Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

zuzkka88
autor
9. lis 2011

@lucinka0606 když se vyznáš v grafech a luteálních fázích, mohla bys prosím prosím mrknout na moje grafy a říct, kolik dní myslíš, že mám dlouhou tu LF, a jestli je každý měsíc stejná nebo ne? Doktorka říká, že je kratší (ale ne kolik dní) a každý program mi to vyznačuje jinak. Děkuji moc
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Zuzkka88.aspx

lenickae
10. lis 2011

@zuzkka88 To je také náš problém - když už se na něčem shodneme (při listování kalendáře), tak pak jednomu z nás naskočí člověk, který toto jméno nosí a hned už to jméno není vhodné 😒. Adama má jeho kamarád, druhý kamarád čeká na jaře malý - Vašík nebo Kačenka, synovci jsou Tomáš, Samuel, Daniel, mě se líbí jméno David -to je zase švagr 😀. Taková ta staročeská (po prarodičích) nechceme (Josef, Božena, Marie, Anna, všichni Bohuslavové apod.). Sousedi mají Kačenku, Kristýnku, Lucinku, Vojtu, Šimona plus jsou asi na začátku nového očekávání mimi, takže to zase něco vypadne..Uffff..A pak tu jsou jména, která nosili naši ex - to taky jaksi nechceme 😀. Takže přítel bude muset chtě nechtě sáhnout po nějakém méně tradičním (př. Sabina, Sandra, Tobiáš, Tadeáš..). Ale teď to neřešíme, stejně víme, že se na ničem nedomluvíme 😀

zuzkka88
autor
10. lis 2011

@lenickae jj taky to budeme řešit až to bude aktuálnější a bude brouček aspoň v bříšku 🙂 Mně se vždycky zalíbí nějaký jméno, jenže pak zjistím, že se jich teď objevilo hrozně moc.. třeba Eliška, Nela, Sofie, Sebastian... a to je přesně to co nechci... a Tobiáš, Tadeáš, Matyáš se mi moc líbí, ale končí na Š a to s "naším" příjmením začínajícím na Š moc nejde..

lenickae
10. lis 2011

@zuzkka88 Já si myslím, že až to bude aktuální, najdete nějaké pěkné a vhodné jméno 😉 ..No já o "našem" příjmení můžu jen pomlčet 😀

sedivka
10. lis 2011

@lussi taky to budeme mit po nastehovani dost provizorni. Na druhou stranu si rikam, ze miminko ma postylku a to, ze není smontovana kuchyn, nebo se obyva jen jeden m´pokoj asi moc nevnima a neresi...ale tak uvidime jak to cele zacne po zime vyvijet, jak to pujde hladce nebo tezce. My si to sami stavet nebudeme, mame oba dva dost narocnou praci, takze to by neslo. Budem pak delat takove ty prace az na konci, tzn nebudou hotove treba vsechny pokoje nahore, takze si pak sami polozime podlahu, apod... uvidime jak se do toho narodi nebo nenarodi miminko. zas na druhou stranu, nemela bych cas se na matersky "nudit" 🙂))

janinacel
10. lis 2011

Ahoj holky.Ted dobirám předposlední platíčko, ještě mě tedy čeká jedno a pak bychom chtěli začít na miminku pracovat. Nevíte, jak je to s tou výměnou krve? Myslíte, že to opravdu funguje a umíte to někdo spočítat? Absolutně tomu nerozumim 🙂 Já jsem narozená v září 1985 a přítel listopad 1982. Taky už beru kyselinu listovou. Připravujete se na to ještě nějak jinak?

karoll85
10. lis 2011

@janinacel ahojda 😉 jak to myslíš s tou výměnou krve? je to myšleno jako takové ty různé propočty pro určení pohlaví miminka?

janinacel
10. lis 2011

@karoll85 Ahojky! ano ano, to přesně myslím 🙂

karoll85
10. lis 2011

@janinacel já jsem vyčetla toto: Tato metoda předpokládá, že krev člověka se každých sedm let mění a páru se narodí dítě stejného pohlaví, jako má partner s „mladší“ krví v době početí. Je‐li tedy např. ženě 31 a muži 36, měl by se narodit kluk, protože muž má pouze rok starou krev, zatímco žena už tři roky.

janinacel
10. lis 2011

Takže když mě je 26, přítelovi 29 - tak to bude holčička? My chceme klučíka 🙂

janinacel
10. lis 2011

@janinacel kecám viď? Zdenda má 1 rok starou krev a já 5 let - takže kluk 🙂))

karoll85
10. lis 2011

Nn, já to chápu tak, že pokud se krev mění co sedm let tak přítel, kterému je 29 ji má jakoby počtvrté vyměněnou (4*7=28) a má ji starou jeden rok (28+1=29). Tobě je 26, tj. 3*7=21 a + 5 let stará krev. Čili přítel má krev mladší než ty a měl by vám vyjít klučík 😀 Píšu to srozumitelně 😀 ???? To je hotová věda, ale jestli se tomu dá věřit fakt nevím 😀

karoll85
10. lis 2011

@janinacel přesně tak, holka chytrá 😉

karoll85
10. lis 2011

@janinacel taky bychom si moc přáli chlapečka, i podle té krve by to vyšlo..tak uvidíme 😉

radush
10. lis 2011

@lenickae Přimlouvám se za Tobiáše - máme ho doma a to jméno se mi teď líbí mnohem více než když jsme ho vybírali 🙂 Ale poslední dobou se to Tobiáši, Tadeáši apod. jenom hemží 🙂)

janinacel
10. lis 2011

@karoll85 A kdy plánujete záčít? 🙂

karoll85
10. lis 2011

@janinacel cca duben/květen a vy?

janinacel
10. lis 2011

No, já mám ještě na týden předposlední platíčko, takže ještě jedno celé před sebou a pak začneme zkoušet 🙂

karoll85
10. lis 2011

@janinacel ajo, vždyť jsem trdlo..psala jsi to hned na úvod

janinacel
10. lis 2011

@karoll85 A už koukáš taky na dětské věci? Já si zítra dělám výlet do Prahy, tak budu určitě zase vymetat obchody na Smíchově a Chodově a určitě do nějakého dětského zahnu 🙂 navíc mám dvě neteře, takže se chodím koukat velmi ráda :D

karoll85
10. lis 2011

@janinacel zatím spíš ne, je dost času, ale pokud máš dvě neteře tak se ti ani nedivím, ty bych si taky rozmazlovala a okukovala do budoucna i pro to svoje bejbátko 😉

janinacel
10. lis 2011

@karoll85 Já už jsem do toho tak zapálená, že mám strach, jestli to vůbec půjde. A navíc bych nerada Zdendu zklamala - šíleně touží po klučíkovi, tak na netu zjišťuji, jak na to a jeho mamka mi právě řekla, že se řídila tou krví a obě děti jí vyšly, tak snad to vyjde i u nás a když jsem si zkoušela výpočet neteří, tak to sedí taky.

karoll85
10. lis 2011

@janinacel ten strach je asi u nás všech stejnej, myslím ale, že je to tím jak člověk pořád čte tady na MK i jinde jaké s početím mohou být problémy. Pokud by to s tou krví vyšlo tak by to bylo super, plánovala bych pak určitě stejně i druhé miminko, holčičku.

janinacel
10. lis 2011

@karoll85 Já taky právě, tak jsem na to zvědavá🙂 A pak se všude píše o ovulačních dnech a kdo se v tom má pak vyznat. . .

sedivka
10. lis 2011

ahoj holky, tak jestli ta krev plati, tak bysme si museli na kluka počkat 4 roky...to nevidim moc realne 🙂)

karoll85
10. lis 2011

@janinacel no přesně, ze začátku jsem si říkala že budu taky měřit BT a sledovat OVU atd. ale pak jsem se v tom začla tak ztrácet až jsem si řekla že to prostě nechám osudu, prostě se tím nebudu nijak stresovat, nic hlídat a když se zadaří tak paráda, když ne tak teprve pak budeme řešit problém..je to hodně o psychice..

janinacel
10. lis 2011

Taky si myslím, že je to o psychice, ale už se na to malé, co bude v bříšku, moc těším 🙂)) A doufám, že v břísku bude brzy 🙂

karoll85
11. lis 2011

Kočky nemáte někdo doma filtrační konvici? Třeba Brita nebo nějakou podbnou? Zvažuju její pořízení a potřebovala bych si přečíst a vyslechnout co nejvíc názorů 😉

lussi
11. lis 2011

nazdárek,
to mé dítě uspat, to je nadlidský výkon!
Tak jsem vás dočetla a s tou krví a pohlavím je teda zajímavé🙂 Nám vychází další chlapeček, tak to se máme na co těšit😀
Konvici máme obyč, tak neporadím☹

anrebcz
11. lis 2011

@lussi Ja kavy zas tolik nevypiju (jednu rano, jednu po obede), ale klidne ji vymenim za kavu bezkofeinu. To stejne plati pro caj. Horsi to bude s cervenym vinem, to nevim cim nahradim 😉