Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

slavuska1
22. kvě 2009

Ahoj.
Ja na to úúúplně zapomela. ☹ Tak tam musím volat v pondelí.

Dneska jsem nebyla v práci, ale byla jsem si konečne kupit niečo na sebe a pak jsem zase pracovala u MM a vobec ma nenapadlo volat Dr. 😢 Takže v pondelí.

krista
23. kvě 2009

Slavu ty jo to by mě nenapadlo že na tohle zapomeneš 😅

marcelkap
autor
24. kvě 2009

Ahoj holky. Tak já byla u doktra v pátek. Všechno je v pořádku, říkal, že to vypadá moc dobře a za nějakej čas ani nepoznáme, že jsem na nějaký konizaci byla. Jinak jsem se zeptala jestli to už můžem zkusit a MÁME DOVOLENO 🙂 Už jsme dělali ovulační testy, a dneska večer si myslím, že by měla bejt úplně největší. Takže po třech měsících bude konečně zase snaženíčko 🙂

krista
24. kvě 2009

Marcel tak to ti moc gratuluju 😵 doufám, že si snaženíčko užijete a bude plodné 😵

marta82
24. kvě 2009

Ahoj snazilky,jdu na vas kouknout
Nechci aby to znelo nejak blbe,ale tohle jsem nasla,ani nevim ze neco takoveho existuje. Mate s tim zkusenost? http://www.mirates.cz/item_detail.asp?product_i...

slavuska1
25. kvě 2009

Ahojky.

Dneska jsem nezapoměla zavolat k Dr. Mám všechno v pořádku. HURÁ. Na druhú stranu zas nič nové nevím. Ale máme se snažilkovat dál a MM má zbehnut na ten spermiogram a uvidime. Nekdy to prej trvá dýýýl. 🙂

Tak si počkáme.

Marcelko gratuluju k hezkým vysledkum a držím palečky at snažilkovaní bylo úspešné a plodné. 😉

marcelkap
autor
25. kvě 2009

Slavu, taky moc gratuluju k výborným výsledkům. Jsem ráda, že ti to taky dopadlo dobře.
Tyjo, mě se tak nechce do práce. Aaach jo.

krista
25. kvě 2009

Ahojky 🙂

Slavu gratulace k dobrým výsledkům! 😵 Jak dlouho se vlastně čeká potom na to spermio nevíš? Trvá to dlouho?

Marti už jsem o tom někde četla, ale naštěstí jsme manželovu plodnost ověřili společnými dětmi 😀 😵 I když on by se asi nebránil, je to zrovna ten typ co by taky pro mimi udělal všechno 🙂

Tak holky vydržte to v práci, ať vám to tam rychle uteče!!

slavuska1
25. kvě 2009

Spermiogram - samotné vyšetření prej trvá že ráno dodáš a za 2 hodky volají MM vysledky. Ale od objednání je to dlouho, prej volné místa jsou tak za cca mesíc.

Terez ja to v práci vydržím. Mne je tu fajn, v celku ma nikdo neprudí...... Akurát že tu nemám prcka, ale na to si zvyknu.

krista
25. kvě 2009

Aha tak to objednání je na prd 😲 aspoň že to pak je tak rychlé 😵 tak se objednejte co nejdřív jestli na to půjdete, věřím ale že vám i tohle dopadne dobře 😵

kasyma
25. kvě 2009

Ahojky holky, tak se jdu po dlouhý době na vás mrknout. Dočítala jsem tak letem světem tak mě omluvte pokud se na něco zeptám třeba po druhý 😉 . Teď jak je teplíčko tak býváme většinou někde venku a na pc mi nezbývá čas. Taky vám jdu oznámit jednu novinku,ale musím jí zatim jenom šeptat abych jí nezakřikla 🙂 včera jsem si dělala testík a byla tam čárečka, teda 2 čárečky ta druhá teda o dost slabší skoro neviditelná 😵 ale já jí viděla 🙂 Byla jsem šťastná jak blecha,ale zatím to držim ještě v sobě i když bych to už manžovi strašně chtěla říct,protože testík jsem si dělala ještě před MS bojím se aby to nebyl třeba jen planej poplach. Taky jsem se chtěla zeptat našich 2 zkušených mamek kdy se mám objednat k doktorovi? Mám ještě čekat na termín kdy mi má dorazit mrcha nebo už se můžu objednat teď? A jak probíhá první návštěva? Dostali jste hned průkazku? Nebo jak to funguje,ráda bych to oznámila až to totiž budu mít potvrzený od doktora 🙂 Marcelko a co ty už snažilkujete nanovo?

slavuska1
25. kvě 2009

Ahojky Kasyma

Mooooc gratuluju k //. 🙂
K Dr. nespechej. Ja tam nabehla 8. den co mela dorazit mrcha a říkala že to je moc brzy na všechno že stačí 2-3 týždne po mrche bez mrchy..... Prukazku dostaneš až nekdy v 12.tt myslím. Ale třeba je to u každého dr. jiné. Ale když tam cinkneš tak si myslím že pred termínem mrchy fakt ne 😉

Počkej na 2. den po termínu mrchy, udelej testík a to budou silné a pak to oznám. Nemusíš čekat na Dr.

krista
25. kvě 2009

Ahojky Kasy to je super zpráva, taky potichoučku gratuluju abych ti nic nezakřikla 😵

Osobně bych na doktora určitě počkala aspoň do 7tt (pokud ti ještě nedorazila mrcha tak teď můžeš být tak 3tt+něco) ono na UTZ bude vidět něco dřív, ale srdíčko třeba nemusí být ještě vidět (to je obvykle v 6tt-7tt) a pak by tě mohli zbytečně stresovat, že se mimčo nevyvíjí nebo tak něco, zažila jsem tohle u Kristý, i když jsem k doktorce nešla kvůli sobě, ale protože jsem musela.

Na první návštěvě ti podle mě Dr. zkontroluje výšku sliznice a určitě koukne na UTZ jestli je tam aspoň tečka popř. to srdíčko, záleží kdy tam půjdeš 🙂 Průkazku jsem já dostala asi ve 14tt, ale přeobjednávala jsem se, jinak by mi ji Dr. dal v 16tt, Švec ji dává hodně pozdě 😉

A jak to sdělíš manželovi, už jsi vymyslela něco originálního? 😵

kasyma
25. kvě 2009

Holky jste moc hodný děkuju za rady 😉 Kristy zrovna koukám všude možně po netu na nějaké originální oznámení, zatim jsem našla takovou tu klasiku bačkůrky nebo prostě nějakou miminkovskou věcičku s testíkem. Ale docela mě zaujal nápad rozendat pár dětskejch věciček (dudlík,flaštička...) po celým bytě k večeři uvařit krupicovou kaši a pak to oznámit... no nevim a jak jste to holky oznamovaly vy? Jo taky jsem tady někde v albu viděla dopis pro tatínka,ale teď jak na potvoru ho nemůžu nikde najít ☹ mrška mi chodí tak od ledna dost pravidelně skoro bych až řekla,že si podle ní můžu řídit hodinky 😀 měla by dorazit cca 30 což je o víkendu tak pak udělám ještě testík a pak se teda objednám. Ale holky víte co je na tom to nejhorší,že kolegyně slaví v pátek narozky a chce aby jsme popili vyloženě to má už naplánovaný a já mám strach pít a nevim na co se vymluvit,protože zatim to nechci říkat opravdu nikomu a kort v práci,rozumíte mi 😵 ale musim říct co s člověkem udělá když na tom testíku tu slabou čárku vidí já se na něj chodila dívat celej den 😀

krista
25. kvě 2009

Kasy tak nasimuluj že jsi na něco dostala antibiotika to zabírá 😀 třeba na záda 😅

Já jsem to prvně oznámila takovým tím dopískem:

Milý tatínku,
píšu ti z velké dálky, až z maminčina bříška. Jsem ještě tuze malilčké a mám před sebou dlouho devítiměsíční cestu. Proto mi držte s maminkou palce, ať všechno dobře dopadne a já k Vám v březnu najdu cestu.

Vaše miminko 🙂"

a pod text jsem nalepila testík. Dala jsem to MM jen tak, s tím že jsem mu něco koupila 🙂

Po druhé jsem vzala Kristýnčinu vykulenou fotku a připojila text:

"Cože? 😲 Já že budu mít bráchu nebo ségru? A už v září? No teda, to jste si pospíšili mamko a taťko 🙂
Ale moc se na ni/něho těším. Budu velká ségra 🙂

Pod text jsem taky nalepila testík a dala jsem to do kastrolu na sporák, MM přišel, prolezl lednici a byl na odchodul, tak jsem ho tam nenápadně nahnala zpátky a najednou viděl ten kastrol obrovskej, tak natěšenej co to tam máme zvedl víko a říká: "Ježiš co to tam máš, nějakej leták" tak povídám: "To neni leták" a MM kouká líp a říká: "Tak testy tady sušíš" (později jsem se dozvěděla že si myslel že tam mám moč a v tom namočený testy 😅 nevím co ho to napadlo, nikdy jsem to nedělala jo 😀) no a pak už mu to došlo, moc mě objímal a říkal že je to super. Prvně byla jeho reakce taková chladnější, ale když jsme si pak mysleli že o malou přijdeme tak bylo vidět, že to nechce stejně jako já. Taky to druhý oznamování proběhlo až pár dní po tom co jsem to věděla já ani nevím jak jsem se ovládla, prvně jsem mu to musela vyblít tentýž den, ale to bylo až po meškání mrchy 🙂

Tak toť vše ke mně a teď ty!!! Jak se cítíš? To je pocit co? 😵 A neni ti špatně, v pohodě všechno? 🙂

kasyma
25. kvě 2009

Kristy to nejni špatnej nápad s těma ATB to by mohlo klapnout. Jé to s tim kastrolem to se mi líbí to je dost dobrý 😀 No pocit je to nádhernej,ale teď jsem pročítala nějaký články co se děje v těle hned na začátku těhotenství a pod tim byla diskuze a tam jedna holčina psala,že jim nezačlo být včas srdíčko takže miminko muselo ven ☹ toho se trošku bojim,teď co to vim tak jsem pokoupila ovoce a zeleninu,protože až do teď jsem tomuhle druhu jídla moc nedala tak teď budu doplňovat vitamínky 😀 jinak zatim nic nepociťuju krom toho štěstí akorát možná když se tak zamejšlim chodim víc čůrat a jdou mi nahoru krkánky 😵 ale ty jen tak zlehka,ale třeba že bych cítila tlak v prsou nebo nějaký chutě na to je ještě asi moc brzy. Mizim jdu zalít zahradu a pak do práce na noc se mi vůbec nechce 😖 tak zatim papa a já se tu zas objevim....

krista
25. kvě 2009

Kasy myslím že na to brzy neni, mě začlo takhle brzo být hned blbě s Kristý a šíleně mě teda bolel podbřišek 😝 ale s druhým jsem to zase neměla, já měla obě ty těhotenství nebo to druhý ještě mám teda 🙂 totálně jiný 🙂

S těma ATB - to jsem tady četla od holek že se takhle vymlouvali, na ně se nesmí pít tak je to jednodušší se takhle vymluvit nebo že jsou na zuby třeba 🙂

Takový články o tom srdíčku raději vynech, kdyby se mělo něco dít, tak to poznáš na těle, věř mi, projevilo by se to třeba špiněním nebo nějakýma hodně silnýma křečema, takže si nic takovýho nepřipouštěj, pokud je ti dobře, užívej si to, za pár týdnů může být všechno jinak 😀

Tak se měj zatím!!! 🙂

marcelkap
autor
25. kvě 2009

AHoj holky.
Kasy, určitě ta čárka bude čim dál tim víc silnější a bude mimísek. Je to určitě těžký vydržet a nejít k doktorovi a mít jistotu. Moc ti to přeju, aby bylo všechno v pořádku.
Tyjo, já vám tak závidim. Já chci taky. Chodim tady ještě do diskuze "Už je to tady - začínáme - květen 2008" a dvě holky tam teď najednou jsou těhulky. A ostatní tam už maj miminka. To je hrozný.

S oznámením manželovi...to já to budu mít jednoduchý, protože manžel si se mnou dělá i ovulační testy a když jsem v lednu dělala těhotenský testy, tak u toho byl taky. Já si nedokážu představit mu to neříct hned. Ale každej to má prostě jinak. My spolu prožíváme všechno a snažení o miminko úplně nejvíc, takže manžel chce vědět úplně všechno a sleduje se mnou i testy. Takže já žádný překvapení vymýšlet nemusim 🙂

My jsme se opět začali snažit - včera poprvý od konizace 🙂 Ale mám takovej divnej pocit, že tenhle měsíc se nějak nedostavila ovulka.

krista
25. kvě 2009

Tak já jsem dělala taky ovutesty před manželem, ale nikdo z nás si nemyslel, že to vyjde hned a nevyšlo, takže těhotenský ne, ani neni ráno doma, tak to mám dobrý že se nemusím přetvařovat, jinak bych to samozřejmě nevydržela, udělat si těhutest, schovat ho a pak jít do jedný místnosti jako že nic 🙂

Marcel myslíš že nebyla ovulka? A testíkovala jsi nebo ne?

marcelkap
autor
25. kvě 2009

Dělala jsem ovu testy 12., 14., 15., 17., 19., 20. DC. Naposledy v lednu jsem měla vysledovanou ovu tak nějak divně - podle teploty 16.DC a podle testu 20. Teď při těch testech když jsem hoooodně pátrala, tak bych tam možná tu druhou čárku vykoukala 15. a 17.DC. Ale byly fakt hooodně slabý. Tak nevim jestli jsem to prošvihla - jestli ovu byla třeba 16.DC. Myslíš, že je možný, že po tý konizaci ovu vůbec nebyla?

krista
26. kvě 2009

Jo Marcel tak to nevím jak se to tělo po tý konizaci chová, ale jestli jsi tam měla slabý čárky, tak je dost možný, že tam fakt byla ten 16DC 😵 Myslím, že kdyby vůbec nebyla tak se neobjeví ani ty slabý čárky, ale s jistotou to říct nemůžu, protože v tomhle nemám zkušenosti. Myslím že uvidíš podle MS, kdy ji (ne)čekáš?

slavuska1
26. kvě 2009

Ahoj holky.

Tak tie oznampvania su fakt krásne. u nás to bylo že MM taky vedel kdy čekám mrchu a mrcha nedorazila. Ja jsem proti tehu testem - zlá zkušenost s dřívejška, tak jsem říkala že si test neudelám že pujdu rovnou k Dr. A pak si říkam že dr. se bude ptát jestli jsem delala test, tak jsem ho den pred návštevou Dr. udelala, ale to už jsem si byla dávno jista že tehu jsem 😀 Mám ho doted odloženej. Jsem ho chtela dát malému do albumu k UTz a podobným vecím....
A MM to sleduje i tedkom, takže po termínu mrchy se ptá jestli už dorazila, tak to nejspíš taky neutajím. Jedine že bych mu řekla že dorazila 😀 a na to nemám sílu.

Kasymo fakt nečti články s negatívnou temátikou tehu. Nemá to cenu, jen se tím budeš strasovat a trápit. Bude to určite všechno o.k. a užívej si to.

Ja takové veci nečetla nikdy. Tedkom se ješte dozvedám kdejaké veci o kterých jsem nemela ani ponetí a jsem za to ráda.

krista
26. kvě 2009

Slavu já jsem to taky nalepila dětem do alb, stejně jako fotky z UTZ, fotku z novin když vyšla atd. 😵
Tak já jsem MM prvně nakecala že mrcha má dorazit dýl a pak jsem si ještě brala preventivně do práce vložku, takže MM s tím asi nepočítal a já teda taky ne, když mi prvně odjel na vodu v době kdy byla ovu 😠 😀 a po druhý jsme se na to oba dva vykvákli 😝 Včera mi došlo že obě dvě děti jsme zplodili v měsíci kdy něco máme, Kristýnku v červnu - svatba, Lukáška v prosinci - začátek chození 😵

Já jsem teda taky taková že čtu i ty negativní věci, hlavně když mě doktoři vždycky připraví na něco strašnýho, tak já chci mít víc informací než mi oni dají, pak si přijdu chytrá jak rádio 😅

krista
26. kvě 2009

Slavu a přejeme Filípkovi všechno nejlepší k svátečku, hodně štěstí, zdraví, lásky a brzo ségru jo 😉 😵

(nevím kde budeš číst tak jsem ti to napsala do obou témat 🙂)

slavuska1
26. kvě 2009

Děkuje Filípek. Filípek se mnou dneska nechce ani mluvit - jsem mu práve volala... 😢

Ja když mi Dr. řekne o nejakém riziku co se tíče přímo mě, tak to nastuduje taky, ale všechny negatíva tehu nečtu.

krista
26. kvě 2009

Slavu je uraženej že nechodíš do práce nebo co? 😅

slavuska1
26. kvě 2009

Nejspíš už uapomel že má maminku, jak mu je dobre na chate. 😀 Ale ja naštestí vím že je tam rád, tak si z toho težkou hlavu nedelám. 😉

marcelkap
autor
26. kvě 2009

Tak jsem si dneska zase pobrečela... kamarádka, která se s přítelem snaží o miminko stejně dlouho jako my, tak nám dnes oznámili, že čekaj miminko.
Ale teď už prostě musí být řada taky na nás! To neni možný, aby všem okolo se dařilo a my nic, ne?

krista
26. kvě 2009

Jé Slavu teď koukám že jsem tam měla překlep, mělo tam být jen "chodíš" a ne "nechodíš" no tak hlavně že je mu dobře 😉

Marcel jo to chápu, určitě je na vás řada, tím jsem si jistá!!!

slavuska1
27. kvě 2009

Terez ja to pochopila 😀
Marcelko to víš že tedkom je rada na Vás. Už ste si svoje preskákali a ted už samé radosti.

Kolem mne všichni co se snažili stejne jako mi už čekají, nekterý i rodí 😒 , Ale na každého rada dojde. 🙂