Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

enalga
27. črc 2014

@01alka Taky budu posílat muže na spermio....ale až tak v prosinci, do té doby ještě vydržíme zkusit počít po naturálnu.

01alka
27. črc 2014

@enalga přeju hodně štěstí !

rene_2013
28. črc 2014

S kamarádkou jsme obě filmařky a hledáme pro natáčení filmu o početí miminek hledáme pár, který se snaží o dítě a neměl by problém svou cestu za vysněným potomkem sdělit na kameru, nechal se natáčet u procesu atd. Víme obě, že je to velmi citlivé téma, ale právě proto nás zajímá, protože může fungovat jako svého druhu terapie, spousta mých kamarádek se s něčím podobným potýká, já sama měla to štěstí, že jsem otěhotněla hned, ale strašně se všemi soucítím a moc na ně mysím, držím palce... I proto mě tohle trochu bolavé a náročné téma moc zajímá - jsem povoláním dokumentaristka - a myslím, že v českém postředí to ještě není úplně reflektováné, může to dát ostatním párům i podporu, že nejsou sami ve snažení a tak podobně.... tak se tu jen ptám a rozhodně všem držím palce a hlavně levné nervy, ono to někdy vyjde, ale je důležité se nestresovat. Kdyby někdo chtěl, ať se mi ozve.... díky a hodně štěstí všem

enalga
28. črc 2014

Tak jsem dnes od MUDr. obdržela poukaz na spermiogram do Pronatalu... aspoň konečně zjistíme, jak na tom jsme.

lennaaa
28. črc 2014

@makuka88 ahojec 🙂 jj, já mívám píchání,pobolívání sem tam slabší křeč - celkem často..jako ne zas moc často,ale rozumíš 😀 přisuzuju to roztahování dělohy...

@enalga ahoj.tak věřím - pokud ty máš dětí a s přítelem taky otěhotněly, tak to vyjde určitě brzy. a 9 měsíc snažení pořád v klidu... 😉 držím pěsti !!

enalga
28. črc 2014

@lennaaa Už máme žádanku na spermiogram a hormonální profil. Uvidíme, co nám řeknou v CAR.

lennaaa
29. črc 2014

@enalga super, aspoň tak...podávej info co jste vyřídili🙂

nolies
31. črc 2014

Ahojky holky, jak se máte? Já mám teď docela hektický období. Ale mám dvě pozitivní zprávy, nevolnosti mě pomale, ale jistě opouštějí a už začínám cítit tu naše malou nezbednici. Jak je ještě maličká, tak to cítím jako lechtání 🙂

lennaaa
31. črc 2014

@nolies no ahooooj, jsem si říkala co se děje, dlouho ses neozvala.já se mám furt stejně aneb včera večer mi manžel jen ukázal a zeptal se mě proč nejím ten bílý jogurt a já utíkala zvracet jen jsem ho viděla😀 takže pořád stejný u mě.ale jinak dobrý..ani nevím jestli cítím nějáký lechtání nebo šimrání...spíš takové bublání,ale to nevím jestli nejsou třeba střeva 😀

makuka88
5. srp 2014

Čauky holky, tak jak se máte, co novinky ? koukám , že vám dětičky pomalu začínají kopat ... no u mě furt nic .. ve čtvrtek mě čeká utz u mojí dr tak jsem zvědavá jestli je všechno v pořádku ...a snad mi řekne i to pohlaví 😀 Jinak musím říct, že hormonálně je to asi katastrofa neb se hádáme se skoromanželem snad denně ☹ příští týden mě čeká ta svatba tak mám trošku nervíky ... Doufám, že nám to prcka nepoznamená tyhle stresy ☹ Hodim sem foto, už se nemůžu dočkat. Snad tam je, břicho skoro nemám (zase) 😀

nolies
6. srp 2014

@makuka88 Ahojky Marti, já se mám dobře. Včera jsem byla na KO u dr. a všechno je v pořádku. Já teda břicho mám, ale u druhýho to jde rychleji 🙂 Jinak kopkání cítím čímdál víc. To hádání je celkem normální, neboj přejde to.

lennaaa
6. srp 2014

ahoj holky, mi se daří dobře - v rámci možností 😀 žádné kopkání ještě necítím..za 14 dní jdu k dr na kontrolu a na velkej utz tak jsem zvědavá ( doufám že placenta se posunula nahoru ) Marťo, doufám že potom ukážeš i fotku nevěsty a ženicha 😉
@makuka88

nolies
6. srp 2014

@lennaaa Ahoj Leni, ono je možný, že máš placentu před miminkem a proto ještě necítíš pohyby, ale neboj to přijde 🙂

lennaaa
6. srp 2014

@nolies no taky jsem o tom četla.já se fakt jen modlím v to,aby ta placenta byla tam kde měla..o císaře moc nestojím,ani o nějáké rizikové těhu...jak jsem četla že placenta může krvácet apod. věřím, že to bude ok, musíííí

rulfici4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nolies
6. srp 2014

@lennaaa Leni, já jsem rodila o 6 týdnů dřív a malej je naprosto zdravej, dokonce je větší než jeho vrstevníci a nikdy nebyl nemocnej. Možná třeba budeš muset rodit dřív nebo mít císař, ale nemysli na to, stejně to nijak neovlivníš. Hlavně musíš být v pohodě, miminko to hodně vnímá. Hlavně že je zdravý, na ničem jiným nezáleží. 🙂

lennaaa
6. srp 2014

@nolies dík za podporu, Markét. hlavně že je mimčo zdravé.

nolies
6. srp 2014

@lennaaa Fakt se neboj. Císař není v dnešní době nic hroznýho a nikdo neříká, že tak rodit budeš. Je ještě hodně času 🙂 A co nevolnosti? Pořád je máš?

lennaaa
6. srp 2014

@nolies a po císaři jde normálně fungovat nebo je to v něčem horší? asi bych nekojila, že? to i to druhé mimčo třeba hrozí že bude císařem, ne?no nevolnosti...už to není takové hrozné, ale trvá to pořád..žaludek si dělá co chce.zvracím teď tak 1 za 2-3 dny.. bojím se sníst jakoukoliv zeleninu. a co ty? je lépe?

lennaaa
6. srp 2014

a nevím jestli se mi to jen zdá,ale nějak mám jiné vlasy než předtím, takové víc jemnější a nějak mi řídnou ...

nolies
6. srp 2014

@lennaaa Já zvracím tak obden ráno a je to jen taková voda. Pak už je celý den dobře, takže to jde. Po císaři se bývá v porodnici týden, ale fungovat můžeš normálně. Je to jak u normálního porodu, některý maminky jsou schopný hned a některým to trochu dýl trvá. A u druhýho mimča pokud nejsou nějaké problémy, se rodí přirozeně. Moje sestřenice měla 3 císaře z důvodu toho, že má úzkou pánev a neporodila by. Ale pokud bys císaž měla kvůli placentě, tak bys určo rodila druhý normálně.

lennaaa
6. srp 2014

@nolies Markét a tys chodila na nějáký ten předporodní kurz? je to k něčemu? taky mě napadá...používala jsi ten předporodní balonek? epi no...se jmenuje myslím

nolies
6. srp 2014

@lennaaa Byla jsem s Tomášem na denním předporodním kurzu, chtěla jsem znát úlevové techniky. Ale musím se přiznat, že při porodu jsem je moc nepoužila. V tu chvíli člověk myslí na jiný věci a na tohle si nevzpomene. Takže bych do toho moc neinvestovala, jen nějaký základní kurz. A epi jsem nepouživala, protože mě dr. říkala, že mám poddajné svalstvo a že porodím snadno. A měla pravdu.

makuka88
7. srp 2014

@nolies
@lennaaa ahoj holky tak máme 16cm a vše je v pořádku. Na otázku zda má pindika mi odpověděla, ze něco vidí, ale potvrdi mi to az příště.. a to mam dřív screening. Achjo..ale hlavně, ze je zdrave

lennaaa
7. srp 2014

@makuka88 hlavně že je to zdravýýý 🙂 mi třeba na utz ve 13tt řekli že si myslí že to bude holka,a pak dr řekla že asi kluk...no jedno z toho určitě 😀 uvidíme co řeknou dál...
hele tak mě napadá - flašku na pití budete mít plastovou nebo skleněnou - vůbec nevim co se kupuje. a koupat budete ve vaně nebo vaničce?

@nolies

makuka88
7. srp 2014

@lennaaa ja plastové lahvičky a asi vanicku.. poptam se kamaradek..

nolies
7. srp 2014

@makuka88 16cm, to je krása 🙂 Hlavně, že je všechno ok. Na tom sreeningu ti to už určo řeknou 🙂

nolies
7. srp 2014

@lennaaa Plastový lahvičky jsou lepší, že se ti nerozbijou. Ale rychleji ohřátý mlíčko je ve skleněné a taky líp drží teplotu. Já mám obojí 🙂 A vaničku plastovou, od cca 4 měsíce jsem už koupala ve velké vaně.

makuka88
7. srp 2014

@nolies Jsem úplně zoufalá 😀 ale podle mě je to kluk .. a váha furt stejná asi 0,5kg což bude plod a voda 🙂 docela dobrý 😀 screening mám až 4.9. ☹ to nevydržím ....a kdy jdeš ty ?

nolies
7. srp 2014

@makuka88 Ještě jsem se neobjednala, ale vychází to kolem mých narozenin tj. 11.9 🙂 Jinak já mám váhu pořád stejnou a doufám, že ještě dlouho budu. Neboj, to uteče jak voda. 🙂 A zkoušela si počůrat jedlou sodu?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru