Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

ovce11
4. zář 2013

@xaxanka občas jo 😉

ovce11
16. zář 2013

@xaxanka + @crazyduck85 + @eeen + @dvoranna Ahoj holky, tak jak to s vámi vypadá, něco nového? 🙂

xaxanka
16. zář 2013

@ovce11 u me nic......

dvoranna
16. zář 2013

@ovce11 Ahoj, no já se rozhodla pro zmenu Caru, budeme jezdit do Brna do Heliosu. Mají z celé ČR nejlepší výsledky, tak snad pomůžou i nám. Už jsme objednání na příští čtvrtek na první pohovor, tak uvidíme. Jsem an to dost zvedava, jestli se budou jejich nazoru slučovat s Artem.

ovce11
16. zář 2013

@dvoranna tyjo až do Brna, to to asi budete mít náročný, ale snad ti pomůžu..jak dlouho se už snažíte? taky by mě zajímalo, jestli budou mít stejné názory jak v Art, dej pak určitě vědět!

dvoranna
16. zář 2013

@ovce11 Už je to téměř dva a půl roku. Tak já mam v Brně bráchu, to je docela výhoda. A v Heliosu jsou zvyklý, že k nim jezdí lidi z celé ČR, takže většinou na krev a utz chodís v místě bydliště a výsledky se tam volají. Pak tam jedes jen na ty zákroky. Ono jezdit do Prahy nebo do Brna už máš skoro jednou.

ovce11
16. zář 2013

jj, to máš pravdu, no dva a půl roku, to už je doba, tak držím palce, ať je to v Brně určitě úspěšnější a brzy se dočkáte. jak to teď bereš, jako že začínáte zase od začátku, nebo je tam naděje, že by se to mohla teď už povést, nebo to prostě nějak neřešíš a necháváš tomu volný průběh?

ovce11
16. zář 2013

@dvoranna jj, to máš pravdu, no dva a půl roku, to už je doba, tak držím palce, ať je to v Brně určitě úspěšnější a brzy se dočkáte. jak to teď bereš, jako že začínáte zase od začátku, nebo je tam naděje, že by se to mohla teď už povést, nebo to prostě nějak neřešíš a necháváš tomu volný průběh?

dvoranna
16. zář 2013

@ovce11 Já to teď beru že pokračujeme dál, ale jinde. V každém centru mají své postupy a léky apod. Proto se podle me lisi i v uspesnosti. Snažím se to neřešit a nemyslet na to, ale jaksi to nejak nejde 😒
Přijde mi že všechno moc trvá

eeen
16. zář 2013

U mě taky nic nového..., ono je těžký se snažit, když je manžel pořád v práci mimo ČB, ale už vydržet jen 3 týdny a od října ho mám zas pěkně doma...to pak bude jiné snažení 😀, tak by se nám mohlo povést červencové miminko a třeba vyjít pěkně na výročí svatby, to by byla náhoda...v říjnu jeden teprv na svatební cestu, tak si třeba přivezem malého francouzka 😀

ovce11
17. zář 2013

@dvoranna to chápu ☹ asi nejde na to nemyslet, to je přirozený, to jako kdyby někdo chodil na chemoterapii a řekli mu, nemyslete na to, to půjde asi těžko...spíš to chce vidět tu pozitivní stránku, jak píšeš, jiné léky, jiné postupy , které mohou pomoci..a třeba nějakou alternativní léčbu jsi nezkoušela?

ovce11
17. zář 2013

@eeen jéé, tak to by bylo hezký 🙂 tak držím palce, ať to vyjde přesně podle plánů 😉

dvoranna
17. zář 2013

@ovce11 JJ rady tohoto typu nesnasim - nemysli na to a ono to prijde samo, moc to resis, si jeste mlada bla bla bla atd 😀

ovce11
18. zář 2013

@dvoranna to jsou všichni chytrý, když už mají mimčo doma, co? :D

dvoranna
18. zář 2013

@ovce11 jooo přesně. Já se na to vážně snažím nemyslet, ale pak nekde vidim kocarek a reknu se je ten je hezkej, ten by se mi libil no a je to, uz mi to v hlavě zase srotuje. To same televize, reklamy atd. Taky není mesic kdy by mi nejaka moje kamarada nerekla ze je tehotna. Sem ted presne v tom veku, kdy kolem me kazdy rodi.
A co vubec ty, jak si na tom?

ovce11
18. zář 2013

@dvoranna tak já jsem, snažilka teprve třetí měsíc a já si potřebuji nejdřív srovnat cykli, MS mám takovou zvláštní, třeba jeden den a jenom dopoledne, tak asi velká šance není...ale třeba tenhle měsíc jsem měla poprvé ovulaci, tak mám z toho radost, sleduji ty teploty, jak kdyby měli už značit mimčo 🙂 ...taky mi říkají, moc to zkoumáš, ale přeci je to každého věc...když jsem věděla, že ovulace neproběhla, v klidu jsem čekala, až MS dorazí a nic jsem neřešila, teď musím ještě deset dní čekat a to je teda utrpení, protože si říkám, co kdyby :D ale takhle my to vyhovuje, vědět na čem jsem. Taky je kolem mě už spousta kamarádek, co jsou těhulky. Já chtěla mimčo vždycky mnohem dřív, ale co naděláš, když nebyl žádný pořádný taťka 🙂

dvoranna
18. zář 2013

@ovce11 Být tebou tak nespoléhám jen na tu ovulaci, mám několik kamarádek co otěhotnělo i úplně mimo cyklus

ovce11
19. zář 2013

@dvoranna jak myslíš, mimo cyklus? jako během MS? taky jsem to tedy slyšela, že to jde...tak ovulace je jistota, že může dojít k oplodnění, když není, tak je to blbý, proto jsem z toho měla radost 🙂

punky
19. zář 2013

ahojky jake mate zkusenosti a ARTEM a PRONATALEM a jak je to tam cenove?diky za odpovedi 😉

dvoranna
19. zář 2013

@ovce11 Jako, že třeba otěhotněly 2 dny po MS a pod. Určitě je největší šance při ovulaci, ale ta vlastně nějakým zázrakem nemusí ani proběhnout.
@punky Ahoj, ja mam zkušenosti jen s Artem. Podstoupila jsem tam jedno IVF a 2 Kety, ted ale přechazime do Heliosu.
Myslim ze ceny jsou všude dost podobné, někde je něco dražšího nebo naopak levnějšího ale ve výsledku je to téměř stejné. Pronatal by měl mít ceník na stránkách. Art ho tam měl ale ted uz jsem ho tam nenasla. Zkus si o nej napsat mailem

kajalka
20. zář 2013

Ahoj holky, zkusím se zeptat, nemáte tip na dobrýho pediatra v Budějicích? Uvažuju o změně a ráda bych někoho, kdo toleruje odklad očkování a jde přírodnější cestou. Děkuju.

dvoranna
27. zář 2013

Ahoj holky, tak mám za sebou první návštěvu v Brně v Helisou. Musim říct že jsem spokojena a rozjeli jsme přípravy na další IVF, pan doktor říkal, že když to dobře půjde, budu se testovat na Štědrý den 😀
Jen mám trochu obavy z krve, na dvě si můžu dojít v ČB, ale musím tam nejdelé do 15 hodin ten den zavolat. Co jsem si zatim zjistovala tady v jedné odběrové laboratoři, tak to bude dost na hraně. Ještě si zkusím zavolat do nemocnice a uvidim.

ovce11
27. zář 2013

@dvoranna Ahoj, tak to jsem moc ráda, že jsi spokojená. Držím moc pěsti, ať se zadaří. Krásnější dárek pod stromeček by ani být nemohl 😀 . Myslíš, že výsledky tak rychle mít nebudou na krvi?

dvoranna
27. zář 2013

@ovce11 já si volala do Stafily a kdyz si dojedu přímo na Máj, kde mají i laboratoř tak si "myslí" že to stihnou, ale ja to potřebuju vědět určitě. Podle toho se pak v Brně upraví dávky léků a tak. Uvidime jak to bude v nemocnici

ovce11
27. zář 2013

@dvoranna nojo, ono je to fakt věda... 😒

dvoranna
2. říj 2013

Koukam že to tady moc nežije ☹
Potřebovala bych poradit.. 1 den MS jsem si měla volat do Brna abychom vypočítali dny na léky, jako přípravu na IVF. Já už ale třetí den jen slabounce špiním, stačí jedna intimka na den. Nikdy jsem to neměla, vždycky se mi mrcha hned hezky rozjela. Jsem z toho docela nervozni, jestli to třeba ještě není z toho srpnového ketu.

ovce11
7. říj 2013

@dvoranna Ahoj, tak vím já, se špinění jako MS nepočítá, tak bych asi ještě počkala, jestli se ti nerozjede. Nebo si tam zavolej a poptej se...ale to tu s radou taky možná trochu pozdě, co? 🙂 Dej vědět... 🙂

nojo, moc nám to tu opravdu nežije ☹

dvoranna
7. říj 2013

@ovce11 Ahoj, vše je vyřešeno. Měla jsem to nejake rozhozene po tom Ketu, ale pak uz v pohode. Takze se zacínáme chystat na další poku, akorat nam nejak zvysili doplatky na injekce - dávka na 5 dní 1900,-
Se z toho asi zblaznim

ovce11
8. říj 2013

@dvoranna ty jo...no to je síla...je mi to líto, ale moc, moc držím palce, ať se zadaří ... a pak budou říkat, že je nízká porodnost, ale kde by člověk potřeboval podporu státu, tam jí nedostane...ale na léčení závislých na všem možném, na to peníze jsou a to to od nich nikdo nikdy neuvidí. Možná to ode mě není fér, ale takovéhle částky, to mi opravdu nepřijde normální...je to smutný ☹

dvoranna
8. říj 2013

@ovce11 No jo nenaděláš nic. Taky mě to neskutěčně štve, chtějí aby se rodily děti ale stat pro to vubec nicnedělá. Byt na mě, ja bych klidně měla i tři děti, ale vim ze bych je neuzivila, tak jak bych chtěla. Na tohle by podle mě nemeli byt zadně doplatky, nebo jen minimalni. A vic co rekli zastupci statu na to zdrazovani, ze kdyz lidi nemaji na umele oplodnění jak pak chtějí uzivit to díte! Jako chapes to, to mě tak neskutečně naštavalo. My jsme uspory do začatku měli, ale ty uz bohužel padly na ivf.