Snažilky od července 2011

sipkova
19. čer 2011

Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂

smudlinka10
14. črc 2011

@kacka026 pro někoho zbytečnost, radši měří, pro někoho užitečná věc, že hned po prvním používání otěhotní... a jsou holky co testy používají a nic, pak si měří teploty a díky tomu otěhotní

berticka
14. črc 2011

@kacka026 Pokud máš pravidelný cyklus a při testech postupuješ přesně dle návodu, tak si myslím, že jsou spolehlivé 🙂

gagulka
14. črc 2011

včera přišel manža a povídá : Je středa...je ho tam třeba 😀
@kacka026: asi ty ovulační testy od příštího měsíce vyzkouším...sice tomu chceme nechávat volný průběh, ale abych alespoň věděla, kdy ovuluju - přibližně...měření teploty mi zatím přijde moc složité, ale možná na to taky dojde, když to nepůjde...

smudlinka10
14. črc 2011

mě příjde zase složité a hlavně nákladné, dělat ovulační testy, takhle nahodím budík, změřím a nazdar, celej den nemusím nic řešit

gagulka
14. črc 2011

nákladné to je...to je fakt...
měřit se musí ve stejný čas? a jak hluboko strkáte teploměr? 😕 máte digitální nebo rtuťový?

andelka
14. črc 2011

@gagulka já mám digitální, ale když jsem začínala, tak jsem měřila půl roku rtuťovým. Digitál je rychlejší, měl by být na dvě desetinná místa. Hluboko strkám asi ty jo, odhadem, 5cm? a měří se ve stejný čas, pokud možno, ale odchylka kolem 30minut je v poho.
Doteď to byla moje nejlevnější antikoncepce, a zároveň ovulační a těhotenský test 😀 má to holt široké využití 🙂

smudlinka10
14. črc 2011

Já mám digitál, ale nechávám ho měřit ještě 2 minuty po zapípání, protože teplota dojíždí později, jinak ale asi koupím klasický, teda až ho seženu, měřit můžeš i v puse, jinak tak nějak akorát 😀 já měřím přesně v 7:00 občas to ujede a měřím dřív nebo později, ale ne o moc... v 7 měřím, protože manžel chodí vždy v tuhle dobu z noční jeden týden a tak se nemusím budit budíkem 😀

berticka
14. črc 2011

Souhlasím, měření je podstatně levnější a ve skutečnosti není tak složité, jak se může zdát (pro mě je to dokonce zábavné, jsem vždy napnutá, kolik ráno naměřím a co mi to ukáže v kontextu na grafu). Navíc se z měření dá zjistit i těhotenství (za určitých okolností dokonce i doba uhnízdění vajíčka v děloze) a blížící se MS. Já jsem jednoznačně pro měření 🙂 Mám digitální teploměr, měřím kolem 3 minut (i když zapípá, tak stále ještě tak 2 minuty měřím) a měřím vždy ve stejný čas, max. s rozdílem 1/2 hodiny.

smudlinka10
14. črc 2011

taky se to pro mě stalo zábavou 😀

berticka
14. črc 2011

@smudlinka10 Pěkně jsme se shodly ohledně způsobu měření 😀 je vidět, že to máme vzorně nastudované 😀

smudlinka10
14. črc 2011

@berticka 😀 máš nějaké grafy? Já mám jeden v albu, můj první... no snad se teplota udrží

berticka
14. črc 2011

@smudlinka10 Já jsem zatím teprve 18 DC a pracuji také na svém úplně prvním grafu, tak ho dám do alba, jakmile bude kompletní 🙂 Tvůj graf se mi zdá zatím velmi pěkný až ukázkový, moc držím palce!

smudlinka10
14. črc 2011

@berticka děkuji, jsem zvědavá jak to dopadne 😕

jessulka
14. črc 2011

Ahoj holky všeznalky 🙂 s těmi tabulkami jste mne překvapily,mohla bych se zeptat,jak se pak dá poznat těhotenstství?
Je jedno,od kdy se začne měřit? Já jsem 7 dní DPO.

janaj0
14. črc 2011

NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................34DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................18DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................24DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........20let............... .......... 23DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................27DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................33DC...........................................................Moravskoslezský
tedynka (Jana)....................27let................................................................................................Jihočeský
merkuciooo (Pavla)............26 let..........................11DC..............................................................Středočeský kraj
Terioza1(Tereza)..................22let...........................11DC..............................................................Ústecký kraj
Sylvka (sylva).......................25 let..........................10DC...............................................................Praha východ
gagulka ().............................25let...........................20DC............................................................
jessulnka(Jessica).............28 let.........................23DC.............................................................kraj ústecký
spartykaty..............................24 let........................13DC..............................................................Středočeský kraj
Kačka026(Katka)................ 26let...........................6DC..............................................................Praha

berticka
14. črc 2011

@jessulka Pokud žena otěhotní, zůstává BT po ovluaci zvýšená a neklesá, pokud žena těhotná není, ještě než se objeví MS, teplota obvykle klesne (a z toho je možné poznat, že MS přijde). Měřit BT po OVU nemá vůbec žádný smysl, protože nevíš, jaké byly teploty před OVU.

smudlinka10
14. črc 2011

holky, zamknem se už prosím? 😕

tygrous
14. črc 2011

Ahoj holky, zdravím po dovolené😉 A koukám, že jsme se teda pěkně rozrostly😉 Ani vas asi zpět nedočtu, protože moc nestíhám... ale koukám, že děláte tabulku, tak se taky přidávám😉
31let, dnes 8.DC, kraj Plzeňský

janaj0
14. črc 2011

NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................34DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................18DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................24DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........20let............... .......... 23DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................27DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................33DC...........................................................Moravskoslezský
tedynka (Jana)....................27let................................................................................................Jihočeský
merkuciooo (Pavla)............26 let..........................11DC..............................................................Středočeský kraj
Terioza1(Tereza)..................22let...........................11DC..............................................................Ústecký kraj
Sylvka (sylva).......................25 let..........................10DC...............................................................Praha východ
gagulka ().............................25let...........................20DC............................................................
jessulnka(Jessica).............28 let.........................23DC.............................................................kraj ústecký
spartykaty..............................24 let........................13DC..............................................................Středočeský kraj
Kačka026(Katka)................ 26let...........................6DC..............................................................Praha
tygrous ()...............................31let............................8DC............................................................. Plzeňský kraj

janaj0
14. črc 2011

@sipkova Laďko bylo by možné už uzamčít diskuzi nebo chceš ještě počkat do konce měsíce? Už je nás tu 15

smudlinka10
14. črc 2011

@sipkova přimlouvám se za uzamčení 😅

amj
14. črc 2011

ahoj. můžu se k vám přidat? snažíme se od min měsíce.

janaj0
14. črc 2011

@amj vítej, chceš do tabulky? Buď si ji zkopíruj nebo mi pošly údaje

andelka
14. črc 2011

@jessulka je to tak - po ovu to nemá už smysl. Každý má poovulační teploty jiné, mně se třeba o dost změnily po porodu, jsou na mohem nižší hladině. Těhotenství s epozná tak, že BT neklesá a pokud se drží nahoře dýl jak 16dní, tak jde o těhu. Luteální fáze (od ovu do MS) totiž bývá 9-16dní. Mně například ale teplota před MS neklesá, ažv jejím průběhu. Takže já zjistím, kdy mám MS dostat tak, že ke dni ovu přičtu 11dní - což je moje obvyklá délka luteální fáze.
Jo a taky mě to vždycky hrozně bavilo 😵 úplná detektivka

amj
14. črc 2011

@janaj0 ahoj díky za přivítání. okouknu to. jsem v půlce čtení :D

janaj0
14. črc 2011

@andelka a jak to vypadá s tebou Katko? Testovat až zítra?

berticka
14. črc 2011

@andelka Detektivka - to je ten správný výraz 😀

andelka
14. črc 2011

@janaj0 nešpiním, teplota drží, tak zítra 🙂 ráno

sylvka
14. črc 2011

ahoj,tak jsem dočetla...
@smudlinka10 to jsem teda napnutá 😨 😵 jsem zvědavá,kdy nám přineseš zprávičku 😀 my to tulení tenhle měsíc tak zanedbáváme 😖 že se obávám,že bude / 😖 no dneska to ještě dáme,když zejtra odjíždím,pro sichr 😝
@amj vítám 🙂

janaj0
14. črc 2011

NICK.....................................VĚK..........................CYKLUS.................KONTROLY ..................KRAJ
sipkova(Laďka)...................31let..........................34DC .............. .........................................středočeský-Kladno
berticka (Alžběta)................29let.........................18DC...........................................................Praha
janaj0 (Jana).......................27let...........................24DC...........................................................Vysočina
smudlinka10 ........... ..........20let............... .......... 23DC ................................... ......................
najemnici (Anna).................21let...........................27DC.......................................................... Pardubický kraj
andelka (Katka) ..................28let ..........................33DC...........................................................Moravskoslezský
tedynka (Jana)....................27let................................................................................................Jihočeský
merkuciooo (Pavla)............26 let..........................11DC..............................................................Středočeský kraj
Terioza1(Tereza)..................22let...........................11DC..............................................................Ústecký kraj
Sylvka (sylva).......................25 let..........................10DC...............................................................Praha východ
gagulka ().............................25let...........................20DC............................................................
jessulnka(Jessica).............28 let.........................23DC.............................................................kraj ústecký
spartykaty..............................24 let........................13DC..............................................................Středočeský kraj
Kačka026(Katka)................ 26let...........................6DC..............................................................Praha
tygrous ()...............................31let............................8DC............................................................. Plzeňský kra
amj()..................................... 33let..........................19DC..............................................................Španělsko

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru