Snažilky od července 2011

sipkova
19. čer 2011

Ahoj přesně před rokem jsem se přidala do diskuze - snažení o miminko, ale nepodařilo se mi otěhotnět, tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi pro všechny, které také začínají. Budu ráda když se někdo přidá.... 🙂

tygrous
20. čer 2011

@sipkova Ahojky😉 My za týden vyrazime na dovcu a po navratu se do toho taky pustime...

sipkova
autor
20. čer 2011

@tygrous ahoj tak to je super, už jsem se bala že do toho půjdu sama. Koukám že už jedno dítě máš tak můžeš aspoň předávat zkušenosti 🙂 a kam jedete na dovcu?

katka_kv
20. čer 2011

@sipkova Ahojky 🙂 My vysadili prášky, necháme tělo trošku odpočinout a hurá na snažení, tak se ráda přidám 😉 Snad se ti brzy podáří otěhotnět 🙂 Koukám, že už máš doma dva chlapáky, tak to budeš mít príma pomocníky 🙂

@tygrous proč nezačít už na dovče?? Třeba se vrátíš s překvapením v bříšku 🙂 🙂 🙂

Obě máte už kluky, tak to se budete snažit o holčičky, ať máte páreček... 🙂 My máme holčičku, tak chlapeček by byl fain, ale hlavně, aby mimi bylo zdravé, páreček je jen příjemný bonus 🙂 Hodně štěstí snažilky 🙂

sipkova
autor
20. čer 2011

@katka_kv ahoj a vítej. Já bych si pravdu přála holčičku ale klucik by byl také prima. Ale bude to moje první mimi tak mi to bude asi jedno, ikdyž pořád říkám že dalšího chlapa už bych nechtěla, ale nemyslím to vážně. 😀

Tak třeba se zadari a budete mít párecek. A jak dlouho necháš tělo odpočívat?

katka_kv
20. čer 2011

@sipkova tak měsíc dva, ale nějak extra si pozor dávat nebudem 😉 Ale nefandím si, že by jsme otěhotněli nějak rychle.... Začnu zobat nějaké vitamínky a kyselinu listovou, už se moc těším 🙂 I teď když to píšu, tak mám motýlky v břichu. Já při prvním těhu byla ze všeho vyplašená, tak si slibuju, jak si to teď užiju 🙂 Ty jsi psala, že ses už rok snažila a nic.... To už není úplně krátká doba.... Je všechno v pořádku??? A ty se vyznáš v měření teploty kvůli ovulce?? Pro mě je to španělská vesnice.... 😅 😨

sipkova
autor
20. čer 2011

@katka_kv tak třeba se zadárí a budeš brzo tehule. U me je to složitější ale myslím že je vše v pořádku to jen trochu zlobí hlava jak nad tím moc přemýšlím a upínam tak nám to nejde. ALe taky jsme teď měli půlroční pauzu tak se to snad zlepsi. 🙂

katka_kv
20. čer 2011

@sipkova jojo hlava, kdyby tak šla někdy vypnout, co.... 😅 teď se vám to určitě podaří 😉 A budem se těšit z těhotenství společně 😉

andelka
21. čer 2011

Ahoj holky, my teď taky začínáme 🙂 podruhé a ve stejném období, tak snad se povede zase jarňátko 🙂

@tygrous dovču závidím, jen načerpejte energii a sluníčko 😵

@katka_kv já myslím, že druhé těhu bude jiné. Přece jen jednak už to člověk zná a jednak s dalším prckem doma to bude utíkat ještě rychleji než to první.

Já zatím na listovku pořád zapomínám 😒
V měření BT se vyznám 😉 takže vím, že ta správná doba bude teď, na přelomu června a července. Tak uvidíme. Necháváme tomu volný průběh. Původně jsme chtěli začít až na podzim, takže když to bude náhodou dřív, bude to jen příjemný bonus. 🙂

sipkova
autor
21. čer 2011

@andelka ahoj tak to je super bude nás aspoň víc. Koukám že zatím máte všechny už dítě tak to se budu mít aspoň na koho obrátit. Ja tedy listovku neberu někde jsem četla že se po něm tloustne a ja se snažím trochu zhubnout . Ale asi také začnu zobat a nebo začnu jíst hodně brokolice 🙂

tygrous
21. čer 2011

@sipkova Jedeme do Chorvatska, autem a bereme s sebou babicku na hlidani 😉 Jo, zkusenosti predavat muzu, ale presne jak pise @andelka - kazde tehu je jine. A ja to prvni mela jak skvele, tak narocne, ale pak porod suprovni, tak jsem zvedava, co me ceka ted...
@katka_kv na dovce se snazit muzeme o 106😉, ale mam tam zrovna dostat MS 😠 , takze ovulka pak prijde az doma... Jo a rozhodne chci holcicku😀 Uz mam tajne koupene saticky a ruzove puncosky😀 Ale kluka berem taky😀, aspon bych nemusela resit obleceni😀
@andelka Dik😉 tebe znam z jinych diskuzi😉 Jsi nekde z Ostravska, zejo? Ja pochazim z C.Tesina, ale ted ziju v Plzni... A taky merim BT, ale zatim hlavne kvuli neotehotneni😀 Pred dovcou jsem otehotnet nechtela, bojim se pripadnych rizik a resit to pak nekde v zahranici... ale puvodne jsme chteli druhe mimi presne po 2 letech...no snad to klapne v tom cervenci a bude to dubnatko jako ja (Honzik je vanocni jako tata😉

Jinak ja teda semtam listovku a semtam zelezo jim uz asi dva mesice a ted chci teda pravidelne, ale zapominam😀 A teda neslysela jsem, ze by se po,listovce tloustlo...jedla jsem ji pred 1.tehu a dokonce asi az moc, byla jsem na krevnich testech a dr.mi rekla, ze ji mam tolik, ze bych se mohla zazelenat😀 a rozhodne jsem netloustla😉 Ale samozrejme ze v prirozene forme bude urcite lepsi nez zobat tablety...zacinaji salaty na zahradkach, tak se budeme past😀

andelka
21. čer 2011

@sipkova tak to jsem neslyšela, že by se tloustlo 😕 já jsem pak brala Femibion jak jsem zjistila těhu, asi do 11tt a pak už nějaké komplexní vitamíny, ale to též jen sem tam. Na tu listovku pořád zapomínám, ale jím pestře, tak snad...
Já jsem měla těhu bezproblémové (až na nějaké bolesti, napřed záda, pak spodek, ale dalo se) a porod super, tak jsem docela napnutá, jaké bude to další. Snad se problémy vyhnou, s jedním malým prckem doma by to bylo asi náročnější, než když jsem byla vlastně doma a čas si řídila podle sebe. Mohla jsem vstávat v 11h, odpočívat když bylo třeba, chodit na procházky, cvičit..

@tygrous též jsem zvědavá 🙂 Taky bych ráda holčičku, ale tipuju druhého kluka. Ale to je fuk, hlavně ať jsme oba zdraví. Jo jo, z Ostravy 🙂 Já měřím teď třetí cyklus od porodu. Zatím též kvůli neotěhotnění, ale už to otočíme.
Jo vidíš, železo bych taky měla - v těhu mi ho museli napsat, měla jsem ho furt málo. Je skvělý že teď je spousta přírodních vitamínů, tak se můžem zásobit 😵 Já jsem v prvním těhu přibrala necelých 8kilo, tak doufám doufám, že snad to u druhého nebude o moc víc. Sice vážím méně než před prvním těhu, ale i tak - každé kilo je znát a při druhém je pupík dřív vidět, tak abych to zvládla lítat za malým. 😕

sipkova
autor
21. čer 2011

Aha 😕 možná jsem to popletla ALe pochopila jsem to Tak že se prodává v kombinaci s vitamínem B a po tom se právě přibírá, tak si musím koupit jen čistou listovku.
Omlouvám se za překlepy ale pisi to z mobilu a je to trochu složitější.
Teda ja tam závidím jak jste doma, v té práci se to nedá vydržet, takové dusno.

tygrous
21. čer 2011

@andelka Ja u sebe taky tipuju druheho kluka, ale ty saticky byly tak krasne, ze jsem je musela koupit😀 Ja jsem pribrala v tehu 14kg, ale pak sjem musela pri kojeni drzet bezmlecnou dietu a hooodne jsem zhubla, az jsem se sama necitila dobre. Ale ted uz jsem zase na sve vaze (uz zase dlabu susenky a cokoladu😀 - uz si rikam, ze bych to zas mela drobet omezit, zvlast kdyz vim, ze se da bez nich zit.-D)... Jinak me v tehu neprislo, ze bych mela moc velke brisko, ale nedavno jsem se divala na fotky a to mi teda prislo obrovske😀😀.
Moc si to ale neumim predstavit, jake to druhe tehu bude, kdyz budu muset zvedat malyho (rad se mazli a splha po mne...) Spis si rikam, ze si to druhe tehu moc neuziju jako to prvni, kdyz na to nebudu uz sama doma, presne jak pises ty...

tygrous
21. čer 2011

@sipkova Joo, to znam, ja mela v praci obcas dusno a tesila sjem se, az budu doma. A ted zas pro zmenu rada obcas vypadnu z domu do prace😀 Ja mela cistou listovku od Medpharmy, ted beru kombinaci i dalsimi Becky od jine firmy.

Jinak kdybyste chtely poradit neco z lekarny, ta se ptejte😉

andelka
21. čer 2011

@sipkova já mám čistou listovku právě, nebo pak v kombinaci s dalšími vitaminy.

@tygrous jo tak dieta při kojení byla u mě taky, ale kvůli prdíkům 😅 Chi chi, taky se mi zdálo, že jsem měla malé bříško, bylo vidět až od 20tt a celou dobu sjem s ehýbala dobře, i boty zavazovala...přitom švagrová mi nedávno říkala, že jsem ho měla velké, prý jsem byla jak míša kulička 😀 tak uvidíme.
Jo jo, toho se taky bojim, malý ještě nechodí a též se po mně furt šplhá.

sipkova
autor
22. čer 2011

@tygrous ty jsi dělala v lékárně? Na co je dobré železo? Už jsem to také slyšela že ho některé snažilky berou ale nevím proč

tygrous
22. čer 2011

@sipkova Jojo, pracuju v lekarne😉 Zelezo je dulezite na krvinky a v tehu ma zena o 1/3 vic krve pro plod, tak potrebuje vic krvinek😉 Ale pokud normalne mate zelezo v norme, tak bych to ani v tehu moc nehrotila, az pak dr.dela krevni testy, tak kdyztak zelezo predepise. Ale treba ja sama mam od malicka zeleza hodne malo, tak ho obcas zobu a pred tehu a v tehu budu taky.

janaj0
22. čer 2011

ahoj snažilky! Můžu se k vám přidat? Sice jsme se začali snažit trošku dřív, ale nechci to řešit doma a jiných tématech jsou už zajeté skupinky 😉

sipkova
autor
22. čer 2011

@janaj0 ahoj jasně že se můžeš přidat... 🙂 a už jste se začali snažit???od kdy

@tygrous aha tak sice jsem si železo koupila,ale vlastněh o tedy ani nepotřebuji, ale to je jedno, budu ho sem tam zobat. Koupila jsem si ten forte a je tam i kyselina listová, a nekde jsem četla že je to dobré taky na únavu, ale nevím to jistě......tak snad poradíš ale je tam psané že je dobré právě na začátku těhu takže ho určo využiji 🙂

tygrous
22. čer 2011

@janaj0 Ahoj😉 Jasne, pridej se. I kdyz se to tu teprve pomalicku rozjizdi...
Koukam, ze tvoje Nela je teda kus zenske - Honzik mel v 18.mes. 12,1kg a 85cm...a to jsem ho povazovala za kus chlapa😉
Odkud jsi?

janaj0
22. čer 2011

@sipkova snažíme se od května - to jsme se spíš domluvili, že to zkusíme 😉 , no uvidíme, jak to půjde. Nelinka byla nato šup, tak jsem zvědavá za jak dlouho bude druhé
@tygrous jsem z Vysočiny, Nelinka byla větší už od narození 😉

tygrous
22. čer 2011

@sipkova Nedostatek zeleza se projevuje prave nejdriv unavou. Ber ho tak 1-2x tydne a v tehu pak taky...😉

tygrous
22. čer 2011

@janaj0 Honzik se nam povedl taky hned, tak jsem taky zvedava, jak to pujde ted...kazdy mi rika, at nepocitam s tim, ze to zase klapne hned...navic tri me dobre kamosky o druhe mimi v 1.trim. prisly☹ Ale nejak na to nemyslim a verim, ze se nam to za mesic povede😉

sipkova
autor
22. čer 2011

@tygrous jj dobře budu ho tak brát, díky za radu.......já tedy jsem hrozný lajdák 😀 dělat něco pravidelně.....např jsem si taky chtěla měřit tu teplotu ale vydržela jsem tři dny, pak mě to přestalo bavit 😀 já jsemna toto fakt hrozná 😒

sipkova
autor
22. čer 2011

@tygrous kdy odjíždíš na tu dovču?? a kam přesně jedete, já to znám dobře u Puly....tak jsem byla s mámou několikrát jako dítě a jednou bych se tam zase chtěla podívat, jak se to tam změnilo 🙂

janaj0
23. čer 2011

@tygrous no já mám v okolí taky dost známých, které o mimi přišly. Ale snažím se na to moc nemyslet. No necháme to volně plynout a samo se ukáže 😉

tygrous
23. čer 2011

@sipkova Na dovcu odjizdime pristi stredu nekdy v noci. A jedeme do Petrcane, je to asi 10km od ZAdaru, kamarad tam nekolik let jezdil a byl tam moc spokojeny, tak nam to doporucil. Ja jsem byla uz vsude mozne,a le v Chorvatsku jeste ne😉
Tak to mereni BT mi nevadi, je to docela spolehlive, po porodu se mi trochu prodlouzil cyklus a dost mi to pomaha, kdy cekat MS😉 Ale jinak na pravidelne brani tablet taky moc nejsem, hlavne ne ted - s jednim prckem, to fakt zapominam😀

andelka
23. čer 2011

@janaj0
@tygrous nám se Dany povedl hodně rychle. Tak jsem zvědavá jak tentokrát. Ale on člověk je celkově nějak opatrnější. S malým jsem začala v 9tt krvácet trochu. Naštěstí to bylo OK, ťuk ťuk, ale vyděsilo nás to pěkně. Už jsem nějak pokornější co se tohodle týká. 😔 co se má stát stane se. Musíme to ale brát optimisticky 🙂

katka_kv
23. čer 2011

dobrý večer děvčátka 🙂

@tygrous @sipkova jeee,tak nejsem sama, kdo není schopnej brát něco pravidelně, vždycky se s malou nějak zapomenu.... 😅
@tygrous uží si dovču 😉 My taky jedem ve středu, po Čechách a pak na Slovensko 🙂 Moře pro tento rok odloženo, musíme dozařídit byt... 🙂 Jinak železo teda taky přidám 😉
@janaj0 vítej 🙂 Tak možná budeš naše první těhulka 🙂 🙂
@andelka asi u druhého bude nejhorší ten konec.... Ale stejně, já se tak těším 😀 😀

Hezký večer a mnoho plodních dní 🙂 🙂

janaj0
23. čer 2011

ahoj děvčata! Tak jsem dneska našla čtyřlístek 😀 , tak to beru jako znamení.
@katka_kv no nevím, spíš si asi počkám. Abych se víc těšila 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru