Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

hanulka184
27. kvě 2014

@lennaaa Nooo,tak když se klystýr nestihne dát,tak to nevím,jak to dopadá 😀 A dává se hadička.Napustí do tebe teplou vodu a za chvíli běžíš 😀 No,byla to docela prča 😀 A klystýru se bát nemusíš.Já se toho taky bála,protože jsem si nedokázala představit,že mi bude někdo strkat ňákou hadici do prdky 😀 ,ale není to tak hrozný.Je to celkem v poho 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Chlap by u toho měl být, je to zážitek 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies ten můj je zatím hrdina a zatím u toho být chce..uvidíme do ledna 😀

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies Mě šili zevnitř i zvenku 😒 Rodila jsem taky celkem chvíli.Mě to chytlo večer nejdříve po 10 minutach a po jedné hod.ráno jsem měla kontrakce už po dvou minutách.Kolem druhé jsme přijeli do porodnice a před půl šestou ráno byla malá na světě.A to ještě byla sranda,že když jsme přijeli na příjem,tak mě ještě napojili na pásy a prohlídli a říkali mi,že prý ty bolesti nejsou kontrakce a že mam hodně daleko před sebou...Tak jsem si říkala tvl,to budu rodit 12 hodin a malá se vyklubala za 4 hoďky.Možná ani ne...No ty mě tam fakt dojali.Prý že to nejsou kontrakce...Hahaha 😀

lennaaa
27. kvě 2014

jen ať u toho chlap je...my u toho taky byly jak se to dělalo, ne 😀 😀 😀 néé, ale je určitě lepší tam mít tu svoji oporu si myslím.asi bych si nepřipadala tak sama na to všechno

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Pro ně jsou přístroje víc, než názor a pocity rodičky. My snad nejlíp víme, jak se cítíme, ne? 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa A tohle tvrdím taky. 😀

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies A když mluvíš o té stydké kosti,tak jestli je to ta bolest,co si myslim,tak já to sice v těhu neměla,ale za to se mi to stávalo,když jsem v říjnu vysadila prášky a přestala jsem kojit,tak mi konečně začla normální menstruace (a tu jsem po porodu neměla 16 měsíců) a vždycky první den,co jsem to dostala,tak mě bolela stydká kost.Ale jen ten jeden den.Pak už to bylo v pohodě.A měla jsem to tak asi 3 měsíce za sebou... 😒

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies To máš pravdu.taky jsem si v duchu říkala "ty pipko,vždyť je to moje tělo a já sama nejlíp vim,co cítim" 😀 😀

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies No kdyby mě poslali domu,že se ještě "nic" něděje,tak bych je tam asi zmasakrovala 😀

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 To asi bude stejný. Bolela mě, když jsem delší dobu stála.

hanule89
27. kvě 2014

@lennaaa taky si myslím, že by chlap u toho měl byt, ale nutit je do toho nemůžeme že ? Ale myslím, že jím ta můžská hrdost nedá nám říct ne když nás mají rádi a taky se na toho prcká tak těší 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Mě zase nedovolili tlačit a já jsem cítila, že už dorotoval a že už prostě musím. Pak se koukli a nemohli uvěřit, že sestoupil tak brzo 🙂

hanulka184
27. kvě 2014

@hanule89 Jj,Hani.Věř tomu,že to za to stojí 🙂 Sice se porodu bojim,ale zvládla jsem to jednou,tak to musim zvládnout i podruhé 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

hele holky a nevím jestli to je blbá otázka nebo ne,ale když kojím tak ještě nemám ms a nemůžu otěhotnět? nebo po porodu mám pak ms normálně? a můžu teda i normálně znovu otěhotnět??

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Tohle má každá jinak. Jedna to dostane hned po šestinedělí, druhá až třeba za rok. Ale kojení není antikoncepce, otěhotnět můžeš.

hanulka184
27. kvě 2014

@nolies Mě taky furt říkali netlačte,netlačte...Ale to prostě nejde,když tě to nutí 😀 A já jsem celou dobu stála.To prostě nešlo při těch kontrakcích ležet.Já nechápu,jak někdo může celou dobu ležet 😅 Mě to stání hodně pomáhalo.Ležela jsem asi jen poslední půl hodinku,když už jsem tlačila malou ven.A slyšela jsem,že stání prý hodně napomáhá tomu,že je porod rychlejší.Že když stojíš,tak prý se prcíček lépe sune dolu.Proto jsem asi porodila tak rychle 😀

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies no ale když nemám ms tak otěhotnět nemůžu nebo jo? a je pravda že celé to šestinedělí se špiní?

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Já jsem rodila z boku, to je taky rychlá poloha 🙂 A jinak jsem byla na míči.

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa To jo, ale nikdy nevíš, kdy se ti může spustit 🙂 Je antikoncepce pro kojící matky. Na tohle už doletělo spousta holek, že si myslely, že nemůžou být těhu, když kojí. A ohledně očistek, tak ty jsem měla cca 10 dní, to je taky hrozně indiviuální, ale do těch 6 týdnů by už být neměly.

lennaaa
27. kvě 2014

teda já se tady dozvídám samé užitečné věci...to si můžu vybrat jak chci rodit? já myslela že jen v leže...ještě jsem neslyšela že by někdo rodil ve stoje nebo na boku...nevím jestli bych v tu chvíli dokázala odhadnout jak se mi nejlépe rodí...asi by mě to museli nechat zkusit.

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Můžeš rodit jak budeš chtít, aspoň v lepších porodnicích to tak je. A poloha v leže, je ta nejhroší co může být.

hanule89
27. kvě 2014

kdyby to tak šlo Leni si to vyzkoušet na nečisto... 🙂 jinak máš pravdu, že se člověk tady doví tolik informaci jako nikde jinde ne 🙂

nolies
27. kvě 2014

Kamarádka rodila na porodní stoličce a byla velice spokojená. Není nad gravitaci 😀

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Právě ta poloha z boku, je hodně rychlá, pro miminko pohodlnná, ale jsou u ní větší stahy - takže i bolesti. Tohle všechno se dovíš na kurzu, jestli půjdete. A vem i manžela, jeho tam naučí jak ti pomoct, jak tě masírovat atd. 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies no asi bude pravda že hodně záleží na nemocnici...

lennaaa
27. kvě 2014

@hanule89 jooo kdyby to šlo vyzkoušet nanečisto to by bylo fajn 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Myslím, že zrovna Ostrava je v pohodě. Na stránkách porodnic je napsáno, co všechno nabízí a co umožňují. Ale výběr polohy, je základ 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies no jak znám svojeho chlapa tak spíš to bude on co bude potřebovat masáž 😀 páč ten se děsí jen když se píchne do prstu 😀 ten kdyby měl rodit tak jsme bezdětní - to mu říkám furt, jakmile zaskučí nad všema jeho bolístkama. 😀

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies no ostravu asi budu brát...jen nevím jestli porubu nebo fifejdy.zase se bojím te vzdalenosti,máme to 30 km autem...ale tak to se dá zvládnout ne? do Nového Jičína to máme sice nejblíž,ale tam se mi nechce....nemají moc dobré recenze.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru