Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

lera1
5. srp 2011

@barakara coooo??? 😲 tak to si dělaj prdel,ne!Snad záleží,jakej zákrok by jsi podstupovala,třeba IUI je u samoplátců za 2000Kč!No tak to bych fakt raději počkala na ten car v UK 😠

barakara
5. srp 2011

@lera1 no vid docela ranec, premejslim jestli si nespletla nulu.
ale asi na to fakt kaslem a nechame to na ten rijen. Jeste sem premyslela o Gennetu v Liberci ten mame taky celkem blizko z chalupy, kde budem.
A kdy jdes na zakrok?

lera1
5. srp 2011

@barakara tam chodíme my 😀 a jsou tam v poho,já bejt tebou zkusim jim ten mail taky poslat,schválně co napíšou a jaký ceny 😉 na IUI ještě termín nemám,to až jak porostou folíci 😉

lucija
5. srp 2011

Nazdárek 🙂

@barakara jj, bohužel to je 70 000,- Kamarádka má přes 40, taky chtěla jít, ale to už neproplácí pojišťovna a taky jí řekli tuto částku. Tak si počkejte co s váma provedou v Anglii 😉 Já když jsem se upnula na ten CAR a že bez něj neotěhotním, tak jsem byla těhu za 4 měsíce. Ale pravda, bylo to i s výměnou partnera 😅

@lera1 Tak Ty dneska první Clostil? Tak držím palce. Já dneska dobrala pátý a děj se vůle boží 😀 Vlastně, ne, jestli jsi to dneska dostala tak až pátý den začneš, že?
@majka12 bižatko, Ty si to teda vyžíráš ☹

lera1
5. srp 2011

@lucija já dneska jen pořád špinim,takže 1DC budu až zítra a clostík mám brát 3-7DC 1-0-1 😉

barakara
5. srp 2011

@lucija no tak to je sila 70tacu a jak to dopadlo s tou tvoji kamaradkou...happyend?
my to asi zkusime tu a pred tim jeste dva mesice zamakame sami 😀 stejne si myslim, ze muj nejvetsi problem je stres a s tim mi v Caru asi nepomohou🙂

@lera1 a ten clostil se pouziva pred IUI? ja v tom mam maglajz....

svatule
5. srp 2011

ahoj holky, pracuju v lékárně a co se týče caru určitě bych zkusila více možností, za dotaz nic nedáte, mám zkušenost, že některé vybírají peníze za to, co jiné ne. A taky léky zkusit ve více lékárnách, nebrat je přímo z caru, většinou to pak vyjde levněji, je to blbé, ale ty ceny se fakt mohou lišit...

majka12
5. srp 2011

@lucija pravda, představovala jsem si to těhu poněkud jinak no 😅 😅
@barakara jestli oni tě přesně vzali jako samoplátce a tím pádem to stojí takový prachy 😖 😖 Ono teda ani s doporučením od dr. a když to proplatí pojištovna to zadarmo není, páč se prý platí ještě za další léky a tak. 😔 😔
@svatule a na to některé CARy přistoupí? 😕 Oni z těch léků mají také prašule co? 😝

svatule
5. srp 2011

@majka12 jj mají, tam spíš záleží na lékaři, je to těžké, ale za poptání člověk nic nedá...
Jinak snad ti bude brzy líp, je to horší s jedním prckem, co, toho se trochu bojím, ale holt člověk to musí zvládnout 😉

majka12
6. srp 2011

@svatule no já mám zkušenost jenom s tím Pronatalem v Teplicích co psala baraka, a tam teda moc sdílný nejsou a přijde mi, že z nich čiší spíš super budou další prachy než ta snaha pomoct neplodným párům ☹ ☹ 😖 😖 Aspoň teda na mě oni takhle tam působí 😖 😖 A to těhu 😔 Hele to první těhu bylo náročný 4 měsíce, ale jinak a teď mě nejvíc ničí ta bolest hlavy a to by mě ničilo asi i bez dítka 😉 Jinak zase v prvním jsem chodila do práce a brzo vstávala , ale třeba zase večer jsem si mohla lehnout, to teď moc nehrozí. 😔 Hodně holek si u druhýho ani nevšimnou, že jsou těhu, páč na to nemají čas a mají štěstí, že jim není blbě. 😅 😅 To člověk nikdy neví jak mu bude no 😅

svatule
6. srp 2011

@majka12 je to smutné, ale je to tak, že někde to berou jen jako byznys... ☹
Tak snad ty bolesti aspoň trochu ustoupí. A ty trpíš na migrény? Moje kamarádka ano, teď je těhotná a je to občas pro ni peklo ☹ já na to nikdy netrpěla, v prvním těhotenství jsem nevěděla, že těhotná jsem, žádné problémy, nevolnosti, nic, akorát na konci mě občas táhl spodek, ale to je myslím normální, tak teď jsem zvědavá, jestli se podaří, jak to bude 🙂

evicka27
9. srp 2011

Ahoj holky, tak to tu pročítám a rozhodla jsem se, že se také přidám. Je mi 30 a už dva roky se snažíme. Tento rok od jara to řešíme přes doktory a výsledek je, že mám na vaječníku tři cysty - v září mě čeká laparka a měla jsem zvýšenej prolaktin, na kterej jsem brala léky - kontrola mě čeká na konci srpna. Manžel na tom také není moc dobře po spermiogramu, takže nás nejpíše čeká IVF. Zároven mi budou kontrolovat i průchodnost vejcovodů a vše kolem.Hodně se bojím té laparky, protože musím podepsat souhlas, že v případě potíží mi mohou odebrat vejcovody, což by znamenalo, že už nikdy nebudu moct mít děti přirozenou cestou ☹ Ale asi by měl člověk myslet pozitivně a hlavně aby byl zdravej, pak se bude řešit ostatní, ale i tak je to psychicky náročné ☹ Nemáte někdo zkušenosti s touto operací? Děkuji za váš názor.

janinek
9. srp 2011

@evicka27 Neboj se, takove veci se podepisuji vzdy u vseho, ale je to jen krajni moznost, kdyz by se neco stalo behem te laparo a ohrozovalo te. Neodebrali by ti je jen tak. Stejne tak asi podepisujes i souhlas k otevrene operaci v pripade nejakeho problemu.

Pocitej s tim, ze u kazdeho to je jine. Muzes byt na sale 15 minut a vecer jit domu, muzes tam byt dve hodiny a v nemocnici zustat nekolik dni. Nekdo jde druhy den do prace, nekdo tyden lezi. neda se to dopredu odhadnout. Vezmi si obycejne spodni pradlo a kosile si ber ty jejich, at si pak nic neznicis od krve nebo tech ruznych dezinfekci. Budes pak potrebovat volne obleceni, idealne bavlnene saty. vse ostatni te bude tlacit. A pomalu vstavat z postele, nejdriv si sednout, cekat, pak teprve vstat.

Vseobecne si po laparo nic moc neplanuj a zajisti si, at se ma o tebedalsi dny kdo starat, kdybys to potrebovala.

Hodne stesti.

kirusenka
9. srp 2011

Evicka27 Janinek má recht 🙂 Já mám za sebou 2 laparky, obě jsem snášela v pohodě, po narkóze nezvracím, žádný velký bolesti. Ale rozrušovali mi jen srůsty. Taky jsem se bála toho, že mi seberou vejcovody, ale jak sama říkáš - je třeba zůstat v pohodě a myslet pozitivně 🙂 Držím palce!

majka12
9. srp 2011

Ahoj holky 🙂

ráno jsme byli na utz a vše je OK, ale prcek se pořád schovával potvůrka. 😅 Ale paní dr. říkala, že to vypadá na holčičku, že asi jo, ale není to úplně zřejmé, páč tam pořád strká nohy. 😀 😀 😀 No z jednoho pohledu z deseti tam bylo něco jako pindík, ale žádný pytlík nebyl nikde a převážně to opravdu vypadalo na holčičku. 😎 😎 Tákže nakupovat nebudu raději ještě nic 😅 😅

lucija
9. srp 2011

Nazdárek 🙂

@majka12 Tak to nás ten Tvůj skřítek pěkně napíná 😀
Já dneska byla na folikulometrii. Jsem 13DC a už tam nic nebylo. Takže pravděpodobně už ovu proběhla 😕 S tím jsem moc nepočítala 😖 No však uvidíme. A když nic, tak příští měsíc budu Clostil jíst od 3.-7. DC a už ne jednu ale dvě. Jo a doktorka co tam byla dneska, byla tak v sedmém měsíci 😅

kobyla11
9. srp 2011

Ahoj holky. Tak já se taky přidám a vylíčím vám ve zkratce jak to se mnou je. Konečně jsem našla chlapa pro společný život i výchovu ratolestí. Holt ale potkali jsme se až nyní po mé třicítce. Jsme spolu rok a tak jsme se vrhli na výrobu miminka. Zkoušíme to od dubna a zatím nic. Vím že je to celkem krátce, ale raději už jsem si byla "postěžovat" gynekologovi. Ten mi podle BT řekl, že to vypadá že k ovulaci dochází a nabral krev aby věděl jak se mnou cvičí hormony. Našel mi lehce zvýšený Prolaktin a TSH - takže v srpnu jdu na endokrinologii. No uvidíme. Někdy si říkám jestli jsem to fakt tou třicítkou nepřešvihla, ale zase kolem sebe vidím šťastné maminky i v 35 letech že 🙂

lucija
9. srp 2011

@kobyla11 Ahoj, vítám Tě i ostatní nové ,,členky" 😀 Jinak buď v klidu, já chlapa pro život našla taky až po třicítce 😉 Na podzim spolu budeme dva roky a přesně rok už se taky snažíme a zatím nic.
Jo a já měla všechny výsledky krve v pořádku 🙂

frapik
9. srp 2011

@kobyla11 Ahoj, mě je 33, taky sme se potkali po 30. Neboj, uvidíš, že se dříve či později zadaří. 🙂

svatule
10. srp 2011

vítám nově diskutující a přeji brzké // 🙂
@majka12 to je sranda, že tam je stydlínek(stydlínka), malá měla nožky u sebe ještě po porodu 😀
Co hlava, je to lepší. U nás nic nového, příští týden jdu do práce, pak jdeme na svatbu a pak konečně týden na chalupě 🙂

majka12
10. srp 2011

@svatule
@lucija já říkám, že to ta holka bude a že je stydlivá po mamince 😀 😀 Kluk by se nám už chlubil 😀 😀 Aspoň to máme napínavý 😅
@kobyla11 moje švagrová začala v 36 s otočenou dělohou a vyšlo jim to hned na poprvé 😅 Je to fakt hrozně individuální,tak se neboj určitě to dobře dopadne. 😵

lucija
11. srp 2011

Tož kde jstéééééééééééééé?????

svatule
11. srp 2011

čauky holky, nestíhám, pořád něco...zítra jdu na rychlo do práce, doma bordel jak v tanku 😀 počasí stále na prd, včera byl fakt podzim a lepší už to asi nebude...
jinak vše ok, tak aspoň tak 😉

barakara
11. srp 2011

Ahojte holky, nejak to tu usnulo. Vitam nove nicky a preju brzke zadareni.
Ja cekam ms ma prijit kazdym dnem, samo nejlepsi by bylo kdyby neprisla, ale ztracim nadeji.
Jinak skoro za tyden jedem na dovcu tak se moc tesim, budem hodne cestovat, tak si procitam pruvodce a pripravuju se psychicky 😀

@majka12 holcicka by byla super vid🙂 moc preju aby to byla pravda.

evicka27
11. srp 2011

@janinek Jeeee moc děkuji za povzbuzení a cenné rady. Rozhodla jsem se, že půjdu ještě na konzultaci k jinému doktorovi, ať mi bud vše potvrdí nebo poradí něco jiného a pak uvidím 🙂 Asi toho budu podepisovat víc, ale zatím jsem u toho papíru přečetla jen název, dál si zatím netroufám 🙂 Jinak dle instrukcí budu trávit v nemocnici 4,5 dne, s tím, že první půl den jako nástup, a další den operace a domů až za další 3 dny 😒 Jinak v práci to mám již domluvené, že budu po operaci doma, takže v pohodě 🙂 i manžel přislíbil pečování 🙂 Ale stejně ten pocit nejistoty je svině! 🤐

evicka27
11. srp 2011

@kirusenka Děkuji moc za podporu. Doufám, že mě tato jedna operace na hodně dlouho vystačí, nevím jak bych zvládla dvě jako ty. Ale hlavně aby jsme byly zdravé, že? 🙂

lera1
12. srp 2011

Hoj holky a vítejte nové holky 😉
@barakara jéé a kam razíte? 😵 tak snad ms nepřijde a budete cestovat už tři 😉 co testy?Dělala jsi si,nebo na ně teď prdíš.Já jdu v pond.na utz,tak jsem zvědavá,co Ti mojí folíci,jak rostou 😉
@majka12 holčička to bude určitě 😉

barakara
12. srp 2011

@lera1 ahojky rikala jsem kde si, ale chapu, ze neni furt co psat.
Letime do Thajska na dva a pul tydne a pak do Cech na do konce zari. Mos se tesim nikdy sem takhle dlouho dovcu nemela i kdyz to v Cechach je spise studijni volno nez dovca.
A co vy kdy razite?
A kdyz vyrostou folici tak jdes na ten zakrok?
testik sem samo zkousela ale nic:( no jo tak co se da delat....

sedmitecka
12. srp 2011

@evicka27 ahoj Evi, take me v zari ceka laparka s hysteroskopii, ty papiry nesmis cist!!!!! uz jsme je taky nafasovala a radsi moc nectu ta vsechny mozna rizika, to bych se zcvokla 😉
jdu do pražského Gyncentra a také už mám napsáno, že tam budu 4 dny ☹ ☹
ani se moc nebojím, skoro se těším a jsem zvědavá, co za překvápko se najde 😕

lera1
12. srp 2011

@barakara týýý jo,to se teda máš 😵 Thajsko,to je můj sen,tak snad někdy 😉
jj,podle folíků se půjde na IUI,takže jsem zvědavá 😉
tak třeba je ještě brzo,držim place 😉