Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

lussi
11. lis 2011

@anrebcz nooooo tak na vínku taky dost ujíždím, ale ani mi to moc nechybělo🙂 V létě jsem si cucla sem tam pivka 🙂

lussi
11. lis 2011

nejhorší ovšem byla těhotenská cukrovka, jednak jsem musela přestat sladit a hlavně v létě jsem nemohla ani moc ovoce, miluju meloun, nektarinky.....to bylo fakt hrozný 😖

zuzkka88
autor
11. lis 2011

Holky taky máte některá rozházený cyklus (co neberete HA)? To je fakt něco. Cyklus mám 27-31 dní, nejčastěji 28. Dnes jsem 25 a začala jsem malinko špinit nebo co (spíš narůžovělý papír). V tom aby se čert vyznal. Berete na to nějaký bylinky? Asi zase začnu pít kontryhelový čaj. Ne že bych to měla předtím nějak pravidelně, ale 25dc se nikdy nic nedělo. Až dnes.

lussi
11. lis 2011

@zuzkka88 výborné jsou Gynex kapičky, já je brala na cysty a hned mi pomohly, mrkni na net, myslím, že i tady na oři je o tom diskuse 🙂

karoll85
11. lis 2011

@zuzkka88 já měla po vysazení cyklus naprosto šílenej..47, 52 i přes 60 dní, MUDra mi doporučila nejdřív jen tu listovku s tím že počkáme jak si to tělo vypořádá a teď beru Duphaston vždy 19., 21., 23. a 25.DC a 28. den se dostaví MS..funguje to vcelku dobře, tak snad to pomůže. Jinak jsem to zkoušela podpořit i Kontryhelovým čajem ale to nefungovalo asi 100%

radush
11. lis 2011

@karoll85 My máme doma Britu. Nedokážu posoudit, zda je dobrá či ne, ale aspoň si říkám, že je lepší než z kohoutku 🙂 Jinak jsme do 6M používali pro prcka kojeneckou vodu a teď už jen z toho filtru. Takže je to každopádně pro tebe dobrá investice do budoucnosti 🙂

radush
11. lis 2011

@lussi Těhotenská cukrovka ☹ Hmm, to mi povídej, taky jsem si tím prošla - hrozný muka. Zeleninu jsem dobrého půl roku po porodu nemohla ani vidět - to bylo jediné co jsem celý dny jedla. A upřímně doteď jsem nějak víc závislá na sladkém než před porodem ☹ Zatím to neřeším, až po druhém prckovi se budu muset na sebou zamyslet 🙂)

lucinka0606
13. lis 2011

Ahojky, tak s tím pohlavím podle krve, nám to vyšlo a komukoli jsem to zkoušela, tak to taky vyšlo 🙂 Teď by jsme podle toho měli mít holčičku a moc si ji přejeme, ale druhý klučina bude taky úžasný, ti klučíci jsou takoví mazlíci maminčini 🙂 Já byla ještě před 14 dny u kartářky a ta mi taky řekla holčičku a ještě se mě dokonce ptala, jestli už nejsem těhotná, že u mě prostě cítí, že mimi jestli ještě není, tak že bude každou chvílí 🙂 To mě potěšila, ale my chceme ještě počkat aspoň do konce února 🙂 No svým způsobem jsou to už jen nějaké asi 4 cykly 🙂

@zuzkka88 Já si nemyslím, že cykly 27-31 jsou nějak rozhozené, myslím, že je to uplně v poho...Já měla po vysazení HA taky tak nějak 29-35 a Tobinek byl napoprvé...a taky jsem se dívala na ty tvoje grafíky a myslím, že ty křivky jsou ukázkové....ovulace prostě probíhá, sice ne každý měsíc uplně stejně, ale probíhá, takže nespoléhat na půlku cyklu a tulit se ten každý druhý den a myslím, že vše pude jak po másle....Já ovu na sobě krásně poznám dle hlenu, toť u mě asi nejlepší ukazatel 🙂 A doporučuju ten kontrahelový čajík, krásně srovnává cykly...🙂

leni_tom
13. lis 2011

@lucinka0606 s tou krví...když vezmu, že by nám to vyšlo hned jak se začneme snažit, jak nám to vychází? Mě bude čerstvých 27 (3*7 + 6 let) a příteli bude už půl roku 34 (4*7 + 6 let). To znamená že na roky jsme oba stejně, ale když půjdu do důsledků na měsíce, tak moje bude mladší že jo? Když já bych chtěla chlapečka 😀 Ale půl roku do přítelových narozenin čekat nebudeme :D Prostě budu doufat, že nám to podle toho envyjde a zadaří se brzy 🙂

karoll85
13. lis 2011

@leni_tom pokud mají rodiče stejný věk v době početí, tak by to podle téhle "krevní metody" mělo být miminko stejného pohlaví jako je ten z partnerů, který má narozeniny v roce později 😉

petulkkab
13. lis 2011

@lucinka0606 Můžu se zeptat jak se to dá s tou krví určit? Třeba my se tedy budem snažit až příští rok, ale jen abych věděla. Mně bude v červnu 25 a příteli pak v říjnu 24. Svatbu máme v červnu tak pak bychom se o mimi chtěli pokusit. Já bych si moc přála holčičku a vždy když mluvíme o potencionálním dítěti tak prostě mluvím o holčičce, aniž bych se na to tedy nějak soustředila. Moc děkuju za pomoc🙂

zuzkka88
autor
13. lis 2011

@lussi @karoll85 Děkuji mrknu
@lucinka0606 Děkuji tak snad nám to taky půjde dobře, já mám hlavně problém s krátkou luteální fází

lenickae
15. lis 2011

Ahoj holky, musím se s vámi podělit o příběh jedné ženské, který jsem se včera dozvěděla a docela mě namíchl!!!!
Spousta z nás tu plánuje rodičovství, připravujeme se na to jak sbíráním informací, diskutováním apod. Většina to nechce nechat náhodě, zobeme vitamíny, chováme se zodpovědně.
Řeknu vám, jak na rodičovství pohlížejí jiné ženy.. Můj přítel má spolužáka (28), který už rok bydlí s manželkou (30) ve vlastním postaveném domě. Tak jako asi všichni řeší peníze, mají úvěr, kdo dnes taky ne. Nevím jak ona, ale on už chce dítě, není se čemu - jsou manželé, bydleli spolu už předtím, teď jsou ve vlastním domě..Každá druhá by si uvědomila, že v jejím věku už není nic moc co rozmýšlet. Nevím, jak to bere ona, mám to pouze zprostředkované (ano, jde o drb, ale základy jsou pravdivé, je to kolegyně tchýně). Zkrátka ta paní si řekla, že jo, že si teda to dítě pořídí. Osobně se divím, že se jim to povedlo v podstatě hned a bez problémů, jelikož ona má problémy s příjmem potravy. Prostě otěhotněla a místo toho, aby se z toho radovala, že to šlo samo, tak si toho těhotenství nevážila, nadále chodila do práce (manuální práce, potrav.průmysl, výroba) a na baráku vesela tahala 30kg kýble s fasádní barvou. Ano, není se čemu divit, že potratila, při jejich cca 45kg váhy by to musel být zázrak, aby tomu bylo jinak.. Člověk by si řekl - je hloupá? Snad se poučila..Nu, neponaučila se. V srpnu/září opět otěhotněla, opět celkem bez problémů a opět si nenechala domluvit, že by měla zůstat doma, že ta její práce je náročná a je nemožné ji vykonávat v tomto stavu. Jenže oni přece potřebují peníze! Tak chodila na dále do práce. Dopadlo to tak, že ji o přestávce našli v kaluži krve - opět potrat. Po povinné léčbě se opět těší, až půjde do práce..
Zajímalo by mne, čím ta holka přemýšlí? Chce vůbec to dítě? A co na to ten její manžel? Ano, bez peněz to v životě nejde, ale toto přece není normální? Co si o tom myslíte vy?

karoll85
15. lis 2011

@lenickae normálně mám husinu snad po celým těle! ☹ Promiň, ale co je to za ... musela bych být sprostá. Chudák chlap.. ta ženská není normální, měla by se léčit.

lenickae
15. lis 2011

@karoll85 Já když to slyšela, tak jsem myslela, že mě švihne! Znám ji osobně (byla jsem v té práci kdysi brigádně, navíc přítel jim dělal podlahy v baráku), je taková jednodušší, pravda, ale ani ve smrti by mě nenapadlo, že jakákoliv žena-potencionální matka se může v tomto věku chovat tak nerozumě! Když si uvědomím, kolik znám žen, co jim nejde mít přirozeně děti, léčí se, trápí se, a pak narazíte na takovou krávu..Neváží si daru těhotenství, mateřství...No prostě není zdravá, má nemocnou hlavu!

zuzkka88
autor
15. lis 2011

@lenickae Tak to teda nechápu. ☹ Absolutně. Kdo ví co se jí honí hlavou. A co tomu klukovi? Ale podle mě, kdyby to miminko opravdu chtěla, tak se podle toho chová a šetří se. Zvlášť po první špatné zkušenosti.

mavo
16. lis 2011

holky nejhorší je, že takových ženských je pořád dost.... prostě jsme každá jiná... Dělám jednou za měsíc na vesnický diskotéce za barem.. a občas se nám tam střídají holky na sbírání skla.. a byla tam teď holčina, která je měsíc těhotná.. kouřila, pila, tahala ty těžký sklenice, v děsně zakouřeným prostředí... a vůbec jí to nevadilo, ani se nad tím nepozastavovala a ještě všem vesele vykládala že je těhotná.. a na druhé straně je moje kamarádka která se snaží o miminko už přes dva roky, má za sebou 2 nepodařená umělka... to prostě nepochopim..

mitote
17. lis 2011

Ahoj holky. muzu se k Vam pridat? Dekuji @zuzka88 za pozvani. Me je 23 let, jsem pres rok vdana a s manzelem planujeme zacit se snazit o ditko na jare. Uvidime. Puvodne jsme chtlei uz ted na podzim, ale museli jsme to bohuzel odlozit, tak doufam, ze uz nam to nic neprekazi 🙂

@lenickae u holek s poruchama prijmu potravy je to tezke, tem i kdyby jsi se stavela na hlavu a vysvetlovala ze takovou a makovou praci nesmi delat a ze takova a makova vaha (45kg) je pro dite rizikova, tak je to stejne jako mluvit do zdi. Ja znam jeste horsi pripad, kdy holka tak dlouho zvracela, az prizvraceni potratila a jeste se tim chlubila...nebudu to tlumocit do co presne rekla, protoze je to nechutne, ale asi tak.

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 k rozhazenemu cyklu...hele to nebude HA, ja HA vubec nebrala a ted ho mam taky rozhazenej, presne jak popisujes, normalne cyklus 28dni, ale ted jsem mela jen nejakych 24dni a behem cyklu jsem porad spinila. A ted jsem mela teda pekne bolesti menstruacni... svadim to na podzim, kdyz je nas vic 😀

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote jo kdyby to bylo jen podzimem a pak už to bylo dobrý, tak by to bylo fajn. 🙂 Já neměla MS pravidelnou ani před HA, tak co jsem taky mohla čekat že 🙂 Ale stejně je to nepříjemný, když nevím, kdy to přijde.. teď to zas až tak nevadí, horší to bude asi na jaře, jak se začnem snažit. A plánujete začít v konkrétním měsíci, nebo prostě jen neurčitě na jaře?
Teda to co popisuješ je neskutečný. Vůbec celkově nechápu, že to někomu dokáže být tak jedno jestli potratí nebo ne a neřeší to, nebo snad že když potratí tak tím líp.. Fakt někdo se snaží několik měsíců nebo let, a jiný si s tím zahrává a vůbec si toho neváží.

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 no ja ji vzdy mela jak hodinky ale tento mesic taky pekna divocina :-/ ale pro jistotu jsem stejne objednana k doktorce 🙂
hele planujeme duben kveten, uvidime, zalezi to i na doktorovi kdy budem vysazovat jine leky, tak tam musi byt mesic...taky je mozne ze se leky nepodari vysadit a pak by to znamenalo bud odklad tehotenstvi nebo tehotenstvi s lekama, ale to neni uplne nejlepsi a moc to nechci, aby to ditku neublizilo :-/
Zuzi ono to tak je, holky s poruchama prijmu potravy nepochop nikdo kdo to nezazil a casto ani ten kdo to zazil nektere veci nepochopi 😔

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote tak držím palce, ať se léky podaří vysadit. My začnem asi březen-duben. Hlavně abych měla tohle zkouškový za sebou, bude dost náročný, tak abych nějak mimču neublížila. A taky kvůli svatbě, abych byla ještě pokud možno bez bříška. 🙂 Jj je mi jasný, že se v tom stavu nedívají na pravo na levo a vidí z různých důvodů jen sebe a to, aby byly co nejštíhlejší. ☹

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 no to ja se bojim statnic v cervnu, ale zase si rikam, ze kdyz zacnem duben kveten, tak ono se to taky hned neurodi 😀
tak ono o neni jen o stihlosti, to je az dusledek, v 99% se pod tim skryva daleko vaznejsi jiny problem bud se sebou nebo rodine a nakumulovani traumatickych zazitku... 😕

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote jj právě proto jsem psala, že "z různých důvodů" vidí jen to aby byly štíhlejší.. Já mám právě státnice v lednu a ještě k tomu další zkoušky (celkem 8), takže budu ráda, že se budu moct zabývat jen sebou a ne jestli tím stresem netrpí ještě někdo další.. přítele nepočítám, ten to se mnou snad zvládne 🙂 Pak v červnu budu mít jen klasický zkoušky a jen tři, tak to už nebude tak náročný. A taky je dost možný, že se nám do tý doby nezadaří, doktorka říkala, že to vidí tak do půl roka/do roka, že napoprvý určitě ne. Tak uvidíme. 🙂

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 prave, take necekam ze by to bylo hned a uz vubec ne s mym zdravotnim stavem a docela se bojim, abych donosila, preci jen genetika je svinstvo a moje mama 5x potratila nez me donosila, takze hura 🙄
ja ted spise jen resim, jeslti jsem u dobre doktorky, jako ja sama si nemohu stezovat, ma nejnovejsi vybaveni a vsechny pristroje, je prijemna a nikdy to neboli, ale na druhou stranu co ctu tady na netu o ni a i o tehotenstvi u ni, tak mam chut vzit nohy na ramena :-/

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote Tak teď je ta medicína zase o něco dál, než před 20ti lety.. tak by to snad šlo líp kontrolovat, brát prášky nebo něco na "udržení"...? Hlavně se tím nestresovat, i když je mi jasný, že to dost dobře asi nejde. Já mám super doktorku, nebo vlastně dvě, v ordinaci se střídají. MUDr. Vlachynská a MUDr. Čoupková, možná nové pacientky berou. Chodím tam od 15ti let a nemůžu si na nic stěžovat. Jsou milé, vše vysvětlí, přístroje taky moderní, čekárna útulná. Je tam pro pacientky vždy nějaká "výstava" obrazů nebo spíš fotografií, hraje příjemná hudba... ani by člověk nevěděl, že je u doktora 🙂 Mamka tam taky chodí a taky byla vždy spokojená.

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 tak to asi urcite, hlavne u mamy to bylo tim, ze ma rizikovo krevnich srazenin - tromboz a nevedelo se to, prislo se na to, az kdyz se na to prislo u me, takze pod kontrolou budu, ale i tak...
ja jsem prave s gyndama mela vzdy nic moc zkusenosti, u tehle jsem spokojena uz nekolik let, ale rikam si, jeslti neni na kazdem sprochu pravdy trochu vis 😀

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote Tak to na tom budeš určitě líp, než mamka 😉 a za rok touhle dobou už to budeš mít "za pár" 🙂
A co o té doktorce píšou? Zas asi žádná se nemůže zavděčit všem, asi na každé si někdo může něco najít.

mitote
17. lis 2011

@zuzkka88 no hele je to na serveru znamy lekar, doktorka Milada Dvorakova. I kdyz tma neni zadny bez negattivnich komentaru, ale ona to ma teda super.
No uvidime, kez by to tak bylo...najednou si pripadam hrozne stara, kdyz bych mela mit uz ditko..na jednu stranu ho chci a tesim se, ale na druhou si fakt pripadam stara 😀

zuzkka88
autor
17. lis 2011

@mitote počkej stará? Spíš když už tak mladá ne?? :D