Snažilky o 1. miminko kolem 35 let. Je tu nějaká?

kuba2
5. říj 2008

Ahojky je tu nějaká snažilka +-35 let která se snaží o 1.miminko? Mi je 36 a snažím se 2 roky, z toho 1 rok chodíme na IVF. Z posledního IVF jsem byla těhotná-bohužel těhotenství v 11.tt skončilo a já jsem podstoupila v pondělí revizi. Takže teď mám trošku smutné období, ale hned po šestinedělí se chci snažit dál.

bury
5. říj 2008

Ahoj kuba.

Mě je "teprve" 30 pryč a už panikařím, jestli jsme se neměli snažit dřív 🙂 Moc držím palečky, aby ti to všechno klaplo. Přeju, ať tě to smutný období co nejrychleji přejde 🙂

kuba2
autor
5. říj 2008

Ahojky Bury, ještě nepanikař -po 30 máš ještě spoustu času. Já jsem mimčo chtěla vždy až kolem 35, protože jsem hodně cestovala, mám zajímavou práci....no a tak to dopadlo. Ale stejně jsem dříve neměla toho správného taťku, tak ani nelituji že to jsem se nezačla snažit dřív. Jen mě moc mrzí jak to teď dopadlo. Jinak já jsem zdravá a asi by to šlo i přirozeně, vyšlo nám jen trochu pomalejší sperma, jenže kvůli náročné práci mého přítele frekvence našeho snažení není tak jak by měla být. ☹. Teď se už těším na MS a třeba to půjde když je tělo pohnojené.Tobě držím palce aby se zadařilo co nejdříve.

miroslava33
5. říj 2008

ahoj .. ja mam 39 a tiež sa snažim o moje prvé mimi..
som po IVF - tiež som ako Kuba2 bola tehu - a skončili sme ako missed abort kyretažou ..
pocity - smutok, bolesť, pocit že je život strašne nefééér ..
občas si poviem - mam dve oči, dve nohy, dve ruky, niekto nemá ani to..
ale napriek tomu chcem od života viac ....
Chcem to skusiť ešte raz -znova IVF
Kuba2 - držíííím palce ... aby šťastie prialo ... 😵

kuba2
autor
5. říj 2008

Miroslavo pocity mám stejné jako ty-smutek, bolest, před sebou vidím jen tmu...ale budu to zkoušet dál. Já ale budu zkoušet nativy s min. stimulací. Držím palečky aby ti to už brzy vyšlo.

miroslava33
5. říj 2008

ja som už pôvodne nechcela isť znova na IVF - ale môj muž mi sam navrhol - skusme to
ešte... bolo mi hrozne, a myšlienky skusiť to znova ma zamestnali
už to bude IVF samoplatcu ... takže si nahanam lieky a rozmyšlam už troška
odlahčene ... beriem ten dalši pokus skôr ako psychoterapiu ...
len sa desím ... ak to dopadne rovnako, ako to zasa budem prežívať..
ale čas a slnko su čarodeji ... tak snad pomôžu, zatial idem snivať a robiť si nadeje ...
tiež držííím palce , a to šťastie aby aj na nás sadlo ...

kuba2
autor
5. říj 2008

Neboj dopadne to dobře. to já to chci zkoušet dokud to zase nevyjde. Jsem už taky samoplátce protože už mám vyčerpané 3IVF, takže proto zkouším nativy, které stojí cca 10tis. Kč + za oplodněné vajíčko 1000Kč-což je mnohem výhodnější než IVF a efekt to má stejný. Já jsem právě otěhotněla z nativu, kdy mi zaváděli jen 1 embryjko.Před tím jsem měla 3IVF a jeden KET a nic.

miroslava33
5. říj 2008

ja chcem v novembri isť do centra na konzultaciu .. uvidim čo mi povedia a
navrhnu....
čo presne znamená nativ? stimuluju ťa len clostilbegytom ? či uplne bez podpory
liekov?
u mna by to bez liekov asi nešlo, mávam cykly bez ovulacie, ale s liekmi boli
aj ovulačne cykly ..

korenka
5. říj 2008

Ahoj,môžem sa aj ja pridať?Ja mám 33,mám za sebou 2 potraty a tiež sa snažíme otehotnieť,riešime tieto " veci " už 3 roky,takže dúfam,že do vianoc sa nám to podarí.Snažíme sa len 2.mesiac,tak uvidíme..........
Doposiaľ som otehotnela prirodzene,ale v aspríli ma operovali laparoskopicky,mala som cisty,vzrast a spravili mi priefuk vaječníkov............a to mi Dr. upozornila,že je možné,že to pôjde možno trochu ťažšie,alebo dlhšie,takže do decembra sa budeme vytrvalo snažiť prirodzene,potom mám prísť za Dr. a uvidím...........
Nám všetkým 30-ničkám držím palce,no už niesme najmladšie,viac sa pozorujeme,dávame si pozor na zdravie.......

miroslava33
5. říj 2008

ahoj korenka..
sice nemame 17 .. ale myslím že naš vek nie je na zahodenie.
ked čitam ako bežne tehotneju americke herečky po 40tke .. tak snád by sa to
mohlo zadariť aj nam - hoci na Slovensku ... 😀

kuba2
autor
5. říj 2008

Zdravím Korenku-2 potraty? To je smutné ☹ Já mám za sebou vše vyšetření kromě hematologie-na tu si zajdu teď, tak nechápu proč se to stalo-prý se to stává-je to prý náhodný jev. Chci začít po šestinedělí přirozeně a po další MS třeba s pomocí Dr. -jen ať už to je. Miroslavo já jsem měla nativ s min. stimulací ( to znamená buď s clostylbegytem, nebo s min. dávkama injekcí pureginu, gonalu atd.). Já jsem měla clostylbegyt a k tomu jsem dopíchla trochu poregonu a trochu Fostimonu. Miroslavo a ty máš za sebou vše vyšetření?

miroslava33
5. říj 2008

nie .. ja som bola len u svojho gynekologa a v centre pre asist. reprodukciu
tam robili také všeobecne vyšetrenia na infekcie, imunologiu , hormony -
ale mala som to OK .. moja dg je idiopatická sterilita
zatial ma neposielali na iné vyšetrenia - ani imuno ani hematologiu, ale pohovor po
aborte ma ešte len čaka

kuba2
autor
5. říj 2008

Já jedu do CAR zítra-sdělit jak jsem dopadla ☹ a domluvit se dál. Já už mám za sebou kompletní imuno, genetiku, horm.profil, laparoskopii, hysteroskopii, vyš. št. žlázy, infekce atd.-vše ok--jen ta hematologie mi chybí tak ji chci.

miroslava33
5. říj 2008

kuba2 - už si toho obehala teda dosť.. .ale väčšinu tých veci nam robili v CAR
ale nebola som na LSK ani hysteroskopii - kedže sme išli na IVF - lekarovi sa
zdalo zbytočne zaťažovať ma tym, lebo pri IVF je fuk či mam priechodné vajičkovody ...
Ved ja zistim v novembri - čo vyšpekuluju .. ale nesuhlasila by som s nejakými
diagnostickými operaciami ...

ratatooy
5. říj 2008

ahoj.můžu se k vám přidat?jsem sice mladší než vy ale potřebovala bych poradit co se zjistí při odběrech krve na hormonální testy?co může být špatně?

shaarka
5. říj 2008

ahojte, pridavam sa aj ja, cerstva tridsiatnicka, ja som doteraz tiez nemala "toho spravneho" a HAK som vysadila az po svadbe... takze sa pred par mesiacmi zacali problemy a dufam, ze sme na dobrej ceste ich prekonat... zatial si len sledujem cyklus (nijaky) a budem bojovat s anovulaciou. v januari pojdeme do centra.
vsetkym nam drzim palce!

shaarka
5. říj 2008

ratatooy, hormony mozu skakat, ich hodnota nemusi byt taka, aka by mala byt. kedze vsetko sa deje kvoli nim. tak napriklad ja nemam potrebne mnozstvo progesteronu, co je nasledkom toho, ze nemam ovulaciu. a este mam mierne zvyseny testosteron... 😒

miroslava33
5. říj 2008

ratatooy - hladiny hormonov.. dôležite je FSH - ak je priliš vysoké, hovorí to
o vyhasnutí činnosti vaječnikov a predčasnej menopauze
ak je FSH v norme, ale zmeny hladiny progesteronu či estrogenov,
to dokažu nahradiť liekmi ...

ratatooy
5. říj 2008

aha ja toho vím o sobě zatím poměrně málo jen to že ovulaci mám uplně normálně přítel má spermoše taky v pořádku akorát ty testy?navíc teda můžu otěhotnět jen každý druhý měsíc.jinak už nevím co by jsme mohli mít za problém.

shaarka
5. říj 2008

ratatooy, preco len kazdy druhy mesiac?

ratatooy
5. říj 2008

a pozorovali jste na sobě něco když jste měli jiné hladiny hormonů?

ratatooy
5. říj 2008

protože jsem měla mimoděložní těhu.mám jen jeden vejcovod

miroslava33
5. říj 2008

ja mavam nepravidelny cyklus ... skôr kratky ..
niekto zasa máva dlhy cyklus ..
nie každy ale musi mať poruchy cyklu a pri tom môže mať zmenené
hladiny hormonov ...

shaarka
5. říj 2008

ratatooy, tak ja som pozorovala len to, ze menzs neprichadzal a neprichadzal... inak neviem presne povedat, ci sa citim kvoli hormonom "ina" - asi skor nie 😀
a este by som chcela pripomenut, ze vajcovody sa nemusia striedat, takze ak mas uz len jeden, on kludne moze pracovat aj kadzy mesiac, alebo 2 ano a jeden nie... takze sa mozte snazit aj vlastne kazdy cyklus 😀

kuba2
autor
5. říj 2008

Zdravím Shaarku a Ratatooy. Co se týče horm. profilu tak jak píše Miroslava je důležitý hormon FSH-nesmí být větší než 10-pak už je to na IVF a jeho poměr k LH. Já mám FSH 8 a stejně mi to nejde ☹. Miroslavo já jsem byla na laproskopii a hysteroskopii diagnostické po 2.neúspěšném IVF. Nic to není byla jsem v nemocnici 1 den-a je to jediný způsob (bohužel)-kterým se dí zjistit jestli třeba nemáš endometriozu ( stačí mikroskopická, která není na UTZ vidět a už to brání otěhotnění) nebo nějaký zánět nebo překážku v děloze. O průchodnosti to není-to se dá opravdu IVF obejít-leda že by se ti v neprůchodném vejcovodu tvořilo tekutina která působí na embryjko jako jed.to by musel vejcovod pryč.

miroslava33
5. říj 2008

možno by mi teraz zistili endometriozu po kyretaži - posielali to na histologiu ...
tak snad ta hysteroskopia by bola zbytočná ..
ja tak nerada ležim v špitaloch ...

shaarka
5. říj 2008

endometrioza - co to je presne?

kuba2
autor
5. říj 2008

Miroslavo v děloze by ti to asi zjistili, ale ne v dutině břišní nebo na vaječnících-to jde jen laparoskopií. Já taky nemocnice nemám ráda, ale ten jeden den jsem přežila-byla to moje první operace v životě a hlavně že jsem se dozvěděla že je vše ok. říkala jsem si že pro mimi udělám vše a navíc IVF stojí spoustu peněz, tak jsem je nechtěla vyhazovat zbytečně. A u nás v CAR na laparku a hyst. posílají automaticky po 2.neúspěšném pokusu. Však uvidíš co ti řeknou v CAR. kdy tam jedeš? A jak dlouho máš po revizi? Já teprve 6 dnů ☹.

miroslava33
5. říj 2008

ja mam dnes 14 dní po kyrete ...
do CAR chcem isť v novembri, dovtedy pôjdem na kontrolne sono ku svojmu gynekologovi
a chcem si u neho vybaviť aj kontrol. krv . vyš. hormonov - tak mi kazali z CARu
Shaarka - endometrioza je patologicke umiestnenie sliznice maternice mimo maternice - v dutine
brušnej, vajičkovodoch, či inych brušnych organoch ...
môže spôsobovať bolesti , zrasty, krvacanie do bruš. dutiny a asi aj iné problemy...

kuba2
autor
5. říj 2008

Shaarko Miroslava to popsala hezky. Jenže nejhorší je že nemusíš vůbec poznat jestli endometriozu máš nebo ne-může být úplně bez příznaků a prý stačí jen mikroskopická a už může (ale nemusí být problém s těhu)-léčí se buď vypálením při laparce nebo hormonálně, ale záleží i na tom jak je rozsáhlá. Můžeš se podívat třeba na http://www.endometrioza.cz/. Miroslavo takže se ti to stalo o týden dřív než mi-je to hrozné-a v kterém tt jsi byla? Ale máme tělo teď nastartované těhotenstvím, tak třeba se nám to rychle povede. Ty jezdíš do Heliosu do Brna? Já jezdím do Reprofitu.

shaarka
5. říj 2008

mamicka, ja sa musim este veeeeeeeela ucit. 😀 (to je z reklamy)
tak sa idem vzdelavat. caute baby, budem tu zajtra ***