Snažilky od ledna 2013

mufinka26
26. pro 2012

Ahojky, najde se tu snažilka co do toho jde už ted od ledna?? Plodné dny by mi měly vycházet na 7. ledna tak uvidíme 🙂

mufinka26
autor
3. led 2013

@misickaf
@nasticka ahoj holky a moc vás tu vítám 🙂

simasla
3. led 2013

@misickaf - tak podle čínského kalendáře jsme měli mít kluka a máme Michalku :D a podle stáří krve - protože jsme stejný rok narození budeme mít vždycky holčičku :D Já jsem našla ještě podle Plzáka
http://jasanek.webpark.cz/plzak.html
To nám s Míšou ale vyšlo :D

mvkoty
3. led 2013

@simasla tak u nás je v pořadí teď chlapeček.... manžel chce pokračovatele rodu. A mě je to tak nějak jedno jestli holka nebo kluk 🙂 A jmena u klika je jasný Kryštůfek Robin (druhé jmeno po tatínkovi, ale nevím zda ho dáme i do RL) a u holčičky by se mi líbila Rozárie (ne Rozálie....protože budeme mít Rozárku a ne Rozálku 😀DD)jinak ještě Claudie, Sofie,Anna.
Musím vybírat taková trochu exotická jmena díky příjmení 😀

@misickaf vítej mezi námi 🙂 tak tyhle metody jsem řešila u prvního a vyšlo mi to podle krve....jinak ostatní dvě metody neznám. Ale já dávám na svůj vnitřní hlas a jakmile jsem těhu vím co čekám aniž by to bylo poznat na utz.
Tak podle krve mi to vyšlo i u malé, ale pokud bychchtěla kluka tak musím otěhotnět až za dva roky to se na to můžu víte co 😀 a podle jonáše mi to nevychází vůbec protože bych měla mít plodnédny v době kdy bude ms a podle čínského bych měla otěhu v únoru aby to byl kluk jinak jeto jasná holka a pak až od května to bude zase kluk....tak jsem na to zvědavá

cabalkova
3. led 2013

Tak jsem zvedava, jak se nam ty deticky podle pohlavi povedou... ja bych tak moc chtela holcicku, ze jsem si rikala, ze bych to zase zkusila podle Jonase (Tondinek nam takhle klapnul), ale kdo vi, jak to s tim je. Spis si rikam, ze kdyz si ji budu moc prat, tak si ji k sobe privolam... 🙂 Tak snad. A se jmeny u nas bude taky boj. Muz by chtel jednoznacne Katerinu a tu moc nechci ja, ale myslim, ze kdyz se ta holcicka povede, tak z toho budu tak nadsena, ze mu ji nakonec snad i odsouhlasim. 🙂 Kdybych vybirala ja, byla by to Alzbeta, Magdalena, Emma, Julie, Rozarka...

margot_ka
3. led 2013

@mufinka26 ahoj, koukám, že ti plodné dny vychází stejně jak mě 🙂 s přítelem jsme si říkali, že to nebudeme hrotit a půjdeme na to pozvolna, ale tohle datum mám pořád v hlavě, tak ho asi chudáka stejně zneužiju 😀

mufinka26
autor
3. led 2013

@margot_ka já sem už deska 2DPO, já už mám po ovulaci 😀 jinak jsem už 16dc 🙂 sama sem zvědavá, zda se zadařilo, nejradši bych testovala u dneska, ale já to vydržím do toho 18.1, kdy bych to měla dostat 🙂

simasla
4. led 2013

Ahoj holky tak klesám - 36,6 dneska a tak očekávám spíš mršku - sice na ní mám ještě 2 dny čas, ale kdo ví, třeba bude LF kratší. Tak jsem radši netestovala a počkám ještě ty 2 dny.

babetka131
4. led 2013

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? My jsme se začali snažit už v prosinci, mrška má dojít zítra, dělala jsem si 2 testy, ale myslím, že to napoprvé nevyšlo..co myslíte, asi nic, že? Tak snad příští měsíc 🙂

cabalkova
4. led 2013

@babetka131 Ahoj, jen pojd k nam. Ja na tech testech neco malinko vidim, ale pokud by ms mela dojit uz zitra, tak by uz melo byt videt neco poradneho... nejsou nahodou citlivost 10? tam to takovehle veci dela casto.

simasla
4. led 2013

@babetka131 já tam vidím mini ducha, i když je to takové málo znatelné - co ty, naživo to může být vidět lépe? a kolikátý jsi DPO?

cabalkova
4. led 2013

@simasla No, to asi vypada spis na ms, ale to nic, rok 2013 je teprve v zacatku, tak mame jeste spoooustu casu na to, aby se nam to povedlo. 🙂

babetka131
4. led 2013

Holky, jsou to testy rapiclear, až po koupi jsem si o nich přečetla, že nechtějí moc čárky ukazovat...zítra zkusím mamatest když mrcha nedojede, jsem 12DPO, ale když se nepovede, tak nezoufám, ani jsme nepočítali, že to vyjde hned, když tady pročítám ty příběhy 😢

mufinka26
autor
4. led 2013

@babetka131 hojky a vítej, vůbec nesmutni, málo komu se to povede hnedka na porvé 😉
@simasla tak uvidíš zda dorazí mrška, ale jak píše @cabalkova rok 2013 je teprve na začátku 😉

simasla
4. led 2013

No jasně holky - mě ta mrška nevadí a díky měření jsem alespoň ušetřila za testy :D hlavně, že byla ovulka - teda doufám. No a nevím jak příští měsíc jsem si dělala z Jardy srandu - protože chci pracovat i při mateřské, že musíme vynechat - bo by termín porodu byl v říjnu a to je čtvrtletní DPH (jsem účetní) a tím pádem bych musela snad pracovat i z porodnice :D

jjanniska
4. led 2013

@cabalkova zatim to nechavame tak 🙂 snad se to brzo povede.Prvni syn byl hned na poprve ale tohle nejak trva 😒

cabalkova
4. led 2013

@simasla Neboj, ono si to mimi stejne zaridi po svem... s Tondikem jsem se taky bala, ze se mi bude termin porodu krizit s terminem nejake prace... no a Tondik si vzpomnel, ze prijde na svet o mesic driv a razem bylo vsechno jinak. Takze clovek mini a priroda meni... 🙂

margot_ka
4. led 2013

jáj vy se máte, že už zkouáme mamatesty 🙂 mě zatím nechtějí ukázat dvě čárky ani potvory ovu testy 😖

babetka131
4. led 2013

@margot_ka Nebooj, ony se ukážou, já myslím, že mě čeká zkoumání ovu testů příští měsíc 😠

kettm
4. led 2013

@margot_ka a kolikátý jsi DC, já měla vždycky na ovu // kolem 20dne.

kettm
4. led 2013

@babetka131 já tam asi něco vidím, ale za sebe musím říct, že jsem měla ducha taky a nic z toho, byl to nějaký obyč test, mama mi to nikdy neudělal, aby byl falešně pozitivní.

nelliss
4. led 2013

Ahojky holky, taky bych se ráda přidala.. mám skoro 18m. syna Matyáše.
Už nějakou dobu začínáme přemýšlet o druhém miminku.. Mám pocit, že se kolem mě rojí samé těhotné/rodící známé, příbuzné a kamarádky 🙂 ..tak mě to ještě víc pohltilo a touha se zvýšila na maximum 😀 ..jen mám taky obavy jak se bude dařit (teda u prvního mi selhala podkožní ATB ..na gyndě po potvrzení těhu mi řekli, že nic není stoprocentní, že stačí být nachlazená 🙂 ..no po uživání atb několik let jsem to fakt nečekala..ač jsme spolu s přítelem byli pouze rok a půl na prcka jsme se těšili ;) a jsme z něj nadšení stále 😉 ..jak taky jinak že 😅 ), takže chápete zákon schválnosti a ono to teď nepůjde. Taky moje mamka se na téma další miminko tváří dost negativně..vím nic jí do toho vlastně není, ale mě to mrzí..

mufinka26
autor
4. led 2013

@nelliss vítej u nás, no já jakmile v rodině řekla, že bysme chtěli třetí tak to vzali docela s klidemv 😀 akorád babička prohlásila, že bude muset koupit vedlejší byt, aby sme se tam všichni vešly, když přijedeme na návštěvu 😀 😀 a děda, že ty knendlíky a bramborový salát bude zadělávat ve vaně 😀 😀 😀 😀

holky od tý ovulace mě občas pobolívá podbřišek, co to může být?? Po porodu sem neměla ani bolestivou mrchu. 😀

simasla
4. led 2013

No tak my jsme s manžou zatím nikomu nic neříkali a asi ani neřekneme - až to bude vidět :D a to v mém případě bude hodně pozdě - hezky ať to je jako překvapení. Jasně, že kamarádkám to vybalím hned jak bych našla //, ale rodině - to zkusíme udělat jako překvápko. Taky se normálně zabývám myšlenkou, že bychom si to druhé nechali jako překvapení k porodu 🙂. Ale kdo ví, jestli nebude touha silnější a nenecháme si to prozradit dřív. :D
@mufinka26 - také mě pobolívá v podbřišku - i občas jako píchá, ale podle teplot to na těhu nevypadá- píchá mě skoro od ovulky

A musím teda říct, že i když jsme se vlastně ještě ani nesnažili, tak mě to taky nějak pohltilo. Sleduju se, nejradši bych testla a jsem jako na trní jak to se mnou dopadne :D

andys85
4. led 2013

@babetka131 já jsem slepá 🙂 nevidim tam nic, ale neboj dočkáš se.

kettm
4. led 2013

Teda holky, já jsem zvědavá jak tohle dopadne 😕 , opět mám dobré těhu příznaky😀 jako už poněkolikáté 😀 , dneska mě teda pekelně bolí podbřišek jak před MS, jsem 25DC tak to jsem zvědavá co se z tohohle vyklube, na test je brzy, do pondělí to bude hrozné čekání, teda pokud dřív nedorazí ms 😖

mvkoty
4. led 2013

Ahojky dneska jsem si byla u našich pro Míšu tak mám doma obě dětičky 🙂

@simasla prosím tě když jsi ta účetní co vše musím oložit aby manžel mohl žádat úlevu na daních na mého syna??? Stačí RL,svěření do péče, Oddací list, a moje čestné prohlášení že já na něj úlevu na daních neuplatňuji??? Budeme to otiž muset poslat poštou do Ostravy a tam jsou účetní jaksi trochu mimoň tak abych to neposílala desetkrát. A prý to jde žádat i zpětně od data sňatku??? Já se v tomhle moc neorientuji tak se raději ptám desetkrát než jednou něco pohnojím.

No a k oznímení že se snažíme o třetí...nikomu jsme to neřekli. Dneska mi mami říká, že jsem nějak přibrala. no je to tak mám za vánoce +5kilo, ale nevím z čeho cukroví nejím a ta trocha salátu a řízku no nevím no ☹ a prý že vypadám jako těhule.Jí říkám no coty víš. A ona no potěš, ale smála se. jsem jí říkala no co to třetí se už mezi dvěma ztratí. Koukej jak jste to vy s tátou zvládli....no a tchýni by vomejvali. A PROTO JSEM SE ROZHODLA že to rodině řeknu až to bude hodně vidět. Mám výhodu, že se moc často nevídáme tím jak jsme se odstěhovali n vesnici, takže to nebude problém. No a pokud to bude jako u Viki tak to bude někdy kolem 5.-6.měsíce. No jen doufám, že to vydrží i manžel, protože první co bylo u malé tak to hlásal na fb do celého světa.....a pohlaví si říct nechám jen já a manželvi to neřeknu, tomu to nechám jako překvapení k porodu 🙂

mvkoty
4. led 2013

@kettm jestli jsi 25DC a máš klasický cyklus cca 28dc tak klidně testuj to už by mělo být poznat |🙂

Holky já bych vám to tak všem přála...já čekám ovulku v pondělí tak snad se zadaří v neděli, protože v po je manža v práci a přijede dom až v úterý...kéž by to už vyšlo, nechci se objednávat k dr s tím, že se nám rok a půl nedaří. Hrozil mi laparkou a mě se na ní nechce.

simasla
4. led 2013

@mvkoty já myslím, že by to stačit mělo - sice dělám finanční účetnictví a ne mzdy - ty jen tak okrajově.
Bude třeba oddací list, rodný list, svěření do péče, čestné prohlášení, že neuplatňuješ slevu, případně pokud pracuješ při RD, tak potvrzení tvého zaměstnavatele, že neuplatňuje.
No a zpětně to jde jen v rámci ročního zúčtování, o které určitě manžel žádá u zaměstnavatele každý rok. Takže jestli byla svatba minulý rok tak od měsíce, co jste manželé by si mohl uplatňovat a pokud toto doloží do ročního zúčtování. V růžovém prohlášení doplní, že chce uplatňovat slevu a také vyplní, že žádá o provedení ročního zúčtování - měly by Vám slevu na dani na dítě vyplatit v rámci ročního zúčtování, které se zpravidla dělá v únoru, ale myslím, že ze zákona je povinnost jej provést do konce března. No a nebo je tu možnost podat daňové přiznání a tam si to uplatnit, ale nevím proč, když by mu to měli v ročním zúčtování udělat.

mvkoty
4. led 2013

@simasla takže teď to pošlu do účtárny s tím, že ony to udělají od ledna a nebo února a v ročním co si manžel dělá sám tak tam uplatná slevu na mě a malého od data sňatku což byl srpen 2012. Chápu to dobře

simasla
4. led 2013

@mvkoty Jo a samozřejmě - pokud jsi byla jen na rodičáku, tak si může uplatnit i slevu na dani na tebe - tedy na manželku - za měsíce co jste byli manželé a ty jsi neměla příjmy - limit příjmů je 68000 za rok a započítává se do toho PPM ale nezapočítává se tam rodičák.

simasla
4. led 2013

@mvkoty Jo a jasně - když to pošleš do účtárny, a on si to stejně musí v tom růžovém prohlášení ještě napsat - bude podepisovat na nový rok 2013, tak tam napíše, že chce uplatňovat slevu na další dítě a pokud manžel podává sám daňové přiznání, tak to zohlední v tom přiznání co bude podávat - a všechno co pošlete na účtárnu zaměstnavateli, tak by se pak přikládalo i jako příloha daňového přiznání. Co se týče tebe, tak tebe jak jsem psala výše. Může si tě uplatnit -pokud tvoje příjmy nebyly vyšší jak 68000/rok. A uplatní si poměrně jak dítě, tak tebe za 5 měsíců.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru