Snažilky od ledna 2012, přidá se někdo?

kvetinkaaaa
31. říj 2011

Ahoj holky ještě jsem tu tohle téma nenašla,tak se chci zeptat jestli se někdo z vás taky začnete snažit od ledna nového roku,ať se máme na co těšit a máme co probírat 😉 Právě se vyhrabávám ze špatné zkušenosti 😔 a pan doktor mi řekl,že nejlepší lék je další mimčo,a že můžeme začít na snažit už od ledna.Přidá se někdo?

ashlee
6. lis 2011

@lucinka0606 nebyla jsem spokojena.

lucijeta
6. lis 2011

aoj holky, my jsme původně měli v plánu začít až v červnu na naše druhé výročí svatby.. ale přečetla jsem si nějaké diskuze kde holky psaly, že se jim zadařilo právě hned napoprvé po vysazení, takže pokud tam ta šance je nerada bych ji propásla a pro další HA už se mi nechce 😝 první plodné dny po vysazení by mi měly vycházet okolo štědrého dne, takže bych si mimi nadělila v září k narozeninám. bylo by to hezké, ale budu ráda pokud se zadaří alespoň během následujících 6 měsíců. můžu se k vám ještě přidat..? 🙂

kvetinkaaaa
autor
7. lis 2011

Ahoj
@lucijeta ,určitě že se ptáš 🙂 vidím že nás teda bude,těhulek..

kvetinkaaaa
autor
7. lis 2011

@lucinka0606,já jsem měla mít zimní miminko ale bohužel se stalo to co se stalo. A sám doktor mi říkal že mám být ráda že jsem těhotná v zimě,že těhule vydávají více tepla jak normální člověk,že jim je v létě hrozně 😒 což mě teď štve,že mi říkal 🙂 Ale co bych neobětovala pro 😲

kvetinkaaaa
autor
7. lis 2011

Holky pila jste některá kontryhel? chtěla jsem se zeptat jaké s ním máte zkušenosti.

hanulkavelunka
7. lis 2011

Ahoj holky tak koukám, že už je nás tady víc to je bezva.
Tak chtěli jsme otěhotnět příští rok srpen září abych měla opět miminko na léto, první dcera je v červnu ale jak tady čtu tak to nebudu řešit mám toho plnou hlavu kdy se začít snažit, zítra bych měla opět brát HA ale musela bych do lékárny a k dr pro recept a tak teda po domlluvě s manželem jsme se rozhodli, že už nebudu brát HA takže už jsem vysadila ale nechci ještě ted otěhotnět, potřebuju zjistit jestli dostanu normálně MS protože od 15 let jsem s tím měla problémy a musela brát HA takže uvidíme zda už to bude prvním porodem OK ... snad dostanu tu pravou normální menstruaci, bez podpůrných léků a MS.Ms mi ted končí tak jsem zvědavá ale HA už neberu, toď první krok a od ledna na to s tátou vlítnem 🙂
Kvetinkoo s kontryhelem nemám skušenost, já budu od ledna brát kys.listovou ale tu na podporu otěhotnění ono je totiž víc druhů té listovky
Tak holky manžel mi dnes odjel do Anglie tak jsme opět s dcerou samy bez táty tak pa pa

leni5
7. lis 2011

ahoj holky,
@kvetinkaaaa já kontryhel dřív pila i na ms bolesti, potom při snažení taky, ale netuším, jestli pomohl.
@hanulkavelunka jaká listovka to konkrétně je?

hanulkavelunka
7. lis 2011

leni já už si to nepamatuju ale jednu listovka se dá koupit i v drogerii a je tam více tablet ale ta druhá na podporu k otehotnění skusím to pohledat na netu ale vím že existuje já brala tu co se dá koupit i v drogerii ale když jsem si šla do lékárny pro další balení tak se mě ptala kterou chci jestli normální nebo na podporu těhu a to mi ukazovala tuším krabičku kde to bylo asi v plátíčku skusím pohledat a dám vědět

hanulkavelunka
7. lis 2011

Leni rozdíly mezi těma listovkama bude asi v tom složení té tablety že je někde menší obsah kys.listové a v té co se má brát před otěhotněním má být více té kys.listové. Kontryhel nevím jestli je to tak tak co si matně pamatuju tak to podporuje MS ale dochází k potratům? ale nechci tu šířit nějaké pomluvy mám čas tak se mrknu an nějakou dikuzi o kontryhelu ten jsem měla taky koupený jako sypaný čaj ale asi jsem to pila na podporu MS ?? jééé já už si to nepamatuju ale hned zjistím

lucijeta
7. lis 2011

já jsem začla brát babyplan od calibra, taky obsahuje doporučenou denní dávku listovky a další potřebné vitamíny pro snažilky a první trimestr.. doporučila mi to kamarádka, která čeká v březnu chlapečka. a manželovi jsem koupila zinek, tak pěkně papáme 🙂

hanulkavelunka
7. lis 2011

holky já se moc omlouvám už si pořádně nepamatuji jak jsme si s holkama psaly před 3 rokama kdy jsem byla jako snažilka a psaly tam holky i o tom kontryhelu ... nepodpoduje potraty naopak je jako prevence
tak se omlouvám ještě jednou zde je tinktura kontryhelu http://www.otehotnet.cz/358-kontryhel-tinktura-...

hanulkavelunka
7. lis 2011

lucijeta ahojky pro tatínky je zinek ale ještě něco nemůžu najít tu diskuzi kde o tom holky píšou co koupily tatínkům je to zinek ten se taky chystám manželovi koupit 😉 a ještě nějaké vitamínky.
Já jsem hlavně zvědavá jestli dostanu začátkem prosince MS normálně bez HA jak už jsem tu psala měla jsem s tím od 15 problémy i když jsem ve 23 letech vysadila a chtěla jsem otěhotnět tak to jsem musela brát proveru abych měla MS a pak ještě dvoje léky clostylbegit na to abych mi dorůstaly vajíčka a pak pregnyl aby mi to v čem sjou ty vajíčka prasklo a mohli jsme se snažit tři dny o otěhotnění a tam hrozily i 4čata 🙂)) tak jsem ráda za 29.měsíční krásnou zdravou holčičku 🙂 a od ledna to necháme náhodě 🙂

lucijeta
7. lis 2011

@hanulkavelunka mám dojem, že píšou ještě o selenu.. já vysazuju 9.12. a docela se bojím co bude, na HA jsem bez přestávky 12 let ☹ z toho poslední rok neberu pilulky ale nosím Nuvaring, který postupně pouští do těla hormony a nemusí přes žaludek. Ten mi doporučila sestřenka, která nesnesla žádnou normální antikoncepci.

kvetinkaaaa
autor
8. lis 2011

@hanulkavelunka ahoj,já už beru taky kys.listovou,ale od prosince přemýšlím že začnu zobat femibion 800,ale ještě nevím,ono to není levné ale aspoň ten jeden měsíc jsem si říkala. No co jsem četla tak kontryhel není vůbec špatný,samá chvála,tak je to přece jen bylinka,ta nemůže nějak moc uškodit. Já jsem si nikdy nepřála jak ted aby už došla MS,potvora 😒 Já co si pamatuju tak jsem brala nějaké 4 roky HA a letos na konci února jsem si vzala poslední prášek a v květnu jsem otěhotněla ani nevím jak 🙂 uvidíme jak to dopadne příští rok 😀

leni5
8. lis 2011

Ahoj holky,
ja taky beru kys. listovou, ale tu obyč, femibion si asi koupím, až se to povede. Ja už HA neberu hodně dlouho, moc mi to nevyhovovalo. Ale MS mam po porodu min pravidelnejsi než předtím, tak nevím, čim to je... Ale neni to nic hroznyho.

hanulkavelunka
8. lis 2011

Ahoj ano je to asi ten selen, no manžel byl na spermiogramu před 3 roky a je úplně zdravý díky bohu 100% 😀 tak jsem zvědavá na tu moji MS dnes jsem měla začít brát a NEBERU 🙂 KONEC tak se uvidí začátkem prosince.
Leni tobě se po prvním porodu zlepšila MS ?? já brala 10 let bez jediné přestávky jen Triquilar a to pak byl děss tak jsem zvědavá jak to bude ted.Ted po porodu jsem brala když jsem rok kojila tak jen jakési slabší a rok a půl beru stodette nebo ted abrala jsem ted už nic dnes začínám bez HA 😀
K čemu je femibion? je to lepší než listovka?

kvetinkaaaa
autor
8. lis 2011

@hanulkavelunka http://www.femibion.cz/produkty/femibion-800 mrkni na tohle,je to celé o femibionu 😀

lucijeta
8. lis 2011

ahoj holky, tak jsem si dnes taky pořídila kontryhel 😀 dívám se na ten femibion a má téměř totožné složení jako ten babyplan, ale vyjde teda pěkně draho. já mám 60 tablet za 300. od 2. trimestru je pak calibrum mami a to už je nákladnější, protože se má brát 2x denně a cena je myslím stejná. ale co bysme neudělaly pro zdraví že 😉

kvetinkaaaa
autor
8. lis 2011

A holky co mám teda koupit příteli? je toho hodně ale co je tak nejlepší 🙂

lucijeta
8. lis 2011

@kvetinkaaaa pro muže jsem na netu našla tohle: "Fertil Man, vitamíny pro muže, pro kvalitnější spermie a podporu plodnosti + KOTVIČNÍK. Doporučujeme pro muže, kteří chtějí počít dítě. Obsahuje L-Taurin. Vhodné užívat min. 3 měsce před plánovaným početím (Spermie zrají 72 dní). Kůra 30 tablet, na 1 měsíc." Cena 399 😒 my zatím zůstanem jen u toho zinku, mám mladšího manžela tak u něho bude snad vše ok 😀

hanulkavelunka
8. lis 2011

Hoklky mám skušenosti s calibrum teda nevím jestli je to tím ale i Dr jedné kámošce říkal že po těch vitamínech se rodí velké děti 🙂 dnes nemám čas malá mi nechce spát tak mi tu hopsá na klíně tak si jdem číst pa pa

lucijeta
8. lis 2011

jj, taky jsem to slyšela. ale prej stačí nepřehánět to s vitamínama ve 3.trimestru. takže mám v plánu to brát jen před a pak max. do toho 2. trim.

karoll85
8. lis 2011

Ahojda holčinky, můžu se k vám přidat občas na kus řeči? 😉

Vidím, že tu diskutujete vitamínky. Já baštím už téměř půl roku listovku (na doporučení MUDry) a manžel poctivě zobe Selzink o kterém jsem se tu na MK dočetla, že je dobrý pro chlapy jako příprava před snažením 😀

leni5
8. lis 2011

@karoll85 Ahoj, jasně, že můžeš 😉
@hanulkavelunka Spíš se mi MS trochu zhoršila v tom, že někdy ji dostanu po 40 dnech, někdy po 28, což pro mě předtím normální nebylo.

kvetinkaaaa
autor
9. lis 2011

@lucijeta no já raděj koupím ten Selezin,je levnější určitě a přítele už tak musím nutit do toho aby něco jedl,sice je mladý ale hodně kouří což mě štve,já jsem přestala jak jsem otěhotněla a už ani nezačnu,jsem ráda že jsem se toho zbavila 😉

lucinka0606
9. lis 2011

Ahojky děvčátka...tak já před prvním těhu zobala kyselinu listovou 3 měsíce před plánovaným snaženíčkem a teď si ji taky určo koupím asi už na začátku prosince...udělám si takového mini Mikuláše 🙂 A manžovi asi taky udělám mini Mikuláše a dostane ten Selzink...🙂 (ten bude mít asi radost 🙂 )
Kontryhel jsem taky pila, myslím, že je to fajn bylinka, která mám pocit příznivě ovlivňuje menstruační cyklus, což já potřebovala. Brala jsem 7 let HA a před HA šílené cykly...po HA jsem to měla tak cca po 33 dnech, takže v poho...akorát je sranda, že jsem otěhotněla 25DC 🙂 (měřila jsem BT, tak to vím 🙂 ) Dnes po porodu šlapu jak hodinky a ovu na sobě krásně poznám, tak snad se zadaří raz dva 🙂 Nejlepší je tulení od konce MS pěkně ob den 🙂
Co se ještě týče potravinových doplňků, tak je super zobat před i v průběhu těhu probiotika, je to dobré na imunitu a zároveň to příznivě ovlivňuje trávení a imunitu u miminka, což se pak ocení při prdících( vím o tom svoje 🙂 ) A pak jsou ještě super rostlinné oleje od firmy Nobilis Tilia, ty nm prodávala moje porodní asistentka a třeba dýňový olej je super po lžičkách od začátku těhu, obsahuje hořčík a zinek, takže parádní prevence proti tvrdnutí bříška a můžu říct, že moje vlasy a nehty v průběhu užívání toho oleje byly parádní 🙂

lucinka0606
9. lis 2011

A ještě jsem si vzpomněla, že v dnešní době HA, kdy ta hladina hormonů je opravdu minimální se HA nemusí vůbec vysazovat dopředu...naopak, pokud se páru nedaří déle miminko, tak uplně první, co doktor většinou udělá, tak napíše na chviličku HA a řekne dobrat a snažit 🙂 Říká se, že jak HA zabraňuje ovulaci, tak když se vysadí, tak ty vaječníky jsou jak zblázněné a produkují větší množství vajíček...no prostě se říká, že po dobrání HA jsme holky jako "pohnojené" a bude úroda 😀 Já vysadila, počkala na první přírodní MS, pak ten další měsíc jsme odflákli a ten další měsíc se zadařilo 🙂

hanulkavelunka
9. lis 2011

lucinka0606 ahoj no možná to tak nějaký Dr říká a předepisuje HA když se nedaří ale tohle slyším poprvé a co sjem byla snažilka ve třech skupinách kde nás bylo kolem 30 až 167 holek tak tohle slyším poprvé já neměla ovlaci po vysazení, kamarádky zase měla nízkou sliznici takže těch příčin je fáákt hodně a nepomůžou ti brát zase HA ale určitě kdyby mi to dr doporučil tak bych to skusila, já čekám na prosinec na první MS po 3 letech užívání HA snad se to porodem zlepšila před prvním snažením 10 let HA bez pauzy a po 10 měsících se zadařilo půl roku jsme se snažili jen tak pak jsem to oznámila Dr a za tři měsíce se zadařilo