Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

kikimaruska
28. čer 2012

@tanis 🙂, Děkuji,
jinak testíky jsou jen ovulační...takže dorazila Ovulka...těhu zatím ne....právě pokud se to zase nepovede, dorazí mi MS přímo na svatební den 😒 ...tak uvidíme.

tanis
28. čer 2012

@kikimaruska Aha, takhle, tak to jsem nepochopila nějak, vůbec nevím jak fungují ty ovulační testy...to je taky "čůrací" test?? Zatím jsem si ovulaci nikdy nezjišťovala, brala jsem to odhadem v půlce cyklu, ale to asi není moc spolehlivý...Tak to držím palce, aby to vyšlo, protože to jinak bude takový nepohodlný - svatební den s MS...

ddanda
28. čer 2012

@tanis Ahojky, vítáme tě. jelikož jsem právě dotestovala ovulaci, tak můžu machrovat 🙂 Testíky jsou v podstatě stejné jako ty těhotenské, používají se stejně.Teoreticky by měla být ovulace v půlce cyklu, ale jak jsem třeba zjistila tak některé holky ji vůbec nemají a musí si ji nechat vyvolat. To byl taky důvod, proč jsem testovala, abych věděla, jestli ji vůbec mám. Ale někdo to na sobě pozná i bez testíků. Gratuluju ke svatbě, taky zrovna 21.7. na jednu jdeme 🙂

tanis
28. čer 2012

@ddanda Děkuji za přivítání:o) No tak to snad zvládnu natestovat a jsem zvědavá, jak jsem na tom já:o)) ale některé ty příznaky mívám taky, tak ji snad mám:o) zkusím to...co nejdřív si zajdu pro test:o))
Doufám, že nebude toho 21. takové vedro, držím palce ať se svatbička líbí:o)

jane_s
28. čer 2012

@tanis Ahojkyyyy, i já Tě tady moc vítám..i já se přidávám jako testovací maniak a vřele doporučuji OVU testíky, taky jsem si myslela že mám OVU v půlce a díky testům vím jak to opravdu je, ostatně stačí mrknout do mého alba nebo alba Danči (ddanda), spolu jsme poctivě testovaly a dopadlo to skvěle a obě víme🙂
Takže přeji hodně štěstíčka a určitě doporučuju testíky😉

tanis
28. čer 2012

@jane_s Super, určitě kouknu, je to pro mě zatím věda, snad do toho taky proniknu:o) Člověk si myslí, že stačí vynechat prášky a hned se to napoprvé vydaří, ale pak se zjistí, že to až tak rychlé a jednoduché být nemusí...Tak budu taky testovat OVU:o))) díky za rady a držím palce, aby se brzy zadařilo...ale to si asi budeme průběžně sdělovat:o)

kikimaruska
28. čer 2012

@tanis no, kéž by nedorazila...musela bych se nadopovat brufenem nebo se svíjet v křečích a o té nepraktičnosti lítání na wc ve svatebním ani nemluvě... 😝 , no uvidíme.

jane_s
28. čer 2012

@tanis Ano přesně tak😀 Taky jsem si myslela, jak přestanu brát prášky a jako hned to bude🙂)) realita je bohužel jiná a příroda trošku složitější🙂 každopádně kdybys cokoli kdykoli potřebovala vědět, jsme tady pro Tebe jasan?😉 Tak ať se daří a budeme se průběžně informovat🙂

tanis
28. čer 2012

@kikimaruska To jo teda, to si nedovedu představit, třeba výměna tamponu:o))) ale asi záleží jaké máš šatky...já mám tu obří sukni, takže by to šlo dost blbě..:o))))

kikimaruska
28. čer 2012

@tanis mám taky obří sukni a se 4 kruhovou spodnicí 😅, plus se budeme fotit na koních a vše máme na zahradě...

tanis
28. čer 2012

@jane_s Děkuju moc, určitě se obrátím, kdyby mi něco nebylo jasné:o) si moc hodná...Jinak si dělám křížky v kalendáři, když je sexík, to je švanda...Doufám, že na tom nebudu za chvíli závislá....Jo možná bych se zeptala, jestli nevadí, když otěhotním a budu brát tu kyselinu listovou jen měsíc, někde jsem četla, že je dobré ji brát cca 2 - 3 měsíce před otěhotněním...Ale když někdo otěhotní omylem, tak ji asi taky nebere a taky donosí zdravé miminko:o)

tanis
28. čer 2012

@kikimaruska No tak to ti nezávidím, bude to asi výkon tu sukni vykasat, ale když už jsme u toho, tak i já budu muset chodit na záchod:o)))...Ale je stále šance, že ti MS nepřijde:o)

ddanda
28. čer 2012

@tanis To si myslím že nrevadí, někdo ji před otěhotněním nebere vůbec a masadí ji lékař až v těhotenství. Mám dvě ségry a nepamatuju se že by některá z nich kyselinu listovou brala ani v těhotenství. Ale dobré to určitě je. Já ji beru už od září, tak mám zásobu na dlouho dopředu 😀

jane_s
28. čer 2012

@tanis To víš že jo, ta kyselina a všechny ty vitamíny se většinou berou pro plánované těhotenství..ale jako když jí budeš dál brát, asi se nic nestane😉 Ale jestli nechceš, nemusíš jí brát..🙂 Jééé tak si děláš křížky jo?😀DD to bude kolem ovule křížků ty jo😀DD Tak dodej pak foto Tvýh dálnic jasan?;--)

tanis
28. čer 2012

@ddanda To jo...ale asi to nějaké to riziko sníží...teď beru 0,4mg a v tehu se má zvýšit asi na 0,6mg nebo co...Zatím beru jen týden, ale ono se to mimi taky nepodaří asi hned :o)

tanis
28. čer 2012

To dodám teda:o) Aspoň na nějakém testu bude dálnice:o))))) Zatím mám jen 6 křížků:o) Není to málo? každopádně kolem OVU jen 2...teda předpokládané OVU....musím si koupit ten testík...ale teď jsme na dovče ve Francii a přítel by mi ho asi koupit nechtěl, a já neumím tak dobře francouzsky:o) Tak až doma..

kikimaruska
29. čer 2012

Holky já beru Centrum Materna...dr.mi říkal i Calibrum Babyplan, ale třeba v lékárně když je porovnávaly, tak je prý lepší materna a to i obsahem balení a cenou. No měla sem celkem balení na 6 měsíců, začít by se mělo 3 měs.před plánovaným otěhotněním a musím si jít koupit nové, protože se zatím nezadařilo...ale brát je budu dál, nic se tím neskazí. Listovka podporuje růst buněk...takže když se bude brát, déle, nemělo by to vůbec vadit..., přece to nevysadíme, když se do 3 měs.nezadaří... 😉
@tanis 😉

krevetaci
29. čer 2012

Ahoj, já neberu zatím nic, myslím si, že jím docela dost ovoce a zeleniny ale pokud se zadaří a lékař mi to doporučí nebudu váhat. Snažím se na to pohlížet tak, že naše mamči také nic nebrali a měli nás 🙂. Hlavně se bojím, že když ještě začnu už teď něco zobat budu na mimi ještě víc upjatá než jsem teď.

tanis
29. čer 2012

@krevetaci To já když jsem kdysi byla u doktorky, tak vím, že mi říkala, až se budete chystat na miminko, předepíšu vám kyselinu listovou, nechápala jsem proč...teď už to vím:o) Hned jak jsem se to dozvěděla, poslala jsem přítele do lékárny, hledali jsme jak se to řekne latinsky, aby tomu i tady ve Francii rozuměli...jak to řekl, tak se říkali, čeká miminko nebo se o něj snažíte?? podle toho pak dali mg....Tak nevím, asi když člověk jí zeleninu, je to taky dobře, jestli je to dostačující na ty mg denně, to už nevím, ale snad ano :o)

kikimaruska
29. čer 2012

@tanis já brala i normálně vitamíny centrum, takže mi dr.řekl, at je jen změním,,,protože v těch běžných ta listovka není v takovém množství a i jiné látky jsou tam upravené dle potřeby...tak proto 🙂.Navíc v práci občas jíme nejíme, když je výjezd, tak se k obědu dostanu kdo ví kdy, večeře taky za pochodu v práci...takže někdy je to s tou stravou a teplým jídlem všelijaké...navíc se mi strašně třepily a lámaly nehty atp.takže vitamíny beru tak jako tak, jen jsem změnila druh 🙂

tanis
29. čer 2012

@kikimaruska Jasný no, myslím, že je to to nejmenší, co může člověk pro zdraví mimi udělat...Tady mi v lékárné doporučili Spéciafoldine:o))) A krom toho beru taky centrum..

kikimaruska
29. čer 2012

@tanis tak tak.Jinak hodně čtu, že berou snažilky a pak mamči Femibion, ale když sem viděla tu cenu za měsíc 😒 a je tam snad jen ta listovka...možná až budu těhu určitě, ale v současné době bych vyhodila za půl roku měsíčně skoro 300 kč a zbytečně, když mimi není...ale ty vitamíny, ty beru tak jako tak. 🙂 , Tenkrát sem u synka brala GS Mamavit...ale až od 7tt, když jsem se dozvěděla, že sem těhule...nebylo to plánované.

verisek.s
29. čer 2012

Ahoj holky, tak já baštím kyselinu listovou už 2 měsíce, obyčejnou za 32kč, ale teď jsem si koupila Femibion 800 pro plánované těhotenství 🙂
Jinak jsem dneska 11.DC, tak jsem dělala první ovutestík, slaboučká čárka tam je, tak snad bude sílit 🙂 🙂

ddanda
29. čer 2012

@verisek.s To víš že bude sílit a na té vaší dovče bude uplněnejsilnější 😉

krevetaci
29. čer 2012

Holky chtěla jsem se ještě zeptat jak na sobě poznáte, že máte ovu a pobolívá vás břicho? Jak dlouho vás tak pobolívá? Případně jaké máte jiné příznaky? Díky moc

ddanda
29. čer 2012

@krevetaci mně třeba pobolívá břicho podobně jako při MS, mám taky menší chuť k jídlu. Ještě taky bys to mohla poznat podle hlenu.

verisek.s
29. čer 2012

@krevetaci Já to nepoznám teda vůbec 😀 Plodný hlen mám teď a ještě různě během cyklu, ale na testu to na ovu teď nevypadá....břicho mě sem tam pobolívá celý měsíc a žádné jiné příznaky nepozoruju, BT si neměřím. Takže já jsem taková utajená 😠 😀 😀 😀

krevetaci
29. čer 2012

@verisek.s ,ddanda no právě, mě třeba dneska a včera maličko pobolívá břicho jako při MS a jsem dnes 18 DC. Neměřím BT a hlen je také každý den jinak žádné příznaky..

smisek2011
29. čer 2012

Ahoj vsem, tak ja jsem stale bez ms brisko nafoukle testy hooodne slyby duch ( nebo spis moje halucinace) dneska se citim cela ztuhla opuchla tak se jdu co nejvice napit aby to prestalo...no uvidime co bude dal

kkjanicka
29. čer 2012

ahoj holky, taky se přidám. Doufám, že nevadí, že už doma sice mám jednoho úžasného klučíka, Sebastianka, 3 roky, ale rádi bychom mu pořídili ještě sourozence, aby nebyl sám na lumpárny 🙂 😀