Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

viwy
31. led 2014

kočeny, potrebujem poradiť 😕 ako sme sa s manželom rozhodli, že do toho skočíme, tak ma ako prvá vec napadla kyselina listová, ale nebola som sa radiť u gynekológa, len som zašla do lekárne a tam mi samozrejme tiež poradili.... beriem Folio forte (na plánovanie tehotenstva až do konca 12. týždňa tehotenstva) Neviem či vám ten názov niečo hovorí lebo žijem v Nemecku, takže môže byť, že u nás sú názvy iné... dnes som ale dobrala poslednú tabletku a tehu ešte nie som, takže teraz neviem, či mám kúpiť ďalšie balenie alebo počkať až kým sa zadarí a potom to preberiem samozrejme s doktorom. Balenie obsahovalo 60 tab. s 800 µg + vitamín B12 a jód. Manžel tvrdí, že nejaký základ som si spravila a že to mám vymeniť za Spektrum ktorý tiež obsahuje kys.listovú (200 µg ) a veľa ďalších vitamínov. Tak čo myslíte??? 😕 😕

maarika
31. led 2014

@chrobacik13 no,co je kontryhel 🙂 Kontryhelový čaj je prý dobrý na úpravu cyklu a na podporu otěhotnění...Ale jako nevím,nevím.Já od začátku pití kontrahele mám pouze neskutečné bolesti při ovulce a tento měsíc poprvé mě bolý břicho už dřív než od 28 dne cyklu...takže fakt nevím,co to má znamenat... 😒 ale uvidíme,uvidíme 😉 a kolik bylo tomu druhýmu prckovi????
Já si to raději ani nepředstavuju.ím,že by to bylo moooc hezký,ale i náročný 🙂

enalga
31. led 2014

@aneetkka1 holka milujeme se denně. Ne proto, že bychom cíleně plodili ale proto, že se pořád tak moc přitahujeme. 🙂

karlos12
1. únor 2014

@kristynaa2 To je mi líto, ale kamarádka měla negativní 4 testy, už byla těhotná a měla HCG 2000.Ale můžem vesele pokračovat a snažit se.Hlavně to chce klid a pohodu.Držím pěsti a pokračujem.Hezký a plodný víkend, K

kristynaa2
1. únor 2014

@karlos12 Díky, tobě taky.. jednou se zadařit snad musí 🙂

urmakart
1. únor 2014

viwy: Je to jen na tobě, já bych počkala až budeš těhu, tak si pak vybereš nějaké vitaminy. 🙂 Já když byla těhotná, tak jsem brala femibion, ale je docela drahý, pdole mě to jsou jen vyhozené peníze za značku. Každopádně kyselinou listovou nebo Spektrum, ani jedním ničemu neuškodíš, ba naopak. Ale není to nutné brát předem. 🙂

urmakart
1. únor 2014

Holky, už se moc těším až tu pofrší jeden těhotenský test za druhým... 🙂 já už mám po mrše, tak už pěkně trénujeme...😀D

urmakart
1. únor 2014

Jinak holky, taky jsem z toho nervozní, jednou si představuju, jak jsem těhotná, další den se toho děsím, jak to zvládnou už s jednou slečnou doma... a co když mi bude tak strašně špatně jako u prvního těhu, tak vážně netuším, jak se zvládnu doma postarat o dcerku...toho se bojím nejvíc. ☹ Taky počítám s tím, že po porodu to bude nějakou dobu nejpíš peklo všechno zkombbinovat, ale zase to za to stojí, naše láska bude mít bratříčka nebo sestřičku a na miminko se těšíme... jediní, co je důležitý, aby vše bylo v pořádku a všichni jsme byli zdraví, všechno ostatní se dá vždycky nějak zvládnout. 🙂

chrobacik13
1. únor 2014

@maarika Tak ted' jsem zase o něco chytřejší 😀 Druhýmu prckovi byli dva roky,takže šílený 😀 My malujeme a už toho mám plný zuby 😒

maarika
1. únor 2014

@chrobacik13 nooo,my se na malování teprve chystáme....čeká nás kuchyň,lale už teď z toho mám hrůzu při pomyšlení na to,že nám mezi malováním bude pobíhat Niclolásek 😀 Nooo,alespoň se nebudeme nudit 🙂
jinak manžel dneska neodolal a koupil těhu test 🙂 zatím leží v šuplíku 😉
jeeee,no tak ten věk je super.Takové fajn bdobí,kdy se prcci parádně umějí vztekat 😀 😀

chrobacik13
1. únor 2014

@susanne88 To je táák krásně napsaný 🙂

chrobacik13
1. únor 2014

@maarika No právěže s dětma se pouštět do takovýchto akcí,fakt stojí zato 😉 Obývák jseme dělali včera v noci-právě kvůli malý abychom z toho nebyli na nervy,že nám tady pobíhá,šli jsem "spát ve 2:45 a ve 3:05 z pokojíčku:Mamíííí,já jsem tadyyyy,já se bojíííím 😀 Takže pak se nespalo už vůbec 😵 Dnes pomáhala s kuchyní a zítra její pokojíček,všude bordel,no co ti budu povídat 😀 Copak děláš?Já už se jen povaluju 😎

liskaa
2. únor 2014

@viwy Ahoj, kdyz sem vysadila v srpnu 2013 antikoncepci,prvni vec ktera me napadla byla nejake vitaminy...pomerne dlouhou dobu sem nad tim premyslela,az me to nastvalo a jela sem ke svemu gynekologovi,ktery mi rekl ze tyhle ruzne vitaminy apod.jsou jen chytaky na penize..jediny co mi poradil byla kyselina listova...jinak mi rekl ze ty potrebne vitaminy se mi do tela zpatky dostanou pomoci zeleniny a zdravejsiho jidla....nase maminky prece taky zadny vitaminy nebrali a jak sme krasny 🙂

susanne88
2. únor 2014

@chrobacik13 už nevím co, ale děkuji...:D

viwy
2. únor 2014

@liskaa ahojky, aj ja som podobného názoru 😉 vždy lepšie zdravá výživa, ako sa len dopovať vitamínmi... nejaký základ som si spravila, sem tam zobnem nejaký vitamín a keď to príde (tehu) tak si nechám poradiť od gynekológa 😉 snáď sa až tak zle nestravujem 😀 😀 😀

domca89
2. únor 2014

Též souhlasím, ale i ty vitamínky jsou občas trochu potřeba, takže dnes jedu na těstovinový salátek.

danielka1985
2. únor 2014

ahojky. držím všem palečky,aby se všem zadařilo:-ú...a kdopak už testuje či bude testovat a kdy?

danielka1985
2. únor 2014

@viwy ahoj, můj gynekolog mi třeba řekl, že dobrý základ je kyselina listová, a i kontryhelový čaj, který je na podporu ovulace..ale já osobně jsem jen na kys. listové..

liskaa
2. únor 2014

@danielka1985 taky sem zacala pit kontryhel... 🙂 a kyselinu parkrat zobnu.....ale uz mam tech prasku dost ☹ beru jedte proveru a clostil

viwy
2. únor 2014

@danielka1985 ahojky, ani neviem, že kontryhelový čaj existuje 😅 njn, vždy sa mám čo učiť 😀 kys.listovú som dobrala 😉 teraz tomu necháme voľný priebeh a uvidíme či sa zadarí a testík mám naplánovaný na ďalší víkend, tak snáď tam už budu 2 // ! niekedy mám pocit, že už to vyšlo, ale vzápätí si poviem, že si opäť niečo nahováram... nechám sa prekvapiť 😵

vikky999
autor
2. únor 2014

@danielka1985 Ahojky 🙂
Já mám příští ted 24DC, takže mám ještě čas :D Jak jste na tom ostatní???
Jinak mám doma taky nějakou listovku, ale nejím jí každý den - děravá hlava 😀

katynka1
3. únor 2014

Tak u nás za leden nic, je pravda, že jsme se začali začali snažit až poslední lednový týden a teď čekám MS. Takže jsme se rozcvičili a vypukne to v únoru 😉 jinak beru listovku a naordinovala jsem si 14 denní kůru kontryhelového čaje 🙂 tak uvidíme... jinak všem držím palečky. A chlubte se výsledky.

kakamilca
3. únor 2014

Tak holky včera to bylo poprvý naostro se vším všudy... měla jsem 9tý den cyklu. Ještě to samozřejmě tento cyklus zkusíme, ale bylo to zajímavý. Usínali jsme s manželem s úsměvem na rtech. Bylo to krásný 😵 a ted cekani... pořád na to myslím jestli jako bude něco jinak 😅 😕 😅

vikky999
autor
3. únor 2014

@kakamilca Tak moc držím palce .) Já na to taky pořád myslím a soustředím se na břicho, jestli tam náhodou něco necítím nebo tak :D Jsem 23DC, tak mám ještě čas, jsem se zařekla, že si nebudu dělat test nikdy před 35DC, tak uvidíme 😀

kakamilca
3. únor 2014

@vikky999 Ono asi stejně nemá cenu dělat si test nějak brzy, protože tam stejně není nic vidět. (Co jsem vyčetla tady na koníkovi. 😅 ) Já si ho teprve musím dojít koupit. Ani nevím jaký a tak si říkám že radši dýl než ho mít pak v poličce a každý ráno mít to nutkání 😀

vikky999
autor
3. únor 2014

@kakamilca Taky ho nemám, ale budu si kupovat jen obyčejný z DM za 50 Kč 🙂 Podle jeho výsledku poběžím pro ten profi, co ukazuje týdny :D

kakamilca
3. únor 2014

@vikky999 Aha a kolik stojí ten profi? No já pro něj chtěla jít do lékárny, ale jestli ho mají i v DM tak radši tam 🙂

vikky999
autor
3. únor 2014

@kakamilca Mají i v Tesku, no ten profi asi 300 - 500? Nevím, ještě jsem ho nekupovala ... ale jmenuje se něco Blue :D

kakamilca
3. únor 2014

@vikky999 Aha no to je dost peněz docela. V Tescu taky jo? Jsem si zrovna říkala jestli ho tam prodávají. Tak nějak zběžně jsem to tam prohlédla ale nenašla tak jsem radši nehledala do detailu 😀 No já si teprve musím najít ještě lékaře v místě bydliště, aby to bylo pak vše ok ale poprvé pojedu asi k našim ke svému doktorovi. teda až vyjde test samozřejmě.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru