Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

hanule89
27. kvě 2014

@nolies jj zítra půjdu na ten hormo. profil tak uvidíme co mi vyjde ...

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Tam bude podle mě jen nějaká maličkost, která se lékama vyřeší, uvidíš 🙂

hanule89
27. kvě 2014

@nolies no snad jo .. jen mam strach, že jak mě začnou dopovat hormonama, že půjdu z váhou nahoru :(

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Tak toho se fakt neboj 🙂 Brala jsem utrogestan - progesteron a nepřibrala jsem nic.

hanule89
27. kvě 2014

@nolies tak snad budu na tom stejně 🙂 už tak bych potřebovala dostat ze sebe aspoň 5 kilo dolu a kdybych přibrala tak mě trefí 🙂 teda jedině kdy bych brala kila nahoru tak to je v těhotenství :D

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Tak o kilech mě ani nemluv, po malým mě jich pár zůstalo a teď zase hoodně přibudou 😉

hanule89
27. kvě 2014

@nolies 🙂 no nejhorší je, že jsem teď na nemocenské s kolenem (mam tam nějaký problém zatím se neví jaký 🙂 ) takže se ani nijak zvlašť hýbat nemohu a to mě štve... jak vidím, že všichni jezdí na kole a já nemůžu tak je mi z toho smutno mám povolené maximalně procházky 🙂 což nic moc nezhubneš 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Hubnutí vůbec neřeš. 🙂 Zase radikální hubnutí není dobrý pro otěhotnění 🙂

hanule89
27. kvě 2014

@nolies .. to zase nechci radikalně jen aspoň pár kil... 🙂, ale zase jestli budu mít takové těhotenství jak tady lenka 🙂 tak myslim že zhubnu až až 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Já jsem nepřibrala do 18.týdne téměř nic a neměla jsem žádný nevolnosti. Jde o tom, aby se člověk trošku krotil,když má chutě 🙂 Do 28. týdne jsem měla jen malinký bříško a pak se to rozjelo 😀 😀

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies to už mi taky napadlo,že kdybych tam šla dýl,tak třeba by se na nic ani nepřišlo... 🙂 No byl by to pěkný záhul.Malé v době porodu bude 2,5 roku a starat se ještě k tomu o dvojčata...uffff 😅 Včera jsem tu akorát měla kamarádku s 20.měsíčníma dvojčatama a řeknu ti...byla jsem totálně vyčerpaná 😖 A to tu byly "jen" 4 hodiny.No mít to doma,tak za chvíli skončim v blázinci 😀 No,viděla jsem jen ty dvě dutinky a nic víc.Příště jdu 11.6.,takže den před tebou 🙂 tak už se těšim,co tam uvidim 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Příroda ví, co dělá ať už tak nebo tak 🙂 Taky jsem včera přemýšlela, jaký to bude kolotoč s malým a s miminkem 🙂 Však to máme stejný. Mě říkala dr. že už bude vidět srdíčko, pokud samozřejmě bude všechno v pořádku, ale jinou variantu si ani nepřipouštím.

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies přesně tak.Člověk si nesmí nic připouštět.To bysme se pak zbytečně psychicky týraly 😒 Prostě všechno bude ok u tebe,u mě a u dalších těhulek tady 🙂 Mě teda doktorka o srdíčku nic neříkala,protože jsme řešily ty dvě dutinky,z toho jednu mizející...Tak se asi zapoměla zmínit o srdíčku.Ale určitě by mělo být vidět i u mě 🙂 Už teď jsem nedočkavá.To nevim,co budu dělat celý dva týdny,než tam půjdu 😀 To se zbláznim 😅

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Já už blázním teď, je to hrozně dlouhá doba. Pro mě jsou ty začátky dlouhý 😒

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies to máš pravdu...je to dlouhý 😖

lennaaa
27. kvě 2014

@hanule89 já zatím nehubnu ani nepřibírám...zvracela jsem poprvé až dnes a jen rohlík...jinak mi je pořád celý den jen prostě špatně.spíše se mi zdá, že víc teď jen něco tlačím,abych předešla hladu a nebyly nevolnosti ještě horší. váhu zatím držím pořád stejně 🙂 zatím 😀

lennaaa
27. kvě 2014

holky ale je to fakt masakr, v poledne jsem myslela že nevydržím, pořád hrozně na zvracení, do toho mě začla hlava bolet, záda...no úplně celková slabost. teď je to zas trochu lepší.ale nechápu kdo vymyslel termín ,, ranní nevolnosti,, co bych za ně dala 😀 mě to svírá až do usnutí 😀 to malý bude ale raubíř... 😀

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies a tak mě napadá, jsou porodní bolesti fakt tak hrozné? k čemu bys to přirovnala? nebo co bylo nejhorší?

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Musíme to vydržet, nic jinýho nám nezbývá 😒

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Ty bolesti jsou hodně podobný jako u MS, akorát o dost silnější. Pro mě asi bylo nejhorší to, když malej sestupoval do pánve a hrozně mě to nutilo tlačit a nemohla jsem, protože bych se hodně poranila a ublížila malýmu. Pak když byl dole a řekli, že jdem na to, tak jsem dvakrát zatlačila a byl venku. Kamarádky si dávaly epidural, hodně pomůže a proč se trápit.

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa A jak si měla teď ty křeče, tak se dá říct, že jsou stejný ale o dost silnější. Pro mě to nebylo tak hrozný. Říkala jsem si, že každý stah posunuje miminko ke mě 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies aha, a já nikdy nevěděla proč ženská nemá tlačit když už chce.teď už vím 😉 a tys epidural si nedala proč? nevím proč mám z něj strach... 😒 ty křeče co jsem měla teď byly fakt brutální a říkáš že při porodu je to silnější, jo? no to si snad už nedovedu ani představit !!! jáááááj já mám strach z porodůůůůůů 😀

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Já jsem ho měla, ale jen v malým množství, protože jsem měla vyvolávaný porod a nikdo nevěděl, jak dlouho budu rodit - malej byl hodně nahoře. Mám vysoký práh bolesti, takže bolest snáším dobře. Miminko než sestoupí do pánve rotuje a mohla bys mu tlačením ublížit a ty musíš být taky otevřená, nebo se hodně potrháš. Ale vůbec se neboj, porodní asistentky ti budou říkat, co máš dělat. Bolí to, ale opravdu rychle zapomeneš, neboj.

hanule89
27. kvě 2014

Holky já nejsem ještě těhotná a jak to tady píšete tak už teďkom se bojíííím 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Nebooooj, je to krásný zážitek. 🙂

hanule89
27. kvě 2014

@nolies to věřím, že je to krásný zážitek, taky jsem četla někde, že se na to mimi tak těšíš, že pořádně ani tu bolest nevnímáš, ale i tak si to nedokažu představit 🙂 ... a byla si nastřohováná?

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies to říká hodně maminek, že na tu bolest zapomeneš,no...a možná že je dobře že jako prvorodička nevím co mě čeká 😀 když jsem měla křeče při ms tak jsem si říkala že je to hrozný,pak jsem měla křeče teď nedávno při těhu,tak jsem si říkala že bolesti při ms se můžou jít zahrabat že tohle nejde vydržet, něvěděla jsem co dělat, a ty mi řekneš že tohle taky nic nebylo 😀 tak uvidíme do třetice... 😀

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Bolest vnímáš, ale bereš ji jakou součást, ne jako něco špatnýho. Psychika dělá hodně 🙂 Jj, nastřihávali mě, protože u menším miminek se to žeprý dělá.

lennaaa
27. kvě 2014

jj, z nastřihování a šití mám asi větší strach než z porodu samotného...

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies jsem neslyšela že by ještě nějakou nenastřihli..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru