Snažilky od ledna 2012, přidá se někdo?

kvetinkaaaa
31. říj 2011

Ahoj holky ještě jsem tu tohle téma nenašla,tak se chci zeptat jestli se někdo z vás taky začnete snažit od ledna nového roku,ať se máme na co těšit a máme co probírat 😉 Právě se vyhrabávám ze špatné zkušenosti 😔 a pan doktor mi řekl,že nejlepší lék je další mimčo,a že můžeme začít na snažit už od ledna.Přidá se někdo?

hanulkavelunka
31. říj 2011

Ahojky já zde našla už tuhle diskuzi a chtěla se přidat, ale holky psaly že už je jich tam hodně, uzamkly si skupinu tak můžeme začít novou, myslím,že se určitě brzy někdo další přidá.
Já mám už jedno dítko o vánocích bude dceři 2,5 roku a právě řešíme s manželem kdy se dáme do druhého miminka a bude to příští rok asi od března by jsme chtěli začít, mám to tak nějak naplánované, první těhu bylo složité, otěhotněla jsem normálně, ale pomocí hormonů a léků a mám zdravou holčičku, jsem zvědavá jak to bude s druhým miminkem, zda se to upravilo a nebudu muset brát další prášky přibrala jsem po nich 12 kg a musela jsem je brát nedozrávaly mi vajíčka tak jsem hlídali až dozrají a pak rychle k dr aby mi píchla injekci a 3 dny jsme se museli s manželem snažit a vyšlo po třech měsících 3 dny před naší svatbou mi dr potvrdil těhu ve 4 týdnu 🙂. Předtím než jsme se snažili jsem brala 12 let HA ted je beru 2 roky a dnes mám poslední HA asi ještě na 3 měsíce je budu brát a od ledna konec a necháme to náhodě 🙂
Píšeš že se vyhrabáváš ze špatné skušenosti, nevím jestli se tě můžu ptát co se stalo ale jestli o tom nechceš mluvit tak nemusíš. Snad se tu ještě nějaké snažilky přihlásí at si můžem dávat rady a těšit se. Zatím pa pa

leni5
31. říj 2011

Ahoj holky, také jsem psala do té původní diskuze, ale už mě nevzali 😀. Tak je dobře, že je tu jiná...
Také už máme jedno dítě, na konci roku jí bude 1,5roku. Začneme se snažit asi od února či března. U nás to také nebylo bezproblémové, těhotná jsem byla 2x, první těhotenství skončilo cca v polovině. Tak doufám, že i na to další máme smůlu vybranou.

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

@hanulkavelunka ahojky, nevadí mi o tom psát,spíše naopak,musím o tom psát nebo mluvit. Před 14 dny jsem byla na ukončení těhotenství (22tt.),zjistili že malá má špatně vyvinutou nožku,bércovou kost vůbec neměla,ta je v lýtku a stehenní byla o hodně malinká,byla by mrzáček. Že to bylo neslučitelné se životem,vývojová vada,neví proč se to stalo.A pak doktor mi řekl že snažit se můžeme od ledna,tak jsem si řekla že se potřebuju radovat z něčeho,vykládat si o něčem pěkném,nebo se zblázním. Jsem ráda že jste tady,už jsem si myslela že se tu nikdo nepřidá 😉 Závidím vám holky že už máte aspoň jedno mimčo,vím že budu mít taky,ale nejraděj bych to zkoušela ted 🙂 já jsem brala HA naposled v únoru a v květnu jsem omylem otěhotněla,bylo to nechtěné ale pak jsem se strašně těšila i s přítelem a taková pecka 😢 Leni5 jak píšeš,taky doufám že to už máme vybrané a ted budeme jenom štastní 🙂

terka3
1. lis 2011

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. S manželem plánujeme začátek snažení na jaro 2012. Původně jsem tedy chtěla hned po svatbě, což bylo v červnu, ale příští rok chceme začít stavět a manžel nechce, aby se mimčo narodilo do začátku stavby. Mrzelo by ho, že na nás nemá čas a další tak dva roky mít nebude. A tak jsme se zatím domluvili, že HA přestanu brát někdy v březnu a necháme tomu volný průběh. Stejně to možná hned nepůjde ...

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

@terka3 Ahojky, tak to je fajn ,že je u nás další snažilka od nového roku, No takhle to měla přesně tchýně,stavěli a kluci se narodili rok po sobě ale tatka (tchán) jezdil na stavbu,takže je viděl jak už spali a ráno to samé 😒 Takže je pěkné že vy máte pro tohle už řešení 😉

terka3
1. lis 2011

@kvetinkaaaa Ahojky. Já jsem taky ráda, že nejsem sama, kdo to řeší takhle do předu. Občas si přijdu jako blázen, ale pak si říkám, že člověk musí mít něco, na co se může těšit 🙂 Původně jsem byla docela zklamaná, když manžel začal mluvit o tom, že teď ještě ne, že nejdřív začneme stavět. Ale na druhou stranu vím, že má pravdu. Kdyby aspoň člověk věděl, že to pak půjde hned... Nechce se mi to zase moc odkládat, je mi 28 a ráda bych měla do 30 první ...

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

No mě po té moji zkušenosti,mi přijde že v mých 22 je už pozdě 🙂 ale to mám jen takovou myšlenku blbou. jsem zvědavá na pokolikáte to vyjde 😲 Já bych na to vlítla nejrdši ted ale nemůžu mám šesti nedělí 😠 tak čekáme do nového roku 😉

leni5
1. lis 2011

@kvetinkaaaa ahoj. 22 určitě není pozdě, mě se něco podobného stalo ve 27. Taky mělo miminko vrozenou vývojovou vadu neslučitelnou se životem. Začali jsme se potom snažit po půl roce od ukončení. Mě se předtím dřív něchtělo, malá se narodila, když mi bylo 29. Takže určitě času dost 😉 a podruhý už se to opakovat nebude 😉

terka3
1. lis 2011

@kvetinkaaaa Souhlasím s leni5, příště už to vyjde 😉 a pozdě není 🙂 Ale chápu Tě, já doufám, že dál než do jara už to odkládat nebudeme ... koneckonců si říkám, že bydlet máme kde (máme kompletně zrekonstruovaný 2+kk) a to ostatní nějak půjde ... a stavět se dá i s kočárkem na zahradě 😉

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

@terka3
@leni5 jsem zvědavá kolik holek tu pak napíše že už se zadařilo,doufám že všechny 😉 Leni5 a v kolikátém týdnu jsi byla na ukončení? Jen se ptám ze zvědavosti. Mrzí mě že na to přišli tak pozdě,ale prý to jinak ani nejde,že se to teprve vše vyvíjí.

sedivka
1. lis 2011

@terk3 ahoj, i my zaciname na jare stavet. Puvodni dohoda byla, ze to zacneme zkouset az behem stavby...a nakonec se to vyvrbilo tak, ze asi zacneme uz tenhle mesic 🙂

leni5
1. lis 2011

@terka3 Chápu, že se Ti to už nechce odkládat. Já se zas pro změnu trochu bojím, jak zvládnu dvě děti 😀
@kvetinkaaaa Bylo to asi v 19tt, ja už to pak ke konci ani moc nepočítala. U mě to zjistili, když jsem byla poslaná na odběr plodový vody.

terka3
1. lis 2011

@sedivka tak to Ti na jednu stranu i trochu závidím 😉 cože jste změnili plány? Myslím, že kdybych trochu "naléhala", tak by manžel asi ustoupil, ale nechce se mi to lámat přes koleno ... však ono to do jara snad uteče, řešíme teď celkem dost věcí kolem stavby, za chvíli Vánoce ... 🙂

terka3
1. lis 2011

@leni5 tak o tom, až budou 2, ještě vůbec nepřemýšlím 😀 no asi to bude docela fuška ... 🙂

sedivka
1. lis 2011

@terka3 no zmenily se nam plany uplne samy - minuly mesic jsem prasky uz nebrala s tim, ze se budeme chranit jinak, ale ze uz si nebudu nicit telo HA...no behem toho mesice nam to parkrat ujelo "naostro"...cyklus jsem mela tennto prvni mesic po vysazeni 39dni. 2dny pred MS jsem si pro jistotu delala tehot.test, ktery byl ale negativni. No a z manzela najednou vypadlo, ze mu to vlastne bylo lito, ze je negativni... Tak jsme se dohodli, ze tomu ted dame volny prubeh. Nebudu nic merit, sledovat, testovat, proste to budeme delat jako doted, akorat "naostro" a uvidime. Kdyz se zadari, budeme radi, kdyz ne, budeme mit aspon naskok 🙂 Stavet bychom meli zacit na jare a hotovo by podle planu melo byt do Vanoc. Puvodne se mi nechtelo stehovat s miminem a nejak to takhle hrotit, ale rekla jsem si, ze to proste nechame byt a uvidime 🙂

terka3
1. lis 2011

@sedivka no takhle je to asi nejlepší ... 🙂 minulý týden mi bylo nějak špatně a manžel se mě jen tak mezi řečí zeptal, jestli nečekáme prcka ... prý by mu to ani nevadilo, aspoň bysme to prý nemuseli řešit ... Jo ale aby teda řekl na rovinu necháme tomu volný průběh, to ne, chlap jeden 😠 Budete stavět dřevostavbu, že bude do Vánoc hotovo? My chceme cihly, tak to bude tak na dva roky 😒

sedivka
1. lis 2011

@terka3 no vidis, tak to je na nejlepsi ceste k tomu to taky prestat resit, treba k tomu dojde dalsi mesic 🙂 Budeme taky stavet z cihel - presneji asi ze Sendwixu od KM Beta. O Vanocich by melo byt hotovo, bude to teda samozrejme cele vlhke, ale drzet dve bydleni nebude moc realne 🙂

terka3
1. lis 2011

@sedivka tak to držím palečky 🙂 my máme naštěstí náš byt, takže nemusíme platit podnájem a stavbu rozložíme na dýl ...

sedivka
1. lis 2011

@terka3 my mame taky vlastni byt, ale ten ted prodavame, abchom meli penize na tu stavbu, takze budeme muset na rok do podnajmu...uff,ale tak neda se nic delat 🙂 3 hypoteky uz by byl masakr 🙂

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

No to jsem zvědavá komu se zadaří jako první 😉 tyhle 2 měsíce rychle utečou ani nebudem vědět,protože co se týče Vánoc tak ty vždycky rychle utečou 🙂

sedivka
1. lis 2011

@kvetinkaaaa prave jsme Vanoce v praci odstartovali. Wow 🙂

terka3
1. lis 2011

No holky, to abych to teda doma nějak šikovně nadhodila, že ne jaro, ale leden ... 😀

sedivka
1. lis 2011

@terka3 nech to na nem, jestli uz je nahlodanej, dojde k tomu sam... nenapadne nekdy naznac, ze bys tomu chtela nechat volny prubeh a uvidis 🙂

terka3
1. lis 2011

@sedivka máš pravdu, nebudu tlačit na pilu ...

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

pritel je prave pro leden,ja jsem byla pro unor a ted jsem rada

hanulkavelunka
1. lis 2011

Ahoj holky kvetinkooooo tak vidíš kolik nás tady je a určitě se do konce roku někdo přidá. Je mi moc líto co se vám holky stalo a nebojte bude to všechno v pohodě, to zlé je pryč a ted už bude jen dobře, taky jsem moc zvědavá kdo tady jako první oznámí // na těhu testu.
Já se pořád nemůžu rozhodnout kdy začít jestli už jsem dnes vzala poslední plátíčko a polsední pilulku HA a nechat to náhodě od ledna ( že by jsem si ty dva měsíce dávali pozor 🙂 ) a nebo si zajít ještě pro recept na 3 měsíce a snažit se od května.... mám doma jednu skoro dvou a půl letou rošťandu (5.prosince bude mít 2,5 roku) opatrujeme doma dědečka a ona neuvěřitelně pomáhá chystá plínky a ubrousky takže z ní bude dobrá chůva ale napřed jsem měla v plánu že bych chtěla otěhotnět srpen, září, říjen aby se nám druhé miminko narodilo červen, červenec, srpen 2013. Tak trošku myslím do předu, do první třídy by dcera nastoupila v roce 2015 a to by druhému miminku byly dva roky, takže bych se mohla plně věnovat dceři v první třídě a dvou letý prcek to už je samostatné takže by to bylo na pohodu, já si to chci prostě všechno užívat, ted se plně věnuju dceři, chodíme od jednoho roku na jednu hod jedenkrát týdně do školičky, a taky jedenkrát týdně na cvičení s maminkama a dětma. No a ta druhá varianta že bych už ted nebrala žádné prášky a podařilo se třeba hned (u prvního byly problémy ale zadařilo se po roce snažení, ted by to prý mohlo být jiné a rychlejší) tak máte tady problém se školkama, nevezmou dítě ve třech letech jen když ukážu pracovní smlouvu, takže to by zase vycházelo 1.třída a školka tak nevím no pro co se rozhodnout, holky nemějte mě za blázna prosím já to mám trošku složitější, manžel jezdí kamionem takže ho máme doma dva víkendy v měsíci, bydlíme s mými rodiči, máme své býváníško v domě svůj byteček 2+1 a máme skvělé vztahy, 3 generační dům,má babička s dědečkem mají zvášt vchody no je nás tady hodně ale máme každý své soukromí a všichni si skvěle rozumíme. No tak to jsem naspala tak trošku jak to mám tady a jak to plánujem s druhým miminkem, nevím stále pro co se rozhodnout, mateřskou jsem si ted musela dát na 4 roky protože jsem byla v době kdy jsem otěhotněla bez zaměstnání takže proto povinné 4 roky a další chci na tři protože 3800 rodičovský příspěvek je děs i když manžel vydělá tak na to že máme splátky tak to chybí.
Holky omlouvám se že jsem tak ukecaná ale kamarádky se mi rozutekly odstěhovaly, tak není moc ským si popovídat, všechny kamarádky jsou bezdětné a nechcou řešit plíny, sunar atd atd o dětech.

Tak a o sobě už jsem toho naspala dost, chci se zeptat zatím sice plánujeme kdy začneme, ale budete už užívat třeba kys.listovou nebo manžílkům, přítelům nějaké vitamínky zinek a ještě něco na dobré spermijky? 😉
Chodila jsem do diskuze na emiminu když jsem byla snažilka v roce 2008 a poznala jsem spoustu skvělých holek a tak rychle nám to uteko a bylo to skvělé vydržely jsme až do porodu v uzamčené diskuzi.
Těším se jak to bude tady.

Bože slibuju že tak moc už psát nebudu 😀 zatím pa pa jdu si dát grep a tv jo ještě je mi 28 Zlín budeme tady asi z různých koutků republiky ale bylo by fajn vědet odkud všechny jste tak pa pa

hanulkavelunka
1. lis 2011

Jo a co se týče názoru manžela tak to že chci druhé miminko mám na paměti druhý měsíc a maželovi jsem to napsala v sms v neděli a taky o něm prý přemýšlí tak dojede ve čt hurá po 15 dnech a prý to vše proberem tak pak dám vědět jeho názor pa pa dobrou noc

leni5
1. lis 2011

@hanulkavelunka Klidně se rozepisuj, mě se to dobře četlo 😉 . Já jsem z Č.Budějovic, je mi 30. Taky hodně přemýšlím, kdy je na druhý miminko nejlepší čas. Ještě to mám zkomplikovaný tím, že se chystám v lednu 2014(taková je objednací lhůta) na operaci zubů. Takže musím mít druhý buď předtím nebo potom. A když půjdu na tu operaci, tak nechci jít úplně od prťavýho mimča. Ještě k tomu jsem teď přišla o práci... Takže pro to mít děti hned po sobě, je víc argumentů. Akorát nevím, jak už jsem psala, jak mimčo třeba k 2,5letýmu prckovy zvládnu, ale zvládaj to jiný, tak budu muset taky 😀

Jinak se kyselinu listovou chystám brát, aspoň přispěje i na imunitu v tomhle počasí 🙂 . Manželovy nevím jestli něco podstrčit, minule nic nebral.

kvetinkaaaa
autor
1. lis 2011

@hanulkavelunka Ahojky 🙂 krásně si se rozepsala,moc mě to těší. No já jsem z Vizovic,takže to je kousek od Zlína 😉 No holky já už beru kys.listovou a piju kontryhelový čaj,to je prý dobré určitě víte na co,jste zkušenější jak já 😉 čekám na první MS,už aby došla potvora jedna. Vždycky jsem si myslela asi do mých 17 že můžu otěhotnět kdykoliv mezi MS. A ted když vidím jaké holky mají problémy s tím aby otěhotněly,tak doufám že nebudu patřit mezi ně ☹ Taky jak píšeš,jsem zvědavá která bude první mít // 🙂

hanulkavelunka
2. lis 2011

Leni nooo tak jako čekat na rok 2014 a po operaci se teprve snažit no to je teda hodně velké rozhodování ale když už ted plánuješ tak jdi di toho, nechci ti nějak radit ale ber to jen jako můj názor... takže je rok 2012 no už skoro je a kdyby jsi otěhotněla ted třeba v lednu tak porodíš říjen listopad a na operaci máš pak ještě spoustu času prckovi by byly dva roky a věř že tak starý prcek je už skoro samostatný má dcera si vyhraje a těším se na den kdy si od ní můžu dát relax, jako miluju ji a takový denní oddych uvítám prot jsem se ted nala na kurz zrovna zítra jdu po 1. kurz sanitární sestry, mažel mi dojede ráno tak bude od 7 do 16 hlídat a já si dám relax na školení 🙂
Leni nevím zda už máš miminko nebo teprve chceš první ah atak sjem se dočetal že už máš holčičku asi roční?? noo tak jako má sousedka má děti je ji 28 let a její dětičky jsou skoro 4, 2 a půl a rok a něco a jako kdykoliv ji potkám tak úsměv od ucha k uchu.
Takže dvě malé děti joo já se rozhodla teda ještě jsem se o tom nebavila mezi 4 očima s manželem k tomu dojde až zítra ale rozhodla jsem se že se budeme snažit od ledna už žádné léky brát nebudu ted v úterý jsem si vzala poslední, lisotpad prosinec si budeme dávat pozor a pak budeme naostro protože VELKÉ PROTOŽE je mi 28 let a chci 3 děti, četla jsem si nějaké diskuze a mám i kamarádku co se snaží o miminko 6 let je jí 30 a stále nic ani po dvou umělých tak je mi to líto, a takových holek je hodně a to mě taky moc mrzí jak některé maminky chcou a nemůžou a já se tady rozhoduji a dělám si starost o to jak to budu zvládat když by šla Adrianka do školy a druhé miminko do školky takže jsem rozhodnutá takto, proč čekat a přemýšlet když chci 3 děti, a jak jsi napsala Leni zvládly to ostatní i s více dětma tak proč to oddalovat???
A jak jsi napsala přišla jsi o práci tak jestli ti můžu poradit z mé vlastní skušenosti jsi v tzv ochranné lhůtě když oěthotníš nevím ale do jaké doby tak budeš mít nárok na mateřskou jinak když budeš déle jak rok bez práce nebo tuším že je to déle jak rok tak budeš mít nárok jen na rodičovský příspěvek tj dnem porodu 7600 do 21.měsíců dítěte a do 4 let dítěte 3800 na 3 roky mi jsem si mateřskou dát nemohla protože jsem byla rok bez práce pak rok pracovala a pak byla na PRACÁKU takže žádný nárok na mateřskou byla jsem bez peněz celé těhu a jak se Adunka narodila tak hned rodičovský příspěvek, práce tady moc není a rok a půl brát 3800 nééé jdu do druhého miminka, právě jsem psala na sociálku a ptala se jak bych to měla s druhým mimčem zda to budu muset mít zase na 4 roky a zda budu mít nárok na mateřskou no ženská mi volala ale vždy v nehodnou dobu tak, volala dvakrát ale na to její číslo jsem se nemohla dovolat tak snad ještě zavolá aby mi mohla říct co a jak na to jsem hrozně zvědavá .

Kvetinkaaaa 🙂 Ve Vizovicích jsem každý týden mám je moc ráda ještě před těhotenstvím bylo nejoblíbenějšá FRIGO 🙂 kde nás byla vždycky banda lidiček a skvělé šéfovy tyčinky, nebyla jsem tam víc jak rok 😒 ale Ve Vizovicíh jsme mělli svatbu na zámku a do parku jsem s malou jezdila pořád miluju to tam. mám tam rodinu.
taky jsem se vždy bála abych nebyla těhotná a neboj máš teprve 22 a nejlepší těhotnění bývá 12-14 den od první MS 🙂 to dorůstají vajíčka a v ty dny praskají 😉 a je to nejlepší na snaženíčko já byla jsko snažilka v roce 2008 takže toho vím hodně, některé si počítaly plodné dny, některé měřili teploty a některé si dělaly ovulační testy s tím já skušenosti nemám nevím jak ty testy fungují, já musela brát PROVERU na to ybych měla MS k tomu CLOSTYLBEGIT na to aby mi dorůstaly vyjíčka a ten 12 den cyklu ke GYNDR změřit velikost vyjíček někdy byly ještě malé tak jsem přišla za dva dny a to mi GYNGR píchla PREGNYL na to aby ty vajíčka praskly a měli jsme na to smanželem vlítnout hned tedn den co mi to píchla a měli jsme na to tři dny a to vám hokky řeknu že jsem jen počítala jaký lék si dát, kdy jet k Dr a taky aby to mojemu vyšlo a byl doma a ne v zahraničí jinak to bylo vše zbytečné, ale na štěstí mu to vždy vyšlo trvalo to 3 měsíce a na potřetí se podařilo, přibrala jsem díky těmto lékům 14 kg ale mám krásnou zdravou dceru Adrianku.
Taky mě napadají myšlenky jak to bude s druhým protože u prvního těhu byly problémy náhlé krvácení a to ve 12 a pak ve 20 týdnu kdy mě dr na pohotovosti řekl že se to nemusí udržet ve 12 týdnu a ve 20 to byl hematom ale zvládly jsme to na jedničku, porod byl po 5 hod bolestech nakonec císařem ale roidla bych jen císařem i druhé i třetí miminko, sice jsem rodila ve Zlínské porodnici ale neměla jsem štěstí na sestřičky ael to až někdy jindy to by bylo přes celou stránku a co se týče císaře tak holky co rodily normálně .... no koment a já po 12 hod musíte jít na nohy a bolest jizvy minimální dávají injekce od bolesti takže jak kdybych ani nerodila.

Tak holky zase si počtete já k pc usedám jen večer kdy mi malá spinká a mám klid.Zítra jedu na ten kurz a dojede mi manžel tak večer sedneme s vše hezky probereme jse zvědavá co mi řekne 🙂 pa pa pa jdu mrknout na top star dobrou noc