mnohem víc tak hradí pojištovna a nechtela nic, ani za fotky mimi nechctela i když to má venku v ceníku uvedeno. Tak jednou mi to nevadí, ale ted tam asi budu častej a po každé by mi to prišlo dost. Ja si myslím že jednou ročne v povinne prohlídke by ten utz mel byt. Ved kdaž do tebe šáhne tak tam stejne nevidí či tam neco nemáš co by tam být nemelo. A neříkala my dopředu že si ho budu hradit, řekla lehnout na utz a ja lehla 😀

Nám naštestí nepršelo len byla kosa. Všem byla zima jenom mne teplo. meli sme to 2.6.2006

marcelkap
autor
1. pro 2008

Jéé, 2.6. mám narozeniny 🙂
My jsme měli svatbu 30.8.2008. A mělo jsme horko. Já se potila tak jako tak, ale i ostatní říkali, že bylo horko 🙂

krista
2. pro 2008

Slavus no ty 200,- to je docela dost, když by tě takhle zkásla 5x tak máš hned litra v háji 😲 😖
A kolik ti dala fotek? 🙂

To je dobře že jste měli hezké počasí, přece jenom ta zima nebo horko pak neni na fotkách vidět 🙂 😉

My jsme se brali 4.6.2005 🙂

kasyma
3. pro 2008

Ahojky holky,teď sem moc nechodim,většinou jen načíhnu,nějak neni čas ☹ ,ale když už jsem tu tak taky písnu jak to u nás 😉 začalo 😀 brali jsme se 21.7. 2007 co vám budu povídat horko jako krá.. bylo asi 35 st. docela mazec,ale zvládli jsme to myslim úspěšně,pořád si říkám lepší než kdyby pršelo a byla zima,největší sranda byla (teda teď už se tomu směju),ale tenkrát mi do smíchu moc nebylo,když jsme vezli do resturace dorty a takový to promazávaný a krémový cukroví,klimačka dělala co mohla,ale stejně to bylo trošku rozteklý... 😀 tak holky já mizim,jdu trošku zalaškovat s manžou a trochu se snažit zapracovat na tom mimču tak se pro dnešek loučim 😉

slavuska1
3. pro 2008

Ahojky.
Tak tie vedra jsou kuli zákuskum, dortum daleko horší jak zima. Ale dešt bych taky nechtela. A to že jiný mrzli mi neva, mali se obléct 😀 mne bylo horko jako blázen i z holímy ramenama a jenom prehozem...

Ja čekám manžu až príjde z práce, z tenisu a z makra - tak netuším kdy to múže být, tak tu lezu. A ja pro jistotu prerušlila snažení aby se neco nezkazilo a pri našem štestí neotehotnela pri týchto tabletách pri kterých nemám otehotnet. Takže držím palečky at se darí. 🙂 😉

kasyma
9. pro 2008

Nazdárek holky, tak to tady nějak flákáme ☹ co jak se máte? co vánoční euforie? pečete nebo na to prdíte? co dárečky máte nakoupený? já jako každej rok si říkám,že budu nakupovat půl roku dopředu a zas mi to nevyšlo 😀 14 dní do vánoc a já zas vše honim na poslední chvíli. Jinak celý víkend jsme se snažilkovali tak jsem zvědavá jestli jsme byli úspěšný 🙂 holky myslíte,že bych to na testíku mohla vidět už před vánocema? byl by to pěknej dáreček..... 😵

krista
9. pro 2008

Ahojky 🙂

Já teď toho moc nestíhám 😖 Je toho hodně a to jsem ještě ani přípravy na vánoce nějak nezačla řešit 😲

Kasymo co se týče testíku tak jestli byla o víkendu ovulka, tak to podle mě zjistíš akorát před vánocema! 🙂 Já počíám vždykcy k ovulce tak 15 dní na // 🙂 Tak to ti moc držím palečky, abyste měli krásnej dáreček 😵

slavuska1
9. pro 2008

Ahojky holky.

Tak ja jsem konečne po tej dlouhej dobe dostala v sobotu mrchu. Ted musím zavolat Dr. a uvidím co řekne. Ale když se cyklus nakopol, tak ideme taky snažilkovat o 106.

A já jsem ostuda že mám vánoce vyřešene. Prisahám že prvý rok v živote sa mi podarilo to vyřešit v záři v říjnu. Samozrejme stále neco dokupujeme ale to hlavné máme za sebou dávno. A dneska sem s tchýni pekla a som zničená na týžden. Malý byl v jeslých, inak by to bylo nemožné udelat. loni jsem nepekla vůbec. Neco dala tchýne.

Kasymo držím palečky at pod stromečkem objevíte // 🙂

A jak se ma Marcelka? Asi taky snažilkujú 😉

krista
9. pro 2008

Slavus tak jsem zvědavá co ti Dr. poví, to už můžete snažilkovat přes ty prášky nebo ty už nebereš?

Já teda dárky pro Kristý mám taky už dlouho koupené, ještě mi chybí maličkost pro MM a jemu teda chybí všechny dárky, protože to nechal že pojede autem a auto už dlouho nemáme 🙄 ale mě je to jedno i kdybych nic nedostala tak se těšim na reakci Kristý 😵 😀

slavuska1
9. pro 2008

Terez prášky tedkom neberu. Te jsem brala 10dní a 3 dni po nich došla mrcha. Ted mám ist zase na kontrolu a da mi neco na podporu ovulky nebo co. Tak nejak som to pochopila, tak dufam že Vám nekecám 😀 A říkala že pri tých práškoch na tu ovulku se otehotnet muže. Tak snám jo.....

krista
9. pro 2008

Slavuska no to je dobře že se při práškách na ovulku otěhotnět může 😀 😀 😀
Kdyby se to nemohlo tak by jaksi ztrácely smysl 😀 Tak to je dobře, že s tím bude něco dělat 😵

slavuska1
9. pro 2008

len teda nevím jestli budu zase platit ten utz. Každopádne asi chci aby do mne mrkla jestli se cyklus rozbehol sám abych zase nejedla prášky zbytečne, ale zase se bojím aby to nebylo tak že jeden cyklus prebehne a pak zase nic, tak si říkam že si proste vypýtam prášky i bez uzt jestli mi je teda dá. No fakt nevím.

krista
9. pro 2008

Slavus já myslim že ty prášky ti dá, když jsi min. měsíc měla takový problémy a řekla bych že ten UTZ zatím nebude třeba takhle na začátku, ale nevím, spíš asi v půlce cyklu by byl dobrý aby se koukla na "folíky" ale těžko říct kdy je u tebe půlka cyklu co 😖 Je to těžký a piješ ten Femigard nebo Kontryhel? Nechceš měřit bazální teplotu? Je to fakt výborná kontrola, lepší než cokoliv jinýho 😉

marcelkap
autor
9. pro 2008

Ahoj holky, tak vás zase zdravím.

Tak moje mrchal měla 4 dni zpoždění, tak už jsme si tak trochu dělali plané naděje. Ale už se těšíme až se budeme zase snažit 🙂

slavuska1
9. pro 2008

Terezko piju kontryhel a meřím teplotu. Mrkala jsem i tie tvoje odkazy na grafy a som z toho totálny jelen 😀 Takže pokračuju kreslit do papírového grafu 😀 😠 .

Ahoj Marcelka. Tak me mrzí že plané nadeje vyprachyli. Ale příšti měsíc se to povede. Tak to vemte na jistotu jako my každý druhý den 🙂 😉 Ked mi Dr. řekne že cyklus nakopnut tak to vemem taky tak.

krista
9. pro 2008

Ty jo holky, držím palce ať vám to klape každý druhý den 😀 Se přiznám že na to při starostech s Kristý nemám 😀 😀 😀 Určitě vám to vyjde, budete mít vánoční dárečky, i když třeba opožděné ale budou 😵

Slavus ty grafíky vyřešíme neboj 🙂

slavuska1
9. pro 2008

ja na to momentálne taky nemám, ale co by človek neudelal. 😀 Filipa sme udelali když se vrátil MM z lyží - alespon si to myslíme 🙂 Tenhle týžden jede zase na lyže, tak si deláme prdku že až se vráti tak to zase klapne. A jestli fakt že jo tak budu viedet že z liží se vracíí nabitý a 3. už nebudu asi na 99% chtít. 😵

krista
28. pro 2008

Koukám, že tady mrtvo po pěšině 🙂
Marcel gratulka k tetičkování 😉 😵

kasyma
16. led 2009

Ahoj holky jsem tu po delší době a nějak nám to tu zamrzlo 😉 tak co jak snažilkujete? Já jsem si v pondělí koupila ovu test a zkusila ho hned ten den a vykoukla tam na mě pěkná tlustice 😀 tak jsem na manžu hupsla a trocu ho "znásilnila" 😀 😀 tak kéž by se zadařilo,ale pro jistotu to zkusím ještě dneska co kdyby.... 😵 jinak dneska mám pocit,že ze mě pořád teče,ale je to jen takovej pocit páč když jdu na wc tak nic a chodim dost často asi jsem ňáká nastydlá boco.... musim končit za chvíli příde manža z práce a jedem domlouvat hory jupíííííí já se těšim,máme jet 30 z bezva partou tak zatim papa a snažilkování zdar 😀

slavuska1
19. led 2009

Ahojky Kasyma.

Tak držíme palečky aby to bylo včas a zadarilo se.

U nas se pořád nezadařilo 😢 ☹ , ale každopádne to nevzdávame a zkoušime dál.
Ja si ted objednala ovu test na sliny, tak jsem zvedava až dorazí jak to bude fungovat a jestli to vubec budu umet 😀

A kde pak je MArcelka? žeby už se zadařilo?

krista
22. led 2009

dashi • snž • Dnes v 09:35
Ahoj holky, jsem začínající snažilka z Českých Budějovic a hledám někoho na pokec atd.

Podstoupila jsem různá vyšetření, jelikož s bývalým partnerem nám to nešlo. Pan dokotor mi řekl, že jsem v pořádku a tak nevidí důvod proč nemít mimčo přirozeně 😉

Tak to zkoušíme 1. měsíc no, uvidíme, uvidíme

dashi
22. led 2009

Ahoj holky, přidám se k vašemu tématu 🙂 S přítelem se snažíme o mimčo, tak ted čekám zda-li dorazí mrcha.

Máte něktrá zkušenosti s ovu. testy?

slavuska1
22. led 2009

Ahoj Dashi.
Vítam te tady. Taky se snažíme..... Jak dlouho se snažíte? My od srpna 08.
Krista ti určo naco napíše k ovu testem.
Ja ted 2. mesíc meřím BT a dneska mi dorazil ovu mikroskop, tak uvidím zda se v tom vyznám a pochopím to.