Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

misullka
12. led 2012

Koukám, že probíráte jména. My bychom chtěli Emmu, kluka nevíme..máme víc variant, ale všechny co se nám líbí, tak jsou taková "zvláštní", nejde na ně moc zdrobnělin, na kterých já teda ulítávám, takže těžko vybrat. Jinak Sofie je ted opravdu hodně oblíbené jméno, taky jich v okolí pár máme..🙂

janek83
12. led 2012

ženský já nechápu, u nás je bouřka, mám husinu

mykolaapsi
12. led 2012

co se týče jmen: já vybírala holčičí- Johana a manžel klučičí - Štěpán, tak uvidíme, jestli to tak bude i v reálu 🙂

zlatickon
13. led 2012

ahoj holky díky všem za odpověd.No jo já když to tady tak čtu tak jsem zjistila že némáme jmeno pro kluka 😢 to bude složité,já bych chtěla Petra po tatínkovi ale on už jednoho Petra má.Tak névím,to by asi bylo blbé aby byly dva.Ale přítel si postavil hlavu,prostě to prý bude Petr a hotovo 😨

leni13
13. led 2012

My jsme vybrali pro holčičku Barbora a pro kluka se nám líbil Matěj, ale já bych stejně asi nejradši Honzíka. Manželovi se do toho ale nechce, protože sám je Honza a taky můj brácha a taťka, tak uvidíme... Pak jsem taky trošku přemýšlela o Anežce, po manželově mamce a babičce, je to krásný český jméno, ale ne moc tvárný (ony si říkají Aša, Aška a to není nic moc)...

novina
13. led 2012

Ahojte, mohla bych se k vám přidat? Na konci srpna jsme přišli o miminko - zamlklý potrat, ale teď se pokoušíme znova. Doufám, že tentokrát s dobrým koncem.
Jinak jmen se se nám líbí spousta...
KLUK - Matyáš, po tátovi Radek, Radim, Štěpán, Vojta, Filip, Ondřej, Richard
HOLKA - Eliška, Terezka, Karolína, Anna

misullka
13. led 2012

Holky a jak jste tady teda daleko? Už je nějaká z vás těhu nebo zatím všechny snažilky?

misullka
13. led 2012

@novina Ahojky, jsem tu jen chviličku, ale i tak tě tu vítám 🙂 Držím moc palce, ať tentokrát vše vyjde na jedničku a dočkáte se svýho zlatíčka🙂

misullka
13. led 2012

@miskadis U nás v rodině jsou zase 4 kluci a jedna holčina..takže to musíme vyrovnat 🙂) Nebojíš se druhýho mimi, jak to budeš zvládat?? Já se musím přiznat, že z toho mam celkem vítr. Občas nestíhám nic teď natož pak se dvěma dětma..na druhou stranu bych si to chtěla "odbít" najednou..než se na rok vracet do práce a pak zase být 3 roky doma....

zuzkka88
autor
13. led 2012

@novina Ahoj vítám, teď už se určitě zadaří 😉

@misullka tak já jsem teda zatím "čekatelka"... 🙂 začínáme se snažit od jara

mufici
13. led 2012

Ahoj holky, můžu mezi vás? My máme doma čtyřletou rošťandu a chěli bychom druhého do party.

misullka
13. led 2012

já si pamatuju, jak jsem prožívala to první těhu a čekání 🙂 Jak jsem to všechno plánovala a zobala vitamíny..ted kdybych si to tu nepřečetla, tak si na ně ani nevzpomenu 🙂) My jsme si nechali spočítat tou Jonášovou metodou termíny na holčičku..tak nám vycházel první teď na leden, ale jelikož jsme všichni tři říjnový, tak další váhu do rodiny fakt ne..tak čekáme na druhý termín v březnu. Jsem na to zvědavá 🙂))

leni_tom
13. led 2012

@misullka Teď jsem si našla tu Jonášovu metodu a čumím jako blázen. Nikdy jsem o ní neslyšela. Že prej pohlaví prvního potomka je dáno už narozením matky, že to si vybrat nemůžeš. Můžeš až to druhý. Jestli jsem to dobře pochopila. Já bych chtěla asi prvního chlapečka a pak holku. Jsem zvědavá, jak se zadaří 😀 To budete zkoušet jen ty termíny, co vám vypočítali? Takže máš v kalendáři, že nechráněný sex bude 18.3., 26.5., 17.6. atd. 😀

miskadis
13. led 2012

@misullka popravdě se dost bojím, jak budu zvládat 2 děti. Protože malá je docela divoká, neposedná a hlavně poslední dobou pořád otravuje, vzteká se bezdůvodně, prostě mi štve 😉 Tyhle nálady má teď fakt docela často.Takže si opravdu do téhle situace nedokážu představit mít 2.mimi. Ale tak nějak sama sebe uklidňuju, že se to zlepší, pořád v to musím doufat 😀 Občas mi dává tak zabrat, že se těším, až večer usne, abych mohla odpadnout i já. Jo a ještě ona je strašný nespavec - vstává ráno kolem 8.hodiny, po obědě spí max. hodinu ( a to už musí bej zázrak, když vydrží celou hoďku), no a večer chodí spát kolem 21hod., někdy odpadne i dřív, ale málokdy. No a přes ten den je to s ní dlouhý, pořád vyžaduje mou pozornost, nenechá mi chvilku si odpočinout 😝 😝
Taky se mi nechce se vracet kvůli chvilce do práce, zdá se mi taky lepší si "odbýt" obě děti najednou, no uvidíme 😒

miskadis
13. led 2012

@novina taky se mi líbí Štěpán, i Vojta - ale v našem okolí je opravdu "převojtováno" 😀 - snad každej druhej chlapeček je Vojta.

miskadis
13. led 2012

Jinak včera jsem byla poprvé na H.E.A.T a naprostá bomba 🙂 Sice jsem myslela, že po pár minutách vypustím duši, ale pak se to nějak srovnalo a už to šlo. Takže to vypadá, že se mi to bude líbit 😀

leni_tom
13. led 2012

@miskadis na HEATu je fajn, že si můžeš krásně jet svoje tempo taky se těším, až ho u nás zas oteřou v novém centru.

novina
13. led 2012

@miskadis Právě že u nás v okolí snad ani žádné děti nejsou 🙂 Máme jednoho synovce a jednu neteř, takže volba jmen není nijak zvlášťomezena. Teď jenom aby se zadařilo 🙂
Z kamarádek mimčo ještě nikdo nemá, prý budu jako předvoj .)

leni_tom
13. led 2012

@novina V mém okolí ani v rodině taky ještě děti nejsou. A jména mám zatím favority - Adélka, Eliška, Anetka, Matěj, Jakub...ale kalendář jsem ještě neštudovala, tyhle jména se mi líbí už dlouho. Budoucí manžel a snad pak i tatínek se zatím nevyjádřil 😀

misullka
13. led 2012

@miskadis tak to máš doma stejný šídlo jako my. Je pravda, že teď vstáváme kolem deváté - půl desáté (dopolední kroužky jsou pro nás naprosté tabu 🙂), ale za to chodí spát kolem desáté večer. V půl deváté mastí nekompromisně do pokojíku a tam poctivě hodinu až hodinu a půl denně jeden z nás uspává a to je fakt očistec. To jediný je u nás zatím problém. Jinak máme sice akční dítě, na druhou stranu je zlatíčko, když mu pustím pohádky, tak vydrží i hodinu koukat, takže stíhám domácí prace..občas má teda náladu, kdy se od něj nemůžu vzdálit ani na metr...a nejhorší co si teda můžu dovolit je vařit..to mi stojí za zadkem, odrstkává mě a dělá scény..to je fakt na pěst..ale jinak si asi nemůžu stěžovat. No budu se modlit, aby mi ho od září vzali do školky, že bych si ho po obídku vyzvedávala a byl doma maličko klid na druhý miminko..

misullka
13. led 2012

@leni_tom No tak mam zakroužkovaný v kalendáři den, kdy bychom to měli zkusit..na druhou stranu mi to přijde tak podivně vypočítaný. Ode dne menstruace si máš zaškrtnout 15. den a 4 dny před a po a v tu dobu by vůbec nemělo dojít k oplodňující souloži. Což je vlastně 9 dní a mezi tím má být ovulace...Tohle mi přijde postavený na hlavu, když i ty nejodolnější spermie vydrží nějakých 48 hodin max. Takže zkoušet holku třeba 10 dní před ovulací mi přijde kravina. Co jsem tak slyšela od holek, tak holčička by měla být pár dní před ovulací a kluci v den ovulky. Protože holčičí sperma vydrží dýl než klučičí. A je pravda, že když jsem "tvořili" první mimčo, tak to bylo přímo v den ovulace a je to kluk 🙂

leni_tom
13. led 2012

@misullka Já to myslela ve srandě samozřejmě 🙂 Ale jsem teda fakt zvědavá, jestli vám to vyjde takhle vědecky. Takže do března čekáte jo? My do června do svatby a pak pomalounku polehounku. Když neotěhotním do svatební cesty v říjnu, tak to vadit nebude, ale pak se na to vrhnem naplno 🙂 Ikdyž já bych nejradši měla doma jarní miminko, taže to léto by se mi celkem líbilo na otěhotnění, ale kdoví jak by to dopadlo se svatební cestou, když by mi mělo být třeba blbě.

misullka
13. led 2012

V březnu máme termín..takže uvidíme v dubnu 🙂) Podle kartářky bych měla otěhotnět až na dovče koncem června...tak uvidíme no 🙂

miskadis
13. led 2012

@misullka to se máš, že aspoň u pohádek ti vydrží, já ikdyž pustím jakoukoliv pohádku, tak malou to baví asi tak 20 pikosekund 😀 😝 , je ale pravda, že už několikrát koukala na Krtka, a to jí vydrželo asi 10 minut. S tím vařením to máme podobný - já si malou dávám na linku, ona se mi do všeho motá a vrtá, odstrkuje mi ruce, všechno chce míchat, samozřejmě, že je to všechno po lince i po zemi 😠 😠 a já pak mám práci navíc. A ona se mi pak do toho uklízení tak ráda motá 😠
Ale zase na druhou stranu se mi na Sáře děsně líbí, když luxuju, ona má svůj vysavač a taky luxuje - to je úžasný 🙂
My taky půjdeme teď v únoru k zápisu, ale letos jí těžko vezmou 😝, já jsem myslela, že by jí vzali od září do školky na těch 5 dnů v měsíci(nebo kolik teď je 😅 ), ale pochybuju, u nás jsou školky přeplněný - asi jako všude 😝

miskadis
13. led 2012

@leni_tom jojo, jela jsem si svoje tempo, na to jejich jsem se napoprvý tak nějak necítila 😅 Ale až tam půjdu poněkolikátý, tak se chytím 😀

miskadis
13. led 2012

@leni_tom
@misullka teď jsem koukala na tu Jonášovu metodu a vůbec tomu nerozumím 😀 a hlavně na takovýhle věci nějak nevěřím 😅 Nechala jsem si ale ze zvědavosti spočíst datum početí a schválně si to někam zapíšu 😉 To by byla sranda, kdyby to vyšlo 😀

misullka
13. led 2012

@miskadis tak nám už budou v říjnu 3, tak doufám, že mi ho vezmou. Vůbec nevím, jak se to teď pozměnilo..slyšela jsem něco o zkušební době na 6 měsíců a že dostanou přednost soc.slabý s tím, že jejich mámy musí pracovat. Tak uvidíme. Loni u nás přijali všechny zapsané děti, tak se budu modlit, aby tomu bylo i letos..případně to zkusíme pojistit nějakým sponzorským darem..uvidíme u zápisu...:/
K tý Jonášovce..já na takový věci věřím..ale když vidím, jak mi to spočítali, tak fakt nevím....jak jsem psala no, ty termíny mi přijdou zcestný.

zlatickon
14. led 2012

ahojky holky,tak na narozky v práci ☹ Dneska jsem 8dní po ovulaci,bolí mě podbřišek a když chci zastrčit bříško tak je mi to nepříjemné,Citlivé bradavky a pálení v prsou,jo a bolavý kříž.To je pro mě asi ten nejhlavnější duvod k tomu si myslet že to vyšlo,jelikož mám dělohu otočenou a díky tomu jsem poznala i poslední těhu.Tak jsem zvědavá,já se fakt nemužu dočkat a to mam mít mrchu až za 12dní

leni_tom
14. led 2012

@zlatickon tak to moc držím palce ať to vyjde. Takových příznaků máš, že to snad musí vyjít.

markiiii88
14. led 2012

Ahojky holk,y, můžu se k vám přidat do party? Já vysadila HA v říjnu a nyní už poctivě makáme na miminku, mám trouchu probléms cyklem,ale snad se to srovná (včera poprvé vyvolávačka) a my se dočkáme miminka🙂