Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

krista
14. črc 2009

Slavuš co vůbec Fildovy neštovice a mrcha??? 😲

slavuska1
15. črc 2009

Ahojky holky.

Marcelko ja to chápu. Všichni co se snažili od doby kdy já už maj i miminko a ja pořád nic. Takže tá závist je podobná. Ale všem to přeju hodne moc.
Pro žádanku na spermiogram se chodí na gyndu. A vyšetrení se delá na poliklinike Jih. My máme žádanku snád 2 mesíce doma, ale MM se nejak nemá k činu.
Filip s neštovicema celkem o.k. Teda v rámci možnosti. 2 dny pri mazáni brečel že ho to bolí a chladí. To chladí je o.k, ale to že ho to bolí mne trápi. Prišlo mi že má na niektorých pupínkach velikou vrstvu toho pudru a ne a ne se odrolit. Tak som všera volala s Dr a večer jsme ho sprchovali - jenom vodou bez dotyku. A řekla bych že to hodne pomohlo. večer nebrečel a nestežoval si ani ráno. Pupínkov nemá nejak vela. V pátek ho vezeme do Bratislavy. Teda dufam že v pátek, lebo budu mít v práci šéfstvo a doufam že se při pátku budu ponáhlad domů. Že nás tu nebudou mořit do večera ☹
No a mrcha zatím nic. Ale bola by to moc velká náhoda, keby som ostala tehu. Hlavne by ma to mrzelo, že to MM fláka a povedlo by se. 😀 Prosate by som bola ošizená o snažilkovanie. 😀

krista
15. črc 2009

Slavu to jak ho to bolelo chápu, mě to taky strašně bolelo, většinou si lidi stěžují na svědění, mě to až tak nesvědilo a je pravda, že voda mi pomáhala, stála jsem pod sprchou pořád, ale několik doktorů mi to zakázalo a myslím si, že kdybych to nedělala, možná by mi nezůstaly ty hnusný jizvy... malou jsem nesprchovala zhruba týden nebo 6 dní a nemá na tělíčku nic... jen obličejík trošku, ale tam si to strhla.

Tak jsem zvědavá jak to s tebou dopadne!!!! 😵 musíš se ozvat než odjedeš 🙂

slavuska1
15. črc 2009

Jsem ráda že jsem ho po dlouhej uvahe nakonec sprchli. Vubec se dneska nestežuje a řekla bych že včera a dneska mu už pupínky nepřibili. Tak už sa to bude len zlepšovat. Dr. říkala že krástka sprcha nevadí, že to nesmí byt dlouho a vubec kupaní. Tak jestli si pod tou sprchou stále 10 min, tak to je skoro jako koupaní. Dneska říka že ho to nebolí.

Určite dám večer. Net máme aj v Ba, takže se určite odtial ozu. Chteli sme v sobotu do Zoo do Viedne, ale neviem s tými neštovicami. Je tam nádherne a ja tam chcem taky. Tak uvidím jak to bude na hlave a tvary vyzerat v pátek večer.

krista
16. črc 2009

Slavu no však říkám že jsem pod srchou stála pořád 😉 já to prostě nesla špatně, měla jsem teploty, těhotná, péče o malou jen na mě...

Já bych ven s neštovicema nešla, už jen kvůli tomu že se nesmí na slunce a stále můžete někoho nakazit a v ZOO je dětiček až moc, ale je to vaše věc 😉

krista
17. črc 2009

Ahojky, tak Slávka už nám asi odjela, no snad odjela s // a ne mrchou 😉

slavuska1
18. črc 2009

Ahoj holky.

Hlásim sa z Bratislavy. To viete že som na Vás nezapomela 🙂
Odešla jsem síce bez mrchy ale dneska mrcha dorazila. Takže zase smolík. Ale ja nejak nečekala že by boly //, lebo by to fakt bola náhoda. Ja už tedkom nikam nechvátam.

Ve čtvrtek jsem byla v práci od 6,00 do 20,00. A celou dobu jsem pilne pracovala. Večer som bola tak odrovnaná z toho celodenného premýšlania že som do pulnoci nemohla usnout. V pátek zase ráno na 6,00 do práce a v 10,00 dorazili rakúšáci a začal výsluch 😀 A z práce som odchádzala 18,00 😀 Takže náročny týžden za mnou. No a samozrejme celý týžden sme pripravovali veci pre rakušákov a nerobila som prácu čo mám stihnut za týžden. Takže tento týždne musím stihnut prácu za 2 týždne. 😀 Si to zase užijem. Ale baví ma to a teší ma že sme vyriešili hromadu vecí čo sa riešia více než pul roku. No a za 3 týždne prídu rakušáci znova. 😝

Užívajte víkendu. tu je pod mrakom tak odpoledne razíme niekam na výlet. Len neviem kam ist, lebo sa v BA premnožili komáre a kam by som chcela ja tak je to všetko chránena oblast a tam to nemožu striekat. Tak asi pojdeme do botanickej záhrady, alebo do zoo.

kebule82
22. črc 2009

ahoj holky, můžu se k vám přidat? snažíme se s manželem už více než rok (od loňského května) a zatím se nedaří... začala jsem navštěvovat sanatorium art a snad nám tam pomůžou. Hlavní problém bude asi v mé chybějící ovulaci. Jsem v ČB teprve dva roky, moc lidí tu neznám, tak budu moc ráda, když najdu nějakou kamarádku na popovídání o miminkách a pak na kočárkování 😉

kebule82
22. črc 2009

jé, koukám, že marcelka měla svatbu ve stejný den jako my 🙂 😵

marcelkap
autor
22. črc 2009

Ahojky kebulko 🙂 Vítáme tě a jsme moc rádi, že se k nám přidáš. Budeme toho mít asi víc společnýho - s tou svatbou to je pěkná náhodička, že jsme jíměli ve stejný den. Už to bude rok, to to uteklo tyjo 🙂 No a my se s manželem tak snažíme od loňského května. Dneska jdu právě k doktorovi pro žádanku na spermiogram, tak snad nás objednaj rychle, abysme věděli na čem jsme.
Ty jsi se do toho Artu objednávala sama nebo tě tam poslal doktor? A od kdy tam chodíte a jak to zatím probíhá?
Jo a já jsem v ČB 3 roky studovala a teď tu žiju rok s manželem takže tu taky moc lidí neznám 🙂 - další společná věc.

kebule82
22. črc 2009

jé marcelko, tak to je super náhodička, to si budeme rozumět 😉 nás na spermiogram poslala nejprve moje doktorka - to bylo někde v březnu, manželovi nedopadl nic moc - astenospermie, nebo tak nějak, prostě snížená pohyblivost. Taky mi dělala rovnou hormonální profil a ten taky nic moc, po skoro roce od vysazení antikoncepce se ukázalo, že se mi tělo zřejmě ještě nedalo do kupy. No a vzhledem k tomu, že byl problém na obou stranách, napsala nám žádanku do Artu. Tam jsme se ale objednali až teď protože jsme se stěhovali, já bojovala nějaké dva měsíce s angínama a tak. Začátkem července jsme byli na první konzultaci, tam nám obě nabrali krev a manžela poslali znovu na spermiogram. Teď 20.7. jsem si byla pro výsledky a na ultrazvuk. Hormonální profil nic moc, manželův spermiogram na jedničku (poctivě bral 3 měsíce vitamíny a snaha se zúročila 🙂 ) Já mám hrozně dlouhý cykly 50-60 dní, takže mi doktor předepsal nejprve Duphaston na zkrácení cyklu a Estrofem na růst sliznice, teď budeme čekat jak bude tělo reagovat a další cykly by mi pak vyvolali ovulaci... ufff, to jsem se rozepsala 🙂 ale jsem moc ráda, že mám s kým sdílet svoje starosti a radosti 😉

kasyma
22. črc 2009

Ahoj holky,moc vás po dlouhý době zdravim a taky vítám kebulku 🙂 alespoň nás tady bude víc a jak se říká víc hlav víc ví 😀 Holky jak jsem vás teď četla tak jsem si vzpoměla,že jsem to prožívala úplně stejně jako vy 😔 vlastně nám se to podařilo po 1 roce a 3 měsících takže už jsem z toho byla taky v koncích,ale opravdu můžu říct,že mě stopro pomohl ten Femigard (nechci tady dělat reklamu 🙂 ) ale fakt jo,protože já se svým cyklem na tom taky nebyla zrovna nejlíp a když mi dr. oznámil,že na příští kontrole,která měla být v září s tím budem něco dělat tak jsem z toho taky byla úplně paf. Vím jaké to je takhle dlouhé čekání na mimi a moc vám oboum přeju(samozřejmě i Slavu) aby to vyšlo co nejdřív a bud moc šťastná za vás až nám to tu oznámíte 😉 jak jste se bavili o tom výročí tak mi ho měli zrovna včera 2 roky 😵. Holky a co dovča? Nemáte namířeno někam do teplíčka? Změna prostředí taky dělá hodně..... 😵

Slavu tak co jak jste si užili víkend byli jste nakonec v tý zoo? A co Filda jak válčíte s pupínkama už je to lepší?

Kristy a co ty jak zvládáš tyhle pařáky? Je to mazec viď? Já pomalu ani nevylezu ven a to zejtra má bejt prej přes 35 st.

Jdu si vzít něco k jídlu tak zatim 😉

kebule82
22. črc 2009

ahoj kasymo, děkuji za přivítání a gratuluju, že se vám to po dlouhé době taky podařilo 😉 já vyzkoušela snad už všechny přírodní prostředky - jeřáb ptačí, femigard atd, ale bohužel mě nepomohlo nic. Tak snad aspoň ty hormony 🙂

dovču plánujeme v půlce srpna, ale jen na 4 dny na Pálavu... na víc bohužel není, protože jsme si před měsícem koupili vlastní byt a tak je penízky pořád kam dávat (a hlavně ta hypotéka) 😒

kasyma
22. črc 2009

Kebulko to mi povídej 🙂 my platíme hypotéku už 3 rokem a když se koukám na ty výpisy za měsíc tak mi přijde,že to vůbec neubejvá,mámeto teda na 30 let takže jsme vlastně na začátku 😖 a dělali jsme si s MM srandu,že až budem v důchodu tak to snad oslavíme,že jsme to v roce 2037 pěkně splatili 😀 . No a třeba na tý dovče se zadaří jinej vzduch,jiný prostředí,klídek od všeho 😉 My se chystáme za 14 dní s partou na chatu do Českýho ráje tak se moc těšim. Ráda chodim po hradech a zámcích a tam je toho celkem dost tak se vyžiju 🙂 do ciziny jsme nechtěli,protože se bojim co kdyby nastala nějaká komplikace nebo tak něco a co si budem povídat ještě k tomu předěláváme baráček a pomalu každá koruna padne do něj tak snad za 2 roky možná 😀

kebule82
22. črc 2009

jo tak s těma penězma to máme dost podobné... občas se docela bojím, jak budeme vše zvládat, až budu na mateřské... ale snad to nějak půjde 🙂 přece si nebudeme pořizovat miminka až budeme mít splaceno 😀

marcelkap
autor
22. črc 2009

Ahoj holky, tak já jsem byla dneska u mýho dr. a mám žádanku na spermiogram. Manžel tam bude zítra volat se objednat, tak doufám, že nebude moc dlouhá čekací doba. Kebul, jak jsi psala, že ho měl horší a pak bral nějaký vitamíny a bylo to v pohodě...tak můj manžel bere vitamíny od listopadu, tak doufám, že výsledky budou v pohodě.

Dovolenou máme naplánovanou na prvních 14 dní v listopadu. Na jednu stranu doufám, že už k ní nedojde a místo dovči bude mimčo 🙂

S hypotékou jsme na tom stejně jako vy, holky. Splácíme jí druhým rokem a přemýšlíme, že bysme to přefinancovali na stavebko.
Kebul, správně...přece si nebudem pořizovat miminko až splatíme hypotéku 🙂 Já se jen usmívám nad těma názorama, že miminko si pořídíme až...nebudeme něco splácet...až budeme mít lepší práci...lepší bydlení...prostě samý "až". To bysme taky mohli čekat do důchodu. Já mám výhodu, že můj manžel vydělává tolik, že se nemusim bát jít na mateřskou. Ne, že by vydělával nějaký závratný částky, ale je to lepší než třeba co slyšim od kolegyní v práci, že jejich chlap vydělává 12-15 tisíc.

Kebulko, prosimtě, řekneš nám jak se jmenuješ? A kolik ti je? A kde bydlíš přesně? To víš, trošku výslech na začátek, abysme o tobě něco věděli 🙂
Jestli jsi nečetla všechno tady, tak já jsem Marcela (to je asi jasný) 🙂 v červnu mi bylo 23 a bydlim na Máji a dělám v O2 (mezi Igy a Gomelem) 🙂

kasyma
22. črc 2009

Marcel přesně taky nemám ráda takový to AŽ jak říkáš pak člověk taky může zjistit,že má skoro vše,ale v těhle věcech mu "trošku ujel vlak" tak budu moc držet pěstičky,aby vše dobře dopadlo 😵 kdysi dávno někdy v 20 jsem si říkala,že bych tak v těch 25 chtěla miminko a teď je mi 28 a občas si říkám,že by mě nenapadlo,že to bude až takhle dlouho 😔 ,ale co.... No a co Slavu a Kristy kdepak se nám toulaj holky jedny 😀

marcelkap
autor
22. črc 2009

Kasy, pořád lepší než ve třiceti 😀 Hlavně že se vám už zadařilo a určitě všechno půjde tak jak má.
Já jsem si taky říkala takový věci kdy chci mít dítě...a říkala jsem si, že maximálně v 25. Chtěla jsem být mladá maminka, tak snad se to do těch 25 povede 🙂

kasyma
22. črc 2009

Marcel určitě jo neboj,já už taky ani nedoufala 😉 možná v tom měla prsty i ta kartářka,bůh ví,ale nelhala 😵 tak snad bude vše v poho. Uvidíš,já si pořád myslim,že tvoje tělo se pořád srovnává s tou konizací,přece jenom je to zákrok i když ne tolik bolestivej,ale zásah to je neboj v těch 25 už budeš vozit 😵

marcelkap
autor
22. črc 2009

Jo, ta konizace taky mohla udělat svoje. Tak aspoň jsem ráda, že půjde manžel na ten spermiogram, abysme měli alespoň něco "v ruce".
Nejde na to nemyslet - nedavno jsesm spočítala, že znám 10 těhotnejch a dalších minimálně 5 holek, co maj mimčo čerstvě. To už je docela na palici, když to vidim všude okolo a 80% z nich mi řiká, že na to nemám myslet.
Tak jsem tenhle měsíc dospěla aspoň k tomu, že nepočítám ovu a že ani nevim kolikátej den cyklu je a kdy má dorazit mrcha. Třeba ta psychika dělá taky hodně.

kasyma
22. črc 2009

Marcel si piš,že to dělá hodně. Já ti nemůžu říkat nemysli na to,protože jsem byla úplně stejná a přesně jak říkáš kam jsem se podívala tam kočárek nebo těhule 😵 už jsem z toho byla taky hotová a smutná,vlastně v tom květnu kdy se nám zadařilo jsem řešila úplně jiný věci,moji rodiče šli po 28 letech od sebe,ale tim tě nebudu zatěžovat takže trochu ta psychika byla někde jinde,ale přesto jsem si ten měsíc ovu testík udělala a byla tam silnější čárka,manža byl zrovna nějakej trochu marod tak jsem ho tak trochu znásilnila 😀 obden. Dřív jsem si myslela,že spolu musíme spát každej den v období plodných dnů,ale pak jsem se dočetla,že obden je lepší,že spermijky ještě cca 24 hod. (nevím přesně) přežívaj ono se člověk dozví na tom netu takovejch věcí občas si připadám jak úplná tužka 😀 jo a taky jsem tady snad i na koníkovi někde četla,že po milování je dobré když se jdeš třeba umýt těm spermijkám trochu pomoct prstíkem a snažit se to dostat co nejdál k čípku, doufám,že se nezlobíš,že to tady takhle popisuju jsem hrozná spisovatelka a vůbec se mi nechce spát,ale už končim a jdu koukat na tv tak papa a dobrou 😉

slavuska1
23. črc 2009

Ahoj holky.

Taky vítam kebulku.
Víken sme si užili celkem fajn. Zoo se nakonec nekonala. Segrin prítel musel na letište pre rodiče.... Pak sme chcteli že pojdeme len do Bratislavskej zoo a kým se Filip vyspal tak vonku lilo jako blázen, že sme nešli nikam. 😢 Ale chci za ním do BA buduci čtvrtek a do nekteré zoo určite pujde s babičkou a dedou, tak uvidím jaký výletík tam s ním udelám já. 😀
Jinak ja jsem Slávka a letos mi bude 30. A máme Filípka tomu budou letos 3. Taky jsem si říkala že chci mimi kolem 25 a mela jsem ho až v 27. Jak se blížil vek 25, tak jsem to posouvala, že mám ješte čas..... A pak MM je o 10 let starší, tak sme na to vlítli co nejdřív aby pak detičky nemeli rovnou dedečka 😀
Holky určite se nám to všem brzo podarí.
Ja mám zase nejak divno s tou mrchou. V sobotu jsem začla špinit, tak jsem myslela, že mrcha jak vyšitá a špinila jsem až do včera a včera začla opravdická mrcha. Tak to nechápu, co to zase má být. 😖 A nevím od kdy počítat nový cyklus. 😖 Takže to zase sledovat nebudu.
Filip je s neštovicema už v poho. Pupínky miznu, a on je v pohode.

kebule82
23. črc 2009

dobré ránko holky, tak já se trošku představím 🙂 jmenuji se Katka, v září mi bude 27, bydlím na okraji sídliště Máj. S manžílkem se známe 6,5 roku a vloni v létě jsme se rozhodli, že se vezmeme 🙂 (máme fotky na beremku, ale nechci sem dávat odkaz, aby mě nepoznal někdo z práce, ale klidně pošlu do IP 🙂)

kebule82
23. črc 2009

jinak mám skoro dvouletého synovce a dalšího na cestě, tak si svoje mateřské pudy ubíjím na nich 😀 jelikož jsem v ČB docela krátce, mám tu jen pár kamarádek a žádná z nich se na mateřskou nechystá 😖 tak jsem ráda, že aspoň tady najdu spřízněné duše 😉

marcelko, manžel bral ženšen a selzink a fakt to asi pomohlo. Ale je fakt, že v tom březnu, kdyk byl na spermiu poprvé, tak jsme měli takové dost těžké období - taťka byl po infarktu, manžel se dozvěděl, že bude zřejmě bez práce a jelikož jsme bydleli ve služebním bytě, tak jsme museli okamžitě řešit taky bydlení. Naštěstí se vše vyřešilo a spermijky už zase lítají tak jak mají 🤐 😀

kebule82
23. črc 2009

jejda, tady dneska nikdo nebyl... ☹

kasyma
24. črc 2009

Nazdárek holky, tak dneska jsem první já 🙂 jdu vás pozdravit a razim na nákup musim uspokojit chutě,ale zatim vůbec nevim na co mám chuť,ale ono až něco uvidim tak to bude skákat do toho košíku samo 😀 Holky nevíte jestli je otevřenej přes prázdniny vnitřní bazén v ČB? Říkala jsem si,že bych si mohla takhle po prohlídce vždycky dojít zaplavčit... A co plánujete na víkend?

krista
24. črc 2009

Ahojky holky 🙂

Nějak moc nechodím, abych vás tu nedepkovala 😔

Jsem ráda, že jste se tu našly zpřízněné duše a máte o čem kecat a věřím, že brzo všechny budete bříškovat a posléze kočárkovat spolu 😵

Kasy zvládám to v rámci možností, nikam nelezu, kdybych byla venku tak umřu 😅 chodíme s Kristýnkou ven dopoledne a odpoledne si doma hrajeme nebo vyrazíme max. někam na rychlo když je potřeba něco zařídit, ale většinou jdu domů zplavená a nadávám 😝
Jinka vnitřní bazén otevřený není, nedávno jsme se tam naivně vydali když pršelo a nebylo do čeho píchnout 😖

Slavuš ta tvoje mrcha je opravdu nějaká divná, už nevím co si o tom myslet...

Jinak kdybyste někdo chtěl Femigard tak jsem včera šla ulicí Panská, je to snad dokonce Panská 1, nevšimla jsem si přímo názvu prodejny, maji tam odkaz na stránky www.apatykacb.cz a tam maji tyhle podobný přípravky, takže možná byste ani nemuseli objednávat přes net. Konkrétně Femigard jsem neviděla, ale od tý jejich firmy tam bylo hodně lahviček.

I když sem nechodím tak na vás pořád myslím a pořád ty palečky držím, tak se mějte hezky, snažte se a držte se!!! 🙂

tadelka
24. črc 2009

Ahojky, hlásím se do klubu 😀

krista
24. črc 2009

Tadelka vítej, od kdy se snažíte? Představíš se taky trošku? 🙂 Malý výslech pro začátek 🙂

Kebulko a já bych kdyžtak ráda jukla na fotečky, když mi písneš do IP, bydlím taky na Máji, tak třeba se tu potkáváme 🙂

marcelkap
autor
24. črc 2009

Ahoj holky,
Terezko, moc rádi tě tu "vidíme" a jsme rádi za info, jak se máš.

Kasy, je fakt že ta psychika dokáže udělat hodně. Tenhle měsíc jsem úplně přestala počítat dni, přestala jsem na to myslet. Tchánovi zjistili rakovinu tlustýho střeva, takže jsem měla myšlenky taky jinde.
Jo a jen piš, apoň si mám co počíst a dozvim se něco novýho 🙂

Ahoj Káťo 🙂 Kde na Máji bydlíš? To už jsme tady tři - ještě Terezka (krista). A další naše společná věc, co? 🙂
Já v ČB sice nějakou tu kamarádku mám, ale snad žádná z nich neuvažuje o miminku, takže si říct k tomuhle tématu co nemáme.
Manžel bere taky selzink, tak doufám, že budou holky v pořádku. Včera se objednal na 6.8. P.vodně byl na 3.8., ale jdeme na svatbu, tak aby byli živý trochu.ů