Snažilky z Ostravy

apinka
15. zář 2012

Hledám všechny ženy, slečny, dámy 🙂, ..které se začínají snažit o miminko. Ve více lidech se to přece lépe táhne 🙂. Náš první pokus byl před týdnem, tak uvidíme příští týden, jak to dopadlo. A jak jste na tom vy?. Třeba tady každá z nás najde nějákou spaningpartnerku pro těhu i po těhu 😉

rommisek
16. říj 2012

@baru7 děkuji za podporu, samozřejmě taky držím palečky ať se Vám brzy zadaří, taky jsem měla kolegyni, která má problém se štítnou žlázou a normálně otěhotněla, jen nevím jak to bylo pak s léky zda je brala i v těhotenství nebo měla pauzu, ale teď má krásného dvouletého klučinu a bez problému celé těhotenství... tak se neboj uvidíš, že vše bude ok a co nejdřív se zadaří 😉

apinka
autor
16. říj 2012

Ahoj holky, měla jsem ted toho tolik, že jsem absolutně nestíhala ani za mák. Tak se omlouvám a jsem zase zde v plné polní. My jsme měliminulý týden snažící týden, tak uvidíme. Zatím si BT neměřím, ani nepoužíváme ovu testy...tak uvidíme. Jinak jak jste tady psaly...ja bych si tehu test nejradeji udelala po sexu :D:D:D (psano s nadsazkou)...kdyz se clovek na neco tesi, tak je to neskutecne cekat a cekat 🙂. Jinak jména...me už se 3 roky líbí Nela a to je moje vysnene jmeno...do toho se mi vsak nyni objevila Laura a ted, kdyby to byla holka...tak mam neskutecne dilema....ty jsme jsou pro me proste bozske!!! 🙂 Elen a Ema se mi taky moc libi. Vidim,ze mame stejny vkus skoro vsechny. Na kluka s manzelem asi nedohodneme...prosel jenom Matyáš 🙂..me se líbí i Samuel a Robin...tak uvidime...je krasne to resit...a jeste krasneji to resit,az ta situace nastane 🙂

😉

rommisek
16. říj 2012

@jannicka85 ahoj Jannicko, tobě gratulujik těhotenství a je mi líto, že je Ti tak špatně. Ono já sice čekám na mimi hodně dlouho, ale aby mi bylo pořád špatně ..tak to bych asi nebyla zrovna moc nadšená. Jinak já už toho mám opravdu hodně zasebou i pár léčitelů, kartářek apod. ale vše bezvýsledně, ono my s manželem už jsme docela smíření s tím, že bychom mohli zůstat sami, proto jsme se rozhodli pro ivf, abychom si pak nevyčítali, že jsme proto neudělali maximum, tak jsem klidná ikdyž to víš že jsem začla opět doufat, ale už to tolik nehrotím, nemyslím na to a jsem celkově nějak v klidu a to si myslím je nejlepší pak asi nejhorší bude pro mě těch 14dnů zda se zadařilo nebo né, ale taky se na to nesmím upínat, abych pak nebyla zklamaná. 😉

jannicka85
16. říj 2012

@rommisek jestli se můžu zeptat co to to ivf je? moc se v tom nevyznám☹ já budu určitě držet palečky aby to vyšlo a konečně se ti objevily ty dvě čárečky🙂 a o adopci jste neuvažovali? myslím, úplně jako poslední možnost.

monako3
16. říj 2012

@jannicka85 tak to zcela chápu, já u Kubíka zažívala muka s nevolnostma a nedokázala bych si představit mít k tomu dítě a nespočnout si, takhle jsem se po práci lehla. Ted po práci lítám pořát a to nejsem těhu a už mě to zmáhá, práce, obchod, vyřizování, do toho malý a chodím spát takto pozdě, protože jsem ráda, že chvíli sedím. Proto jsem ted před nedávnem i dostala paniku jestli to vůbec zvládnu mít druhé mimčo. Do toho se kubík hrozně začal vztekat, tak nevím zda by to moje těhu nebylo je v nervech, fakt mám ted obavy.

Ale jinak jsem byla dnes na preventiví prohlídce u svého gynekologa a vše mám v pořádku, prý kdybych měla manžela doma, tak mám ovulaci do pár dní 🙂...ale tak stejně smůla, manžel přijede v listopadu....

andyg
17. říj 2012

Ahoj holky, no tak já se také přídám se jmény. My máme jasno, teda spíše manžel 😀 Holčička Adélka a chlapeček Matyáš. 😉 Doma máme Ondřeje a Vojtěcha. Jinak já jsem chtěla Elišku, ale ta mi nějak neprochází. Jinak na jméno je vždycky čas, ale ono to samo pobízí, že? Kdo je připraven, není překvapen. 😉 Přeji všem, hezký den 🙂

baru7
17. říj 2012

Teda, holky, vy už jste všechyn tak daleko se jménem 😀 to mě tedy zatím nenapadlo řešit....možná ani nechci, tím bych se na těhotenství asi upnula ještě více...prostě až to bude realita, bude realita i jméno 🙂

jannicka85
17. říj 2012

@monako3 tak to je super že je vše v pořádku.. 🙂) už jenom měsíc a hup na to🙂!! jako taky jsem začala ze začátku panikařit, zda to druhé zvládnu s malým.. malý se taky vzteká.. takže jsem musela dost křičet a pořád mu vysvětluji, že nesmí po mě skákat atd. no jsem zvědavá.. No a kde máš teda Kubíka když pracuješ a on prý může být jen pár dní ve školce.. jako obdivuji tě, když jsi na to vše sama..

U nás jména vévodí hl. české.. takže kluk asi Adam a holka Klárka, Monika, Markéta..

zelinda
17. říj 2012

tak jsem po navštěvě doktora-opět cysta 6cm tak musi počkat do dalšího patku a uvivíme.žadost na 1.IVF poslana a začatkem listopadu bychom mohli začít stimulovat.kež by.

rommisek
17. říj 2012

@jannicka85 ivf je umělé oplodnění ve zkumavce, nejprve tě nastimulují hormony (většinou si je pícháš sama do břicha) pak ti pod narkozou vyberou vajíčka a oplodní a pak cca za 2 dvy Ti je zavedou přímo do dělohy, pak už je to na štěstí zda se chytí...tak asi tak ve zkratce popsáno, samozřejmě je to taky hodně o financích ikdyž ti 3 ivf hradí pojišťovna přesto jedno ivf stojí i cca 30.tisíc. Já jdu teprve na IUI ale tam je malá šance, že se zadaří, ale od listopadu bych měla už jít na ivf a tomu dávám větší šanci. Nad adopcí jsem uvažovala, ale nejsem bohužel na 100% přesvědčená, že to chci a pokud váháš tak bys neměla o adopci uvažovat, já si teď moc přeji vlastní mimi asi pokud by nevyšlo ivf a žádná jiná možnost by nebyla asi bych teprve začala uvažovat jinak, pokud ještě nějaká možnost je chci využít šanci na vlastní mimi 🙂

rommisek
17. říj 2012

@zelinda ahoj zelindo neboj ,držím palečky ať je vše ok a budeš moci stimulovat, já jdu teprve v pátek na iui, ale taky bych chtěla hned listopad na ivf, já už mám žádost poslanou na pojišťovně a asi i schválenou jen musím podstoupit iui, aby věděli jaký mám vlastně cyklus, taky jsem trošku nešťastná na kontrole v pondělí mi našel jen jeden folik na levé straně na druhé nic a to mi ani hormony nevyšly nějak dobře, všechny výsledky bohužel ještě nemám, ale jen doufám, že se ivf u nás bude konat, ještě jsem se tě chtěla zeptat už máš injekce doma nebo až dostaneš MS tak musíš ještě do centra a teprve pak začínáš píchat, já slyšela, že se chodí na ultrazvuk 1DC jestli je to pravda tak si to fakt nedokážu představit a ještě jeden dotaz, nevíš jak je to s nemocenskou můžou Ti ji vypsat už při stimulaci nebo až po OPU, promiň že Tě zavaluji tolika otázkami, ale jsi jednak dál než já a samozřejmě Ti budu držet palečky ať je vše ok 😉

monako3
17. říj 2012

@baru7 Já teda po jménech skoro vůbec nekoukám, dělám ted ve školce a spíš mě tam občas nějaké jméno zaujme u k´Kubíka jsem do poslední chvíle nevěděla jak se bude jmenovat, rozhodla jsem se až na porodním sále, když na mě manžel dělal psí oči, jinak jsem byla proti Jakubovi.

@jannicka85 Mě se taky líbí spíš ty české navíc k Jakobovi by byla asi nějaká Laura atd. blbá, i když ta Jolana se mi líbí moooc (Jakub a Jolana) (Jakub a Jáchym) a nevím jestli je to zrovna české, ale třeba taková Anna se mě ještě moc líbí....a Monika je krásné 😀 😀 😀 😀 to vám doporučuju 😀...Já bych ani nemohla dát svoje jméno, i když teda se mi nelíbí dávat po sobě jména, ale máme v rodině už další dvě Moniky 😀
Kubík je se mnou normálně ve školce, vzala jsem to hlavně proto, protože z prvu to mělo být jen na 4 hodiny denně, ted mě zvýšili úvazek na 6 hodin no :-/, vzala jsem to jen kvůli praxe, abych třeba neseděla doma 7 let na mateřské, at jde vidět, že jsem něco dělala, jinak o peníze ani tak nejde, dostávám tam směšný peníz. Ale docela se na to nadřu, takže doufám, že budu těhu co nejdřív. Ale dneska už jsem domů přišla s brekem, co mi Kubík od rána zase vyvádí, někdy fakt už nemůžu ☹...ale někdy je zas tak super, že bych chtěla dětí klidně i tři, to je těžké no..

apinka
autor
17. říj 2012

@monako3 Moni neboj, všehno zvlkádneš, brzo budeš mít doma Libora a bude zase všechno fajn...možna že už ti všechno připadá pod psa, protože máš práci, Kubík má blblbé období a je ti hlavně smutno...ale neboj, všechno se zase obrátí. Ber to tak, naše mamky nás kolikrát vychovaly v malém bytě, do práce chodily než málem porodily aby měly peníze, hodně z nás bylo v jesličkách...opět, aby byly peníze a nevíc ta doba...vařit plíny a jiné. Dnes je všechno lepší, modernější, ulohčuje to maminkam plno věcí. Neboj, všechno bude brzo O.K a pokud toužíš po druhém, neboj, zvládneš ho!!!

@jannicka85 Moc moc ti gratuluji a přeji všem, abychom brzo byly u tebe v těhu klubu 🙂

monako3
17. říj 2012

@apinka ted mám nějaké blbé období, to je fakt, hlavně Kubík se předtím hodně polepšil a nečekala jsem, že by se mohl začít znova vsteka. Dneska jsem ho ani domů nemohla dostat, nechtěl prostě se mnou jít. Do toho smutno, navíc Libor přijede v listopadu na 10 dní, ale pak zase odjede a přijede až na vánoce, takže nic moc, ale už se snažíme vymyslet nějaký kompromis, bud on pojede po novém roce domů a nebo my za ním, nechci být prostě bez něj.
jako někdy je to úplně v pohodě ale pak jsou takové krizovky no,

baru7
17. říj 2012

@monako3 jako já hlasuju pro dvojku Jakub a Jáchym - taky jsem měla tu knihu 🙂 🙂 jinak školka je dobrá inspirace 🙂 mojí sestřence se minulý pátek narodil Kubík a je to fajný bobík 😉 a s tou prací hlavu vzůru...začátky jsou vždycky těžké, než se člověk do toho dostane a zvykne si zase na ten režim...a do toho sama na Kubíka, no dej pokoj.... já si teď taky říkám, že styl jakým pracuju a funguju je rozhodně s malým prckem nesličitelný, takže je mi jasné, že bych musela hodně polevit a najít si jinou práci, abych mohla normálně fungovat a skloubit to s rodinou....

monako3
17. říj 2012

@baru7 My jí doma právě máme, tak se mi to moc líbí ta knížka, s Kubíkem často čteme a prohlížíme. jen u jachyma je málo zdrobnělin, ale bud Jachymku nebo Chyme, Chymi, to se mi celkem líbí....Uvidíme jednou, pokud se zadaří 🙂

Já už jsem se celkem zaběhla, ale spíš mě tam ty lidi nesedí, snažím se jich moc nevšímat a jet si svoje, ale když jsme na jednom pracovišti někdy se tomu prostě nevyhnu a musím s nima komunikovat a ty kecy co musím poslouchat děs. přitom by člověk řekla starší lidi ode mě budou mít rozumi a jsou snad horší než pubertáci. Já se taky ráda zasměju na téma sex, ale denně opravdu ne a nezajímají mě praktiky co doma dělají. 😝 ale to nějak zvládnu alespon do února a pokus se nezadaří mimi, tak bud budu hledat jinou práci a nebo pojedeme za Liborem do německa...

monako3
17. říj 2012

omlouvám se za chyby, ale malý mi tu zase bantuje a nechce jít spát, tak jdu za ním....

baru7
17. říj 2012

@monako3 no, tak to je blbé, když je pitomý kolektiv....tohle já mám v práci naštěstí super 🙂 tak snad se ti brzy zadaří a nebudeš to muset vůbec řešit 🙂

jannicka85
17. říj 2012

@monako3 já si taky nedokážu představit 6 leto doma, ale ani si nedokážu představit ještě teď chodit pracovat🙂) No my s Paťrou máme to samé.. jsou dny kdy o něm nevím a jsou dny.. kdy jak říkáš je ti do breku.. jen po něm křičím a mám sto chutí s tím praštit.. a nejhorší je, že pak jdeme někam na návštěvu a všichni jak není zlatý atd. no a já jsem pak ta co si vymýšlí🙂 jsem zvědavá jak si zvykne na malé.. Jinak jména máte pěkné vybrané.. ladí🙂) Já jsem Monču chtěla dlouho, ale Monča je i ex mého muže a vídáme se s ní, mu je to jedno, ale mi zase až tak ne🙂) takže nevím nevím.. 😒 ale ještě se to si myslím tolikrát změní.. ale hodně se nám Líbila Vaneska.. ale dali ji do kalendáře na den, kdy má Patrik narozky, já svátek a malé by se hnedka na to narodilo.. takže jsem musela od Vanesky upustit.. ale snažím se, aby to i ladilo k Patrikovi.. tak uvidíme.

@apinka já Vám moc držím palečky, aby to Vám všem taky vyšlo.. my neznáme s manželem co je to čekat na těhu test.. nám se to vždy podařilo hnedka..takže proto klobouk dolů před všemi, co neztrácejí naději!!🙂

@baru7 teď jsi právnička že? takže uvažuješ že by jsi pak s tím sekla?

baru7
17. říj 2012

@jannicka85 tak v oboru bych asi zůstala, ale nějaké klidnější místo 🙂 třeba na úřadě nebo tak...to by mohlo jít 😉

zelinda
17. říj 2012

@rommisek diky.doma nemam žadnou injekci.pujdu v patek koukne zda cysta zmizela nebo ne a pak budem čekat na MS dojdu k němu vyzvednu injekce a začneme stimulovat.s tou nemocenskou nevím,ale znama byla doma cely cyklus.ja nemocenskou moc nechci,kdyby to nevyslo tak bych ji měla jen 14dní,tak si vezmu radši dovču,ale uvidime co mi řekne doktor.taky ti přeju at se ti to konečně podaří,musíme doufat,že to jednou vyjde

apinka
autor
19. říj 2012

@jannicka85 děkuji...my máme teprve druhý pokus, takže na pohodku, nic nehrotím a čekám...kdy se nám poštěstí čekat prvního prcka 🙂

PS: holky Vaneska je moc krásné jméno 🙂 Kartářka mi řekla, minulý rok o prázdninách, že v průběh tohoto roku budu čekat holčičku...a tak tomu věřím a v tom v co věříme se říká, že je síla....takže prostě to bude Laura nebo Nela a hotovo šmitec 😀

baru7
19. říj 2012

@apinka jojo...hlavní je pozitivní přístup a síla myšlenky 🙂 držím pěsti 🙂

baru7
19. říj 2012

@apinka jinak já mám jménu Vanessa bohužel spojené s Andreou Verešovou, kterou fakt nemusím, takže jsem zaujatá i vůči tomuto jménu 😎

apinka
autor
19. říj 2012

@baru7 to chápu

apinka
autor
19. říj 2012

Jinak holky dělám ve zdravotní pojišťovně (nejmenované) a zrovna se mě jedna paní ptá na IVF. Takže kdo o tom něco neví, nebo by chtěl vědět více, přidávám článeček co jsem našla:

Chci se zeptat, kolik pokusů IVF hradí VZP ženám a do jakého věku. Četla jsem, že snad by to měly být již 4 pokusy a do 40 let věku ženy.

Vaše informace týkající se IVF (in vitro fertilizace, tj. mimotělního oplodnění) je sice v podstatě pravdivá, ale není zcela přesná. Podle zákona se ze zdravotního pojištění hradí nejvíce třikrát za život zdravotní péče poskytnutá na základě doporučení registrujícího ženského lékaře v souvislosti s mimotělním oplodněním ženám s oboustrannou neprůchodností vejcovodů ve věku od 18 do 39 let, ostatním ženám ve věku od 22 do 39 let (viz § 15 odst. 3 zákona č. 48/1997 Sb.). Všeobecná zdravotní pojišťovna tedy IVF ženám hradí do věku 39 let + 364 dní.

Mimotělní oplodnění spočívá v odběru vaječné buňky z vaječníku ženy, smísení se spermiemi a následném zavedení oplodněného vajíčka (embrya) do děložní sliznice. Nedojde-li v jednom ze tří cyklů k přenosu embrya, tzn. že cyklus není dokončen, pak je hrazen i pokus náhradní. Podle zákona č. 48/1997 Sb. totiž jsou sice kompletní výkony asistované reprodukce hrazeny z veřejného zdravotního pojištění nejvíce 3x za život, dle věstníku MZ ČR (částka 1/2002) se tím ale rozumí maximálně 4 monitorované cykly se stimulací a v rámci nich nejvíce 3 cykly s přenosem embryí.

To, že se zdravotní péče poskytnutá v souvislosti s mimotělním oplodněním hradí z veřejného zdravotního pojištění, ovšem neznamená, že je zcela zdarma. Např. léky, kterými se pacientka musí hormonálně stimulovat, jsou podle příslušné vyhlášky MZ ČR a z ní odvozeného číselníku hrazeny pojišťovnami jen částečně, takže na ně pacientka doplácí. Pojišťovny neplatí také některé procedury, které zvyšují šance na úspěch – např. užití mikromanipulačních technik (injekce spermie přímo do nitra vajíčka) není hrazeno ze zdravotního pojištění a stojí cca 8 000 Kč. Hrazeny nejsou ani některé další úkony, např. zmrazení a uchování oocytů (vajíček). I přesto pojišťovny za jeden cyklus zaplatí asi 60 tisíc korun

monako3
19. říj 2012

@apinka prý nejmenované pojištovny 😀... Mě nemusíš kecat, vím kde děláš 😀....hahaha...dělám prču

Ahoj holky, jak se máte? U mě nic nového, žádné snažení, žádné čekání 😀...manžel přijede 6.11. tak se modlím, at už to uteče. je mi fakt smutno. Snad se to po novém roce už vyřeší a budeme opět spolu, bud mi za ním a nebo on zpět. Ale raději bychom chtěli za ním, jen bych se musela naučit jazyk (prý jen 😀)

jannicka85
19. říj 2012

@monako3 fakt se ti chce odjet? já byla jednou v cizině na 3,5 roku a chtěla jsem zpátky.. hodně mi chyběla rodina a kamarádi.. ale já tam jela jen šetřit a tak jsem jen pracovala a až byly nějaké penízky extra tak nakupovala..ale vím, že to bylo hodně na psychiku... ale zase ty tam budeš mít muže a prcka..takže to možná bude jné.. ale já vím.. že bych se asi v Německu nedomluvila ani za 100 let🙂)

@baru7 Verešová má Vanesku? tak to ani nevím.. taky si hodně jmen přirovnávám k těm lidem které znám atd. a taky jsem díky tomu hodně jmen vyškrtla 😀

monako3
19. říj 2012

@jannicka85 tak my né na stalo nejspíš, taky jen vydělat penízky a pak asi zpět, pronajmeme náš byt a na čas by jsme jeli tam at něc našetříme, tady není moc možností.

jannicka85
20. říj 2012

@monako3 jj tak jsem to myslela.. né na stálo.. je to fajn vydělat penízky a poznat nové možnosti a nový svět🙂)