Snažilky co čekáte do ovulce, pojďte pokecat jen tak, ať si zkrátíme chvíli čekání 😉

gambrinkax
27. led 2020

Holky , snazilky , pojďte pokecat . Nudim se ,tak ať v tom nejsem sama 😁

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka jo ta by mohla pomoci

dendasubaristka
7. únor 2020

@kmarie81 no mám celkově problém se zády,tak aspoň se mi uleví.

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka jo když nic jinýho , tak se aspoň protáhneš a jaký máte problém, jestli se můžu zeptat

dendasubaristka
7. únor 2020

@kmarie81 no že se snažíme 3 roky a nic :D jednou akorát se povedlo,ale hned to odešlo. Popravdě budu měnit doktorku protože jednou mi dá prášky na ovulaci že prý hormon který jí spouští,tak není v normě přitom pokaždé co jsem u ní byla jsem měla ovulaci. Ted mi zas dala utrogestan na špinění po ovulaci. No je to celé divné. Prostě mám podle mě jen rozházené hormony nic víc a místo aby mi doporučila něco na srovnání,tak mě cpe pokaždé necim jiným. Takže si musím pomoct sama když ona je neschopná no. Radši mě cpe a tlačí někam do center než by zkusila zjistit sama.
Dokud jsem neměla problémy tak byla fajn. Teď jak je třeba něco řešit děs. A ještě k tomu všemu se jí musím sama vyptávat. Ona mi pomalu nic neřekne.

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka a partner na spermiogramu byl?

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka já brala od února duphaston na srovnání menstuac, byla dost nepravidelná a slabá. Než mi nasadila clostilbegit tak sem musela přinýst manželův spermiogram aby mě hormonama necpala pro nic za nic... ten sice nebyl žádná sláva, ale já to ještě chtěla zkusit doma s potdporou toho clostilu, tak sme 4 x zkusili s clostilem doma a pak teda do centra... Samozřejmě nevím jestli by se to třeba nepovedlo i bez centra, ale je dost možný, že sem sice měla docela pěkný folikuli, ale asi potom nepraskli, kdežto v centru píchli ovitrille a dvě čárky...

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka taky jde o to kolik ti je let, mě už čas dost tlačí🙂

dendasubaristka
7. únor 2020

@kmarie81 28,takže čas zatím v pohodě,ale chtěla jsem být mladá maminka no. No jako ona mi napsala ten clostilbegyt aniž by viděla manželův spermiogram. Brala jsem ho a po něm se povedlo,ale pak to odešlo. Antikoncepci jsem brala 9 let takže v tom taky může být problém s těma hormonama. Řekla že by si manžel mohl zajít na ten spermio ale nijak to neřeší. Manžel začal brát vitamíny a zatím ten spermio neresime. I se nám povedlo po tom clostilbegytu,takže v něm problém nebude. A vitamíny mu maximálně skvalitni spermie a neublíží mu to. Problémy mám pořád já. Hormony mám prostě rozházené. Takže jsem se rozhodla že začnu chodit na tu Mojžíšovou,začala jsem pít fertipronu a známá mi doporučila čaj s pěti bylin. No a začala jsem pracovat na meditaci. A celkově se díky tomu i psychicky cítím lépe. A myslím si že hlavně je problém i v té psychice no.

kmarie81
7. únor 2020

@dendasubaristka babská rada: co zkusit si pořídit nějaké zvířátko, přijdeš na jiný myšlenky...

dendasubaristka
7. únor 2020

@kmarie81 máme dva psy :D

julietula
7. únor 2020

Tak holky, čekám na MS, dnes test negativní a krev taky😒.... Tak si musíme opět pockat.... Všem přeji hodně silných //❤️

dendasubaristka
7. únor 2020

@julietula taky čekám na ms. Teplota mi klesla,takže to každým dnem dostanu.

dzalli
7. únor 2020

Muzete mi prosim poradit s jednou veci. Mam cyklus 35dni a ovulaci 25. den cyklu. Nevadi, ze byva ovulace takhle pozde? Vubec nevim, jestli je zadouci ten cyklus nejak zkouset upravovat, nebo ne? Diky za rady. Jinak bazalni teplotu jsem zkousela merit (jak mi tu nekdo radil), ale byla porad stejna cca tyden pred ovulaci i pri ovulaci, tak moc nevim, jak mi to melo pomoct. Asi jsem nechapava🙂))

gambrinkax
autor
7. únor 2020

@dzalli ahoj pokud máš cyklus 35dc a ovulaci 25dc tak máš hodně krátkou luteální fazi, tudíž se může stávat že se vajíčko nestihne ani zavrtat.

dzalli
7. únor 2020

@gambrinkax aha, to jsem nevedela. Takze tohle muze byt duvod, proc nam to nejde... Jen pro upresneni - 26.1. mi ovulacni test ukazal dve silne carky, takze ovulace mohla byt 26. nebo 27.1 a MS jsem dostala 5.2. Myslela jsem si, ze treba tyden na to uhnizdeni staci? Diky za pripadnou radu, prvni mimco jsme zplodili, ani jsme nevedeli jak a kdy a ted se o druhe cilene snazime a celkem v tom tapu.

elwe
7. únor 2020

@dzalli Pokud ti test ukázal 26., tak byla ovulace 27., možná až 28.. Pokud byla 27., luteální fáze byla 28.1.-4.2., což je 8 dní a to je bohužel dost málo. K otěhotnění by měla být 12-16 dní, viděla jsem i diskuzi, kde několik holek psalo, že se jim zadařilo až když se jim prodloužila z 12 na 14 dnů. K otěhotnění je potřeba mít plodný hlen a dostatečně dlouhou luteální fázi, bez toho je šance minimální.

Sledovat cyklus pomocí symptotermální metody je dobré právě proto, že zjistíš jestli ti cyklus funguje správně tak, jak má. Pomocí hlenu lze odhadnout, kdy se blíží ovulace, teplota ti pak potvrdí, že opravdu proběhla (i když vyjde pozitivní test, ještě to neznamená, že ovulace opravdu přijde, něco ji může zabránit). Z grafu teplot pak jdou vyčíst problémy v cyklu, pokud začneš brát něco na podporu početí tak zjistíš, jak na to tvé tělo reaguje.

dzalli
7. únor 2020

@elwe Jee, moc dekuju, vy jste me tady ted uplne osvitili, tyhle informace jsou pro me velke AHA. Koupila jsem si navic jeste Gynex a nejake bylinne caje, tak snad se cyklus upravi🙂

dendasubaristka
8. únor 2020

@kmarie81 tak dneska mi teplota opět stoupla na 36,9 po včerejším poklesu hodně divné

nat
8. únor 2020

@dendasubaristka tak on jednodenni pokles nic neznamena,pokud se dalsi dny bude teplotu drzet dele 🙂 ja mela pokled o 0,2 stupne dolu pak sla nahoru a ted jsme taky tehu 🙂

dendasubaristka
8. únor 2020

@nat aha tak děkuji uvidím zítra v den ms a kdyžtak udělám test. Ale mám ms bolesti i spinim

nat
8. únor 2020

@dendasubaristka bohuzel se spinenim neporadim,ale pokud teplota klesla na 1 den a nejak rapidne asi to bude v poradku

dzalli
16. únor 2020

Prosim o radu zkusenejsi "testerky"🙂 Delam testy zatim druhy mesic, v kombinaci s bazalni teplotou. Zjistila jsem, ze mam ovulaci hodne pozde (25DC) a zacala jsem pit bylinky, aby se mi cyklus upravil. Nevim ale, kdy teda mam ted zacit testovat.... Ukaze mi nejaky ovulacni test, ze se ovulace pomalu blizi? (napr. druhou carkou). Nebo mam testy delat pro jistotu uplne kazdy den? Diky za rady, kdo jste si upravovaly cyklus.

julietula
17. únor 2020

Ahojky holky... 🙂... Tak jakpak pokračujete? Mě čeká ve středu klinika na měření folikul a pak 3IUI🙂, tak snad se zadaří. Přeji vám hezký den🙂

julietula
5. bře 2020

Ahojky holkyyy.... Jste tu ještě některá? Jak to s vámi vypadá snažilky 🙂

gambrinkax
autor
14. bře 2020

@julietula zatím zase čekám na ms 😂

julietula
16. bře 2020

@gambrinkax mě přišla MS na 1den,test byl duch, asi biochemko, 😒...

gambrinkax
autor
16. bře 2020

@julietula já dnes 1dc zase 😝

dendasubaristka
17. bře 2020

Ahoj holky no tak já jsem na tom tak že čekám na ovulaci. Jsem 13dc,zatím nebyla. A teda moc nadějně to stejně ani nevypadá že by to mělo tento měsíc klapnout. S manželem je to teď druhý měsíc těžké. Byl na nemocenské 2 měsíce,teď šel na pracák. Nepřišla mu nemocenská protože to sestra u doktora zadrbala :( a já díky koronaviru jsem jako OSVČ zadarmo doma. Takže teď stres s toho všeho,sehnat peníze na nájem atd. Manžel je s toho hodně špatný,takže pomyšlení na nějaky sex vůbec nemá :( ale co jsem teď měla ms ,tak pozitivní je že jsem ji poprvé za 3 roky po vysazení antikoncepce měla bez špinění, krásně 4 dny. Takže ten čaj, fertiprona a Mojžíšova k něčemu jsou 🙂 zas to beru tak že je to pro mě taková zkouška a učení toho že nemám plánovat sex atd.