Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

zuzkka88
autor
9. lis 2011

@lenickae Já bych taky nechtěla, aby to na mě bylo vidět, i proto čekáme "až" na jaro. Jo a z beremka si tě vybavuju. 🙂 Jen tam teď moc nechodím, asi až po novým roce, jak budu mít potvrzený termín. Teď jsem spíš tady a na modrý střeše.
@mavo Nám se na 99% prosincový miminko nepodaří podle doktorky.. ale chtěla bych zimní. Už kvůli oblečení po ségře, co mi mamka schovává (je jí 8 a je narozená v únoru). Já jsem v lednu a určitě jsem netrpěla tím, že mám narozky tři týdny po vánocích. Naopak, když jsem něco nedostala, nebo si na něco nevzpomněla, tak jsem měla možnost si to přát v lednu. Nikdy jsem nemyslela, že bych byla nějak znevýhodněná 🙂
@karoll85 časem se to srovná.. doufám teda.. už aby 🙂
@mavo Co jsem četla, tak mazlení s kočkou by vadit nemělo. Spíš jde o uklízení kočičího záchůdku, toho by se měla nastávající maminka vyvarovat. Navíc by nemělo tak vadit, když to holky chytí ještě před otěhotněním, když se to sleduje, horší je, když se ta nemoc chytí v těhotenství. Z hlazení kočky to není, zvlášť na vesnici má kočku skoro každý, to by bylo daleko víc potratů, postiených dětí apod., kdyby to bylo jen z mazlení.
@lussi Ahoj vítám. 🙂

lenickae
9. lis 2011

@zuzkka88 Já na beremko taky moc nechodím, vše podstatné je zamluvené, šaty budu řešit asi příští měsíc..Ale vždycky to tak vše (BRMS, MK, MS) proklikám,mrknu, něco napíšu, něco přečtu..Nejvíc času však trávím tady - kolem těhotenství a mateřství je tolik informací, mám pocit, že to vše ani nemůžu pobrat! Někdy mi z toho jde hlava kolem.. Ale asi moc řeším, a hlavně to řeším moc dopředu, ale já si jaksi nemůžu pomoct 🙂

lenickae
9. lis 2011

@lussi Ahoj a vítej, určitě se zadaří!!!! 😉

lussi
9. lis 2011

dík za přivítání holky🙂
K těm kočenám - já teda k nim moc nechodila, já ani číčy nějak nemusím, jsem spíš pejskařka🙂 Každopádně si myslím, že domácí kočka co nechodí ven nepřestavuje téměř žádné riziko, to spíš ty vesnické,co se toulají po vsi a přijdou do styku s ostatními, tím pádem tam hrozí přenost různých parazitů a kdo ví čeho všeho, I když byl Fífa malej (2 měsíce) a jeli jsme k manželovo babičce, která má koček hafo, tak musely z baráku, bála jsem se.

@lenickae svatbičku závidím, hned bych si to zopakovala znovu, bylo to super a nezapomenutelný, stejně jako porod🙂

lussi
9. lis 2011

a děvčata, otěhotnět příští rok musím, protože mám mateřskou na 2 roky, takže snad to nebude trvat tak jako u prvního, na Filípka jsme čekali 5 let a byl to mazec 😎

lucinka0606
9. lis 2011

@zuzkka88 Já bych si asi nedělala hlavu s krátkou luteální fází...sice nejsem dr., ale já ji měla taky krátkou, cca 8-10 dní a povedl se nám Tobinek na poprvé(no vlastně napodruhé, ale ten první měsíc jsme to s manžou odflákli 🙂 )...když to tak vemu, tak já jsem se naprosto vylučovala z tabulek...otěhotněla jsem 25 den cyklu ( a to jsem měla cykly cca 33) 🙂 Vím to, protože jsem si měřila BT a myslela si, že jako v půlce cyklu se zadaří a dle BT žádná ovu...tak jsem si řekla, že cyklus je teda asi anovulační a 24DC jsme se tulili a já ráno změřila BT a hle ovulka 25DC...no a od té doby jsem si byla jistá, že se podařilo a fakt že jo, za deset dní po tulení jsem udělala testík a byl tam duch, sice jen takový že ho krom mě nikdo neviděl, ale byl tam a pak sílil 🙂 No a protože mám vystudovanou zdrav. laborantku, tak pak jen stačili zavolat kamošce do labiny jestli by mi nevzala krev na HCG a pak už bylo vše na 100% 🙂
U druhého těhu ani BT měřit nemusím, krásně na sobě poznám ovulku, před těhu jsem se naučila poznat jak funguju 🙂 Teď po porodu šlapu jak hodinky, tak snad bude vše o.k. Můj recept je tulit se ob den 🙂
Jinak kyselina listová je určitě super a od prosince budu zobat 🙂 Manžel žádné vitaminky nebral...A pak jsou určitě dobré začít brát před těhu a v průběhu těhu probiotika 🙂 A jak píše karoll85, dát se hlavně do pohody a těšit se ze snažení a myslet hezky na mimíska 🙂

lucinka0606
9. lis 2011

@lenickae
@zuzkka88 Tak to já bych zase strašně moc chtěla prosincové dítě 🙂 Nejlépe na Mikuláše, aby jsme se pak stihli pěkně ještě připravit na Vánoce 🙂 Já nad těma svátkama a narozkama taky přemýšlela, ale ono je to asi fakt uplně jedno, určitě bych pak prckovi koupila nějakou pozornost i v průběhu roku, třeba vždy na půlroční narozky, vždy to de nějak udělat 🙂 A to my máme ještě vymyšlené jméno, když to bude chlapeček , Adámek, takže ten to schytne uplně všechno v jeden měsíc 🙂 A holčičku Nikol a ta má svátek myslím v lednu, takže nedá se no....🙂

lenickae
9. lis 2011

@lussi Tak snad ten čáp tentokrát přiletí mnohem, mnohem dřív! A jinak - závidím jméno malýho 😉. Taky bych chtěla malýho Filípka, jenže přítel nechce ani slyšet. Nechce být Filip senior 😀

lussi
9. lis 2011

@lenickae a jaké jméno se mu líbí? Už máte vymyšlenou jinou alternativu, když Fífa neklapne?😀

lenickae
9. lis 2011

@lussi No, to je právě docela problém - co se líbí mu, mě ne a naopak. Když se shodneme, tak se to jméno nehodí použít, protože ho nosí někdo z rodiny, popř.se tak jmenuje dítě známých. Jediné jméno pro kluka, na kterém jsme se zatím shodli, je Jakub. A holka - to se neshodneme vůbec 😀. Takže to teď neřešíme, necháme to až bude ten správný čas a hlavně důvod k řešení 😉. A možná si toho Filípka do té doby ještě prosadím 😀 😀 😀

lussi
9. lis 2011

u nás to bude asi taky ještě zajímavé, shodli jsme se jen na Filipovi a zbytek už je to jak píšeš, buď se to líbí mě a nebo jemu😀 Hele a kdo ví, třeba budete mít dvojčata, tím pádem jedno jméno vybereš ty a druhé přítel😀

radush
9. lis 2011

Ahoj holky, můžu k vám? 🙂 Od nového roku nás také čeká snaženíčko. Doma už máme 14 měsíčního Tobiáška a tak mu chceme pořídit parťáka/parťačku. Pokud to bude kluk, tak to bude na 99% Filip 🙂

sedivka
9. lis 2011

Ahoj holky, pridavam se s nacasovanim 🙂 puvodne jsme chteli zacit uz ted, ale vzheldem k tomu, ze prodavame byt a zaciname stavet, tak musime snazeni o par mesicu odlozit, takze tak to jaro by mohlo byt akorat 🙂 Trochu me mrzi, ze jsme prerusili nase snazeni z letosniho podzimu, ale holt hypoteky jsou hypoteky :-/

lenickae
9. lis 2011

@lussi Tak s dvojčaty ani nezačínej 😉 , stačí mi synovci-dvojčata, znám je od narození a vůbec to s nimi nebylo lehké, k tomu mají staršího bráchu, takže můžu z pozice tety-pozorovatelky a časté chůvy říct, že je to mnohdy hodně velký mazec!!! Dvojčata bych asi nepřežila 😀. no ale kdyby se stalo, tak by se stalo, na druhou stranu vím, že rodina by mi max. pomohla.. Ale za sebe říkám - prosím, dvojčata ne 😀 😎 😀
@radush Néé, já chci taky Filípka 😀. Proč musela být tchýně v 80.letech tak osvícená a dát svému synovi/mému nastávajícímu jméno Filip?? A proč mu tak strašně vadí, že by se jeho syn jmenoval po něm? Známí čekají mimčo a kamarád své partnerce oznámil, že pokud to bude kluk, bude to po něm Václav - už 4.v generaci.. Holky, jak ho mám přemluvit??? 😀 😎 😉 😵

lussi
9. lis 2011

@radush vítej do party🙂
@sedivka my už to máme naštěstí za sebou, myslím to stavění, hypo budeme mít na krku ještě hoooodně douho🙂
@lenickae no co, zase lepší dvě než žádné ne?😀 My měli původně mít dvě, ale o to druhé jsme v 9tt přišli, naštěstí Fífa se držel, chlapák jeden🙂 Ale teda představa, že by teď byli dva, to bych asi lítala jak hadr😀

radush
9. lis 2011

@lenickae Nepřemlouvej ho! 🙂 Já bych teda jméno po manželovi nebo po sobě nedala - navždy už ti totiž zůstane nálepka "stará/starej" 🙂

lussi
9. lis 2011

@lenickae tak když do něj budeš od teď až do jara pořád hustit , tak třeba nakonec poleví, jen aby měl pokoj😀

sedivka
9. lis 2011

@lussi no, hypoteka bude pak na dlouho 🙂 Ale ted budeme hledat na rok podnajem, tak by asi nebylo nejlepsi, kdyby se treba v srpnu do toho narodilo mimco...tak asi pockame do jara, at ziskame trochu casu...

lussi
9. lis 2011

a teda souhlasím s radusch, mě se taky nelíbí, když se jmenují děti po tatínkovi 🙂

lussi
9. lis 2011

@sedivka jj, to je určitě rozumné počkat! 😉 A už máte představu jak bude domeček vypadat? Přízemní ? Patrovej? Pozemek už máte? 🙂

lussi
9. lis 2011

@lenickae jo a manža se taky jmenuje po tátovi a doteď to máti pořád předhazuje 🙂

sedivka
9. lis 2011

@lussi jojo, pozemek jsme koupili v lete a dum uz mame navrzenej, patrovy, ted budeme zadat o stavebni povoleni. Takze kdyz to dobre pujde, pristi Vanoce by se tam mohlo uz dat bydlet... Tak doufam, ze se zacneme snazit co nejdriv, uz jsem se behem toho naseho podzimniho snazeni zacala tesit...

leni_tom
9. lis 2011

Ahoj, tak my se chystáme snažit v době kolem svatby. Svatba bude 2.6. a vysadím HA podle toho jak vyjdou platíčka. Doktorka mi řekla, že mám vysadit a rovnou na to hupsnout, což jsem na jednu stranu ráda. Původně jsem totiž chtěla vysadit teď na konci roku, ale zas jsem se bála právě zhoršení pleti, což bych na svatbě zrovna neuvítala🙂 Takže se teď nemůžu dočkat až budu v ruce držet to poslední plato a doberu poslední prášek. Taky bych chtěla jarní miminko, tak duben-květen, takže by se hodilo otěhotnět okamžitě 😀 No jsem zvědavá, jak zrovna to moje tělo zareaguje na vysazení.

anrebcz
9. lis 2011

Ahoj holky, tak se k vam taky pridavam, v pulce prosince doberu posledni prasek a pak tomu chceme nechat volny prubeh. Zadne mereni BT zatim neplanuju, jak uz tu nekdo rekl, chci se 'hodit do klidu' a pockat jak to dopadne. Nekde jsem cetla, ze pokud se snazis otehotnet tak bys mela omezit mnozstvi kofeinu( kava, caj), vite tom neco? diky

lussi
9. lis 2011

@sedivka za rok to stihnete, my začali se základama v březnu a v prosinci už jsme se stěhovali, ale to bylo ještě bez mimča, ani těhotná jsem v té době nebyla a díky bohu za to, protože to bylo všechno ještě provizorní, všude nehorázný bordel a nesmontovaná pořádně kuchyň, s dítětem by se to nedalo! A stavěli jsme si to sami, takže fakt záhul🙂

@leni_tom ,
@anrebcz , čau holky, to se tady hezky rozrůstáme🙂
K té kávě, já se musela omezit hodně, ale u mě to byl běh na dlouhou trať, takže že jsem už pak zkokušela přestat s kde čím z toho jak jsme byli zoufalí😀 Jinak kafe určitě ne v těhu, pila jsem Caro, Vitakávy apod., čaje pak těhotenské🙂

leni_tom
9. lis 2011

My dostavujeme dům, snad bysme se mohli stěhovat o dovolený mezi Vánocema a Silvestrem. Stěhovat se teda budeme do míň než polotovaru🙂 Bude akorát obyvatelná ložnice a koupelna, jinak nic. Kuchyň začneme dělat po nastěhování a zbytek postupně do léta.

karoll85
9. lis 2011

Holky víte co na ty naše chlapi funguje ohledně těch vitaminů? Alespoň u nás teda 100%, vysvětlila jsem drahému že ten Selzink není dobrý jen kvůli snažení ale také na kvalitu vlasů, že mu nebudou padat a řídnout...od té doby baští pilulky jak o život 😀 😎 😀

lenickae
9. lis 2011

@lussi @radush Mě se taky nelíbí, když se děti jmenují po rodičích, ale prostě u nás je problém, že se mi odjakživa pro dítě líbilo jméno Filip. No a jako na potvoru jsem si jednoho velkýho Filipa našla a tím pádem nemám nárok na toho malýho 😀. Ale to jsou jen takové malichernosti, zdraví a láska jsou to hlavní!

zuzkka88
autor
9. lis 2011

Vítám nově příchozí 🙂

My to se jmény budeme mít taky těžké. Filip se mi taky líbí, jmenuje se tak bratránek a přítelův nejlepší kamarád.. ale nějak "na vážno" jsme se o jménech ještě nebavili.. Jen jsme zjistili, že moc podobný vkus na jména nemáme.. Já bych chtěla pro holčičku dvě křestní, přítel ne. Já bych chtěla nějaké ne úplně časté jméno (ale klidně klasické české), přítel spíš obyč. No tak uvidíme.. ale bude to boj :D

zuzkka88
autor
9. lis 2011

@lucinka0606 Nikol se mi taky líbí 🙂 Adámek je malý bratránek přítele, takže to máme ze seznamu hned pryč.. Taky by se mi líbilo miminko v prosinci (zvlášť rok 2012 se mi líbí víc než 2013), ale v březnu to asi zkoušet nebudem, spíš v dubnu, kdyby se náhodou hned zadařilo.. už kvůli svatbě, nechci mít na ní bříško, chci aby se to dozvěděli příbuzní nejdřív na svatební hostině (v červenci).