Snažilky od ledna/února 2014

vikky999
12. led 2014

Ahoj holky, tak jsme učinili rozhodnutí a od ledna neberu prášky. Je tady taky někdo se stejným termínem začátku snažení? 🙂

lennaaa
17. zář 2014

holky nevíte jak to má osvč s rodičákem? mě bylo sděleno že to budu pobírat 4 roky,a 9 měsíců přes 7tis a do 4 let 3800,- katastrofa! že s tím nejde u osvč hýbat.jako nikdy by mě nenapadlo že tak malo může ještě někdo brát ☹ slyšela jsem něco o tom že rodičák by šel po 6ti nedělí napsat na manžela ( zaměstnanec) ale zas si tím nejsem moc jistá, aby z toho nebyly problémy, páč kdyby on byl vedený jako na rodičovské ( samozřejmě by chodil dál do práce a já doma ) tak já bych asi musela být tím pádem vedena na pracáku, ne? jenže z tam jak nepřijmu nějáké práce tak mě můžou vykopnout a budu si hradit pojištění sama. celkem mě ta částka 3800,- zarazila a nechce se mi ani věřit že tak málo budu dostávat, bože vždyť z toho nezaplatím ani pleny, ne....

@nolies
@makuka88

lennaaa
17. zář 2014

jinak...v pátek jdu na těhu cukrovku- už teď omezuju sladké 😀 jsem zvědavá jak dám 3 hoďky o hladu...A mám další kontrolu u dr. jsem zvědavá na maličkou naši🙂

nolies
17. zář 2014

@lennaaa Leni, funguje to trošku jinak. Jelikož nemáš nárok na mateřskou, tak dnem porodu budeš nastupovat na rodičovskou. Aby sis mohla vybrat délku rodičáku, může tvůj manžel dodat tvz. DVZ - to mu vystaví na městské správě soc.zabezpečení. Neznamená to však, že on bude na rodičáku, jen přes něho budeš žádat. Pokud bys žádala ty, tak opravdu na výběr nemáš a budeš doma 4 roky. Celková částka za RD je 220 tis. Takže za ty 4 roky, bys tyhle peníze vybrala.

nolies
17. zář 2014

@lennaaa Tak jsem si to ještě dohledala na webovkách a jsem z toho fakt jelen, tam je fakt napsáno, že by musel nastoupit na RD manžel. Teda fakt nevím ☹ Ptala ses na pracáku jak to je?

lennaaa
17. zář 2014

@nolies no to co jsem psala mi dneska řekla paní na socce. ale že na pracáku mi řeknou více..takže tam se teprve optám. ale taky mluvila tak,že by manžel musel zůstat doma..což je nesmysl..

nolies
17. zář 2014

@lennaaa Pokud by šel on na RD, tak by nemohl chodit do práce na tu smlouvu ze které RD čerpá. Ale mohli by mu v práci vystavit jinou smlouvu na dobu, co by byl na RD a chodil by do práce. Je to složitý. Zkus se fakt ještě poptat na ÚP a buď neústupná, oni velice rádi odpovídají tak, že tomu nejde rozumět.

janajens
17. zář 2014

Ahojky holky snazime se s pritelem o mimiska ale naposled to zkazili cysty ted jsem zacala brat listovku a dny jsem vychytala tak uvidime zda li se cervena mrcha dostavi 😉

makuka88
17. zář 2014

@lennaaa Leni já rodicak budu brát přes manžela na 3 roky

lennaaa
18. zář 2014

@nolies
@makuka88 tak jsem včera volala na UP a řekla mi teda že můžu přes manžela na 3 roky...uff..jsem se lekla že to nejde.

nolies
18. zář 2014

@lennaaa Tak to je super, mě přišlo divný, že by to u OSVČ nešlo. Já ještě vůbec nejsem rozhodnutá na jak dlouho budu doma. Každopádně půl roku budu brát mateřskou.

nolies
18. zář 2014

@janajens Ahojky, vítám tě. Taky jsem měla velký problémy s cystama. Tak snad se ti to brzo upraví a podaří se 🙂

nolies
18. zář 2014

@lennaaa A zítra máš tu cukrovku, že?

lennaaa
18. zář 2014

@nolies jj, zejtra mě čeká zátěžovej test 😀 od 6 do 9 hlady. jsem zvědavá jak bude chutnat ten zázračnej elixír 😀

lennaaa
18. zář 2014

@nolies ty jdeš kdy?

nolies
18. zář 2014

@lennaaa Dá se to přežít. Když si vezmeš hořký čaj a necháš si to nasypat do něho, tak je to úplně v pohodě. Ještě jsem se neobjednávala, půjdu na soukr.kliniku a tam dělají cukrovku mezi 26-28 týdnem, takže mám hoodně času 🙂

lennaaa
18. zář 2014

@nolies a jako je jedno jaký čaj? asi teplý, že? mi zchladne než tam dojedu 😀

nolies
18. zář 2014

@lennaaa To je jedno jaký, ale určitě se vyhni černýmu. I ten studený čaj bude lepší, než ta samotná glukóza 😀 A kolik si už přibrala? Já jsem se teď vážila a mám 3,5 kg.

lennaaa
18. zář 2014

@nolies mě se zdá že každý týden mám víc a víc...že snad přibírám i z vody.jako bych vodnatěla nebo co.jako nezdá se mi že bych se nějak přežírala...mám navrchu cca 6,5kg. zítra jdu i k dr na kontrolu tak budu vědět přesně.co jsem slyšela tak se prý nejvíce nabírá ke konci těhu ( známá říkala že jak chodila už ke konci každý týden k dr tak měla vždy 2 kg navrch ).máš super váhu...S tím čajem to zkusím🙂

nolies
18. zář 2014

@lennaaa Tak úplně pravda to zas není. Přibírá se do toho 8.měsíce a ten poslední už většinou ne, protože sice miminko roste, ale hodně ubyde plodovky. Myslím si, že 6,5 kg na začátek 25.týdne je krásný. 🙂

lennaaa
18. zář 2014

@nolies jako proč ubyde plodovky,tím jak mimčo roste, jo?

nolies
18. zář 2014

@lennaaa jj, přesně tak. Vyplňuje pak celou dělohu 🙂 A co malá? Kope tě už pořádně?

lennaaa
18. zář 2014

@nolies jj, je to znatelnější...předtím jsem ji cítěla hlavně večer v klidu..teď už i přes den dává vědět že je 🙂 rána a večery jsou ale vždy její 😀 dneska jsem zas po týdnu zvracela a to se jí asi moc nelíbilo...hned se ozvala. musí to být tam uvnitř hrozné zvuky. a jak ty zvládáš malého, těhu a domácnost a ještě chlapa🙂 - pomáhá aspoň? nejseš unavená?

nolies
18. zář 2014

@lennaaa Malej přestal spávat odpoledne, takže je to pro mě katastrofa. Vždycky jsem si k němu lehla a odpočívala a teď to moc nejde. Naštěstí si dokáže vyhrát sám, tak jak můžu, tak si sednu. Tomáš pomáhá jak může, hlavně k večeru, to už bývám fakt hotová. A jak se malá narodí, to teprve bude kolotoč 😀

lennaaa
18. zář 2014

@nolies no to věřím...s malou to bude náročné. musí malej pomáhat mamince 🙂

nolies
18. zář 2014

@lennaaa Tak s tím moc nepočítám, je to raubíř 😀

janajens
18. zář 2014

Dekuji byla bych rada i pritel

janajens
18. zář 2014

@nolies dekuji za prijeti 🙂

nolies
19. zář 2014

@janajens A jaký máš problémy s cystama? Dělají si ti opakovaně?

nolies
19. zář 2014

@lennaaa Ahojky Leni, tak snad si to na té těhu cukrovce přežila, dej vědět jak si dopadla. Já jsem se dneska na ni objednala a jdu 6.října. Akorát mě teda trochu mrzí, že výsledky posílají doktorům do dvou dnů, takže se je dovím až 8.října. No to zas budou nervy, acho jo ☹

janajens
19. zář 2014

@nolies delali meli jsem ve vajecniku sebrali mi 15% vajecniku a ted jsem byla 17.7 a od te doby bez problemu zacala jse brat listovou kyselinu tak snad se mi zadari

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru