Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Tu bolest budeš vnímat jinak a navíc se ti vyplaví hormony. A epiduralu se vůbec neboj 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Bohužel se teď nastříhávání dělá automaticky, ale podle mě je to špatně. Zase na druhou stranu, je to mnohem lepší, než se potrhat. Šití trošku štípe, ale už máš u sebe miminko a máš oči jen pro něho.

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies třeba kámošku tak ,,zpytlovali,, že nemohla ani sedět.

hanule89
27. kvě 2014

@lennaaa taky mi přijde to nastřižení a šití větší noční můra než samotný porod 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Taky jsem to od pár lidí slyšela. Já jsem si dlouho vybírala porodnici.

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Natřižení nebolí ani ho necítíš, to šití je už trochu horší.

hanule89
27. kvě 2014

@nolies Ale i tak nám to za to stojí, že jo 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Určitě. Hlavně nečíst nic špatnýho o porodu, strach dělá hodně. 😒

hanule89
27. kvě 2014

@nolies to jsem taky četla, že pokud se na něj "těšíš" a myslíš pozitivně tak jde všechno lépe a pak to prý není ani tak bolestivé 🙂 tak nevím budeme pořad myslet pozitivně a bude to 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Já se nebojím, naopak se těším 🙂 U malýho jsem měla strach z neznáma, ale jak to začalo, tak to ze mě opadlo a narodil se za 3 hodiny.

hanule89
27. kvě 2014

@nolies tak to si měla celkem rychly porod 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Měla 🙂 Jak začaly pravidelný bolesti, tak jsem říkala porodní asistence, že nemíním rodit dlouho a že ho do večera vytlačím 🙂 A šlo to 🙂

lennaaa
27. kvě 2014

já o porodu raději nechci číst vůbec..ale zas abych pak poznala ty kontrakce nebo tak, že 😀 nevím jestli čekat až odteče voda, nebo nečekat...Kámoška mi vyprávěla jak od rána měla bolesti,že vlastně celé těhu nezvracela až v den porodu ráno..no a pořád se to nějak stupňovalo jako ty bolesti,prej si to pak stopovala, a vycházelo to už co 5 min bolesti, tak že teda jeli...a jak potkali sestru na chodbě a řekla jí že bude rodit, tak sestra uplně v klidu řekla: vy teda na porod nevypadáte 😀 a ona přitom měla bolesti.tak je poslali zpátky domů a tam že si dala teplou sprchu,ale že už od bolesti nemohla vydržet tak jeli znovu do nemocnice a tam se upe zhrozili že už je otevřená na 4 prsty ...

hanule89
27. kvě 2014

tak to ta sestra byla pěkně blba...

lennaaa
27. kvě 2014

3 hoďky to měla i ta kámoška, to je super,rychlovka. třeba mamka chodila se ségrou po chodě v nemocnici 12 hodin a čekala, nakonec ho museli vyvolat páč se segře nějak nechtělo ven.

lennaaa
27. kvě 2014

@hanule89 jj však taky potom jeli jinam...

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Tohle teda taky nevím, protože jsem měla vyvolávaný porod. Ale na předporod.kurzu říkali, jak budou pravidelné kontrakce po 5 min, že se má jet. Plodovka praskne jen asi ve čtvrtině porodů. Většinou ji napíchnou až v porodnici.

hanule89
27. kvě 2014

a měla si manžela u porodu u sebe?
@nolies

lennaaa
27. kvě 2014

@nolies chodila jsi na předpor. kurz? a jako je to užitečné nebo tak?

hanulka184
27. kvě 2014

Ty jo,téma porod,nastřižení a šití...To se k vám holky opět přidám 😀 Já jsem si epidural nedávala,protože jsem vůbec netušila,jaký porod vlastně je.Myslela jsem,že to není tak hrozný 😅 "hrála" jsem si na hrdinku a myslela si,že to bez toho zvládnu.No,vlastně zvládla,protože mi nic jinýho nezbývalo 😀 Ale když jsem malou porodila,tak jsem prohlásila,že bude jedináček 😀 😀 Ale je pravda,že se na to rychle zapomene.Pak jsem se tedy rozhodla,že druhý nakonec chci,ale už si necham píchnout injekci 😅 Jediný,co mě po porodu bolelo,byl zadek.A to fakt 😅 Nevím,jestli se to už někomu taky stalo,ale nějak se mi prostě otlačila ta sedací kost a bolelo to jako prase 😲 2 měsíce ☹ Nemohla jsem si pořádně sednout 😒 Jinak mě nenastřihovali,ale já se naškubla sama.A ani jsem to necítila.Kdyby mi to pak neřekli,tak bych to ani nevěděla.A šití...tak to trošku chvílema štíplo,ale jinak dobrý.Horší bylo to,že jak si tamponkama vysušovali tu krev,aby na to dobře viděli,tak si najednou paní myslela,že jeden ve mě zůstal.Byla si prý jistá,že měla tři a ze mě vyndala dva.Takže se ještě ve mě půl hodiny prohrabovali a hledali tampónek.Myslela jsem,že mě trefí.Čerstvě po porodu celá rozbolavělá a ještě k tomu tohle 😒 Nakonec nic nenašli,tak jsem šla druhý den znova na "prohlídku"...No prostě děs 😲

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Mě naštěstí vevnitř nešili a zvenku jen 3 stehy, ale štípalo to 😒 Jj, proč si nedat epidural, když je ta možnost. A jak dlouho si rodila?

hanule89
27. kvě 2014

@hanulka184 teda Hani tak to sis chudáku asi vytrpěla jak hrom ... já bych tu sestřičku asi zaškrtila 🙂 no je to hrozné občas ten personál ... ale když i po takovém hle zažítku jdeš do druhého tak to asi opravdu za tu bolest a utrpení stojí 🙂

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Byla jsem jen na kurzu, co trval 4 hodiny - kdy jen do nemocnice, úlevové techniky, průběh porodu atd. Mě to hodně dalo a příteli taky.

lennaaa
27. kvě 2014

@hanulka184 tedáááá .... drsnéééé.ještě když si tak u toho zadku,tak mě tak napadá abych se jim tam přitom tlačení nepo***** když se třeba nestihne dát klystýr...a ten se dává jak? to je jako tabletka nebo hadička do zadku? z toho mám celkem obavy 😒

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Byl u toho. Bál se, ale říkal, že to byla brnkačka. 😀 Přestříhával šňůru.

nolies
27. kvě 2014

@lennaaa Od klystýru se už upouští. Záleží na tobě, jestli ho chceš. A je úplně normální, že se vyprázdníš, je to přirozený, tím se vůbec netrap. 🙂

hanule89
27. kvě 2014

@nolies no ptám se z toho důvodu, že jsme se bavili o tom s přítele a on říkal, že jako chce jít, ale vím že má z toho docela strach 🙂

nolies
27. kvě 2014

@hanulka184 Mě zas asi od 28.týdne bolela stydká kost, to taky bylo něco.

nolies
27. kvě 2014

@hanule89 Mě to hrozně pomohlo, že tam byl. Oni se bojí, ale jak to přijde, tak strašně pomůžou.

hanule89
27. kvě 2014

@nolies no právě, že bych taky byla ráda aby u toho byl už jen z psychického duvodu, že máš o koho se opřit a že tam nejsi sama

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru