Snažilky z Ostravy

apinka
15. zář 2012

Hledám všechny ženy, slečny, dámy 🙂, ..které se začínají snažit o miminko. Ve více lidech se to přece lépe táhne 🙂. Náš první pokus byl před týdnem, tak uvidíme příští týden, jak to dopadlo. A jak jste na tom vy?. Třeba tady každá z nás najde nějákou spaningpartnerku pro těhu i po těhu 😉

hami84
12. říj 2012

Tak co holky, jak jde snaženíčko? Já jsem dnes 12 DC a dle ovulačních testů ovulka za dveřmi, takže plán na víkend je jasný 😅 Nejhorší pak bude vydržet těch čtrnáct dnů do menstruace. Teda doufám, že už žádná neproběhne, ale ty dny nejistoty jsou na prd.

monako3
12. říj 2012

@hami84 Ahoj já jsem dnes 11DC a je mi to prd platný, jelikož manžela nemám doma 😀 Snažení nás čeká v listopadu a to doufám taky už MS nepříjde, aby jsme měli dáreček pod stromeček 🙂

Deska rodila od kamarádky sestra a uplně mě to odmněkčilo jak už moc si přeji, zase citit vonavé miminko 🙂 😵

monako3
12. říj 2012

Jinak asi jsem blázen, ale tím jak dělám ve školce tak jsem zaslechla holčičí jméno a moc se mi líbí, asi mám vybráno, kdyby to byla holka, možná mám vybrané i pro kluka, ale ještě nejsem ani těhu a do té doby to bez tak změním 😀....u kubíka jsem se rozhodla až na porodním sále do té doby jsem měla vybraného Simona 😀..Jakuba jsem nechtěla za žádnou ceu, to manžel si přál, tak jsem mu vyhověla při porodu jsem změkla 😀

hami84
13. říj 2012

@monako3 A jaké jméno pro holčičku tě zaujalo, pokud se smím zeptat? To mně se jméno Jakub moc líbí, ale přes manžela by mi neprošlo ☹ Ten by byl nejraději, kdyby se náš případný syn jmenoval po něm, ale já se tomu dost bráním, nechci mít doma dva Františky - jeden mi úplně stačí 🙂 A s tím snažením o mimčo nezoufej - měsíc uteče jako voda a manžela budeš mít doma.

monako3
13. říj 2012

@hami84 no jo, ale doma bude jen 10 dnů a je zase fuč 😀

No já nevím proč ale když mám doma Jakuba, tak bych chtěla další dítko na J, samozřejmě to není pravidlem. Ale Líbí se mi horzně moc jméno Jolana, ve školce na ní volají Jolanko Joli atd. a na kluka se mi zatím nejvíc líbí Jáchym, není na něho moc zdronělin, ale třeba Chyme by se mi líbilo a něj volat nebo tak nějak, navíc mám doma knížku jakub a Jáchym tak by to bylo vtipné 😀

František by se mi teda taky nelíbil ani já bych nedala manželové jméno, za prvé se mi nelíbí, když se někdo jmenuje stejně jako rodič a za druhé se mi Libor jméno moc nelíbí 😀 Ale proto jsme každý jiný a vymýšlíme si jména podle sebe 🙂

hami84
14. říj 2012

@monako3 Jolanka je moc pěkné a netradiční jméno. Tak snad ho budeš moc jednou použít 🙂 Mně se z holčičích jmen momentálně asi nejvíc líbí Ema - je jich sice teď všude jako máku, ale to je mi celkem jedno. Chtěla bych ale raději kluka - tak snad to vyjde.

monako3
14. říj 2012

@hami84 Ema se mi taky moc líbí mám ve výběru víc jmen, ne že bych šla a hledala v kalendáři já jen, že když ted něco zaslechnu a nebo se mi něco líbí zapíšu si to a jednou se alespon budu lépe rozhodovat. U Kubíka to byl pro mě fakt problém vybrat jméno, na holku mám už napsaných více jmen a u kluka mám asi 4 jména, z toho dvě jsou, že ve jméně je na konci š a to jsem nedala ani u Kubíka, protože třeba Matyáše jsem si hrozně přála, ale přišlo mě to blbé na výslovnost Matyáš Zálešák

zelinda
14. říj 2012

to my chtěli Jeníčka,ale švagrova nas předstihla ☹ a přitom jsme to říkali.mě se libi holčiči Valerie,Adriana a elen a na klučíka Jan a rene a rosta,ale stejně se to změní až to příjde 🙂

golla
15. říj 2012

Pro holku máme jasno - bude to Verunka, ale kluka vůbec nevím, asi bych nic nenašla. 😀 Ale kdybych fakt musela, tak se mi líbí jméno Martin - už od dětství. Jen v rodině už jednoho máme, tak snad by to nebyl až takový průser. Dá se na něj volat Martinku, Marťo, Martine!!!, Mates, .. 😵

baru7
15. říj 2012

Ahoj děvčata, i já se přidávám do party 🙂 u nás je snažení trochu komplikované mou sníženou funkcí štítné žlázy, ale zatím nepropadáme panice a poctivě se snažíme 😀 resp. už jsem přestaal jančit z každého miminka kolem sebe (a že jich teď je) a dala se trochu více do pohody, tak snad to pomůže 🙂

hami84
15. říj 2012

@baru7 Ahoj, vítej mezi námi 😉 Pamatuju si tě z Beremka - měli jste svatbu na Albertovci, že? Máte moc krásné svatební fotečky. My jsme nad Albertovcem taky uvažovali, byli jsme to tam i omrknout, ale nakonec jsme si vybrali Čeladnou. A jak dlouho se s manželem o mimčo snažíte? A jak konkrétně ovlivňuje štítná žláza možnost otěhotnění, smím-li se zeptat? Každopádně ti přeju, ať se i přesto brzy zadaří 🙂

baru7
15. říj 2012

@hami84 jojo...dobrá paměť 🙂 než mi zjsitili tu štítnou, tak asi tři měsíce, pak rok pauza a zákaz snažení a teď zase tři měsíce, takže žádné drama, ale já jsem to hrozně řešila a byla z toho trochu na hlavu, tak jsem se teď snažila nad to trochu povznést a neřešit to tolik 🙂 jinak štítná žláza ovlivňuje vývoj plodu, takže nedostatečná fce může způsobit komplikace od potratu po vývojové vady, takže je celkem důležitá a u těhotných se automaticky zjišťuje její fce. U mně na to přišla náhodu má praktická lékařka a jsem jí za to vděčná 🙂 a jak vy jste na tom s délkou snažení?

andyg
15. říj 2012

Ahoj holky, vítám nováčky 😉 Jinak včera jsme přijeli zpět z krásného pobytu, plného plození 😀 Bylo fakt suprově a snažili jsme se o sto6. MS by měla přijít 24.10., teda doufám, že nepříjde, ale je to za pár dnů. Mám nutkání koupit těh. test, abych byla připravena. 🙂 Taky jste tak bláznivé, že byste nejraději chtěli testovat hned po? Jasně, že to nejde, ale prostě takové ty pocity, že teď už to vyšlo 🙂 Na druhou stranu si říkám, že teprve začínáme, takže nač plašit. Holky, přeji krásné dny a hlavně hodně plodící 😉

rommisek
15. říj 2012

Ahoj holky, tak jak tak koukám tak už se poohlížíte po jménech to já už taky mám pár vybraných, které by se mi líbily, tak u nás pro kluka musí být Jan po manželovi jde to po generacích takže s tím jsem už smířená ikdyž se mi moc líbí Dominik, ale co už... bude to Jan a na holčičku by se mi moc líbila Laura, ale bohužel mě předběhla sousedka nebo Nikol, ale to je opět má sousedka takže to bude buď Adriana nebo Šarlota a nebo Elen, ale to jsou jen mé tipy nevím jak by se na ty jména tvářil manžel, takže asi tak u mně. Jinak já jsem taky dneska 11DC ale bez snaženíčka v pátek jdeme na inseminaci a je lepší se nesnažit před ať je větší pravděpodobnost tak nám držte palečky prosím 😉 Jinak by z toho stejně nic nebylo byla jsem dneska na ultrazvuku jestli rostou foliky, bohužel mám jen jeden na levé straně a na pravé prozatím žádný, tak doufám, že mi do pátku pěkně dozraje a bude schopen oplodnění jinak holky taky Vás někdy tak šíleně bolelo když Vám dělal dr. vnitřní ultrazvuk mě se zdá, že mi vnitřek snad prasne, ještě se mi to totiž nestalo ☹ mějte se krásně a hlavně všem Vám držím palečky ať se zadaří 🙂

hami84
15. říj 2012

@baru7 No my máme za sebou teprve druhý cyklus snažení 🙂 Takže úplný začátek. Původně jsme se chtěli začít snažit o mimi už loni touhle dobou, ale pak jsme si řekli, že se nejdřív vezmeme, takže jsme to trochu odložili. Jinak s tou štítnou žlázou to je blbé - to jsem ani netušila, že je tak důležité, aby fungovala jak má a neohrozila miminko 😢

baru7
15. říj 2012

@hami84 nojono..je to hlavně pro těhotenství důležitá žláza. Musím říct, že od té doby, co mi zjistili sníženou fci a začli mi ji léčit, necítím se vůbec dobře. Když jsem to nevěděla, byla jsem úplně ok a bez příznaků, Léčí se to samozřejmě hormony a celkem trvá, než se vyladí ta správná hladina a vedlejší účinky jsou celkem lahůdka...ale musím říct, že se poslední cca měsíc cítím lépe, tak doufám, že je to dobré znamení a vše bude fungovat, jak má 🙂

@rommisek samé krásné jména máte vybrané 🙂 tak hlavně přeju, ať se to podaří a krásné jméno dostane krásné miminko. Jak dlouho se snažítem že jste se rozhodli pro IUI?

@andyg tak mě dokonce přišlo, že jsem občas na sobě neustále pozorovala nějaké příznaky..prostě jsem si to dobře vsugerovala 😀 teď jsem se pokusila to hodit za hlavu, moc na to nemyslet a být v pohodě....

hami84
15. říj 2012

@rommisek V pátek rozhodně budeme držet palečky 🙂 Jinak pro holčičku by se mi kromě zmíněné Emy líbila taky Nikol - naštěstí se tato jména v našem okolí nevyskytujou, takže budeme první 🙂 Elen je taky moc pěkné. Pro kluka se mi asi nejvíc líbí Martin. Manžel by taky chtěl, aby se syn jmenoval po něm, ale já jsem proti - u nás v rodině máme několik stejných jmen a myslím, že už to stačí - mamka Dana, teta Dana, babička Alena, teta Alena, taťka Václav, děda Václav 🙂 Takže sem rozhodně pro jiné než manželovo jméno - vždyť je tolik krásných jmen, tak proč se opakovat.

jannicka85
15. říj 2012

@baru7 ahoj Baru, takže už se můžete zase snažit? tak to je super zpráva.. moc Vám držím pěstičky!!

Jak tady mluvíte o jménech.. tak my jsme teďkom na štíru.. vždycky jsem si vyhlídla nějaké holčičí jméno a za měsíc se mi omrzelo, takže nic a pro kluka se nemůžeme nijak shodnout.. takže jsem zvědavá🙂))

baru7
15. říj 2012

@jannicka85 jojo...už povoleno 🙂 děkuju 🙂

rommisek
15. říj 2012

@baru7 ahoj Baru tak my už toho máme opravdu hodně za sebou, snažíme se už 6 let před dvěmi lety jsme podstoupili už 2 IUI ale bohužel bezvýsledně a jelikož jsem teď před nedávnem změnila zaměstnáni, jelikož v předchozím nějak nemohli pochopit, že se mi nedaří otěhotnět a taky mi neumožňovali chodit po doktorech tak jsem se letos rozhodla odejít a tak jsme se rozhodli znovu bojovat a chtěla jsem jít rovnou do IVF, ale dr. mi říkal že prvně zkusíme IUI (ikdyž v to už moc nevěřím že by se zadařilo) a od listopadu IVF, v které vkládám velké naděje, mimčo prozatím nemám žádně a ani se mi bohužel nikdy nepodařilo otěhotnět. Tak asi tak u mně 😉 ale nevzdávám to bojuju dál a doufám, že se dočkám konečně // vždyť ani nevím jak to vypadá na tom těhu testíku 😉

monako3
15. říj 2012

@jannicka85
@baru7 Ahoj holky, co vy tu?

Jani tak jaká byla kontrola to musel být zážitek vidět miminko znovu co?

Baruš tak už se taky teda snažíte jo? Tak to držím moc palce at vám to co nejdříve výjde 🙂

monako3
15. říj 2012

@rommisek Jé já mám v merku taky Elen, ale spíš Elena podle kalendáře 🙂 ale bůh ví, do té doby se člověk rozhodne jinak, já mám zatím napsané jména holčičí: Anna, Alice, Elena/Ela, Viola,Ema, Olivie a Jolana klučičí máme taky Jan a Jáchym, pak se mě líbí Mikuláš a Jonáš, ale ty asi nepůjdou k příjmení :-P

baru7
16. říj 2012

@rommisek jejda, tak to mě mrzí, že máte za sebou takové trápení, ale osobně si myslím, že změna práce by mohla pomoct, že bys mohla být psychicky více v klidu a mohlo by to klapnout....já mám taky celekm šílenou práci ap okud to dlouho nepůjde, tak to bude první věc, kteoru budu řešit 🙂 držím strašně moc palce, aby to klaplo 🙂

@monako3 no, už to taky vypadá 🙂 konečně...bylo na čase 🙂

golla
16. říj 2012

@baru7 Baru, tak to mě moc mrzí s tou štítnou žlázou, ale snad už to bude ok, když povolili mimčo a tak. My se teď snažíme druhý měsíc, jsem jen nějaká nachlazená a nějak mám zmatek v těch bazalních teplotách. Asi to dost ovlivňuje. 🙄

baru7
16. říj 2012

@golla taky jsem nachlazená...to je to počaasí, dneska to tam teda vypadá děsně...fuj, takový podzim nemám ráda.... no, nevím, jestli mi to Dr. nedovolil, protože jsem s tím furt otravovala :D ale konzultovala jsem to s více doktory a je i názor, že nebylo nutné čekat, neb mám zvýšenou hladinu pouze u jednoho hormonu a ostatní jsou OK. Jako evidentně vliv na cyklus to nemělo, neb ho mám pravidelný snad na minutu přesně :D aspoň něco....mně se celkem osvědčily ovulační testy, ta BT vyžaduje opravdu duslednost a ještě trochu praxe při stanovení výsledku 🙂

golla
16. říj 2012

@baru7 já myslím, že žádný dr by ti nepovolil něco, co je riskantní, takže neboj, určitě by si to nevzal na triko, kdyby se tobě nebo miminku něco stalo jenom pro to, že on byl měkkouš. 😅
Já vím, že to chce cvik, musím se to nějak naučit, ať vím, kdy vlastně tu ovulku mám. Testy jsem si taky koupila, měly by přijít snad dneska nebo zítra. 😀

jannicka85
16. říj 2012

@monako3 ahojky, jj vidět mimi bylo fajn, teď ve čt musím znovu, min. týden ještě nebylo vidět srdíčko, tak uvidíme teď. Ale že bych si těhotenství užívala se říct nedá. Jen ráno vstanu a už se modlím aby byl večer a já byla v posteli.. jsem max. unavená a je mi neustále zle.. sice nebliju ale žaludek mám pořád na vodě a je to masakr.. ze všeho je mi zle, stačí mi cítit vyprané prádlo.. někdo kdo je nakrémovaný a už mám žaludek v krku🙂) Do toho jak se staráš o malého tak moc času na odpočinek není.. takže pro mě to teď je dost trápení. Jak jsem se fakt moc těšila na mimi, tak se modlím aby už to bylo za mnou. Vím že tady jsou snažilky, co se snaží o mimi a toto by braly jako bonus.. u prvního mimča mi to tak ani nevadilo, ale teď .. ani sama nevím ☹

jannicka85
16. říj 2012

@rommisek 6 let to je teda dlouhá doba.. mi jednou říkala moje kolegyně v cizině, když jsem tam žila, že její kamarádka taky nemohla mít hrozně dlouho děti.. nakonec se smířili s tím, že budou bez dítek a hodili to za hlavu.. jeli na super dovču a začali konečně žít a teď prý ta kamarádka má dokonce 5 děti? že se jim to pak dařilo raz na ráz.. i dvojčata🙂)
možná to je i ta psychika.. a moji tetě pomohlo vyhledat léčitele a ten jim pomohl k mimču.. tak možná i toto vyzkoušet.

baru7
16. říj 2012

@jannicka85 tak to je blbé, že je ti tak zle....to musí být nepříjemné, když člověk musí normálně fungovat. Já myslím, že to by si asi nikdo nepřál, i když samozřejmě se sto lépe snáší někomu, kdo se konečně dočkal a případně čeká první, tak může v klídečku odpočívat 🙂 ale snad ti bude brzy lépe, držím pěsti 🙂

jannicka85
16. říj 2012

@baru7 taky doufám, ale min. to nebylo tak strašné a trvalo to snad 3,4 měs. takže představa že další dva, tři měsíce tady toto tak nevím.-)) ale děkuji, taky doufám, že už bude fajn.. už kvůli manžela a malého.