Snažilky od ledna 2013

mufinka26
26. pro 2012

Ahojky, najde se tu snažilka co do toho jde už ted od ledna?? Plodné dny by mi měly vycházet na 7. ledna tak uvidíme 🙂

pindruse76
30. pro 2012

Ahoj holky, koukam, ze se to tu rozjizdi. Ja mela prvni dite v 35. Ne kvuli zdravotnim duvodum, ale proste nejak nebyl spravny cas. Druhy chceme urcite a to co nejdrive. No a ani tretimu bychom se nebranili, ale mam obavy, ze uz pak bude pozde.

mvkoty
30. pro 2012

@mufinka26 s ovulačníma testama zkušenost nemám, ale co tak pozoruji po kamarádkách tak nejspolehlivější je měření BT...test ti ukáže // zhruba 36hodin před ovulací ale podle mě na něm 100%nepoznáš kdy je nebo byla....teplota ti to ukáže určitě lépe.

@cabalkova víš jak já měla první dítě s blbcem a dost brzo a druhé jsem si vymodlila a dalo mi to taky zabrat díky tomu urazu a následkům, tak snad stihnu i to třetí. Já bych měla mít děti co nejdřív kvůli těm následkům ☹

mufinka26
autor
31. pro 2012

@pindruse76 hele já myslím, že pozdě není nikdy 😀
@mvkoty koukám, že sme na tom podobně, první dítko sem měla taky z blbcem, který ani neví, že malá existuje, ale aspon nedělá potíže a dokonce nám souhlasil, aby měla Danielka příjmení po mém muži 🙂 dokonce nám nabídl, že bude souhlasit s odebráním jeho rodičovských práv, aby si jí mohl ten můj adoptovat

simasla
31. pro 2012

Ahoj i já se přidám, jestli můžu. Zatím tedy snažilkujeme jen tak vlažně. Mám doma 2 letou holčičku a otěhotněla jsem až po Clostilu. Nicméně jen co jsem přestala koncem října kojit, tak mi naskočil cyklus a první MS byla na začátku prosince. Rozhodla jsem se, že teda zkusím zda ovuluji a začala jsem si měřit BT (tu jsem si měřila i před 2 lety). Měla bych být 8 DPO - ale nepředpokládám, že by se nám miminko podařilo hned první měsíc.... takže spíšbude snažilkování až v příštím roce. Mám sice trošku obavy, ale zároveň se moc těším. Obavy jen z toho, že manžel nemá momentálně práci a já sice pracuji při mateřské, tak nějak vycházíme, ale není to žádná bomba, ale zase za 9 měsíců se toho ještě stane... Maximálně budu hold stále pracovat. Však s Michalkou jsem pracovala už od jejích 2 měsíců.
http://www.fertilityfriend.com/home/simasla

mufinka26
autor
31. pro 2012

@simasla ahojky a vítej 😀 přesně jak píšeš za devět měsíců se toho může udít 😉 držím palečky, aby si muž našel brzy práci, ikdyž vím, že to vůbec neni v téhle době lehký

mufinka26
autor
31. pro 2012

Jionak holky, dneska jsem běžela do lékárny a koupila sem si ovulační test, tak sem ho zkusila a holky on je pozitivní 😀 😀 😀 takže já ovuluji 😀 😀 😀 😀 po takových letech ani nevíte jakou mám radost a moje naděje, že se to povede přirozeně, že nebudeme muset jít zase do IVf je čím dál tím větší 😀 😀 😀 😀

Přeji vám šťastný nový rok 2013 pro nás ten vítězný, kdy budeme těhulkovat, ikdybysme měli otěhotnět až v prosinci 😀 😀 😀 my tp dáme 😀 😀 😀

cabalkova
31. pro 2012

@mufinka26 Tak to jsme skoro synchronizovany, ja to vidim podle testu na ovu tak zitra, nejpozdeji pozitri... tento mesic jeste vynechame, uzijeme si na zacatku unora hory a pak jdeme na to, respektive dalsi ovu bych mela mit prave na tech horach, tak tak malinko doufam, ze si treba privezeme ty // uz z hor... vcera jsme to probirali s muzem, taky to nemame financne zadnou hitparadu a musim pracovat, ale kdyby se to povedlo v unoru, mimi se narodi nekdy v listopadu, cca do brezna budu kryta materskou, od dubna by nam pomohla mama, az bude kousek od nas na chalupe a od zari by sel Tondik do skolky, takze verim, ze i se dvema detickama praci zvladnu a financne to dame. Tim jsem se uklidnila, jak to budeme zvladat ekonomicky. Mam teda tochu sevreny zaludek ze snazeni a vseho kolem, jak kdyby to bylo poprve, ale zaroven se na to tesim... a vzhledem k memu veku neni co odkladat, takze hura do toho a pul je hotovo. 🙂

simasla
31. pro 2012

@mufinka26 - díky - já věřím, že najde však je bez práce 14 dní, to není žádná dlouhá doba i tak to byl takový předvánoční šok...a samo na to musím myslet i z pohledu toho, že chceme pořídit Michalce sourozence...
No a pozor na ovu testy - taky jsem měla pozitivní ovu test před 2 lety, když jsme se snažili už rok, tak jsem pak zkoušela všechno možné i nemožné - tedy vypadal tak a ovulace nebyla...což mi s jistotou potvrdilo jak měření BT, tak i nakonec cyklus dlouhý jak blázen, který jsem ukončila až provokačkou od Dr.
Což samo nemusí být tvůj případ, takže tfuj, tfuj - ať je to hezky ovulka
@cabalkova - přesné takový ten pocit okolo žaludku - obavy, ale věřím, že to zvládneme a kdybychom měli čekat na příznivější situaci, třeba by ani nenastala... nebo by to pak zase nešlo... Můžu se zeptat na věk?

mufinka26
autor
31. pro 2012

@simasla před Danielkou jsem měla ovulaci normálně, ale po porodu se to nějak zvrtlo a na Jarouška sme čekaly mnoho let, nakonec nám pomohlo až IVF, ale před třema rokama sem měla taky ovulaci, ale miminko nás v 10tt opustilo ☹ od té doby zase ovulace nebyla, ani léky nepomáhaly, ale to sem neměla ani menstruaci a ted to vypadá, že se to krásně vrací do normálu, dokonce mám i pravidelný ciyklus to sem nepoznala dobrých deset let 😀 takže věříme, že se moje tělo umoudřilo a už nechce nápor hormonů co sem musela brát před IVF a umoudřilo se 😀 😀
@cabalkova s penězma je to na čtýru asi všude 😉 ale z manželem si říkáme, že když už uživíme dvě, tak to třetí se mezi tím už stratí, zvlášt když máme celou výbavičku doma 😀

mvkoty
31. pro 2012

@mufinka26 Tak to máš dobré že bývalý takhle vyjde vstříct.....to u nás nehrozí. On všude pyšněchodí a chlubí se, "to je MŮJ kluk" ale když se podívám na dárky co dostane třeba k narozninám tak bych mu dala ránu. Ikdyž teď se to trochu srovnalo. A musím říct, že si tedy bere malého jak může a platí všechno co se týče fotbalu a ostatní věci jdeme napůl.....jmeno jsem chtěla taky změnit tak se trochu cukal, ale nakonec jsem to odložila protože než by se to vyřešilo tak by bylo pololetí a malý by během školního roku měnil jmeno tak to chci začít řešit před prázdninami aby se to do září stihlo. Ale o osvojení manželem nepřipadá v úvahu, to by nezkousnul....už jen pro to, že jsou to bývalý kolegové. Což jsme zjistili až časem 😀

kettm
31. pro 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala, snažíme se teda už od července 2012, doma mám 3,5 letého kluka (ten se podařil na 3cyklus) a zatím druhé nikde, no snad se brzo dočkáme všechny😉

mufinka26
autor
31. pro 2012

@mvkoty pěkný 😀 to já sem neviděla alimenty ani zdálky 😀 Danielku viděl od narození 6x, z ničím nepomohl, takže tak a myslím, že má i ze mně trochu strach, jednou sem mu řekla, že bych mu zlámala hnáty, kdyby si dělal na holku nárok 😀 já sem taková bojovná žena a s mojima mírama 😀 sem těžká váha 😀 hlavně se zněj pak stalo vyfetlo a má dalších pět kluků, ale o ty se aspon stará.

mufinka26
autor
31. pro 2012

@kettm Vítej u nás 😀 neboj pro všechny bude 2013 velmi plodný rok a top by bylo, aby sme se tu zachvíly nebavily o kulatícím se bříšku a kopanečkách 😀

simasla
31. pro 2012

@mufinka26 - ty bláho to sis teda "užila" své - no hlavně, že teď je cyklus v poho... Já právě před Míšou - vysadila jsem antikoncepci - tu jsem teda brala 9 let - no a najednou cyklus nikde, tím pádem i ovulace nikde a tak se to vleklo rok... Nakonec až po různých vyšetřeních - nasazen Clostil a ten mi vyvolal ovulaci - i když medikace lékaře byla tenkrát netradiční - brala jsem ho 10 dní - ale pomohlo to a hned první měsíc s Clostilem jsem otěhulila. Počítala jsem s tím, že to bude stejné. Navíc jsem neměla cyklus ani po dobu kojení - celých 22.měsíců bez MS. A odstavila jsem a po měsíci a kousek jsem to dostala a radši jsem si začala měřit bazální teplotu, abych odsledovala, že funguju a vypadá to, že ovulka byla 16DC - normálně okolo Štědrého dne... tak kdyby se přeci jen zadařilo hned, tak bychom měli miminko od Ježíška 🙂 Nicméně po ukončení kojení jsem brala chvilku fytosóju v kombinaci se Stimulenem - přírodním progesteronem - je možné, že mi cyklus nahodily i tyhle přírodní doplňky, dost jsem si o tom četla, protože jsem čekala anovuláky
@kettm - Ahoj a přeji brzké // 🙂

mufinka26
autor
31. pro 2012

@simasla ha, o tom sem ještě neslyšela, to kdyžtak taky zkusím, jáí piju kontryhel, vždy od 1dc do 14dc 😀 užila sem si svoje, ale řeknu ti, když sem poprvé slyšela Jarouška plakat, tak bylo vše zapomenuto a taky mě hodně drželo, že sem měla už jedno dítko, ikdyž ta touha byla šíleně veliká a to amé mám ted 🙂 asi sem určená mít hodně dětiček 😀 ikdyž s pomocí lékařů, nebo různých procedur 😀

mvkoty
31. pro 2012

@mufinka26 no to já jsem ho tenkrát nechtěla ani uvect v RL ale naši mě přesvědčili e kdyby se cokoliv s malým stalo nedej bože potřeboval kostní dřeň tk bych jeho k tomu nedokopala....odešla jsem od něj co jsem zjistila že jsem těhu a on mi tenkrát řekl, že se kvůli dítěti nebude omezovat, že ho nechce.

mufinka26
autor
31. pro 2012

@mvkoty na mě zase dělaly bububu ze sociálky, že když ho neudám jako otce tak mi malou vezmou, no ted vím, že to nemohly, ale v tý době mi bylo 16 a toho, že mi malou vezmou sem se šíleně bála 😔 ted už bych byla chytřejší a pani pracovnice bych někam poslala 😉

mvkoty
31. pro 2012

@mufinka26 no tak to na mě naštěstí nikdo bububu nedělal ale kontrou ze sociálky jsem teda doma měla před soudem než mi malého dali do péče, no tahanice hadr.

mufinka26
autor
31. pro 2012

@mvkoty sem ráda, že tohle už mám zasebou a ted mám konečně chlapa, který se o nás krásně stará a tyhkle starosti jsou hluboká minulost 😀

mvkoty
31. pro 2012

@mufinka26 přesně tak...já jsem byla celé těhu sama a chlapa jsem si našla až když bylo malému rok a čtvrt. Byla jsem s ním skoro 5let a když jsme se rozhodovali, že se vezmeme tak přišel že potkal jinou a odešel....no a pak jsem potkala manžela a bylo to osudové setkání 🙂 lepšího chlapa jsem si přát nemohla 🙂

megy
31. pro 2012

tak my máme jednoho kloučka 8m a o druhé jsme dostali povolení se snažit od Vánoc. tak doufám, že ta naše 13 v roce všem přinese jen štěstíčko 🙂

mufinka26
autor
31. pro 2012

@mvkoty tak to sme nqa tom podobně, byla sem celý těhotenství sama, když bylo Danielce rok našla sem si v té době hodnýho chlapa, vzaly sme se, pokoušely se o miminko a on mi po čtyřech letech co sme spolu byly a půl roku od vatby oznámil, že se zamiloval do ženský z práce sekterou m+ě měsíc před tím seznámil 😒 byl to pro mne takový šok, takže rozvod a byla sem pak dva roky s malou sama, našla sem si podnájem, prostě celkově sem se osamostatnila a osu tomu chtěl, moje nejlepší kamarádka měla bráchu, byly sme spolu na dovče, pomáhal mě stěhovat, dokonce když sem se rozvedla tak sme byly na půlnoční, v tý době ještě nikoho nenapadlo, že se jeden den sejdeme u nich doma a dáme se dohromady, úplně náhodou 😀 byla to nejkrásnější a nejlepší náhoda v mém životě, byl totiž nemocný a v ten den, kdy jsem šla za kamarádkou náhodou měl kontrolu, takže přijel domu z chaty kde marodil 😀 měsíc na to sme spolu bydleli a půl roku na to se vzaly 😀 prostě to tak mělo být, já si měla zažít úplný dno, abych sio pak lépe vážila všeho a uvědomila si co je v životě opravdu důležité 😀

mvkoty
31. pro 2012

@mufinka26 takže taková romantika 🙂
My ses manželem seznámili na netu...od června jsme si psali, v říjnu jsme se poprvé viděli, týden na to jel ke mě na návštvu, zůstal týden....a za 14dní u mě už bydlel....ale protože nesehnal práci a byla obr ponorka tak jsem se v únoru rozešli, on se vrátil do Prahy já zůstala v Plzni...no ale osud tomu chtěl a my jsme se v květnu dali zase dohromady. V červnu jsme počali Viku já se odstěhovala za ním do Prahy....tam jsme byli dva roky...letos v srpnu jsme se vzali, to bylo malé 1,5roku a v září jsme se stěhovali do domečku 🙂

cabalkova
31. pro 2012

@simasla V unoru mi bude 39, takze nejvyssi cas... mne to nejak dlouho trvalo, nez jsem se s manzelem poznala, no a pak nam dalsi ctyri roky trvalo, nez se maly povedl... mezi tim ctyri potraty, dve IVF... no proste zazitky... pak jsem hodila vsechno za hlavu, zacala hubnout, naskocil mi cyklus, se kterym jsem mela do te doby dost velke problemy (kvuli nadvaze), tak jsme si rekli, ze to zase zkusime, no a Tondik se povedl na prvni dobrou... tak jsme rusili letenky do USA, listky do Metropolitni opery a dalsi zarizene veci... ale co, miminko bylo to nejlepsi, co nas mohlo cekat a Amerika neutece, byt jsme tam meli jet za mym kamaradem, ktery je vazne nemocny a nasi pristi navstevy se uz nejspis nedocka... to me moc mrzi, ale zase riskovat, ze bychom kvuli tomu nemeli Tondinka, to se mi fakt nechtelo...

Jo a jinak s manzelem jsme se poznali zacatkem prosince 2007, v lednu 2008 jsme spolu bydleli a v rijnu 2008 jsme se vzali... takze taky pekne supem. 🙂

simasla
31. pro 2012

@mufinka26
No já jsem takový bylinkář :D amatér - takže když jsem si přečetla článek o hormonálních postupech v těle ženy v průběhu cyklu, tak jsem zjistila, že je dobré nastartovat estrogeny v první polovině cyklu (což ostatně dělá i Clostil)
A tak jsem se pídila až jsem objevila Stimulen - je to za pár korun, tak jsem to zkusila
http://poprsi.heureka.cz/stimulen-pevnost-a-vel...
obsahuje totiž toto:
Smldinec chlupatý je jedna z těchto rostlin, jejichž účinek je významný pro dosáhnutí optimálního množství a balance ženských pohlavních hormonů estrogenu a progesteronu, které mají významnou roli pro zdraví ženy. Obsahují substance (diosgenin), které mají podobnou strukturu jako steroidní hormony estrogeny a proto se zařazují mezi fytoestrogeny – látky, které se vážou na estrogenní receptory a narušují tak funkci endogenních estrogenů v organismu.

Pro tento efekt jsou významnými z hlediska snižování výskytu hormon-dependentních typů nádorů, napomáhají regulaci menstruačního cyklu a pomáhají při zvládání komplikací spojených s klimakteriem. Příznivě ovlivňuje hormonální rovnováhu a syntézu progesteronu. Snižuje množství triglyceridů v krvi, čímž pozitivně ovlivňuje proces myšlení, především pak paměť a schopnost koncentrace. Rovněž vykazuje výrazné antioxidační schopnosti a snižuje riziko vzniku aterosklerózy a osteoporózy.

A vedlejší efekt - zpevnění poprsí mi fakt vůbec nevadí. Nicméně jsem šla do důsledku a zjistla jsem, že by bylo dobré kombinovat to ještě s fyto sójou - konkrétně tedy jsem si koupila Sarapis Soja.
No a tak jsem ukončila kojení, pozjišťovala po netu, co a jak (bála jsem se anovuláků), vždyt MS jsem tou dobou neměla těhotenství s míšou a pak 22 měsíců kojení - už teda víc jak 2 roky a začala užívat 5 dní - i Stimulen(2 tablety denně) i Soju(1 tabletku denně) a pak 10 dní už jen Stimulen, pak už nic - a MS dorazila - tak jsem si to teď zopákla a 1.-5.DC jsem užívala oboje, 6.-.15. den už jen Stimulen a myslím, že byla ovulka.
Nevím tedy jestli se nám povedlo jí využít - ale prsa mě trošku bolí, i píchá v břiše - sice nevěřím na zázraky, že by se zadařilo hned první měsíc, takže se nechám překvapit, jestli mrška dojde, jestli se teploty udrží výš - a jestli to takto vydržím do neděle, tak v neděli testnu :D

simasla
31. pro 2012

@cabalkova - no tak držím palečky aby se co nejdřív zadařilo 🙂 Mně je tedy jen 30, ale ráda bych měla miminko tak, aby neměli od sebe moc velký věkový rozdíl. Kdybych tak dlouho nekojila (neměla jsem MS), tak už bychom se do dalšího pustili nejspíš dřív. I když já děti miluji, takže bych se nebránila i třetímu.

cabalkova
31. pro 2012

@simasla Ja dostala ms 8 mesicu po porodu a kojim doted, ale uz jen na noc a rano, tak uz to zjevne ty hormony neudrzelo... a jsem rada, od prvniho poporodniho cyklu si delam ovu testy a krasne funguju, ovu pravidelne 20-22 den a cyklus 32-34 dnu, takze skoro jako "zamlada". A puvodne jsem si taky rikala, ze bych chtela tri deti, ale musim brat v potaz i to, ze manzelovi bude v breznu 50, takze uz ted to mame tak, ze az budeme mit doma pubertaka, bude jeho tata v duchodu... tak ho nechci zase moc prepinat, aby nam dlouho vydrzel... takze si myslim, byt s urcitou litosti, ze vic nez dva kousky mit nebudeme.

mufinka26
autor
31. pro 2012

@simasla holka to zní dobře, takže pokud to tuto ovulaci nevyjde vrhnu se do bylinek 😀

mvkoty
31. pro 2012

Tedy holky koukám, že jsme tady samý "lepší případ" tak snad nám to v tom novém roce vyjde

simasla
31. pro 2012

@mufinka26 @cabalkova @mvkoty a ostatní - a kolikátý jste vlastně DC? tedy spíš jestli už po ovulce tak kolikátý den po OVU?
Já jsem 8DPO, tak se tak nějak víc sleduju - co kdyby třeba... 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru