Snažilky o druhé mimi od září 2011

rennik
16. črc 2011

Ahoj holky plánujete některá druhé miminko a chcete se začít pokoušet štěstí od září letošního roku? Pak honem sem ať si můžeme navzájem držet palečky 🙂

helen_h
2. lis 2011

@lenuli2 Jasně, šance je, páč "breberky" přežijí v ženském těle až 48 hodin, takže naopak je lepší tulení PŘED ovulací, třeba tak den (až dva), protože pak už je máš rozmístěné ve vejcovodech a vajíčko, které se následně při ovulaci uvolní, jim tak snadno neunikne - prostě už neprokličkuje 🙂 Zatímco když se tulí až po ovulaci, může se stát, že vajíčko dojde do dělohy dříve, než ho spermie dohoní.
A tu ovulku víš podle ovu testů nebo dle teploty nebo tak podle pocitu? Protože testy naopak snad říkají, že je těsně před ovulací, když máš tu nejsilnější čárku, pak by se na to mělo skočit do 2 dnů a ovu teprve proběhne.
Myslím, že těhotenský testy těhotenství rozpoznají spolehlivě až tak 14 dní po ovulaci/oplodnění. Jak je to časově u tebe?

lenuli2
2. lis 2011

@helen_h jejda..to nevim..tak ja mam cyklus 28dni pravidelny..tak podle poctu sem posledni MS mela 2.10 coz znamena ze mela dojit mezi 14-16 ovulka...ale az 16 den sem mela vytok pruhledny a vodovy coz sem podle toho nak poznala ze by mela byt asi ale nevim jak a kdy...my se tulily toho 14 patek a toho 16 nedele a 17 pondeli rano..ale zase pichani v podbrisku sem mela ve stredu ja se vtom teda mocnevyznam,ale ze bych mela ted nekdy ovulaci kdyz mam 4 dny spozdenou MS?acho ja svymu telu vubec nerozumim...

helen_h
2. lis 2011

@lenuli2 Nee, ovulaci ted mít nebudeš, prostě ještě zase zítra nebo pozítří testni a řekni, jak to dopadlo. Zatím to fakt vypadá nadějně! Jestli blo tulení ještě v pondělí ráno, tak to by se teprve teď nějak pomalu ukazovala těhu, kdyy to bylo z toho, to odpovídá, že by tam byl teprve duch.

lenuli2
2. lis 2011

@helen_h pocita se rano pondeli i 3hodiny😀

rennik
autor
2. lis 2011

@helen_h děkuju za uklidnění, mě u minulého těhu taky břicho bolelo ale spíš celý podbřišek, no uvidím zítra co mi poví 🙂 taky jsem jinak četla že u druhého těhu je to hned víc vidět tak já jsem asi ten případ 🙂

marteska
2. lis 2011

@helen_h Díky 🙂 jj, je to tak. Z těch testů jsem byla akorát špatná.

@rennik Tak jsem po kontrole. Mám kvasinky a ještě k tomu obrácenou dělohu. Mělo by se to samo spravit do 3. měsíců. Když ne, tak se může stát, že mi jí bude muset otočit ☹((( Na výsledky krve mám volat až v pondělí, takže času dost...

helen_h
2. lis 2011

@marteska Co to znamená obrácená děloha??? 😕
A jak se to ak stane, že se obrátí? Já to nějak nechápu... O ničem podobném jsem ještě neslyšela. A tos měla nějaké příznaky, že je něco špatně?

marteska
2. lis 2011

@helen_h NO něco jsem si přečetla teď na netu, abych byla v obraze. Prý je to celkem normální jev, hlavně u žen, co už jednou rodily. Ale někdo to má normálně vrozené. Prý to má asi každá 5. žena. Zatímco nejčastěji bývá děloha v malé pánvi nahnuta dopředu, termínem „obrácená děloha“ se většinou označuje děloha zakloněná dozadu. Prý to ničemu nevadí a v těhotenství se pomalu (růstem miminka) děloha rovná tak jak má být, ale někdy se stane, že se tam skřípne a pak se musí ručně natočit.. V těhotenství taky při obrácené děloze jde prcek špatně vidět. Příznaky žádné nejsou. Mě dnes doktor vyšetřil pohmatem a říkal mi, že to tak mám. Při prvním těhu jsem to neměla, mám ofocenou těhu průkazku a tam je normální poloha. Ta se značí AVF. Přetočená se značí RVF.

helen_h
2. lis 2011

@marteska Aha, dík za info, tak teď už to tak hrozně nezní. Když jsem říkala manželovi, že jsem se dozvěděla, že může mít žena obrácenou dělohu a navíc být těhotná, tak podotkl - no, tak to asi bude rodit pusou 😀 Tak naštětsí to až tak dramatické není, takže držím palce, abys byla ta první varianta a upravilo se to samo. Jinak gratulace k maličké fazolce! 😉

lenuli2
3. lis 2011

Dobre ranko🙂je tady se clovek dozvi zajimavych veci🙂))aniz bych onich nekdy slysela a to mam uz jednoho prcka doma🙂))Tak sem se rozhodla,ze testovat uz nebudu...ty nervi sou neunosny...MS stale nikde,rani teplota 37.1...prsa stale pali...pockam do nedele zda nedorazi...do nedele uz by sem snad mohla vedet vic...pokud v nedeli nedojde tak se testnu...jinak pokud nedojde tak jdu 10.11 na kontrolu...mno tohle je nejdelsi cekani v mem zivote...vsem tehulinkam at se opatrujete🙂)a at ste vsechny s mimiskama zdrave🙂))a snazilkam pokud tady jeste nake jsou😀..tak hodne zdaru,nevzdavat boj 😅

jihajiha
3. lis 2011

@rennik teda jo, bříško teda roste rychle. No ono asi u prvního dítěte nejsou tak povolený svaly na břichu.... Ale bříško máš krásný!!!! Buď ráda, aspoň si víc užiješ toho "těhotenskýho" pocitu s bříškem!
@poletuszka gratulace ke kontrole!
@helen_h já měla včera šílený bolesti břicha, kolikrát mě tak píchlo v podbříšku, že jsem myslela, že je to fakt slepák. Dneska je to zatím dobrý. Já doufám, že to fakt bude příznak těhu, uvidíme v neděli, jsem fakt zvědavá, jak to dopadne.
@marteskateda kontrola asi nedopadle dle tvých představ, ta obrácená děloha by mě asi vyděsila, ale nic to není, já mám dělohu zakloněnou dozadu taky - a to mi řekli až po porodu, dřív jsem to nevěděla a to mi dr řekl, že už jsem to tak musela mít i před tím....

jihajiha
3. lis 2011

Holky, já mám nějakou podzimní depku či to, je mi do pláče, s každým bych se hned hádala, i když moje hádání je spíš to, že přestanu mluvit, nemám náladu s nikým diskutovat, ach jo.

pejullka
3. lis 2011

@rennik tak dej vedet jak si dopadla, uz se nemuzu dockat

rennik
autor
3. lis 2011

@marteska jej tak to nic moc teda, ale neboj určitě se to samo spraví!!!! budu na tebe myslet.
@jihajiha děkuju za pochvalu no ty svaly určitě povolené mám takže asi proto to hned jde vidět. ale máš pravdu aspoň se cítím jako pořádná těhule 🙂
@pejullka takže dávám info po kontrole 🙂)) miminko je v pořádku, pan doktor říkal že krásně vyrostlo, měří 3,5cm, srdíčko krásně bije a podle UZV jsme 10+4 takže máme dva termíny porodu 27.5. a 31.5 podle MS. No a máme fotečku 🙂

marteska
3. lis 2011

@rennik móóóć blahopřeju!!!!! 3,5 cm, to už je teda kousek 🙂 !!!! Super 🙂

rennik
autor
3. lis 2011

@marteska děkuju moc moc moc!!!! to je velká fazolka co??? hrozně se mi ulevilo ,když jsem slyšela to srdíčko. Teď v pondělí jedeme na ty odběry kvůli VVV a pak ještě UZV a to už se mi pak uleví úplně.

marteska
3. lis 2011

@rennik To je teda v 10+4. Myslela jsem že ta miminka jsou tak do dvou cm, já už si z prvního těhu nic nepamatuju 🙂 Taky se hrozně těším na ♥, ale to si ještě asi počkám. VVV se dělají tak brzy?

marteska
3. lis 2011

@jihajiha Já to mám taky, nemám náladu, nechce se mi ani ven. Nejradši bych si zalezla do postele a spala aspoň týden v kuse. Jenže jakmile si lehnu, nemůžu spát ☹ Třeba to máš hormonálně a s počasím to vůbec nesouvisí !!!! 😉

pejullka
3. lis 2011

@rennik jéé to je fajn renni, ja doufám, že taky dopadneme dobře, obvzlášť po té viróze co mám, ale dopujem se vitamínama a homeopatikama, tak bysme měli. Uka fotoo

pejullka
3. lis 2011

@jihajiha já jí mám taky zakloněnou, dokinq mi doporučila spát na břiše, což mě bolí a cvičit kočičí hřbety

rennik
autor
3. lis 2011

@pejullka no mrkni se mi do albíčka tam ho mám 🙂

rennik
autor
3. lis 2011

@marteska no to jsou ty testy kde můžeš a nemusíš jít, ale my půjdem.

smisek24
3. lis 2011

ahoj holky můžu se přidat, tak my se snažili v říjnu a vyšlo to snad napoprvé, 1.11. jsem našla dvě čárky 🙂

helen_h
3. lis 2011

@rennik Zaprvé gratulace k srdíčku a ke krásně rostoucímu mimi 🙂
Jinak mě ještě k tomu většímu břichu napadlo, že to možná nebude jenom tím, že by bylo bříško z min. těhu "vytahanější", ale že je příroda mimořádně chytrá, že je prostě bříško víc vidět při druhém těhu schválně, aby tvé těhotenství vnímalo i okolí a víc ti pomáhalo. Když už se člověk točí kolem prvního dítěte, tak ho prostě nemůže nezvedat atp., nemůžeš se tak šetřit a sedět s nohama nahoře, to je přece jasné.

helen_h
3. lis 2011

Jinak obecný dotaz: HOLKY, JE TU JEŠTĚ NĚKDO NETĚHOTNÝ?? Začínám si tu připadat trochu nepatřičně, když mi končí ms... 😎
Vím, že Jihajiha čeká do neděle a o Lenuli2 si tedy myslím, že to vyšlo... No a smíšek24 přijde a hned // ....
Takže ještě nějaké "paní snažitelky"? 😀

lenuli2
3. lis 2011

@helen_h Ahoj🙂 ja nevim nevim...takze zatim me ber jako snazilku:-P....treba mi dorazi do nedele se spozdenim a dalsi mesic se to podari tobe🙂))aja te budu dohanet😀...

rennik
autor
3. lis 2011

@helen_h no možná že máš pravdu, akorát okolí mi teda moc nepomáhá ☹

rennik
autor
3. lis 2011

@smisek24 gratulace převeliká!!!

zabula
3. lis 2011

ahojky holky,tak si nic 😔 😢 testík neg.tak nejpíš zpozdění,su toho neštastná,pak manža si vybral dovču a ted už je pořád na cestách 😢 asi zajdu k dokt.pač začínám být nervozní,jestli je vše o.k.pač by to bylo moje 4ý těhu,tak by to mělo jít,nevím ☹

helen_h
3. lis 2011

@zabula A jak dlouho se snažíte? Neplašíš zbytečně?? Snad jo, snad je vše ok a půjde to...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru