Snažilky o druhé mimi od září 2011

rennik
16. črc 2011

Ahoj holky plánujete některá druhé miminko a chcete se začít pokoušet štěstí od září letošního roku? Pak honem sem ať si můžeme navzájem držet palečky 🙂

modrouckeocko
25. říj 2011

@veruvojtkova Mě to napadlo nedávno.No a malej fakt s tím řádí a navíc se blíží mikuláš.Takže budeme vyrábět i čertíky a andělíčky. Vyblbnu se já a i malej 🙂))

jihajiha
25. říj 2011

🙂 @modrouckeocko jo, to je super nápad, řetěz bude na vánoce na stromeček. My teď dělali z brambory a párátek ježka - taky super!

modrouckeocko
25. říj 2011

@jihajiha No vidíš jaký si tady navzájem dáváme nápady :D No a na zimu budeme dělat z vaty sněhuláka 🙂

rennik
autor
25. říj 2011

@veruvojtkova jdu ve čtvrtek 3.11. snad máš pravdu, my se furt rozhodujeme jestli jít na ten screening nebo ne 😒

veruvojtkova
25. říj 2011

@modrouckeocko
@jihajiha holky super, sem s dalšíma nápadama🙂

@rennik jakto, nechceš jít? já půjdu teď a nepůjdu až pak na ty triplly. já se docela na ten velký ultrazvuk těším až prcka pořádně uvidím 🙂

zabula
25. říj 2011

@veruvojtkova tak to taky moc gratuluji,paráda 🙂 snad brzy rozšířím skupinu i já,už se taky těšíme tak uvidíme 😝

jihajiha
25. říj 2011

@rennik jakej screning? To je něco nepovinného? Jsem nějak mimo 😉
@modrouckeocko jo, sněhulák je taky dobrej, to bude Matýska bavit. Holky hoďte sem další nápady.
@zabula taky bych ráda rozšířila skupinu, tak snad brzo to dopadne.... ☹

jihajiha
25. říj 2011

teď koukám na novu a říkají tam o holčičce, co vypadla z okna a řvu jak želva, to je nepředstavitelný!!!!!!!!!!! ☹

veruvojtkova
25. říj 2011

@zabula děkuji🙂 určitě se brzo přidáš, stejně jako ostatní holky, neboj! 😉
@jihajiha no ten screening je ve 12-13tt, já si celou dobu myslela že je povinný, mě dr vždy automaticky vypisuje žádanku do nemocnice a na nic se neptá, ale holky říkali, že na něm nebyli, takže záleží na doktorce, ta moje zase neposílá na triplly když je tenhle screening ok. teď na to taky koukám, ta z těch dvojčátek co vypadla z okna, to je strašné, během sekundy se život otočí úplně vzhůru nohama☹

rennik
autor
25. říj 2011

@jihajiha taky jsem byla když to na mě dr vyhrknul jestli to chci nebo ne. U Lukáška to ještě nenexistovalo. Jedná se o vyšetření krve a pak následuje UZV kde se zjišťuje jestli mimi nebude mít VVV hlavně Downův syndrom. Ale tyhle testy se dělají normálně i později. Jen teď je možnost si je udělat dřív ale musíš si je uhradit. Krev myslím 500 a UZV kolem 700Kč. Není to povinné ale nabízí to. Jenže třeba u nás se to nedělá, musela bych je až do Frýdku.

jihajiha
25. říj 2011

Holky, ještě dotaz, oznamovali jste nějak speciálně manželovi/přítelovi o očekávaném přírůstku? Já teď hledám na netu, jakým krásným způsobem to kdyžtak oznámit...

modrouckeocko
25. říj 2011

@jihajiha jj sněhulák je právě super nápad. A bude jich víc třeba i ze čtvrtky stromeček a vybarvit si ho nebo tak něco a třeba do oken jako výzdobu.

modrouckeocko
25. říj 2011

@jihajiha Nevim jestli je to plánovaný tak bych mu třeba udělala snídaní až bude doma a normálně bych mu k tomu naservírovla extra těhotenský test 🙂 To samé můžeš udělat u večeře.Nám to sdělit Dr oboum a můj přítel celou cestu brečel radostí 🙂 až sem se s ním bála jet autem.

jihajiha
26. říj 2011

@veruvojtkova já právě na žádným screeningu nebyla, tak na to čumím jak "tele na nový vrata". Já byla snad jen v tom 20tt na ty vrozený vady, ale to se asi chodí normálně, jinak nic jinýho jsem neměla. Naštěstí to nebylo potřeba, ale člověk se musí informovat....
@modrouckeocko ta sní daně je dobrý nápad. Já právě u prvního byla možná víc překvapená, než manžel, plánovali jsme to trošku později, dávali si pozor v plodné dny a najednou MS nepřišla, tak byl u testu se mnou, teď sice mimi plánujeme, ale chtěla bych ho nějak překvapit, jenže on přesně ví, kdy MS mám dostat, tak to asi moc překvápko nebude, jeslti to vyjde. To je hezký, že to přítel tak prožíval, u nás byla radost, ale ne až taková....

maximka33
26. říj 2011

@rennik tak bych doporučila na screening jít... u prvního jsem byla, bylot o zdarma a OK. u druhého jsem nešla, bylo to drahé.. bohužel se pak v triplu projevily vývojové vady, tak jsme se to mohli dozvědět dříve 😖

modrouckeocko
26. říj 2011

@jihajiha já když přišla v květnu letos do jiného stavu nadšení nebylo a já to proplakala až sem o mimí přišla.No a teď se snažíme. V pátek mi přišla MS ale v nedělli jsem jí neměla tak sme se pokusily a od neděle špiním málo a hnědě takže sem si dneska koupila test. Jinak uvidíš zda se ti překvapení podaří a přeju aby byl šťastný víc a víc. Sama budeš mít vždy ze všeho největší radost!!!

modrouckeocko
26. říj 2011

@maximka33 Holky a kam jste chodily na screening? Já jsem byla na dvouch a vždy sem je měla zadarmo !

maximka33
26. říj 2011

@modrouckeocko jednou v Praze - zadarmo, a pak na malém městě - za prachy..

modrouckeocko
26. říj 2011

@maximka33 já byla právě pokaždé v Praze a vždy zadarmo! Za celé těhu jsem žádné testy atd neplatila.

maximka33
26. říj 2011

@modrouckeocko a jak ti dopadl test?

modrouckeocko
26. říj 2011

@maximka33 oboje testy vzdy dobre. tesim se na druhe tehotenstvi. Ted to snad vypada uz nadejne.

maximka33
26. říj 2011

🙂 @modrouckeocko teď jsem myslela těhotenský test

veruvojtkova
26. říj 2011

@jihajiha u nás je to taky automatické..no když se náhodou zjistí downův syndrom, nebo nějaká vada neslučitelná se životem, tak v tom třetím měsíci jde udělat ještě zákrok - když to někdo chce, ale co pak, pak musíš to "miminko" porodit? 😕 já si taky myslím, že čím se to člověk dozví dřív, tím lépe, ale je fakt že znám pár holek, co to vědět vůbec nechtějí a dítě si nechají tak jako tak, takže je vlastně žádný screening vůbec nezajímá, tak je dobré že to povinné není..jj, taky jsem byla ve 20tt a pak ještě ve 30tt.
@rennik reni, tenhle screening za lukáška určitě existoval, já na něm byla s alešem a kluci jsou stejně staří, jen o něm dr. asi nemluvila 🙂@modrouckeocko kamarádka chodila do gennetu v praze a tam myslím platila za každý screening ale snad porodnice v praze to mají zdarma

modrouckeocko
26. říj 2011

@veruvojtkova Já byla u Vojti na obou screeningu u Apolinare a tam sem nic neplatila a kdyz sem byla po druhe tehotna (nez sem o to prisla )tak mi screening delali snad uz v osm tydnu a tez v gennetu v praze a nic sem tez neplatila.

veruvojtkova
26. říj 2011

@modrouckeocko aha, tak já u apolináře taky platím jen za fotky miminka, ale vím že ta kámoška za něco v genetu platil, ale co to bylo tak to netuším 🙂

modrouckeocko
26. říj 2011

@veruvojtkova Tak já platila též jen za fotky. Nic jiného. 🙂

rennik
autor
26. říj 2011

@veruvojtkova to je možné já jsem to myslela tak že v té době mi to dr ani nenavrhl, myslím že tenkrát se jezdilo až do Ostravy ale samo o sobě to ještě asi u mého doktora nebylo rozšířené nebo já nevím. Přitom mám mladého doktora, všechno moderní a o tomhle mi tenkrát neřekl. Nebo nedělá se to třeba u maminek nad určitý věk? Mě třeba tenkrát ani neposlal na OGTT prý jsem mladá, bylo mi 24 ale maminy co měly 26 už na něj šly takže teď mě to taky čeká.

veruvojtkova
26. říj 2011

@rennik máš pravdu, když mi dělali ten screening bylo mi 25let, tak tam bylo že křivka vývojových vad jde nahoru od 25ti let věku matky - což mě teda dost zarazilo, myslela jsem že to bude třeba až ve 35ti letech 🙂 tak třeba když je máma pod 25 tak není žádné riziko a nad 25 se raději posílá, ale je to dost brzo ten věk co?jinak já si cukrovku užila hned dvakrát, už se těším až si zase půjdu vypít to bléé 😀

rennik
autor
26. říj 2011

@veruvojtkova to je to takové hrozné???nestraš Veru 😀 😲

rennik
autor
26. říj 2011

@jihajiha mě se to bohužel nepodařilo ani u jednoho mimča, manžel to hned na mě poznal, navíc jsme to mimčo fakt chtěli takže mě pořád sledoval jestli nemám nějaké příznaky nebo něco 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru