Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

mazula
13. dub 2012

@luciplasi
a ktorý DC si dnes?mna pri prvom synovi boleli,ale až neskor,ale čítala som, že niektoré baby to majú ešte pred vynechaním menzesu,pozoruj všetko, čo je iné od bežného cyklu 😉

mazula
13. dub 2012

@jankajarni
podla mna to neni o strese,ked si vezmeš, v najhošom prípade, koľko je prípadov, že žena tehu po znásilnení...tak tomu moc neverím.ja moc sklamaná,lebo dnes prvý deň, čo spodok skoro vôbec nebolel,a menzes došiel... ☹

luciplasi
13. dub 2012

@mazula sedum dní od dokončení cyklu, doufám že to píšu dobře moc se v tom ještě nevyznám 😅
Díky moc za odpověď🙂

ludmilad
13. dub 2012

@jankajarni kdybych přesně věděla, jak na to, tak už by se nám to muselo dávno povést 😀 - 3 měsíce zkouším a testuju a nic, i když tento měsíc jsem to asi prošvihla ☹ Holt tělo je zázrak přírody, nic není zcela pravidelné a jasné.

Dobrá je stránka ohledně měření bazální teploty, je tam i o ovulačních testech a těhotenských testech http://merenibt.xf.cz/index2.html

mazula
13. dub 2012

@luciplasi
myslíš 7dní po menzese?tak ak áno, to si 14DC, 1 DC sa označuje ako deň kedy dostaneš menzes,takže ak si 14DC tak bolesť bradaviek možno skôr ako príznak ovu, mňa pri ovu bolí vačšinou spodok ako na menzes,ale posledné 4 mesiace,ma vždy začne bolieť jeden prsník pod bradavkou a prestane to až keď dostanem menzes,tak som Ti hádam trochu poradila

luciplasi
13. dub 2012

Děkuji🙂 tak uvidíme co se z toho vyvrbí 😉 .... Kéž by mimísek 🙂

sefova
13. dub 2012

@mazula - ajaj holka to mě mrzí...držela jsem palce a fakt jsem mylslela, že to vyjde...hlavu vhzůru, tvůj drobeček si tě najde 😉

sefova
13. dub 2012

@jankajarni - stará??? neblázni, jsi v pohodovým věku 🙂 já bych v tom případě musela být na první dítko za zenitem, je mi 33 😉 , pravda kdyby nebylo toho MT byla bych bývala o trochu mladší...jenomže na kdyby se nehraje, takže si prostě musím počkat...jinak já jsem z Prahy-západ, směr na jih na Mníšek

ludmilad
13. dub 2012

@mazula tak máš taky pátek 13. jako já - taky jsem se dnes dozvěděla, že nic ☹
ale už to trochu přešlo, aspoň jsem si řekla, že mimčo nebude narozené na Vánoce....😉

mazula
13. dub 2012

@sefova
aj ja,ale čo už,bože už to oplakala...praskli mi z dnešného dňa nervy,mám toho dosť

ludmilad
13. dub 2012

@mazula Snažíte se o první? Já jsem z toho šílela u prvního, vždycky, když se to nepovedlo, tak jsem se pak chytla s manželem, že jemu je to jedno....úplně zbytečně, protože to tak nebylo, ale prostě jsem moc chtěla....myslela jsem, že teď to bude jiné, ale jen o to, že si to nevylívám na manžela, ale mrzí mě to úplně stejně a pak to ořvu ☹

deniska2
14. dub 2012

ahojte tak ja sa tiež kvam pridavam nakupila som si ovu testy ale teraz neviem kedy a aky čas si ich mam robit 😒 ma sa dodržiavat jeden čas alebo je t jedno kedy si to spravím ???????????, 😖

mazula
14. dub 2012

@deniska2
ahoj, mrkni návod,závisí od dlžky cyklu, ak nemáš kratší ako 28 a pravidelný, tak podľa mňa stačí okolo 11DC začať,čas odporúčajú každý deň cca rovnako a najlepšie až poobede a 2hod pred tým menej piť,ale to máš aj v návode.tak držím palce

mazula
14. dub 2012

@ludmilad
nie, už mám 3 ročného syna a ten sa zadaril na 1 krát, takže takýto stres som nepoznala.Najhoršie na tom je,že výtok aj špinenie zmizlo,ale moc sa neteším,lebo to niekedy takto mávam,len sa bojím či práve kvôli tomu nie je vo mne nejaký zádrheľ,no a vyznaj sa, tak sa vravím, že ok, keď má dojsť menzes, nech dojde, ale nie takéto naťahovanie 😠

deniska2
14. dub 2012

ahojte ma niekto skusenosti z ovulačnim testom -- kazetka s kvapatkom za 3 až 5 minut sa mi to ma potvrdit či je ovulka že kedy nastane no včera som si ju robila čiže piatok a mala som dva slabulinke čiarky tak vravim nič a dnes som sa nato pozerela a boli dva silno rovnake čiarky // no tak dnes som si zas robila teda a čakala som 5.6 mnut a slabe čiarky boli tam ale prešlo niekolko hod a testovaca mala silnejšiu farbu ako controlka o malilinko ale musela som dlho nato čakat ma niekto s timto skusenosti mal niekto takyto test diky za odpoved

mazula
14. dub 2012

@deniska2
ja kupujem 5 pruzkov v krabici,vysledok do par minut, a ked bol pozitív, tak čiarka krásne viditeľná,môžeš kuk, pár stránok spat som dávala foto.S kvapátkom nemám skúsenosť,ja som tuším mala rapiclear,okolo 5eur za 5ks

mazula
15. dub 2012

ahojte baby,no čo vám poviem, včera celý deň bez špinenia,na noc som si dala radšej tampón, na ňom trošku špinenie ráno,ale odvtedy zasa nič, ráno test prv negatív a asi za 10 min čiarka zružovela,ale len po okrajoch ale do ďalších 2 min to zmizlo,tak som z toho mimo,psychika v ťahu,skôr si myslím že som zle testla,čo vy na to,nestretli ste sa tým?

mazula
15. dub 2012

tak už mám poriešené,menzes došiel ☹

sefova
15. dub 2012

@mazula - to je mi líto 😒 , ale nevěš hlavu, tak to holt nebude vánoční, ale novoroční mimčo 😉

mazula
15. dub 2012

hm, tak to neviem, manžel nastupuje do novej práce a 6t nebude doma, tak vôbec netuším čo bude ☹

sefova
15. dub 2012

šestinedělí z donucení, to je fakt na pendrek 😠 no uvidíš, třeba se bude moc utrhnout a přijet...

luciplasi
15. dub 2012

Ahojky tak dnes pobolívání v prsou ale jen nepatrné, na dotek nic... dělala jsem oběd a najednou se mi udělalo tak nějak mdlo na zvracení na omdlení 😖 pak jsem na hodku usla .... tak teda nevím ...... 😨

deniska2
15. dub 2012

divečata prosim vaz o radu velmi v piatok som si robila ovulačnii test a vyšli mi paličky // dva rovnake farby ale tesovacia bola o malilinko silnejšia než kontrolna potom sobota som si robila test a vyšlo mi to iste testovacia zas silnejšia o malilinko než kontrolna a dnes je nedela tak som si zas sparavila a testovacia mi vyšla dnes ešte o niečo silnejšia než kontrolna no može to byt takto tolko dni že ti to takto ukazuje 😒 som z toho jelen už fakt ale milovanie prebehlo včera a dneska tak uvidim 😵

ludmilad
15. dub 2012

@deniska2 jo, může, já jsem vždycky měla tak dva dny po sobě stejně silné, tři dny teda ne...

deniska2
15. dub 2012

@ludmilad ahojky no kedy ste mali sex hned po tom ako si mala pozitivni ovu test

jankajarni
15. dub 2012

@mazula To je mi líto...nejhorší je asi to vědomí, že příští měsíc to nepůjde, vid? Já si taky říkám, že i když bychom měli být oba doma, nevíš, co se semele, může přijít nemoc nebo budem unavení, nebo něco..to čekání je hrůza. Zkus myslet na ten červen, aspon by mimko bylo skoro jarnátko🙂 Já budu doufat na květen a modlit se,mysli na mě...

jankajarni
15. dub 2012

@deniska2 já to měla spíš opačně (viz výše)- 1 večer stejné //, druhý den ráno ještě silnější a do večera už jen druhá slabounká...Tulili jsme se až ten 2. den (při druhé slabounké) a podle mléčného hlenu pár hodin předtím už to asi bylo pozdě a ovu jsme zmeškali:(( Ted jen čekám na menzes a upínám se na květen.

ludmilad
15. dub 2012

@deniska2 Ty dny, kdy byl pozitivní i den potom, pro jistotu. Ale stejně mi to teď nějak nevychází. U prvního mimča to bylo - 2 dny pozitivní test, od druhého pozitivního tulení 3 dny po sobě (to už pak byl negativní) a vyšlo to. Ale ono je to taky u každého jiné......

ludmilad
15. dub 2012

Info o ovulačních testech ze stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html:

ovulační testy reagují na luteinizační hormon (LH), který je produkován v maximální míře těsně před ovulací a způsobuje prasknutí folikulu. Pokud najdete na ovutestu //, znamená to, že hladina LH je maximální a v nejbližší době (většinou tento nebo příští den) dojde k ovulaci.
vyzkoušejte je poprvé dva až tři dny před ovu a potom je opakujte každý den, dokud se Vám neukáží silné //, to znamená, že ovulace už je velice blízko. Ve chvíli, kdy začne druhý proužek slábnout, znamená to, že ovulace už pravděpodobně proběhla. Pokud najdete silné // několik dní za sebou, ovulace přijde po tom posledním předtím, než začnou slábnout.

deniska2
15. dub 2012

@jankajarni no to ste sa mali milovat hned ked si mala dva silne // alebo ked si vydela že je testovaci silnejši než kontrolna to už bolo pozde si myslím druhy krat to vyskušaš bude lepšie 😉