Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?

marcelkap
23. lis 2008

Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎

krista
22. led 2009

Dashi jj jak říká Slavus, mám s ovutestma zkušenosti, teprve dva měsíce, ale vždycky se mi povedlo nějakým zázračným způsobem vychytat ten pravý okamžik 🙂 Tak ti přeju aby mrcha nedorazila 🙂 V tématu které jsi založila jsi psala že jsi podstoupila nějaká vyšetření, chodíte do CARu?

krista
22. led 2009

Koukám že jsi vlastně odpověděla, do CARu asi neni nutný chodit 🙂 Takže snaženíčko první měsíc, to by bylo fajn, kdyby to hnedka vyšlo 🙂

dashi
22. led 2009

Ahoj Slavus a Kristi, no já taky zkusím ty ovu testy, juknu na netík a snad se dozvím nějaký info. Ostatně jinak jste tady vy, některé už i zkušené maminy.

Kristí, no já nemohla otěhotnět, tak jsem podstupovala různý vyšetření a dostala se až do CAru, ale prostě jsme to s partnerem nevzvládli, mno spíš partner. No a když jsem šla ke svýmu dr. pro antíky, tak se trochu podivil, ale že se to holt v životě stává. No a že v tom nevidí problém mi napsat antíky a že u mě vlastně není žádný problém, což u partnera taky nebyl. Jen jsme holt neměli mít spolu dítě.
No a tak začal nový život s jiným partnerem, která má dítka 2. No tak se ted pokoušíme....

krista
22. led 2009

Dashi asi je to tak jak říkáš, nemělo to budoucnost tak aspoň máš teď novou šanci a určitě to vyjde brzo když to člověk nečeká 🙂
Jestli potřebuješ něco vědět o ovustestech tak se klidně ptej, ale třeba je ani nebudeš potřebovat když teď nečekáš mrchu 🙂 Jak míváš dlouhé cykly? 🙂

dashi
22. led 2009

No, asi jo to moje kámoška říkala pořád, že si myslí že spolu děti mít nemáme 😉 ona je taková psychovědma 🙂

No já měla cyklus 28 dní uplně ukázkový, no taky jsem byla pěkně nadopovaná hormonama, tak aby ne. A ted se tělo asi srovnává po vysazení, poslení měsíc to bylo 24 dní. No zkusím měřit BT, ale jsem dost flink si vzpomenout 😅

dashi
22. led 2009

A taky už si říkám, že nejsem nejmladší 😉 ....Ale zase vím, do čeho bych musela jít. Člověka zase tyhle zkušenosti obohatí, proto se ani moc nevzrušuju, jestli se to hned nepovede.

krista
22. led 2009

Dashi BT je úplně super na zjištění ovu, tu jsem měřila při prvním snažení o Kristýnku 🙂 24 dní to je teda málo, to musíš mívat ovu tak kolem 10DC no aspoň rychle víš jak jsi na tom ne? 🙂
A kolik ti je Dashi jestli se můžu zeptat? 🙂 Se mnou byla na pokoji v porodnici 40tiletá pani co měla první dítě, nejdřív s přítelem chodili na umělé oplodnění a nepovedlo se a než našetřili peníze na nové tak se povedlo přirozeně 🙂

krista
22. led 2009

Tím jsem chtěla říct, že o věku to vždycky neni 😵

slavuska1
22. led 2009

Asi to tam melo fakt být Dashi. Taky takový pár znám co spolu seti mít nemohli a oba byly o.k. rozvedli se a on už dítko má. Ona se dala na karieru. 🙂

Ale určite se to brzo podarí.
Kolik ti je let? jestli to není tajné? mne je 29.

dashi
22. led 2009

No mě 30 nebo už mi spíš táhne na 31. Jo určitě, to tak mělo být. No já jsem fakt na BT lempl, několikrát jsem to musela zaznamenávat a to jsem měla teploměr na očích 😅 ale občas jsem zapomněla.

No zkusím ty ovu testy, no a Kristi to začínáš testovat tak nějak kdy máš mít ovulku?

No ona udělala taky dost psychika, moc jsem se na to upla a chtěla mít dítě za každou cenou a tak zkoušela možný a nemožný. Zdravá strava, Mojžíšová, vitamíny, polohy,... dotoho plánovaná soulož od doktora, prostě na hlavu 😕 .

krista
22. led 2009

Dashi v první řadě je základ pro práci s ovutestama pravidelný cyklus nebo aspoň přibližně, já teda měla a mám cykly nepravidelné, ale vždycky jsem se testla troškuk dřív a když tam byl stín tak jsem si říkala, že to zkusím druhý den nebo ob den a pak už tam byla ovulka 🙂 Začínáš právě před ovu, jestliže máš ten cyklus 24 dní, tak bych to zkusila tak 8DC nebo 9DC (1DC= 1.den MS ale to určitě víš 🙂) když tam bude stín, tak budeš vědět že ovu se blíží, pěkně zaděláte a další den uděláš další test (z odpolední moči, to je právě rozdíl u těhutestů 🙂) a když budou čárky stejně silné tak je to znak že ovu bude do 24h 🙂

To jsi toho vyzkoušela hodně, ale vím jaký to je když se člověk na to upne o malou jsme se snažili chviličku a stejně jsem byla na hlavu, taky jsem si ji moc přála a teď si taky přeju mimi, ale neni čas na to tolik myslet, když mě malá zaměstnává 🙂

dashi
22. led 2009

Hm, hm, dík za radu 😉 určo zkusím, teda pokud se nedostaví mrcha. Testovat dřív snad ani nebudu, to jsem dělala tolikrát, že bych testama mohla vydláždit ulici 😀

Jo, to věřím že nemáš čásek sledovat kdy a co, malý dítko udělá svý.....

No vyzkoušela a o to víc chtěla, protože všechny moje kámošky, kolegyně začaly bejt těhule...no a to potom člověk kort chce. A taky ty řeči no a kdy zaděláte vy a takový ty bláboly. Málokdo totiž věděl co všechno podstupuju, ale to je už jiná kapitola.

krista
22. led 2009

Dashi a kdy to teda nečekáš přesně? 🙂

Jo to si dovedu představit, proto já se lidí docela často na takový věci neptám protože vím jak to dokáže být štiplavý a třeba manžel se mi diví, tak jsem mu to zrovna nedávno vysvětlovala.

dashi
22. led 2009

Kristi, když budu počítat cyklus 28 tak příští středu. Víš co, mě jsou beztak příznaky těhu naprd, ani bych je možná nepoznala, pač tělo tak zkusí, že ani nepoznáš rozdíl, jestli tě bolí břicho jinak, prsa jinak....

Jo ono se to taky nechce porád vysvětlovat, fakt to věděl málo kdo. No tuhle mě dorazila moje kámoška, už má dvě děti a jak ona říká jí se stačí otřít o trenky. No, měla nějaký problémy se spodkem a tak nebrala antíky, no a vlítla do toho. no, tak jí povídám kurňa to si nemůžete dávat majzla když máš plodný dny, ona mě odzbrojila otázkou a kdy ty plodný dny vůbec má 😅 . tak jí říkám cca tehdy a tehdy 😉 🙂 Někdy je fakt lepší nevědět 😎

krista
22. led 2009

Dashi já jsem taky u Kristýnky nepoznala že jsem těhu, až ten den co jsem čekala MS a to jsem to stejně za příznaky nepokládala, došlo mi to až později, tak mi to stejně bylo prd platný 😅 a ono je možná lepší se tolik nesledovat 🙂

Já si taky někdy připadám až moc "chytrá" 😅 volala mi taky kamarádka když si nevzala prášek a je jí blbě jestli nemůže být těhu, tak jsem jí vysvětlovala že den po oplodnění by jí určitě nebylo hned na zvracení a taky jsem jí říkala kdy jsou plodný dny 😀 ale lidi o mně už ví jak jsem byla praštěná s tím prvním snažením tak to ode mně berou 😀

dashi
22. led 2009

No já vím, že už se sledovat tolik nebudu, pač se akorát stresuju. Nechám tomu volnou a je to 😉

Zase je dobrý mít kámošku, která je informovaná 😉 já si taky někdy připadala jak rádio, každej chtěl vědět ty podrobnosti co člověk prodělala, ale beztak to nikomu nic neřeklo....spíš mě to i otravovalo a popuzovalo....taky takový ty řeči no já o tom taky něco vím, protože mojí kamárádky známa taky měla něco podobnýho 😠 tak z toho jsem fakt rostla.

No Kristi, já jukla do tvýho alba a viděla ty ovu testy, no a nezadařilo se? A jestli se můžu zeptat, tobě je kolik?

krista
22. led 2009

Dashi zatím nic 🙂
No mě bude 23 za dva měsíce, tak si asi budeš myslet, že u mluvíš s cucákem 😅
Mě taky vadilo když mi kdysi dávno chtěla radit jedna holčina co si nevzala prášek a hned do toho vlítlak, to jsem byla teda pěkně vzteklá 😅 protože o snažení neměla ponětí, když to přišlo tak rychle 😅 já jí to samozřejmě přála, ale bylo mi protivný jak se snažila mi poradit a to se to navíc dozvěděla od kamarádky, který jsem řekla že o tom nemá s nikým mluvit, tak o to víc mě to štvalo 😒

dashi
22. led 2009

Takže naděje tu je, ne?
Ne určitě si nemyslím, že bych se měla bavit s cucákem 🙂, to už poznáš jestli jen tak někdo blábolí a blábolí, nebo z něj vypadne něco moudrýho 😉 . Někdo to má v hlavě srovnaný někdo holt ne 😉 Je jasný, že asi budu mít trochu odstup, taky jsem něco zažila a prožila 😉 . Ostatně Ty můžeš poradit mě a Já tobě 🙂

Taky takovejch prár rádoby kamárádek mám, ale opravdový asi snad jen 2, zbytek řadím do tý pozice kávička, vínečko, ale pak se vidět zase nejmín za 14dní 😒

krista
22. led 2009

Myslela jsem ještě žádný těhu dashi 😀

To mě pobavilo - kávička, vínečko 😀 No já mám asi taky opravdový kamarádky jen dvě ty jo 😲 a pak mám hodně kamarádek tady na MK, ty mi kolikrát přijdou opravdovější 😅 😵

A jak dlouho jste spolu s přítelem? 🙂 Jen taková otázka aby řeč nestála a lépe jsme se poznaly, doufám, že to nevadí 🙂

slavuska1
23. led 2009

Ahojky.
Joo o tých přátelech bych vám mohla vyprávet..... 😖
ja mám všechny naj kamošky na km vzdálene..... jedna v praze, 2-3 v Bratislave. Takže jsem tady pomerne sama samučičká, opustená. 😢 😔
Ale mám holky koníkovky a teda znám tu dost mamin z miminama a dítkama, ale to jsou známy, neni to ješte to přátelství se vším všudy. Ale jednou tu taky nekoho takového najdu.

A já v snažení a nejakých metodách neporadím vúbec. Fildu sme udelali na 2 mesíc a to tak že sme jeli každý druhý den - na jistotu. Ale zase že existujou plodné dni a v jaké dobe se vyskytujou jsem vedela. 😀 Ale jsem si říkala že až když to pár mesícu nepojde tak začnu s pátraním a čtením možných príčin. A tedkom je to tady. Nejde to a nejde to. Už mám nasadené utrogestan a estrofem a meřím BT a od včera plyvu na ovu mikroskop z kterého jsem jelen. 😀

tá kavíčka a vínečko mě taky pobavilo - ale bohužel je to v živote tak. 😉

dashi
26. led 2009

AHojky holky, zdravím po víkendu, kterej byl zase moooc krátkej 😉 ☹ To jsem ráda, že jsem vás pobavila 😎

Slavus a ten mikroskop ti ovolku ukáže ze slin 😖 ? Nebo jak to vlastně funguje, někdy už jsem taky o tom četla, že na to plivneš a ono ti to ukáže nějakou konzistenci nebo kýho ďasa.

Kristy, s novým partnerem jsem skokoro rok.

slavuska1
26. led 2009

Ahoj.
Má to byt tak, že plivneš, necháš zaschnout a bud se ti ukáže pruhledný podklad s tečkami - neplodné di, nebo kapratiny - plodný den. Ale zatím jsem z toho jelen. Abych videla nejaké rozdíli tak si plivu i 2x denne abych vedela jak se to kdy tváry a po čem to ja reaguje. Jeden den jsem mela zopár kapratín i BT truchu stúpla. další den to bylo čisté a teplota byla zae nizka. Ale ten zvýšený den nebola tak vysoká, jak na ovu.... v sobotu poobede tam bylo moc kapratín ale teplota nízka. (hodku a pol před plivnutím jsem jedla) včera byl klasický neplodný den a dneska ješte nevím (zasichá to) ale BT je dneska trochu viššia.
Takže ti zatím vubec neřeknu či je to zpolehlivé. Hodne holek to považuje za nespolehlivé. Ja znám holku co na základe sledováni slin otehotnela. preto i meřím i sleduju.

dashi
26. led 2009

Aha, tak z toho jsem jelen 😅 Slavus ty jsi slovenka?, či co 😉 🙂

krista
26. led 2009

Ahojky 🙂

Slavu koukám že teplotky jdou nahoru, že by 😵 Uvidíš co udělá teplotka zítra, v mikroskopu se nevyznám 😅

Dashi taky vítej po víkendu, tak co mrcha? Zatím nic? 🙂

slavuska1
26. led 2009

jj, slovenka. Je to znát na písmenkách že jo?

Ted jsem tam mrkala a jsou tam kapratiny a celkem dost. Tak nevím. Beru to logicky že plivu ráno když jsem ješte nejedla, nepila, nečistila si zuby atd, aby to nic nezkreslilo. Taky jsem z toho jelen.

krista
26. led 2009

Slavu kapradiny jsou ovu viď 😵 já bych to tak taky viděla jestli teplota nespadne tak je to tam 😵 a v sobotu jste pojistili tak super ne 😵

slavuska1
26. led 2009

včera sme pojistili. V sobotu jsem byla z toho taková prošlá, že jsem ani moc nekomunikovla. čekala jsem že teplota trochu stoupne a bude to tam a ona padla. A včera MM sám od sebe tak jsem se nebránila 😀 Ešte ho prubnu dneska a uvidíme co ráno BT.... Nejak si iluze ale nedelám.

jj, kapratiny jsou ovu.

dashi
26. led 2009

Ježíš, no tak to si radši budu dělat ovu testy 😉

Krsity zatím nedorazila, ale ted jsem nějak ve stresu, tak si myslím, že určo dorazí, mám všechny příznaky.

Slavus a z jakýho okolí Slovenska? my se tam chystáme na dovču, já mám taky slovenský předky...tak když někdo začne mluvit slovensky tak se hned chytnu 🙂 a melu taky poloslovensky 😉

slavuska1
26. led 2009

Ja jsem z Bratislavy.

Ja si práve říkala že bych tie ovu testy mohla počurávat až bych na tom krachla. Nemela jsem ovu vubec po vysadení antikoncepce. A tak nejak sem si říkala že když zistím jak cyklus v prumeru funguje a budu mít stanovene približné dni ovu tak tohle bude levnejší řešení. Stálo to 300,- a jeden ovu test v lekárne mi ponukali za 49,- Terča říkala že sehnala tuším za 19,-, takže jsou taky ruzne

Kam se chystáte na Slovensko na dovču?

krista
26. led 2009

Dashi příznaky mohou být podobné těhotenství, tak pořád držím palce 🙂

Slavu jj měla jsem je levný ty testy, taky je fakt, že jsou to jen takový proužečky maličký, skoro to neni na tom vidět, ale hlavně že jsou tam // čárky 😀 😵

Ty jo Slavu až budeš těhu tak nebudete chtít o sexu nějakej čas slyšet co 😀