Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 no to sice jo, ale rikam si, jak ten zivot do ted silene rychle utekl, ze jsem nestacila ani mrknout okem a mela bych byt uz mamkou a smiminkem...jako tak to myslim, ze drive me to prislo strasne daleko a lidi me prisli uz dospely, stari co maji deti a najendou uz jsem ja ta dospela stara 😀 😀 😀

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote jo takhle :D taky mi to tak přijde.. hlavně nikdo z mýho okolí děti neplánuje, všichni až kolem tý třicítky.. tím to samozřejmě neodsuzuju, každý to cítí jinak. Ale zrovna tenhle měsíc jsem si myslela, že bych mohla být těhotná. Nějak jsem si a zpětně uvědomila, že jsme se mohli strefit do ovulace (nebo spíš den po).. pak přišlo to špinění, který jsem takhle nikdy neměla, časově to sedělo s případným "uhnizďováním".. no nedělala jsem si nějaký naděje, ale raději jsem se chovala jako kdybych těhotná byla, koupila si vitamíny apod. No nic z toho nebylo. Ale "díky" tomu jsem si uvědomila, že se strašně těším, až budu opravdu těhotná. Jen doufám, že až příště budu mluvit na bříško, tak tam snad už opravdu něco bude 🙂

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 tak to u me v okoli deti jsou, dve spoluzacky z gymplu uz maji jine kamosky take ale ty jsou o par let starsi. Jo to ja taky myslela jeslti s tim spinenim nejsem tehotna, ale u nas by to byla velka nahoda, sice se nechranime, nebo chranime, ale jen prerusovanym...a to neni ochrana ze 😅 no ale kdyby se stalo driv tak co no, na kocarek nasetreno je, bydlet mame kde, auto mame...zase tak velky rozdil by to nebyl jeslti ted nebo za pul roku 😀

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote moje jedna spolužačka má mimčo a druhý na cestě, ale žije v zahraničí. My se chráníme v "plodný dny", jinak na ostro 😀 Taky by nám mimčo dřív nevadilo, ten půl rok fakt není rozdíl, svatbu bychom posunuli na dřív. Ale měla bych strach z toho zkouškovýho. Před každou zkouškou jsem vystresovaná, nejím, nespím, tak bych měla fakt strach jestli to mimču neublíží, tak mi to zas tak nevadilo, že to nedopadlo, i když ten pocit že bych byla těhotná byl moc hezký 🙂
Jo a koukala jsem na pár příspěvků k té tvé doktorce a je to teda dost šílený. Jasný nedá se věřit všemu, ale je tam toho tolik.. raději bych šla asi jinam. Zas tohle je taková věc, že tady bych nechtěla zkoušet, jestli zrovna u mě třeba něco nezanedbá..
http://www.znamylekar.cz/1862/mudr-coupkova-mar...
http://www.znamylekar.cz/1866/mudr-vlachynska-j...

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 tak to ja byvam taky vystresovana, me byva spise blbe od zaludku nebo prujem, ale jim normalne i spim 🙂
no ja prave nevim, me tu doktorku doporucila kamoska pred x lety, ze je dobra...tak jsem na rozpacich ☹

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote taky ně bývá takhle blbě.. a kvůli tomu nemůžu v den zkoušky jíst.. ale předtím jím normálně. A asi ne že bych nemohla spát.. spíš nechci. Podle důležitosti zkoušky spím tu noc před ní 1-3 hodiny, takže ještě v noci vstanu a učím se.. věřím, že si to tak ještě víc natluču do hlavy a kromě dlouhodobý paměti i do tý krátkodobý 🙂 A když je ústní část, tak jdu vždycky až poslední, zase abych toho stihla co nejvíc zopakovat.. Nevím, jestli to opravdu pomáhá, ale mám aspoň lepší pocit 🙂
A ta kamoška měla nějaký problémy někdy, který u tý doktorka řešila, nebo jen chodila na preventivku a chodila si pro prášky? A chodí k ní ještě a pořád si ji pochvaluje? Nevím no, doktorku neznám tak k tomu nemůžu moc říct, ale mě by ty reakce na ni asi odradili. Jak říkáš, na každým šprochu pravdy trochu.. navíc co se týče těhotenství (i před a po když jsou nějaký problémy) bych špatnou gyndařku asi riskovat nechtěla.

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 tak to ja ne, to ja do sebe neco narvu za kazdou cenu 🙂
tak to ja se v noci neucim ani omylem, vetsinou v osm vecer koncim, max v devet 🙂
hele to nevim, ale prasky podle me nebere, ale vim, ze nemuze mit deti takze tam asi nejake problemy budou. Ja evim ja uz nad tim hlubam dlouho, pockam ted do uterky kdy jdu k ni tak uvidime jak se postavi k tomu rozhozenemu cyskl a jeste asi nejake mykoze

zuzkka88
autor
18. lis 2011

@mitote Tak to závidím 🙂 Já do sebe nic nenarvu ani kdybych chtěla. Až chvíli po zkoušce.
Pak dej vědět co ta doktorka.

mitote
18. lis 2011

@zuzkka88 Tak ja do sebe potrebuji neco narvat, nemuzu vypadnout z resimu normalniho stravovani a casto se me i tim suchym rohlikem pak udela lip 🙂
Jojo s doktorkou dam v utery vedet, to jdu i na ultrazvuk prsou 😎

sedivka
19. lis 2011

AhOj holky, tak my to snazeni kvuli zacatku stavby a stredu ze stejovani presunuli tak na duben pristiho roku. Tak uvidime...

zuzkka88
autor
19. lis 2011

@sedivka Ahoj.. taky teď plánujeme stěhování, sice za měsíc, ale hlavně únor/březen budeme dělat nějaký změny vevnitř, rekonstrukci koupelny a tak, takže to taky chceme mít hotový, než začnem se snažením.. ale duben je za chvilku, teď přes vánoce a silvestra to uteče rychle. 🙂

mitote
22. lis 2011

@zuzkka88 tak hlasim, ze na gynde vse ok 🙂 a rikala me, ze az se zacnem snazit, tak mam bastit calibrum babyplan 🙂 a ukazovala me na ultrazvuku, jak me krasne dozrava vajicko 😀 heh 😀 me to v ten moment prislo desne vtipny

zuzkka88
autor
23. lis 2011

@mitote Tak to zní dobře, asi nebude zas tak špatná 🙂 jeee a vajíčko bych taky chtěla vidět 😀 Jdu na gyndu v lednu, tak se na něk taky budu chtít mrknout 🙂

mitote
23. lis 2011

@zuzkka88 no ja ani nechtela, me to ani ve snu nenapadlo a najednou na me otocila monitor a rika: podivejte, tady vam krasne dozrava vajicko. No musela jsem se zacit smat 😀
hele a pry se doporucuje pred otehotnenim nebo na zacatku udelat vysetreni na stitnou zlazu, ze to casto zpusobuje nemoznost otehotnet nebo potraty...ale stoji to tacek...premyslim, jeslti je to zbytecny nebo ne, ale asi do toho pujdem, tacek nas nezabije a prevence se vzdyck yhodi

axonka
24. lis 2011

Ahoj holky, taky jsme se s manzou domluvili, ze bychom se na jare cca unor brezen zacali snazit o mimiska 🙂 . Tak bych se k vam rada pridala. Chteli jsme driv, ale nedoporucil mi to endokrinolog, protoze nemam v poradku stitnou zlazu. Musim brat leky, pak v prosinci na kontrolu, kdyz bude vse o.k., tak bychom mohli zacit 😉 .

zuzka88
25. lis 2011

Ahoj, prosim vsetky ktore pisete zuzKKe88 aby ste pisali jej meno spravne, inak sa jej notifikacie ukazuju mne, a teda ona sama nevie, ze ste ju spominali alebo jej odpovedali.. mame velmi podobny Nick, ona ale s dvomi a ja len s jednym K
dakujem, Zuzana alias Zuzka88

xsuzzi
25. lis 2011

Ahoj holky 🙂 já bych se k vám taky ráda přidala 😀 chtěli by jsme začít se snažením duben/květen 🙂 můžu? 😀

mitote
25. lis 2011

@xsuzzi to jsme na tom stejne, duben-kveten 🙂

xsuzzi
26. lis 2011

Bré ranko 😝 😅 😵
mitole, tak super 🙂 už, aby byl aspoň březen viď? 🙂 já už se tak holky těšim, až budu těhotná, doma, v klídku s malym 🙂 moc jsem si první těhu užila a moc se těšim na druhý. Do práce jsem musela, pač mi během mateřský zkrachoval podnik, takže něco odpracovat, abych měla nárok na volbu roků. Jen kvůli tomu ještě nejsem těhu, původní plán byl 3-4 roky děti od sebe, chjo, chjo. Nj. tak snad to výjde a vejdeme se do těch 5ti let aspoň 🙂 tak ať už to je, po miminku moc a moc a moc toužim a už moc moc mocv dlouho 😀 😵 mitol : třeba budeme mít i stejnej TP 😀 to by byla sranda 😅 to sem měla už před 4mi rokami s jednou dubnovkou co jsme v diskuzi, 9 dubna, no a každá jsme rodila úplně jinak 😅 😅 😅 já o 14 dní dřív a ona ještě o 3 dny dřív jak já 😅 😅 😅 😀
No holky, jsem vzhůru, v sobotu, můžu spát, manžel by dneska s malym vstal a já tu strašim u Myckeyho a noťasu 🙂 chjo, se snad nedospim, jak by nestačilo, že vstávám každý den v 5.45 do práce kuwa 😅 nj. nemůžu spát, za ten týden si tak zvyknu brzo vstávat. že i o víkendu brzo vstanu 😝 🙂

xsuzzi
26. lis 2011

jdu si vás pročíst k začátku, ať se seznámim 😀

xsuzzi
26. lis 2011

holky kde jste, já si chci povídat 😅 😅 😅 😅 😅
mám jakž takže dočteno, ale děsnou sklerozu(to poznáte časem, že nekecám) 😅 takže nevim zda se vyjádřim ke všemu, pač mi půlka než to napíšu vypadne 😅 😅 😅
První co sem potkala viz. hore... že tu některé maminky studují, zkouškové v lednu... hm hm hm... přidávám se do klubu 🙂 dělám dálkově zdrávku, střední, ve druhym ročníku, takže mám ještě 3,5 před sebou 😅 😝 no a každýho půl roku zkouškový. Teď momentálně mám pocit, že tento ročník je můj poslední asi, pač zkoušku z vnitřního lékařství a chirurgie nemůže normální člověk dát 😝 ale tak uvidíme, musim no, co mi zbývá 🙂 já sem třeba říkala, jsem byla prvák doma ještě s malym doma a byť jsem studovala už s dítkem, tak sem to zvládala docela s přehledem, problém opravdu nastal ve chvíli kdy jsem v září nastoupila do práce, prostě nestíhám, není čas. Dělám každý den od 7-15.30 , přijedu domů ve 16 hod, pomuchlám se s malym a je večer a on jde spinkat, o víkendech manžel často pracuje, takže o učení nemůže být řeč 😒 no uvidíme 🙂 pak jsem potkala, že někteří z vás dostavují baráčky, plánují rekonstrukci, taky se přidávám 🙂 prodáváme byt, chtěli by jsme do většího než otěhulkuju, sice ho prodáváme už přes rok, ale snad se jednou zadaří 😅 jen nevíme kdy no 🙂) dál nějakou genetiku jste řešili pár stránek před tím, no moje specializace 😅 taky se tím teď hodně zabývám, máme s manželem rozdílné Rh faktory, já minus, on plus, malej je plus po něm, takže při druhém těhu potíže(strach, nejistota) ale snad to bude dobré 🙂 no a dál, už nevim :-n si nevzpomenu 😅 🙂 🙂 😵 ale já se přidám a vzpomenu se až na to příjde řeč 😀 sem taková držka ukecaná 😅 😅 😅 😅 😀 🙂

leni_tom
26. lis 2011

@xsuzzi...vítám tě. Když jsi tedy trochu z oboru, jaký máš názor na antikoncepci? Lepší skončit pár měsíců před snažením, nebo vysadit a hned na to vlítnout? 😀

xsuzzi
26. lis 2011

🙂 děkuji 🙂 jinak já jsem Zuzka 😀 jak jinak 😅
leni_tom: ty budeš asi Lenka viď? 😀 hele, no jak se to vezme, jak jste tu psali, je to názor od názoru doktoru. Teď už se to ani nedoporučuje, pač v dnešní době jsou HA dělaný většinou s tak nízkou hladinou hormonu, že to nemá vliv. Myslim, že to je jen o pocitu budoucí maminky 🙂 pokud se bude cítit líp, když si udělá pauzu s tím, že tělo tzv. vyčístí, ať to udělá, pokud má pocit, že ne, ať do toho jde hned 🙂 asi se tim nic nezkazí, vynechat třeba cyklus dva a jít do toho, pro ten pocit 🙂 já sama před lety v květnu vysadila HA, s tim, že se v červnu budeme chránit jinak a v červenci hned po svatbě tomu necháme volný průběh. Takže můj plán byl nechat cyklus dva po práškách a bouchnout do toho 🙂 ale fakt jen pro ten pocit 🙂 takže myslim,že jsem měla pak už jen červnovou ms a červencovou zkraje a nic,pač jsme tomu nechali 3 dny před svatbou volný průběh a hned se povedlo 🙂 takže já jsem toho názoru, že není třeba, ale pro ten pocit klidně cyklus dva doporučuju 🙂 říká se, že když se vám podaří otěhu hned po vysazení HA, tak je veliká šance dvojčátek 😀 já se teď rozhodla před dvouma měsícem vysadit HA, už to do sebe nechci cpát,takže jsem už bez prášků 🙂

leni_tom
26. lis 2011

@xsuzzi...mě doktorka taky říkala, že není třeba "čistit". Takže budu brát až do svatby. Nechci riskovat, že bych vysadila měsíc před a celá se ojebákovala 😀 Sice jsem na to nikdy nijak extra netrpěla ale kdoví, co to se mnou udělá po 8mi letech že? A ještě jsem se teď enchala očkovat proti rakovině děložního čípku, takže těsně před svatbou půjdu na třetí poslední dávku. Když bych otěhotněla, tak se musí odložit, takže bych to asi nekomplikovala aprostě vysadím až kolem svatby, jak cyklus vyjde.

xsuzzi
26. lis 2011

to je jasný 🙂 hlavně, aby bylo vše v klidu 🙂 a pokud máš očko až do svatby, tak není co řešit 🙂 říkám, dle mě, se též nemusí vysazovat a ještě pak "čistit" 🙂
já se neojebákovala 😅 😀 😀 😀
holky já se těšim teď do konce roku, mám ráda vánočky a ten čas s nima spojený,ale pak to bude hrůza, leden unor březen, bude dlouhý 😝 🙂

mitote
26. lis 2011

jezis, vy jste ukecany 😀 holky, jsem na psychoterapeutickem vycviku a pisu z mobilu, odpovim vecer z pocitace

xsuzzi
26. lis 2011

no koukejte něco psát jako, se nudim 😅 😅 😅 😅
holky já pře hodinou na urologii u nás, náhlá bolest močáku cca 3 hoďky, porád nucení na močení, bolest po dočůrání a pak sem začla čůrat krev a jela jsem, super. Mám zánět dolních močových cest, atb a mám ležet, teplo,pít. Super, tak tu ležim, kroutim se pod tlakem na močák a nevim co. Je mi líto, sem se těšila jak se s klukama dneska po týdnu pomuchluju, že Peťkoj vynahradim týden v práci a budu si s nim dneska hrát a ani nemůžu ☹ ležim a hraje si s nim taťka. Chjo chjo

leni_tom
26. lis 2011

@xsuzzi ...ježiš na močák netrpím, nikdy jsem to neměla. Ale kamarádka docela často a je to asi děsný, to ti nezávidím. Navíc, když máš doma malýho prďolu. Tak hlavně ať to brzy přestane bolet a je OK.
Já teď přijela z baráčku celá vymrzlá a večer máme mejdan s kamarádkama, slavíme narozeniny, už se těším. Docela dlouho jsem nikde nebyla

xsuzzi
26. lis 2011

je to fuj, nechci to, ale mám v sobě brusinkový džus, atb, piju čaj,ty 3l dám jak dr. chtěl a zítra bude určo dobře. Musí, taťka nám jde do práce, já celý den sama s malym, chci si ho užit 😒 tak doufám, že zítra fakt bude líp. Jako bolí to no 😅 😅 😅 ááále, to peču 😝 😀 🙂
Leni si to dneska užij 🙂 já taky dneska měla jít. Kámoška 2dny zpět, hele přijedu, budu ve městě, tak musíme večer zajít, aspoň na chvilku a já hele uvidíme jak na tom budu(měla jsem ten den sračku co 10min. na wc 😅 -máme nakažený oddělení,že jo 😀) no ale říkám, to bude dobrý, ale uvidim... no tak teď vim, že pujdu leda tak do řitě 😝 😀 😀 😀 😀 😀 njn. osud 🙂 doufám, že aspoň do pondělka budu ok, to mám školu 😎 😝 😅

mitote
26. lis 2011

@xsuzzi ty mas dobre aspon ze vis, do ceho jdes...to my prvorodicky 😀 ja se zatim tehotenstvi trochu desim, toho jak budu reagovat na pribirani a celkove co to udela s mu psychikou, taky budu bez AD takze to bude mazec 😀
jinak ja studuji na Masarne, Socialni ped. a poradenstvi a delam jeste petilety psychoterapeuticky vycvik - ten bud enarocnejsi nez skola, bude to vyzadovat 4 dny v mesici komplet peci ze strany manzela 😀
jinak ja HA vubec nebrala, chranime se s manzelem kondomem nebo prerusovan 😉
mocak ti nezavidim, ja pred skoro dvema mesici prodelala taky nejakou mocou infekci, mela dvoje ATB a jeste ted se porad dolecuju...hruza a des