Snažilky od ledna 2013

mufinka26
26. pro 2012

Ahojky, najde se tu snažilka co do toho jde už ted od ledna?? Plodné dny by mi měly vycházet na 7. ledna tak uvidíme 🙂

pindruse76
26. pro 2012

@mufinka26 Ahoj, asi do toho ted v lednu pujdeme taky. Na mereni bazalni teploty je snad jeste cas, zatim bychom tomu chteli nechat volnou cestu a uvidime, jestli se zadari. Prvni dite nam vyslo celkem rychle, tak doufam, ze i ted to pujde bez problemu.

mufinka26
autor
26. pro 2012

@pindruse76 ahoj tak, já chci měřit hlavně proto, abych zjistila zda mám vůbec ovulaci 🙂 protože kdyby nebyla tak v červnu jdeme zase do centra asistované reprodukce 😀

apfele
26. pro 2012

Ahoj, můžu se přidat? Též se začneme snažit o druhé mimčo, doma mám 4 letého klučinu.

mufinka26
autor
27. pro 2012

@apfele ahoj a vítej mezi náma 😀 Já mám doma desetiletou treperendu a šesti měsíčního klučíka 😀

pindruse76
27. pro 2012

@mufinka26 Tak to chapu. A predesle tehotenstvi bylo prirozene nebo IVF? Ja doufam, ze ted uz ovulaci mam. Mam 11 mesicni holcicku a docela dlouho trvalo nez jsem po porodu dostala menstruaci + jsem do toho mela problemy se stitnou zlazou. Ted uz ale mam pocit, ze moje telo funguje tak jak ma a ze je ten spravny cas zkusit to znova. Vzhledem k memu veku nemuzeme cekat do nekonecna a moc bychom si prali jeste aspon jedno dite.

pindruse76
27. pro 2012

@apfele Ahoj a vitej. Ja mam 11 mesicni holcicku, takze jestli se to ted hned povede, tak asi nebudu vedet kam driv skocit, ale moc bychom pro ni chteli sourozence.

mufinka26
autor
27. pro 2012

@pindruse76 první vyla zcela přirozeně počata a na Jarouška sme čekaly dlouhých 8 let ☹ ale já měla problému už po porodu sem vůbec nedostala menstruaci a bez léků sem jí ani neměla. Alwe ted sem menstruaci dostala po 5 měsících a další přišla přesně po těch 28 dnech, takže sme plní naděje, že to vyjde přirozeně 🙂 Všechny testy sem měla v pořádku, akorád sem neovulovala. \Ale sme rozhodlí, že to třetí ještě bude a jak to se uvidí 😀

foriska
27. pro 2012

Přidávám se do party 🙂 Minulý čtvrtek jsem vzala poslední HA a od pondělí na to vlítnem :D Na miminko nespěcháme, takže tomu necháme volný průběh. Spíš mám teď obavu, jak mé tělo zareaguje na vysazení antikoncepce. Přece jenom jsem ji brala 5 let...

mufinka26
autor
27. pro 2012

@foriska ahoj a vítej 🙂 Moje kamarádka po vysazení HA otěhotněla hnedka na druhý pokus 😀

apfele
27. pro 2012

děkuji za přivítání, před Honzíkem jsem brala antikoncepci 10 let a otěhotněla jsem po 2 měsících, tak doufám , že to půjde i teď takto rychle 😉

foriska
28. pro 2012

@mufinka26 Tak snad se zadaří rychle. Když vidím, jak se moje kolegyně už rok trápí snažením, tak na mě jde i splín. Proto fakt doufám, že to půjde rychle...

mufinka26
autor
28. pro 2012

@foriska musíme věřit, že to půjde rychle 😀 Na Jarouška sme čekaly 8 let, tak doufáme, že ted to bude dřív 😅 😀

cabalkova
29. pro 2012

Ahoj holky, muzu k vam? Chceme se pristi rok taky pokusit o miminko, mame skoro 16-ti mesicniho broucka Tondika a moc bychom si prali jeste holcicku. 🙂 Ovu mi vychazi ted tesne po Novem roce, asi ji jeste nechame projit a zkusime to zacatkem unora, budeme mit akorat dovolenou, tak bychom si radi dovezli druheho drobecka... i kdyz musm priznat, ze cim vic se to blizi, tim vetsi z toho mam i urcite obavy... jako tesim se moc, to ano, ale zaroven si i rikam, jak to vsechno zvladneme... je nam ale dost a tak neni na co cekat. 🙂

mvkoty
29. pro 2012

@mufinka26 Ahojky taky se přidám ikdyž my se snažíme už přes rok a půl...ale ráda pokecám i s ostatními snažilkami.

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty Tak drzim palce, aby to uz brzy klapnulo!! Letosni rok bude nas.

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova děkuji a také držím palce🙂 u nás je trochu problém s cyklem a s tím jak vychází manželovi směna a mě ovulka....ale tak snad to konečně vyjde, cyklus je upravený, ovulace prbíhá tak snad. Manžel tvrdí že 30.narozeniny budu slavit s bříškem tak snad to vyjde

lenys1986
29. pro 2012

@mufinka26 jak zjistit zda je ovulace? ?? jak jako není tak mimi nebude? no totook

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty Tak kdyz to rika manzel, tak verim, ze to tak i bude. 🙂 Jsi jeste mladounka, tak neni duvod, aby miminko brzy neprislo. Je prima, ze se cyklus upravil. Nam to napoprve trvalo taky dlouho, v podstate ctyri roky a mame za sebou hodne peripetii, ale nakonec se to podarilo, tak doufam, ze se to povede i napodruhe. A co by sis prala vic, holcicku nebo chlapecka?

cabalkova
29. pro 2012

@lenys1986 No kdyz neni ovulace, tak neni vajicko... takze mimi pak opravdu neni, leda z neposkvrneneho poceti. 🙂 A ovu muzes zjistit napriklad merenim bazalni teploty nebo pomoci ovulacnich testu.

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova No já doufám, že to půjde....měla jsem v minulosti ošklivý úraz a díky němu je každé těhu pro tělo docela záhul...s prvním prckem jsem měla problém otěhotnět, malou mám po 8letech od prvního, ale s jiným tatínkem a ani jsem nevěděla jak a teď to nějak nejde....a co bych chtěla....no když to vezmu z ekonomického hlediska tak raději holčičku, na tu vše mám, ale ráda bych aby se manželovi splnilo přání mít pokračovatele rodu, takže chlapečka. Ale upřímně mě je to jednoco to bude hlavně když to maličké ve zdraví donosím a odrodím...ikdyž porod nebude problém čeká mě jednozněčně sekce.

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty tak to taky nemas jednoduche... ale verim, ze to klapne at uz holcicka, nebo chlapecek... tak pro nas by byl chlapecek taky jednodussi stran vybavy, ale kdyz ja bych si taaaak prala holcicku... a manzel taky, tak si ji zatim budeme moc prat... samozrejme, ze kdyby byl chlapecek, budeme taky moc stastni, ale kdybych si mohla vybirat, jednoznacne bych volila holcicku. 🙂 Prece jen si myslim, ze vztah se synem je jiny nez s dcerou a prala bych si poznat oboji... a taky si holcicku strojit do saticek... 🙂 Ty uz mas oboji, tak mas "splneno" a vlastne to muze byt jedno, ne? 🙂

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova přesně tak já mám "splněno" Ale ráda bych toho chlapečka, protože Mišáka jsem si vůbec neužila, byla jsem mladá první rok sama a když mu byly dva roky šla jsem do práce, hlídala moje babi a já pendlovala na trase Praha-Plzeň a Míša se mnou....pak jsem vyměnila práci a zůstala opět sama, takže jiná práce, ale Míša opět pendloval ode mně k babi až po roce jsem našla toho nej chlapa a s ním mám dneska Viku 🙂

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty Nemela jsi to teda vubec jednoduche... tak drzim palce na toho chlapecka, aby to bylo tak, jak si prejes. 🙂

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova moc děkuji jsi zlatá, také držím palečky aby brzo vyšla ta holčička 🙂
já to musím mít vždycky nějak komplikované asi jsem v minulém životě byla strašná mrcha 😀
Už máš favority na jmena????

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty No, my se kolem prvniho miminka taky tak natrapili, ze jsem si rikala, jestli jsem neco neprovedla. Ctyrikrat jsem potratila, z toho dvakrat po IVF, takze taky zadna hitparada, porod sileny, ja na JIPce a maly v inkubatoru, no peklo tak moc doufam, ze to vsechno bude tentokrat lepsi a uziju si to v pozitivnim slova smyslu.

Jinak se jmeny je to problem, s manzelem se neshodneme, on by si moc pral Katerinu nebo Jana a mne se ani do jednoho jmena nechce. Pro holcicku by se mi libila Magdalena, Apolena, Cecilie, mozna i Valerie. Pro chlapecka by se mi libil Adam, ale mozna bych se nakonec smirila i s tim Janem. To jmeno se mi libi, jenomze se tak jmenuje muj bratr, svagr, tchan, stryc.... tak se mi zda, ze uz mame v rodine trochu prejanovano. 🙂

A jake favrity stran jmen mas ty?

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova No koukám, že jsme asi obě byly potvory když nám to teď dává život tak sežrat.
Já chtěla vždyckyNatálii a Daniel jenže u Míši se mi to krylo s TP uVikči jsem od začátku chtěla Viktorii a Olivera jenže ten neprošel u babiček, tak jsem se dohadovali manžel chtěl Patrika ale to se mi nelíbí ani jako klučičí ani jako holčičí....já chtěla Jáchym, Šimon a nakonec jsme dva dny před porodem psali Viktorie a Kryštof.
Takže teď nám zůstal Kryštof- Robin (druhé jmeno po tatínkovi) a u holčičky manžel by chtěl Kristýnu (mě se opět nelíbí, přijde mi to strašně tvrdé i ve zdrobnělinách a nejde k Viktorii) a já bych brala Anna, Sofie, Claudie, ale nejvíc Rozárie

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty Tak Rozarka se mi taky hrozne libi... uvidim, jak to bude. Kdyz jsem cekala Tondinka, tak jsem mu zacala rikat Tonda hned na zacatku, kdyz jsme jeste vubec nevedeli, jestli to bude chlapecek nebo holcicka. A kdyz nam pak potvrdili chlapecka, tak to proste uz Tondik zustal. Jeste se mi moc libi Matous, jenomze nam prijmeni zacina na Š, takze to nemuzeme dat. Varianta je Matej, ale to se mi zase nezda na dospeleho chlapa. Tak to zatim tak moc neresim a uvidime, jestli zase nebudu mit nejake vnuknuti a nejake jmeno me proste nenapadne samo od sebe. Jinak pokud jde o holcicku, moje mama by hrozne chtela Marjanku, po babicce (svoji mame). Zatim nevim, jestli se mi libi nebo nelibi, tak nejak napul... zatim tohle neresim... spis fakt musim priznat, ze me trochu chyta des, ze uz bychom na to meli za ctyri tydny skocit, nejak to uteklo rychleji, nez jsem cekala...

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova my máme příjmení polské takže výběr jmena je o to složitější aby to k tomu šlo ☹

cabalkova
29. pro 2012

@mvkoty Urcite vyberete krasne jmeno... ja myslim, ze to bude nejspis takove jako s Tondikem... manzel se bude nejdriv trochu branit a pak bude tak stastny, ze mame miminko na ceste, ze mi dovoli v podstate vsechno, co si zamanu... takze pokud si nevymyslim nejakou uplnou silenost, tak mi dovoli celkem cokoli... jo a taky se mi libi Alzbeta, ale na to mi pokazde rekne: kralovna Alzbeta.... 🙂

mvkoty
29. pro 2012

@cabalkova určitě jo....ono to stejně bude potom o tom pocitu s tím mimískem.....já od začátku cítila že to bude holčička a byla to píďalka až je konci jsme říkali jmenem a to jsem to tak ale cítila, prostě jsem vnitřně cítila, že Viktorie je to pravé jmeno. A věřím, že to tak bude i u třeťátka pokud se povede.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru