Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

lennaaa
17. dub 2014

@nolies aha,nějak jsem to moc neštudovala...no tak mě by zrovna vyšly ty // 😀 bych se už ničemu nedivila.testuju od 16dne...dneska 20 den a pořád / pila jsem 12 dní konth. čaj.ms 33-38 den...budu zkoušet dále...co zbývá.a taky jsem zvědavá co dokt.nebo možná ovuluju ( pokud vůbec ) pozdě a je krátká ta lut. doba 😒

lennaaa
17. dub 2014

@nolies a jinak dneska vlastně testovat asi nebudu..když jdu k doktorce tak ta by to snad měla vidět si myslím, jestli je zrovna ovu nebo není...

nolies
17. dub 2014

@lennaaa Ta lut.fáze se právě tím utrogestanem dá natáhnout. 🙂 Ale neboj, já jsem ji měla před těhotenstvím cca 10 dní a na zahnízdění to stačilo. Po porodu se mě natáhla na 14 dní. Ty asi budeš mít ovu později, když máš delší cykly. Ještě bych je pár dní zkoušela. Můžu ti poslat odkaz na levné ovu testy vč. poštovného. Přiznejme si, není to levná záležitost.

janinka186
17. dub 2014

@lennaaa ahojky, doktorka ti urcite rekne, neboj. Ja se ted nervovala jestli probehla ovulace, porad jsem cekala, cykly dlouhe 32-38 a ovulace mi nejspise probehla 26. Den, minuly mesic 22.den. Tak fakt nezoufej. Jak psala @nolies ten čaj se musí pít delsi dobu. Jo a ty ovu testy ti ani pozitivni vyjit nemusi, nemusis tu ovulku chytit, tak timto se taky nenervuj. Me dr pred 2 mesici rekla, ze at nejdriv zkusim 3 mesice sledovat, kdy je ovulka a kdyby nebyla at dojdu. Takze ti urcite pomuze 🙂 ted jsi kolikaty DC?

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Jj, taky jsem se 3 měsíce sledovala a už to na sobě poznám 🙂 A chytnu už aji ty ovu testy. No jo, co my kvůli tomu miminku neuděláme, že? 🙂

janinka186
17. dub 2014

@nolies presne tak 🙂 ja si delala ovu testy jen prvni cyklus cely, na druhy jsem si nakoupila taky,ale uz min, ze uz vim kdy a netrefila jsem se. Ale ted za 4 dny od toho, kdy mela ovulka byt me opet boli podbrisek, ale na opacne strane. Hlen tomu odpovidal, takze to beru jako ovulku a BT taky se zvedla... Takze jak rikas, uz to na sobe taky poznam, teda snad 🙂 i ta chut na sex se hodne meni 😀 jak dlouho se snazite vy?

makuka88
17. dub 2014

@nolies tak my plodný asi jsme když se to povedlo... tezko říct proc se to neudrzelo... jsem z toho špatná.. 😒

@lennaaa taky me štve, ze nám to nejde když máme všechno a moc si to přejeme...

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Od února. Takže teď je to třetí pokus 🙂) Doufám, že zas nebudu čekat dva roky, to byla hrozná doba ☹ Já jsem si tento měsíc taky začala měřít BT a úplně to sedělo s testama. Asi mám štěstí, protože ovu test mám pozitivní celý den.

nolies
17. dub 2014

@makuka88 ☹ ☹ ☹ Mrzí mě to. Ale zadaří se znovu, musí!!!

janinka186
17. dub 2014

@nolies to asi ano, ja to taky mela minuly mesic, prakticky cely den, ale pry to tak byt nemusi, kazde telo je jine 🙂 tak ja mam teprve druhy cyklus, v lednu jsem menila praci, sla jsem na jine oddeleni a byly hodne nervy, tak se me to totalne rozhazelo a ted uz snad dobry 🙂 jde videt jak ma na nas zeny vliv vsechno, hlavne ten stres :( tak pokud to na sobe taky poznas, tak dle me staci ta BT. Taky to neni uplne spolehlive, ale co je 🙂

janinka186
17. dub 2014

@makuka88 Maky všechno se děje z nějakého důvodu, ale neboj se, určitě Vám to teď vyjde 🙂 listovka a zdrave se stravovat, ale to určitě děláš 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Tak mě stačí jeden max. dva ovu testy měsíčně, takže balíček mám na 3 měsíce 🙂 Teplotu měřím poprvé a ani nevím, jestli správně. Jak se malej budí pokaždé jinak, je těžký být v klidu a měřit ve stejný čas.

janinka186
17. dub 2014

@nolies to určitě, vy co už máte mimča, tak to máte stížené, ale taky to jde 🙂 každýmu vyhovuje něco jiného 🙂 ja se svým rozpětím cyklu bych musel mít minimálně jedno balení po sedmi až 10 😀

nolies
17. dub 2014

@janinka186 A jak měříš ty BT? Nechám si poradit. Mám dig. i rtuť. teploměr, nevím, který je lepší.

janinka186
17. dub 2014

Já poprvé měřila digitálním, tak jsem u něho zůstala, je míň přesný, ale jak jde vidět funguje to 🙂 chodim do práce na sedm, vstává v šest, takže každý den takto měřím, o víkendu si nařizuju budík, abych měřila v těch šest. Vypozorovala jsem, že když jdu spát později, tak je teplota nižší v těch šest 🙂 ale chápu, že s dítětem je to těžší, ale zase na druhou stranu závidím, už víš jak vše probíhá 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Já se snažím měřit v 6:30, ale někdy jsem vzhůru dřív, tak polehávám, což si myslím, že taky zkreslí tu teplotu, že? Nebo se malej probudí dřív atd. Spát taky chodíme pokaždé jinak. To jsem nevědala, že i záleží na tom, kdy jdu spát. A měříš v puse?

nolies
17. dub 2014

@janinka186 No a tobě taky přiji, aby si to brzo zažila 🙂 Já na ten pocit, když jsem to zjistila nezapomenu.

janinka186
17. dub 2014

@nolies myslím extrémně chodit pozdě spát, mě se to stalo 3x a to jsem šla spát kolem jedné večer a teplota byla nižši i 0,2 stupně..to že poleháváš má na to taky vliv... Měřím v pochvě, četla jsem, že měření v puse souvisí s flórou ústní, ale nevím. Začala jsem hned v té pochvě 🙂 snad zažiju, jako nespěchám, že by to muselo být hned teď 🙂 ale kdyby se povedlo tak jsme samozřejmě rádi 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Teď měřím v puse, ale od příště bych chtěla spodkem. Přemýšlím, že si natáhnu budík na 4 hod ráno 🙂 🙂 To se malej nebudí atd. Tenhle měsíc, jsem jen chtěla potvrdit, že ovu je i podle BT. A od příště už to chci dělat poctivě. 🙂 Ale možná už ani nebude potřeba. Uvidíme. Já teda taky nespěchám, dali jsme si čas do konce roku, ale chceme děti když to půjde blíž k sobě. Malýmu už budou v létě dva.

janinka186
17. dub 2014

@nolies když si v tom uděláš stereotyp, tak si myslím, že to bude přesné 🙂 přesně, třeba už nebude potřeba 🙂 dle mě je ale nejdůležitejší, že ovulace probíhá, pak je spousta dlaších méně invazivních metod, které pomohou k otěhotnění 🙂 určitě je lepší, když jsou dědi blíže k sobě a u vás je to dle mě ideální, rozestup kolem 3-4 let 🙂 jen bohůzel mi práce nedovolí, abych byla doma s ditětem 3 roky na mateřské, natož pak hned další dítě.. :( a jak dlouho se snažíte? A poprvé u malýho Vám to vyšlo po jaké době?

nolies
17. dub 2014

@janinka186 A co děláš za práci? Já jsem účetní-ekonomka, občas dělám něco z domu, abych nevyšla ze cviku 🙂) No o malýho jsme se snažili dva roky. Ale s přítelem jsme se kvůli práci vídali o víkendech a to ne všechny. Takže je to hodně zkreslený. A teď pracujeme od února na holčičce 🙂 Já vyloženě tou BT nechci sledovat případný těhotenství, jen, že ovu proběhla. 🙂

janinka186
17. dub 2014

Ja jsem pediatr, pracuju v nemocnici na dětském oddělení. Odjakživa mám ráda děti, takže byla jasná volba 🙂 je jasný, že když je to jen na víkendech, tak to trvá déle, ale povedlo se, to je hlavní 🙂 těhotenství určitě ne, ale poznat ovulaci tím opravdu jde. I když můj gynekolog říká, že je to nepřesné, ale když si v tom opravdu uděláš systém tak jde vidět, že to vychází 🙂 takže na holčičce jo? Manžel chce dvě holky, tak se musí snažit on, to já neovlivním. Hlavně když bude mrně zdravé 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Já jsem taky chtěla dvě holčičky a příteli to bylo jedno. On říkal, že kluka nepotřebuje, že hlavně, ať je to zdravý 🙂 Tak paní doktorka, to je super. Musím se ti pochlubit, že máme nedonošeňátko a ještě ani jednou nebyl nemocnej 🙂 (no jo jsem pyšná matka 🙂 🙂 )

janinka186
17. dub 2014

@nolies jsi šikula, kojila jsi dlouho? Každopádně má drobek supr mamču 🙂 záleži hodně na rodičich a v jakém prostředí dítě vyrůsta 🙂 a je to tak, hlavne, když bude mrně zdravé 🙂 a v jaký DC jsi?

janinka186
17. dub 2014

@nolies jiank Marky, Tobiášek vypadá jak andílek, krásný kudrnatý vlásky 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Tobiášek není kojený. Mlíka jsem měla hodně, ale jak byl malinkej, tak na to neměl sílu. Odstříkávání dlouho nevydrželo, jen pár týdnů. 🙂 Takže jsme vyjímka potvrzující pravidlo. Většinou kojený děti jsou víc zdravejší, u nás to tak není 🙂 Jéé děkuji za pochvalu. Musím říct, že ty jsi taková pohodořka, z tebe to jde úplně cítit. 🙂 🙂 Teď jsem 18DC, ale tento měsíc jsem měla ovu o 4 dny dřív. Takže za týden se uvidí. 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 vypadá jak holčička, co? 🙂

janinka186
17. dub 2014

@nolies přesně tak, pravidla jsou proto, aby existovaly vyjímky 😀 každopádně jsi šikovná 🙂 taky děkuji ... 🙂 jinak mě to taky tak vychází, za týden uvidíme 🙂 mívám luteální fázi jen 10 dní, tak si pisneme. Drží pěsti 🙂

nolies
17. dub 2014

@janinka186 Taky jsem ji mívala před porodem 10 dní a zadařilo se 🙂 Určitě si dáme vědět, tady držím pěsti 🙂 🙂

janinka186
17. dub 2014

@nolies vypadá no, ale bude to kluk co bude dívči idol dle mého 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru