Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

enalga
19. kvě 2014

@lennaaa Já už tenhle pocit mám s každým cyklem... a vždycky dorazí potvora jedna ☹ asi se snažím podvědomě srovnat dřív, než dorazí, aby to zklamání nebylo tak intenzívní. Ale nakonec mně to přemůže a brečím Jurášovi v náruči.

enalga
19. kvě 2014

@nolies Fakt?? Tak to je supr, já si to hned myslela, že je v tom, ale testovat se nechtěla 🙂

nolies
19. kvě 2014

@enalga Nechtěla, hrozně se bála. Ale včera večer si ho udělala a hned byl pozitivní a dneska tak krásný foto (viz.pár stránek dopředu)

enalga
19. kvě 2014

@nolies Já se taky bojím, to víš, znáš to, ráno nervozita jako prase, uděláš test, 3 minuty se tiše modlíš a nakonec z toho vykřešeš zase jen jednu čárku ☹ Už nechci, je to tak strašně deprimující ☹

nolies
19. kvě 2014

@enalga Jak já ti rozumím ☹ Teď to nebylo sice tak hrozný, ale u malýho ty 2 roky....utrpení a to zklamání ☹

enalga
19. kvě 2014

@nolies No právě, to je prostě hrozný, navíc já na tohle vůbec nebyla zvyklá... u Domči jsem byla pravda hodně mladá ( 19 let), u Gabči to vyšlo hned na druhej pokus, Alešek byl jednonoční nehoda na dovolené... a teď je to závod ☹

enalga
19. kvě 2014

@nolies jo a dotaz, ten test co si dělala Makuka 88 - nebyl to náhodou ovu test??? teda nechci zpochybňovat naše zdravotnictví, vím že na UTZ byl žloutkový váček, ale stejně ....

nolies
19. kvě 2014

@enalga Nene, kupovala si ho ten den v lékárně. 😀

enalga
19. kvě 2014

@nolies No tak tím lépe...jak já vám závidím holky 🙂

lennaaa
19. kvě 2014

já jak si dělala test tak hned po ponoření do skleničky jsem viděla jak se tvoří 1. moje a pak testovací čárka...no šílenej pocit,nemohla jsem uvěřit. vždy jsem viděla jen / a hledala marně duchy...prostě pocit na který nezapomenu, po 11 měsících ....

andryskam
19. kvě 2014

Ahojky holky, taky se s manželem snažíme o druhé mimčo od ledna. Zatím se nezadařilo ☹
Uvažuji, že si koupím ovulační testy. Nijak to zatím nehrotíme. Myslíte, že bude lepší, když si je pořídím a budu vědět, kdy mám ovulaci?

lennaaa
19. kvě 2014

@andryskam ahoj, určitě je dobré vědět kdy a jestli ovu probíhá 😉 ať víte kdy se snažit...

andryskam
19. kvě 2014

@lennaaa No právě, alespoň budu vědět, kdy ovulace probíhá a tutíž by bylo snažení v té době častější 🙂
Já si ovulaci vždy vypočítám tak +-, takže to není ono 😒 A těmi ovu testy bych to alespoň věděla přesně. I když to taky otěhotnění nezaručí 😒

lennaaa
19. kvě 2014

@andryskam nezaručí,ale aspoň budeš vědět 😉 já si je kupovala až po 10. měsících snažení, a zrovna ten měsíc to vyšlo🙂 taky jsem v ten měsíc pila kontryhelový čaj do ovu a ze zoufalství dělala svíčky na hlavě😀 hlavně že jsem si říkala že to přece nebudu dělat, že to nebude potřeba 😀

andryskam
19. kvě 2014

@lennaaa Hlavně, že se nakonec zadařilo 😉
Já si říkala, že si ovu testy kupovat nebudu, ale nějak jsem se rozhodla, že si je nakonec pořídím. Manželovi to asi ani nebudu říkat, on to nemá rád, když se kolem toho dělají takové alotrie 😀 Prý až to přijde, tak to přijde 🙂 Ale já už na sobě cítím, že začínám být trochu nervózní. Chtěli jsme druhého prcka, než budou Alexkovi 3 roky a proto jsem asi nervózní, protože to už nestihneme ☹
Mateřskou mám na 3 roky a už se nemám kam vrátit, protože pobočku zrušili, tak mě čeká odstupné a nástup na ÚP, což nechci ☹

nolies
19. kvě 2014

@andryskam Ahojky, pokud bys otěhotněla nejpozději 3 měsíce před koncem rodičovské, tak by ti běžela ochranná lhůta 180 dní (ikdybys byla na ÚP) a mateřskou bys měla opět nárok (pokud si nárok měla i u syna). Pokud otěhotníš dřív, nemáš se vůbec čeho bát, MD budeš mít. Jinak co se týče ovu testů, tak je jen a jen doporučuji, mě moc pomohly a člověk byl klidnější, že ovu má 🙂

makuka88
19. kvě 2014

@lennaaa tak to ti nezavidim... me je dobře. Včera v noci mi bylo tak.nějak vseljak .. ale zvládla jsem to 🙂 všem v rodině jsme ukázali fotku a je to krásný.. sice je brzo ale příští návštěvu dostanu prukazku a věřím ze vše dobře dopadne 🙂

nolies
19. kvě 2014

@makuka88 Já když to slyším, tak už se taky moc těším na fotku 🙂

andryskam
19. kvě 2014

@nolies U syna jsem nárok na mateřskou dovolenou měla (pracovala jsem předtím 7 let vkuse). Já mám právě v tom všem pěkný guláš 😒 Už alespoň rozumím tomu, co jsi mi napsala 😉
A jestli se ještě můžu zeptat, co kdybych otěhotněla až po skončení rodičovské. Můžu pak být na rodičovském na ty 3 roky (za 7100,-) nebo by mi to dali automaticky na 4 roky (cca. 3000,-)?

nolies
19. kvě 2014

@andryskam Pokud bys žádala přes manžela a ten splňoval podmínky, tak by sis mohla volit délku a výši. Podmínky jsou, že musí před požádáním o rodičák být aspoň 270 dní za poslední 2 roky nemocensky pojištěn. tvzn. pokud je zaměstnanec, tak tam platí zaměstnavatel nemocenskou, pokud OSVČ tak by si ji musel platit sám. 🙂

andryskam
19. kvě 2014

@nolies Podmínky by určitě splňoval, je zaměstnanec cca. 10 let vkuse 🙂 Takže kdybych otěhotněla až po skončení mého rodičáku, tak bych si pak požádala přes manžela a byla doma 3 roky za 7100,- Kč 🙂
Nedokážu si představit, že bych měla 3000,- Kč, ono těch 7100,- Kč taky není žádná výhra 😒
Děkuji moc za vysvětlení.
Zítra si skočím do lékárny pro ovu testy a uvidíme 🙂

nolies
20. kvě 2014

@andryskam Přesně tak. Jen bys neměla nárok na mateřskou. A rodičák by u tebe začal dnem porodu. 🙂 Ale pořád platí, že kdyby ses vešla do ochranné lhůty 180 dní, tak máš nárok aji na mateřskou.

nolies
20. kvě 2014

Holky, tak já se budu muset u dr.přeobjednat, protože malej má virózu a na mě už taky něco leze ☹ Musím se do konce týdne vykurýrovat a hurá na ultrazvuk. Příští týden tam stejně uvidí víc 🙂

hanulka184
20. kvě 2014

@nolies Jejej,tak doufám,že z toho nebude nic vážnýho... 😒 Já se ani nedivim,že zase začínají virózy...Vždyť to počasí,to je hrozný takový skoky...Nevím,jak je tam u vás,ale tady do neděle byla zima a pršelo a včera najednou pařák jako krá... a dneska to bude to samé... 😲 Doufám,že malá se udrží a že zase neonemocní.Už jsme si letos nemoci užily až až.Streptokok,pneumokok,zánět spojivek...no hrůza... 😖 Tak to pořádně vylež,ať seš fit 😉 Už se těšim,až sem dáš fotečku.Já mám sice v plánu jít za dva týdny k doktorce,ale možná to nevydržim a půjdu už příští.No uvidíme... 😀

nolies
20. kvě 2014

@hanulka184 Naštěstí to není nic vážnýho, jen trochu rýma a kašel. Určitě je to z té změny počasí, u nás taky bylo do něděle hnusně a včera pařák. Malej ještě nikdy nebyl nemocnej, tak to musím zaklepat. A ono možná bude lepší, když tam stejně půjdu až příští týden, podle mě by tam teď viděla jen vysokou sliznici.

hanulka184
20. kvě 2014

@nolies Ty jo,tak to ti závidim...Malá nám poprvé onemocněla už v osmi měsících.Bylo to hrozný.Horečky a tak dávivý kašel,až lapala podechu ☹ Jj,máš pravdu.Teď by tam ještě nebylo nic vidět.Já když otěhotněla s malou,tak jsem k doktorce šla hned,jak jsem zjistila,že je test pozitivní.To jsem byla 4+3 a nic tam neviděla.Tak si mě dr.pozvala za týden a už tam byl 6mm váček 🙂 Teď jsem 4+5,takže si fakt musim ještě počkat 😀

hanule89
20. kvě 2014

@nolies tak se držte a brzo se uzdravte 🙂

nolies
20. kvě 2014

@hanule89 Děkuju. A jak seš na tom dneska ty?

@hanulka184 Chuděrka malá, to si teda už pěkně zažila ☹ ☹ Já bych právě v ten čtvrtek taky byla 4+3, asi by bylo fakt zbytečný tam jít. Doufám, že to přeobjednání bude v pohodě...

hanule89
20. kvě 2014

@nolies já dneska normálně MS nikde, špatně mi dneska taky není, ale mam tlak v prsou ...tak uvídíme zítra co mi řekne MUDR.

nolies
20. kvě 2014

@hanule89 A v kolik tam jdeš? Abych na tebe myslela.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru